Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #6271
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    [MENTION=7041]kasztelan[/MENTION] ja bym na to inaczej patrzył. Bardzo dobrze ujął to [MENTION=8766]radosuaf[/MENTION]. [MENTION=17843]Intruz[/MENTION] miał 159 - piękne auto, które ma swoje wady i zalety ale jest imho zarąbistym autem. Planował zakup Giulii - piękne, nowoczesne auto, z rewelacyjnym wnętrzem i świetnymi osiągami (póki co na papierze) a wybrał i40... No ok, z zewnątrz to nawet ładne, ale startu do 159 ani Giulii nie ma, o wnętrzu to już nawet nie wspominam. O prowadzeniu Giulii w wersji cywilnej nic nie wiemy, ale bardzo wątpię żeby i40 prowadziło się choćby równie dobrze co 159. To dam Ci inne porównanie: mam 166. Chcę kupić Quattroporte a ostatecznie kupuję Paska B5...

  2. #6272
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    chopocki my nie wiemy czy kolega kupił i40 ... napisałem wyraźnie, że JEŚLI go kupił (ten model) to się nie dziwie bo ładny tani rodzinny wóz dla niego i żony ... a co do wnętrza itp. to jasne że Giulia lepsza.... tyle, że droższa! - pomijając fakt że Julki w salonach nima a Hyunday jest
    Ostatnio edytowane przez Rocky147 ; 14-03-2016 o 22:18

  3. #6273
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Nie, jest napisane, że kupili :-)

  4. #6274
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Moze byla kwestia na giulie jestem w stanie sie zakredycic czy kupic i40 miec juz i to bez dlugow


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #6275
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    zabawne to zestawienie i40 z Giulią)
    tani samochód rodzinny z żoną... mam wrażenie, że to jest jednak forum alfa romeo, a nie forum oszczędnych i pragmatycznych Kowalskich
    no ale ok.

  6. #6276
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    AR MiTo, Audi A5
    Postów
    23

    Domyślnie

    Doskonale rozumiem dlaczego ktoś kupił coś innego niż AR.

    Nie pisałem tu nic od ponad 2 lat bo nie było o czym pisać, tylko wróżenie z fusów (aż mnie admin skasował ), ale czytam wątek od początku. Lata lecą, niby samochód pokazali ale dalej mamy tylko pokaz statyczny. Wciąż nikt tym nie jeździł.

    Ja po szesnastoletniej przygodzie z włoszczyzną nie wytrzymałem już dłużej. Miałem kolejno Brava (99), AR 147 (2001), AR 147 (2003), Bravo (2008), AR MiTo (2009), AR Giulietta (2011) - wszystkie kupione w salonie. Myślę, że spokojnie mogę o sobie powiedzieć, że jestem fanem marki. Ale wszystko ma swoje granice. Samochodu wciąż nie ma, nie można go zobaczyć nawet na największym motor show w Polsce czego nie jestem w stanie zrozumieć, czy to naprawdę tak trudno przywieźć 3 egzemplarze na lawecie? Jasne, można było pojechać do Frankfurtu czy Genewy ale to chyba nie tędy droga. Szczerze, nie wierzę aby była możliwość odbioru samochodu w tym roku. A nawet jeśli będzie, to będzie to samochód z początku produkcji z dość dużym prawdopodobieństwem niedoróbek.
    Firma nie robi kompletnie nic aby zadbać o klienta, przytrzymać, zachęcić, poza jednym telefonem w czerwcu rok temu z Mediolanu z pytaniem czy chcę kupić Giulię QV

    Potrzebowałem trochę większego samochodu niż kompakt, czekałem 2 lata i dłużej nie mogłem czekać.

    Poza oczywistym problemem jakim jest brak możliwości zamówienia samochodu na moją decyzję miały wpływ:
    - słabe finansowanie (leasing w FGA to tradycyjny leasing, brak innych form)
    - duża utrata wartości (to plus finansowanie powoduje że nawet droższe samochody konkurencji wychodzą lepiej w łącznym rozrachunku)
    - beznadziejny serwis
    - niska jakość materiałów na tle marek premium (nie dotykałem Giulii, być może tam będzie jakiś postęp, Julce w nawet najbogatszej wersji bardzo daleko do A3, BMW1 czy A-klasy, jeździłem wszystkimi i ku mojemu zdziwieniu da się zrobić samochód tak żeby wahacze nie skrzypiały na byle policjancie, żeby lusterka nie huczały, fotel nie skrzypiał, drzwi były normalnie wykończone, schowek prosto spasowany, systemy IT były na współczesnym poziomie itp.)
    - słaba sieć sprzedaży, wygląd "salonów" rodem z PRL, handlowcy z zerową wiedzą (jak kupowałem Julkę to otrzymałem listę samochodów dostępnych w sieci w formie pliku xls z kodami opcji które musiałem sam rozszyfrować!), teraz mam porównanie z konkurencją i mega pilnują klienta, dzwonią, mailują, pytają, proponują jazdy próbne różnymi modelami i silnikami, proponowali nawet że przyjadą do mnie do pracy żeby jazda próbna mi zajęła mniej czasu, jest przepaść, przed FCA ogromna praca do zrobienia ta tym polu. Wygląd i wyposażenie salonów, może to nie jest czynnik decydujący ale miło jest być obsłużonym w czystym, wypasionym salonie, wypić dobrą kawę, obejrzeć próbniki lakieru, skór, tapicerek, wreszcie móc zobaczyć na miejscu kilka różnych egzemplarzy z różnymi wnętrzami, fotelami, kolorystyką... niby rzeczy oczywiste ale w alfie tego nie ma

    Jeśli ktoś taki jak ja, wierny marce, ma dość, to nie wiem jak i komu chcą sprzedawać samochody (o ile już będą w sprzedaży). Życzę marce jak najlepiej, chciałbym kiedyś wrócić. Dzisiaj niestety z bólem serca wybieram konkurencję.

  7. #6277
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    @kasztelan ja bym na to inaczej patrzył. Bardzo dobrze ujął to @radosuaf. @Intruz miał 159 - piękne auto, które ma swoje wady i zalety ale jest imho zarąbistym autem. Planował zakup Giulii - piękne, nowoczesne auto, z rewelacyjnym wnętrzem i świetnymi osiągami (póki co na papierze) a wybrał i40... No ok, z zewnątrz to nawet ładne, ale startu do 159 ani Giulii nie ma, o wnętrzu to już nawet nie wspominam. O prowadzeniu Giulii w wersji cywilnej nic nie wiemy, ale bardzo wątpię żeby i40 prowadziło się choćby równie dobrze co 159. To dam Ci inne porównanie: mam 166. Chcę kupić Quattroporte a ostatecznie kupuję Paska B5...
    O to to to...dobrze ujęte. Myśmy sie po prostu nie doczekali na Giulie, pomimo szczerych chęci. Hyundai pomimo że w najbogatszej wersji nie ma startu do 159, a co dopiero do papierowej Giulii ( nawet 147 lepiej jeździ ) Ktos dobrze zauważył, że Hyundai do auto na przeczekanie...za rok, dwa sie zamortyzuje i może następna będzie Alfa...

  8. #6278
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Italiancars Zobacz post
    Poza oczywistym problemem jakim jest brak możliwości zamówienia samochodu na moją decyzję miały wpływ:
    - słabe finansowanie (leasing w FGA to tradycyjny leasing, brak innych form)
    - duża utrata wartości (to plus finansowanie powoduje że nawet droższe samochody konkurencji wychodzą lepiej w łącznym rozrachunku)
    - beznadziejny serwis
    - niska jakość materiałów na tle marek premium (nie dotykałem Giulii, być może tam będzie jakiś postęp, Julce w nawet najbogatszej wersji bardzo daleko do A3, BMW1 czy A-klasy, jeździłem wszystkimi i ku mojemu zdziwieniu da się zrobić samochód tak żeby wahacze nie skrzypiały na byle policjancie, żeby lusterka nie huczały, fotel nie skrzypiał, drzwi były normalnie wykończone, schowek prosto spasowany, systemy IT były na współczesnym poziomie itp.)
    - słaba sieć sprzedaży, wygląd "salonów" rodem z PRL, handlowcy z zerową wiedzą (jak kupowałem Julkę to otrzymałem listę samochodów dostępnych w sieci w formie pliku xls z kodami opcji które musiałem sam rozszyfrować!), teraz mam porównanie z konkurencją i mega pilnują klienta, dzwonią, mailują, pytają, proponują jazdy próbne różnymi modelami i silnikami, proponowali nawet że przyjadą do mnie do pracy żeby jazda próbna mi zajęła mniej czasu, jest przepaść, przed FCA ogromna praca do zrobienia ta tym polu. Wygląd i wyposażenie salonów, może to nie jest czynnik decydujący ale miło jest być obsłużonym w czystym, wypasionym salonie, wypić dobrą kawę, obejrzeć próbniki lakieru, skór, tapicerek, wreszcie móc zobaczyć na miejscu kilka różnych egzemplarzy z różnymi wnętrzami, fotelami, kolorystyką... niby rzeczy oczywiste ale w alfie tego nie ma

    Nie zgodzę się do końca z tą jakością materiałów (mam porównanie z nowym A3, nowym Volvo V40 i BMW E87), ale co do całej reszty pełna zgoda. Z serwisem miałem do czynienia w zeszłą sobotę (naprawa gwarancyjna) i naprawdę nie mam już na nich sił...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #6279
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    [MENTION=17843]Intruz[/MENTION] i tego Ci życzę :-)

    A tak jeszcze a propos obsługi. Ja tam za dużego porównania nie mam. Ale jak chciałem odbyć jazdę próbną Julką, wypełniłem formularz, pojechałem, pojeździłem, nawet ankieta zadowolenia była. Owszem, salon raczej niezbyt reprezentacyjny. Tymczasem, jakiś czas temu rodzice byli na etapie kupna auta. Trafiłem na jakiś pokaz aut w galerii w Krakowie (o dziwo byli tam pracownicy salonów a nie hostessy). Zapisałem się na jazdy próbne w Fordzie i Peugeocie informując sprzedawców, że jest to sprawa poważna i może mieć wpływ na decyzję o zakupie danego auta. Obaj panowie twierdzili, że zanotowali i w ciągu maksymalnie dwóch tygodni skontaktują się ze mną cement dogrania szczegółów. Minęły chyba ze 3 lata. Ciągle czekam, bo chętnie bym się przejechał, ale rodzice auto już kupili :-P Hyundai jest nie lepszy. Mając Coupe próbowałem zdobyć instrukcję obsługi w naszym pięknym języku. Jak już udało mi się dodzwonić do odpowiedniego działu, powiedziano mi, że poszuka, oczywiście, powinien coś mieć nawet, ale muszę wypełnić formularz kontaktowy przez internet, bo inaczej nie może nic zrobić. Dziwne, ale ok. Wypełniłem i zero odzewu. A mówiłem i pisałem wyraźnie, że jak nie mają już książeczek, to nawet jakiś pdf może być czy cokolwiek takiego. Nic, zero odzewu.

  10. #6280
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    A tak jeszcze a propos obsługi.
    Różnica jest taka, że sprzedaż wymienionych przez Ciebie marek w roku 2015 w Polsce wyglądała tak:
    a/ Ford - 30.777 sztuk
    b/ Hyundai - 16.224 sztuki
    c/ Peugeot - 15.853 sztuki
    d/ Alfa Romeo - 688 sztuk!!!

    To oczywiście nie jest żadne usprawiedliwienie, ale jeśli Ford "odpuści" sobie sprzedaż kilku sztuk, to nawet tego nie zauważy. A AR? Jeśli dobrze naliczyłem, w Polsce jest 25 salonów sprzedaży Alfa Romeo - 668/25 = 27,52 samochodu na rok na 1 salon. Dzielimy to przez 12. Mamy 2,29 samochodu na salon na miesiąc. Dzielimy to przez 168 (średni etat). Przy założeniu, że w każdym salonie pracuje tylko jeden sprzedawca (a zazwyczaj nie) daje nam to oszałamiającą liczbę... 0,01 samochodu na godzinę!!! Na miejscu takiego sprzedawcy każdego potencjalnego klienta, który w ogóle zajrzał do salonu albo zadzwonił, zagłaskałbym chyba na śmierć .


    Z dobrych informacji: WCZORAJ OFICJALNIE RUSZYŁA PRODUKCJA!
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 15-03-2016 o 10:34
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory