Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9431
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Przyczepiles sie fajnego, skoro uzylem tego zwrotu to wiadomo ze mi sie podobajacy sie

    Po tym, jak kupilem kierujac sie rozsadkiem Lanosa i mialem problem zeby do niego wsiadac, przedkladam wyglad nad funkcjonalnosc

    Samochod musi byc fajny i basta

  2. #9432
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Heh, to dlaczego w testach nigdy nie ma porównania Giulii/A4/3er/C-klasy z Focusem RS, Mustangiem, Jeepem Cheerokeem, Mazda MX5, Toyotą GT86 albo Fordem S-Maxem?! Litości ludzie...
    Zaraz się zacznie jak swojego czasu z AR 4C vs Seat Cupra
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 12-08-2016 o 12:59
    Pozdro,
    Bartas

  3. #9433
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Bo nie porównują redaktorzy którym się płaci wakacjami w tropikach za odpowiednie porównanie, tylko ludzie którzy są/mogą/będą zainteresowani kupnem samochodu. I porównują Giulię do wozów którymi są zainteresowani obok Giuli. Testy syntetyczne to jedno, widzimisię użytkowników i ocenianie przez pryzmat tego to drugie. Testem z gazety jeździł nie będę.

  4. #9434
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    wichura87 dokladnie.BMW 318d 150KM podstawa kosztuje 144000zl,wiec alfa giulia 2.2 150KM jest tansza o 5tys.Nie rozumiem tutaj oburzenia
    W całej tej dyskusji o preferencjach każdy powinien sam sobie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego wcześniej kupiłem aktualną Alfę Romeo? Do tej pory Alfy kupowało się albo "oczami", albo "sercem", albo "portfelem", albo jednym, drugim i trzecim łącznie. Gdy przyjechałem do pracy nową 159-ką wszyscy znajomi twierdzili, że to bardzo ładne auto, ale czemu nie kupiłeś ... i tu padała lista porównywalnych cenowo marek i modeli preferowanych przez innych. Krótka odpowiedź: bo ja chciałem Alfę - kończyła dyskusję. Bo 159-ka najlepiej definiowała moje oczekiwania w dostępnym dla mnie zakresie cenowym.

    Czy to samo każdy z Was może powiedzieć o Giulii? Czy Giulia została zaprojektowana dla tych, którzy kupowali wcześniejsze Alfy oczami? Raczej nie. A sercem? Raczej tak. A portfelem - na pewno nie. Dla mnie jest dość oczywiste, że targetem dla Giulii są dotychczasowi klienci BMW, a nie starych Alf, co widać poczynając od bocznej sylwetki, ergonomii rozwiązań we wnętrzu, a na kopiowaniu cenników i opcji wyposażenia dodatkowego kończąc. Do pełnego sukcesu brakuje tylko dwóch elementów: renomy marki BMW i obsługi w salonach sprzedaży. Czy taka strategia FCA się sprawdzi czas pokaże.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 12-08-2016 o 13:21
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #9435
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Vłoszczyzna
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM QV Line 2015
    Postów
    17

    Domyślnie

    Nie wszystkie salony BMW wymagają wzięcia 2 samochodów, przynajmniej jeśli chodzi o BMW 5. Nie wiem czy koniecznie trzeba mieć firmę.

    Gulię zweryfikuje rynek. W mojej opinii (po obejrzeniu na żywo) jest to bardzo fajne auto, ale bez jakiegoś wielkiego wow faktora, aktualnie zbyt wysoko wycenione i ze słabiutką otoczką (problem z wdrażaniem do sprzedaży, salony, sprzedawcy, podejście, stereotypy, brak prestiżu marki wśród ogółu społeczeństwa, brak zaufania do marki w kwestii bezawaryjności i solidności, w porównaniu do wiodących marek praktyczny brak marketingu w PL). Chciałbym również zauważyć, że w cenie dobrze wyposażonej Gulii można mieć już naprawdę wiele z różnych ciekawych segmentów, od skromnie wyposażonej E-klasy, po praktycznie kompletnego Wranglera Unlimited, który wśród samochodów terenowych jest mniej więcej tym, czym Porsche 911 wśród samochodów sportowych.

    Pisze to aktualny użytkownik Gulietty, w przeszłości kierowca 3 Fiatów (126p, Punto, Brava I), bez uprzedzeń do włoskich produktów i bez germanofilii, któremu Alfy zawsze się podobały, bo były w taki przyjemny sposób "dziwne", zupełnie inne niż reszta. To wyobraźcie sobie jaki może być odbiór Gulii wśród ogółu społeczeństwa, w którego świadomości dobre auto to VW, OOOO, "Beta" i "Merol", ewentualnie Japończyk.

  6. #9436
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] - amen

  7. #9437
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamku111 Zobacz post
    Przyczepiles sie fajnego, skoro uzylem tego zwrotu to wiadomo ze mi sie podobajacy sie

    Po tym, jak kupilem kierujac sie rozsadkiem Lanosa i mialem problem zeby do niego wsiadac, przedkladam wyglad nad funkcjonalnosc

    Samochod musi byc fajny i basta
    Wcale więc nie kierowałeś się rozsądkiem, bo znając siebie - gust, wrażliwość estetyczną itd., przewidując codzienne obcowanie z jakimś przedmiotem/wnętrzem to łatwe do przewidzenia -że będzie prędkie zniechęcenie. Nie wziąłeś pod uwagę istotnej dla Ciebie cechy po prostu, lub ją zignorowałeś "pomyślę o tym jutro, jakoś to będzie"

  8. #9438
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Ja potrzebuję ładnego i wygodnego samochodu na jazdy w sumie autostradowe, czasami miasto i wyjazdy na wieś. Co łapie się na te założenia? Mustang się łapie? Łapie. Giulia się łapie? Łapie (znaczy nie łapie, bo mi się nie podoba, ale tak dla przykładu). Citroen C5 w kombi? Też się łapie. I taki Jeep Cherokee też. Pozostaje kwestia kasy.
    Otóż to! Jeżeli szukam mocnego i w miarę wygodnego auta 2+2 z automatem w benzynie, które "mi się podoba" w budżecie dajmy na to 200tys to zarówno Mustang V8 jak i Giulia się łapią
    Oczywiście mam jakieś tam pomniejsze kryteria, np. bagażnik minimum 300l, tudzież klima, ale zazwyczaj 99% drogowych aut to ma.

    Myślę, że dziś coraz więcej ludzi ma 2 samochody i one mogą się wzajemnie uzupełniać, więc "łatwiej" kupić auto, które nie jest "mało-palącym-wszystko-mogącym-kombi"
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #9439
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Wcale więc nie kierowałeś się rozsądkiem, bo znając siebie - gust, wrażliwość estetyczną itd., przewidując codzienne obcowanie z jakimś przedmiotem/wnętrzem to łatwe do przewidzenia -że będzie prędkie zniechęcenie. Nie wziąłeś pod uwagę istotnej dla Ciebie cechy po prostu, lub ją zignorowałeś "pomyślę o tym jutro, jakoś to będzie"
    W pewnym stopniu masz racje, moze nie zignorowalem cech o ktorych piszesz ale bardziej wmowilem sobie ze ten Lanos mi sie podoba sie

    Moze dzieki temu doswiadczeniu kolejnym autem byla Alfa?

  10. #9440
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Mustang 2+2 ? jak ?
    Już widzę go manewrującego na ciasnym parkingu pod szkołą, szpitalem, sklepem (bo 2+2 oznacza, że choć czasem odbieramy dzieci, zajmujemy się nimi gdy żona kombi rodzinnym czy minivanem czy czymkolwiek tego z różnych powodów nie robi), miejsce na wielgachne drzwi pod sklepami (lub spacerek) itd.
    Pewnie że "się da". Ale w Giulii to będzie o wiele bardziej przyjemne i "na miejscu". W masie sytuacji mustang będzie za to bardzo nie na miejscu. Stąd inne ich przeznaczenie. Co innego mustang _oraz_ Giulia . Ale nie albo-albo.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory