Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8751
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    No i to jest kolejna zastanawiająca rzecz. Duża część tego forum wyznaje kult 159. Auto przepiękne, bezsprzecznie najlepiej wyglądające auto segmentu D w swoich latach (a i do dziś ciężko mu konkurencję znaleźć). Ale to by było na tyle zalet pod kątem jej alfickości. Ciężkie to, bez porządnych silników. Ten sam problem miała brera - więcej obiecuje stylistyką, niż rzeczywiście oferuje (jedno z najpiękniejszych aut jakie widziałem). Niestety Panie i Panowie, prawdziwa Alfa jest lekka, ma dobre, odpowiednie silniki, jest szybka i ma napęd na tył. W 147, 156, Gtv i GT było jeszcze przynajmniej Busso, choć auto już nie takie lekkie i FWD.

    A ja jakiś czas temu byłem na delegacji we Włoszech i widziałem niebieską Giulię na drodze. Nie udało mu się z gościem pogadać niestety. Na drodze robi świetne wrażenie!

  2. #8752
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Segment popularny, model 159 już nie. Decyzji o zaprzestaniu produkcji Brery, a potem 159 AR nie podjęła z powodu niewyrabiania się z realizacją zamówień i związąnym z tym zadowoleniem z osiąganych wyników finansowych.

    To nie AR "pozwoliła", żeby fani marki szukali innych modeli - tylko postawa klientów (w końcu) spowodowała, że AR wraca do korzeni (w różnych wymiarach). Patrząc jak przemyślanym projektem jest Giulia, bardzo możliwe, że dzięki temu modelowi (choć czy się to komuś podoba czy nie bardziej będzie to Stelvio) AR wraca też do gry, przy niemieckiej trójce może i jako beniaminek, ale pokazuje potencjał, i wydaje się realną szansą wyjścia z zapaści w jakiej znalazła się AR z tak niskim volumenem sprzedaży.

    Sprzedaż 156 była jeszcze na dobrym poziomie. 159... no cóż. Faktycznie AR mogła zrobić kolejny piękny model (choć dla mnie Giulia jest stylistycznie świetna; i w końcu bez wątpienia "męska") z równie nijaką techniką, gdzie wyznacznikiem Cuore Sportivo były chipowane diesle, bo benzyny ze sportivo miały jeszcze mniej wspólnego.

    Mogła, szczęśliwie tego nie zrobiła.

    Archi wszystko jasne mnie jedynie zastanawia szescioletnia przerwa w produkcji modelu, patrzac na to jak teraz wyglada cykl produkcyjny, to powinnismy sie cieszyc nastepca Giulii (jak nie pierwszym lifingiem Giulii 2 )

  3. #8753
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar czarny159
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Była Alfa Romeo Sportwagon 1,9 JTDM 150KM,2009r.Jest Alfa Romeo 159 SW TBI,TI,2010r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    1. Jaki był sens robienia QV w tej budzie i z tym napędem? Chyba w charakterze ciekawego eksperymentu, jak 147 GTA .
    2. TBi rozstawiający konkurencję? Przecież to miało w 159 200 KM, ani to tyłka nie urywało osiągami, ani brzmieniem, ani charakterystyką. Jechałem Brerą z tym silnikiem, kiedy kumpel decydował, co ma kupić do 159 i sam mu doradziłem 2.0 JTDm - chociaż zaznaczyłem, że ja bym osobiście diesla nie kupił . Ten silnik w miarę robi robotę w wersji 240 KM w 4C, który waży jakieś 60% tego, co ważyła 159...
    3. To był JEDEN cząstkowy test (test łosia na mokrej nawierzchni), w ramach całości, której 159 oczywiście nie wygrała (co niewątpliwie nie było zaskakujące, skoro test był niemiecki).

    159 to BARDZO ładny samochód, ale niestety tylko tyle - i Giulia nie mogła być jego ewolucją, jak kolejny lifting "trójki"...
    Mam tbi i kręci się do 6200 obr,ma 240KM i nie dolewam 1l oleju po każdych 1000km jak przy TFSI. To na marginesie. Chciałem po prostu powiedzieć że Giulia chociaż jest dużo lepszym(chociaż nie ladniejszym) autem od 159 to w Europie gdzie od lat ludzie mają wbijane do głowy o niezawodności i potęgi niemieckiej motoryzacji rynku nie podbije. Jestem też pewny że inaczej będzie w USA

  4. #8754
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    przed chwilą byłem na konfiguratorze alfy i doszły tam pakiety LUX 1 (brązowa skóra) / LUX 2 (beżowa skóra) zawiera on :|

    TAPICERKA SKÓRZANA


    • SIEDZENIA PRZEDNIE PODGRZEWANE
    • WYŚWIETLACZ 7" POMIĘDZY ZEGARAMI
    • PLANCIA SPECIFICA EXTRASERIE 1 (przeszycia na desce rozdzielczej i na boczkach drzwi)
    • SPŁASZCZONE KOŁO KIEROWNICY Z PRZYCISKAMI, OBSZYTE CZERWONĄ NICIĄ
    • PODGRZEWANE SKŁADANE LUSTERKA ZEWNĘTRZNE BOCZNE
    • OBRAMOWANIA SZYB W KOLORZE CHROMOWANYM
    • PODGRZEWANA KIEROWNICA

    a co najważniejsze w opcji wyposażenia SUPER nie jest dodatkowo płatny ! (chyba że to jakiś błąd )
    Nie ma co liczyć, że tak wypasione pakiety będą bez dopłaty - pewnie cena nie jest jeszcze ustalona albo błąd w konfiguratorze. Oprócz samej dopłaty za tapicerkę skórzaną trzeba będzie jeszcze dołożyć "parę groszy" za sam pakiet. W każdym razie dobrze, że coś takiego wprowadzili.

  5. #8755
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Od kiedy rodzaj napędu, silnika albo waga definiuje markę? No bez jaj panowie, gdyby tak było, to co w palecie BMW robi seria 1 z x-drive, a w Mercedesie A-klasa? Giulia jest fajnym wozem, ale podchodzicie do niej jak arab do Allaha - albo chwalicie, albo będziem rezać.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 20-07-2016 o 09:26

  6. #8756
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarny159 Zobacz post
    Mam tbi i kręci się do 6200 obr,ma 240KM i nie dolewam 1l oleju po każdych 1000km jak przy TFSI. To na marginesie. Chciałem po prostu powiedzieć że Giulia chociaż jest dużo lepszym(chociaż nie ladniejszym) autem od 159 to w Europie gdzie od lat ludzie mają wbijane do głowy o niezawodności i potęgi niemieckiej motoryzacji rynku nie podbije. Jestem też pewny że inaczej będzie w USA
    Do 6200 się pewnie kręci, ale czy jest tam jeszcze moment obrotowy? 240 KM to całkiem nieźle, jeśli na fabrycznym osprzęcie, ale z fabryki taka nie wyjechała . Że TFSI żre olej, to wie każdy . Sam jestem ciekaw, jak to z tą sprzedażą będzie - jeśli w USA nadal jest taka fama wokół AR, jak w filmie "Absolwent", to kto wie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Od kiedy rodzaj napędu, silnika albo waga definiuje markę?
    Serio?
    a/ Subaru - 4x4 + bokser (pomijając jednorazowe aberracje typu Justy)
    b/ Ferrari/Maserati - RWD + min. 6 cylindrów (z drobnymi wyskokami AWD, 4-cylindrówek chyba nie było)
    c/ BMW - RWD (chociaż zaczynają się pojawiać FWD, bo marka się generalnie rozmyła)
    d/ Jaguar - RWD (z wyjątkiem X-Type'a, który się okazał klęską kompletną)
    e/ Lotus - waga

    Jeśli marka jest względnie wyrazista, to zawsze ma jakiś wyróżnik.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #8757
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Widzisz [MENTION=31189]jersey[/MENTION], właśnie o to chodzi, że są pewne marki, które maja swoje cechy charakterystyczne. Przykłady podał Ci [MENTION=8766]radosuaf[/MENTION]. Inaczej to jest tylko kolejna marka, lepiej lub gorzej wyglądająca, lepiej lub gorzej jeżdżąca. Ale są takie, które mają swoje wyznaczniki. Wbrew pozorom Alfy nie były autami tylko pięknymi, o czym wielu tutaj już zapomniało.

  8. #8758
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    No i to jest kolejna zastanawiająca rzecz. Duża część tego forum wyznaje kult 159. Auto przepiękne, bezsprzecznie najlepiej wyglądające auto segmentu D w swoich latach (a i do dziś ciężko mu konkurencję znaleźć). Ale to by było na tyle zalet pod kątem jej alfickości. Ciężkie to, bez porządnych silników. Ten sam problem miała brera - więcej obiecuje stylistyką, niż rzeczywiście oferuje (jedno z najpiękniejszych aut jakie widziałem). Niestety Panie i Panowie, prawdziwa Alfa jest lekka, ma dobre, odpowiednie silniki, jest szybka i ma napęd na tył. W 147, 156, Gtv i GT było jeszcze przynajmniej Busso, choć auto już nie takie lekkie i FWD.

    A ja jakiś czas temu byłem na delegacji we Włoszech i widziałem niebieską Giulię na drodze. Nie udało mu się z gościem pogadać niestety. Na drodze robi świetne wrażenie!
    Ja też odnoszę takie wrażenie, że kult 159 tutaj najgłośniej krzyczy. Dla mnie porównywanie Giulii i 159 to jak się mówi "lepsza kobieta dobrze ubrana niż źle rozebrana". W 159 jest "efekt wow" przez agresywny przód, ale jak się już opatrzy, to nic się więcej nie dzieje, szczególnie bez 19' i pakietu Ti. Na Giulię natomiast im dłużej patrzę, tym bardziej mi się podoba. Sylwetka, detale, przetłoczenia, to wszystko składa się w spójną całość.
    Podobnie miałem z Giuliettą. Jak już się otrząsnąłem z poczatkowego obrzydzenia "jakaś taka nie alfa, bo nie podobna do wczesniejszych", to po dokładnym obadaniu jest to zdecydowanie najpiękniejsze auto w swojej klasie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #8759
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Widzisz @jersey, właśnie o to chodzi, że są pewne marki, które maja swoje cechy charakterystyczne. Przykłady podał Ci @radosuaf. Inaczej to jest tylko kolejna marka, lepiej lub gorzej wyglądająca, lepiej lub gorzej jeżdżąca. Ale są takie, które mają swoje wyznaczniki. Wbrew pozorom Alfy nie były autami tylko pięknymi, o czym wielu tutaj już zapomniało.
    To było zanim większość z nas zawitała na tym świecie. Dla tej większości Alfa jest wyznacznikiem samochodowej urody (wnętrza i budy) i przyjemności z prowadzenia (co niekoniecznie musi łączyć się z osiągami). Alfa chce zmienić ten wizerunek i ok, ale niekoniecznie musi się to wszystkim podobać. A tutaj traktuje się takie osoby jak jakichś heretyków którym trzeba łeb uciąć.

    Dobrze, że jeszcze nie banują za pisanie, że Giulia i kierunek w jakim idzie AR się komuś nie podoba.

    Serio?
    a/ Subaru - 4x4 + bokser (pomijając jednorazowe aberracje typu Justy)
    b/ Ferrari/Maserati - RWD + min. 6 cylindrów (z drobnymi wyskokami AWD, 4-cylindrówek chyba nie było)
    c/ BMW - RWD (chociaż zaczynają się pojawiać FWD, bo marka się generalnie rozmyła)
    d/ Jaguar - RWD (z wyjątkiem X-Type'a, który się okazał klęską kompletną)
    e/ Lotus - waga

    Jeśli marka jest względnie wyrazista, to zawsze ma jakiś wyróżnik.
    Pozwolę się sobie z Tobą nie zgodzić. Słyszałem jakiś czas temu ciekawą opinię o Ferrari i tym co wyróżnia tą markę w oczach klienteli od ludzi którzy zajmują się handlem i marketingiem drogich zabawek. Zegarków, nie samochodów ale tworzyli "samochodową" serię czasomierzy i wybierali markę do współpracy.

    W ich ocenie wizerunku marek nie było mowy o silnikach, przeniesieniu napędu i podobnych technikaliach. Mówiono o tym jak klient widzi samochód i jak rozpoznawana jest marka. Ferrari charakteryzowali jako "mocno techniczną" i skoncentrowaną na prowadzeniu, a nie dawaniu klientowi "poczucia że jest się kimś wyjątkowym". W wypadku Porsche nikt nie wspominał o RWD, boxerach i t.d. Mówiono o tym, że klient mocno identyfikuje się z Porsche i przez samochód wyraża swój styl życia (czego nie robi w Ferrari). Jaguara charakteryzowano jako wóz dla klienteli "zblazowanej", która chce wyrazić swoją "wyższość", ale nie chcą tego robić ostentacyjnie przez kupienie Bentleya czy RR. To była bardzo ciekawa prezentacja i spojrzenie na motoryzację oczami ludzi bogatych zwłaszcza że były one poparte badaniami wśród potencjalnej klienteli tych samochodowych zegarków.

    O Alfie nikt nie wspominał, Giulietta to nie jest samochód dla kogoś kto zastanawia się "Porsche czy Ferrari".

    Jak przypomnę sobie tą prezentację, to tak myślę, że techniczną stroną wozu interesuje się tak na prawdę tylko niewielka grupka entuzjastów którzy wiedzą co to jest wał napędowy Cała reszta na wozy premium patrzy zupełnie inaczej - tak jak się patrzy na zegarek czy telefon komórkowy. Jako sposób wyrażenia siebie, pokazania jakim się jest i tak dalej.

    Rzecz jasna mowa o ludziach których na te samochody stać
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 20-07-2016 o 10:30

  10. #8760
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Panowie,

    pisać do Włoch, żeby wypuścili jakiś model ,,speszal edyszyn - only for Poland'':

    napęd na 4
    obowiązkowo zapasówka (w opcji też ma być napędzana w razie W)
    bagażnik mega duży i wysoki, co by meble można wozić
    silniki diesla won, a jak już to 500 KM i z 1000 NM, spalanie max 5,5
    silnik benzynowe, kilka w ofercie zaczynając od najsłabszej osmiocylindrówki z Ferarri, kończąc na 12 z lambo, spalanie nie więcej ja diesel wyżej.
    no i cena też ,,specjalna dla mega wymagającej wiecznie niezadowolonej polskiej klienteli'' max 90 000 zł. Brutto.


    A i lekkie to ma być i pancerne.
    Czy będą Państwo usatysfakcjonowani ???

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory