Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9351
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Widzisz @jersey , dla jednego premium to wygląd, czy luksus, dla drugiego prowadzenie, doznania z jazdy, a dla trzeciego mnóstwo gadżetów i elektroniki.
    Wydaje mi się, że takie kwestie, jak wybór koloru tapicerki czy lakieru to jest PODSTAWA. I jeśli marka kreuje się na premium (jak DS albo Alfa), to powinna być możliwość kupienia czerwonego samochodu (a DS tego nie ma), albo z tapicerką materiałową inna niż czarna czy ciemnoszara (a Alfa tego na razie nie ma).

    Co do historii o Volvo - to jest właśnie różnica między dobrym (powiedzmy) sprzedawcą, a sprzedawcą w AR. W AR byś usłyszał pewnie: "No, ten podłokietnik sknocili, no ale wie Pan, Włosi...".
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #9352
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    kutulu to cos słaba miał szwagier gwarancje jak moja miala taka przygode to do godziny miala podstawiony takie samo autko z symbolicznym przebiegiem i po tym poznaje sie tez premium
    No właśnie premium poznawało się po tym, że nie było żadnych przygód A nie, że auto unieruchomione, ale spoko, bo podstawili zastępcze... w AC też mam taką opcję i nie muszę przepłacać za 'premium'

    @radosuaf : pełna zgoda. Premium powinno dawać swobodny wybór. Mnie chodziło bardziej o cechy auta, a nie dostępne opcje.
    Nie pamiętam, ale Audi albo BMW daje możliwość wyboru dowolnego koloru. Pokazujesz im auto w jakimś kolorze (albo RGB i na takie ci maluja.

    Co do sprzedawcy: również masz rację W AR na hasło, że mały bagażnik powinien powiedzieć, że dzięki temu lepiej jest rozłożona masa i auto lepiej się prowadzi, a nie: "Fakt, w A4 jest zdecydowanie większy. No niestety tak zaprojektowano... <i cisza>"
    Ale ja się akurat tym nie przejmuję, bo ten aspekt można szybko poprawić/naprawić i z czasem powinno być tylko lepiej. Gorzej jakby auto było zaprojektowane do kitu.
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 11-08-2016 o 09:17
    Pozdro,
    Bartas

  3. #9353
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Czy każdy musi w każdej marce szukać tego samego? Cenię AR za jej projektantów i design które w czasach mnie dotyczących ponadprzeciętnie wybijały markę z tłumu. Osiągi zawsze mi wisiały i powiewały. Historia marki także. Zresztą pod kątem historycznym bardziej cenię Fiata czy BMW. Na prawdę tak trudno to zrozumieć?

    Ale nie przejmuj się. Jak w końcu zwyciężę wstręt do wydawania większych ilości pieniędzy i kupię sobie nowy samochód to zniknę z forum, bo Alfy nie biorę nawet pod uwagę rozważając opcje zakupu. Prędzej VW Sirocco czy Civica Type R.

    Chęć zasięgnięcia rady jak się coś spierd**** w Twojej kupionej po taniosci Alfie
    No nie, bo zarejestrowałem się gdy szukałem informacji o marce i silnikach. Pewnie, czasami się radze, ale najczęściej problemy rozwiązuje za pomocą kasy płaconej mechanikowi. Co do "taniości" to... gdybym odłożył kasę którą wydałem na obecną Alfę i dorzucił tą dychę którą za nią dałem to miałbym tak 1/2 wkładu na nowego Tipo. Po niecałych 5 miesiącach użytkowania "taniej" Alfy.

    Stać mnie na nowe wozy. Gdybym się uparł to mógłbym dzisiaj pójść do salonu, wpłacić 20% wartości Giuli podpisać kredyt i za parę dni wyjechać stockową bo jakaś biała jest w okolicy na sprzedaż. Tylko: a) na pewno nie wybrałbym Giuli; b) szkoda mi pieniędzy.

  4. #9354
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Prędzej VW Sirocco czy Civica Type R.
    No to faktycznie przykładasz wagę do designu . Gdybym miał podać dwa najbrzydsze samochody w tym segmencie, to chyba właśnie podałbym te dwa . Ale fakt, wyróżniają się z tłumu i to mocno.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Zresztą pod kątem historycznym bardziej cenię Fiata czy BMW.
    A to jestem ciekawy za co... Naprawdę, Fiata się jeszcze w miarę da wybronić, ale BMW?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #9355
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Wiadomo kiedy w salonach pojawią się egzemplarze z silnikami benzynowymi?

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  6. #9356
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    ...ale BMW?
    Może za wyposażenie Luftwaffe w silniki, w pozwalające ich lotnictwu robić swoje, bardzo skutecznie zresztą ? : - /


    A benzyny jesienią - październik, tak sprzedawca mnie informował, ale może to nie był sprzedawca Alfy Romeo bo nic a nic nie zniechęcał do niej (Ganinex Katowice), ba nawet zaproponował sam że wjedzie na halę aby pooglądać spokojnie bo padało. Kurde, taka zwykła rzecz, a w wykonaniu sprzedawcy Alfy Romeo to takie niesłychane nie ?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 11-08-2016 o 09:34

  7. #9357
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Pol-Car niedawno twierdził, że "w czwartym kwartale", tutaj ktoś pisał o październiku, a ja się wczoraj dowiedziałem, że "nie wiadomo, czy w tym roku będzie się można przejechać". Jak mawiają Angole: "go figure" .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #9358
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    BMW? Na przykład za to co napędza ten samolot: https://www.youtube.com/watch?v=_7_A9dHLrRA

  9. #9359
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    BMW? Na przykład za to co napędza ten samolot: https://www.youtube.com/watch?v=_7_A9dHLrRA

    Jak się kiedyś wybierzesz do Mediolanu, zapraszam do tamtejszego muzeum techniki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3916.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	59.0 KB
ID:	207709

    Akurat silniki lotnicze nigdy mnie nie interesowały, ale jak widać kilka Alfa zrobiła:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Catego...rcraft_engines
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 11-08-2016 o 09:47
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #9360
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    radosuaf moze mialem pechowa 159(chociaż kumpel co kupił jeździ do dzis i nie narzeka ale on o auto raczej nie dba wiec pierdołami raczej sie nie stresuje) ale nie tylko w niej a kazdej alfie cos sie sypalo z pierdół z częstotliwością raz na miesiac.Wyjatkiem była julka cioci przejechała 2 lata 60 tys i poza wymiana na gwarancji skrzypiacych na progach elemetow zawieszenia jezdzila jak zloto i poszla na forum bez wystawiania.
    Moja ciotka po 2 latach w A200 w pakiecie AMG za skarby swiata nie chce isc do innej marki a sam ja namawialem na Julke QV bo by jej jeszcze kasiory zostało nie da sie tknac ale co sie dziwic fajnie
    Co do Giulii czas pokaże jak ja kupujący zweryfikują i zobaczymy jak po początkowej fazie nowości będzie się sprzedawać za dosc sporawa cene.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory