Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9621
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    @Krzysztof nie zrozumiałeś, co miałem na myśli. Może źle to ująłem :-) w świadomości mas Alfa Romeo zaczyna się od modelu 156. Tymczasem w przypadku Giulii Alfa Romeo nawiązuje do swoich najlepszych lat. I moim zdaniem dobrze by było w reklamach w jakiś sposób to nawiązanie pokazać. Nie mówię, że to ma być główny element przekazu, bynajmniej. Ale dobrze by było pokazać Kowalskiemu i Nowakowi jaka była kiedyś Alfa. I w ten sposób zbudować w ogólnej świadomości prestiż marki. Nie przez sztuczne zaniżanie ceny do poziomu Passata. A że póki co reklam w ogóle nie ma, to inna para kaloszy :-P
    Sądzę, że dobrze Cię zrozumiałem, tylko Ty mylisz prestiż z sentymentem. Prestiżu nie zdobywa się w reklamach. Na prestiż pracuje się latami i o prestiżu decyduje postrzeganie marki przez innych kierowców. Prestiżu to nawet nie trzeba jakoś specjalnie reklamować. Z wymienianych tu konkurencyjnych niemieckich marek, w latach 90-tych prestiż miał tylko Mercedes. Przez 20 lat "swojego" prestiżu dorobiło się Audi i BMW, ale nawet dzisiaj te marki pozycjonują się o parę procent taniej od prestiżowego mercedesa, a Ty i FCA chcecie, żeby Alfa Romeo jednym modelem dołączyła do tego grona, bo przecież po 5 latach przerwy wypuścili w końcu równie dobre lub nawet lepsze pod względem technicznym auto, więc mogą od razu kopiować cenniki od BMW. Sorry, ale tak to nie działa. Jak za parę lat wszystkie fabryki Alfy będą pracować non-stop na 3 zmiany, żeby wyrobić się z zamówieniami, to wtedy będziemy mogli mówić o prestiżu/premium/sukcesie i sprzedawać Alfę po cenach nawet wyższych od niemieckiej konkurencji, czego im serdecznie życzę
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #9622
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    To byłby nowy efekt w historii ekonomii - budowanie prestiżu przez obniżanie ceny...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #9623
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Koszty produkcji tego samochodu są znacznie wyższe niż 159. Nowy silnik, nowa skrzynia, nowy napęd, 10 głośników zamiast 6 jak w 159, nowy system radio z anteną w szybie. Nie wiem czy wiecie ale w 159 był jeden wzmacniacz radiowy plus antena a teraz w Giuli są dwa wzmacniacze radio, antena w tylnej szybie plus dwa filtry by ogrzewanie szyby nie zakłócało radia. Ten system kosztuje 3 razy więcej niż w 159. Ta cena ma swoje uzasadnienie w rozwiązaniach technicznych

    Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

  4. #9624
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    To byłby nowy efekt w historii ekonomii - budowanie prestiżu przez obniżanie ceny...
    Masz rację, ale to nie ja oczekuję dziś prestiżu od Alfy Romeo. Przecież napisałem, że na prestiż trzeba sobie najpierw zapracować i to latami.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #9625
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał karluum Zobacz post
    Nie wiem czy wiecie ale w 159 był jeden wzmacniacz radiowy plus antena a teraz w Giuli są dwa wzmacniacze radio, antena w tylnej szybie plus dwa filtry by ogrzewanie szyby nie zakłócało radia. Ten system kosztuje 3 razy więcej niż w 159. Ta cena ma swoje uzasadnienie w rozwiązaniach technicznych
    Błagam, ile kosztuje taki filtr i te wzmacniacze? Mamy XXI wiek i to jest drobiazg.
    Szczególnie, że wprawne oko wypatrzy np. wyświetlacz (i pewnie jego komputer) między zegarami identyczny jak np. w Jeep Renegade a także w nowych Dodge'ach dla amerykańskiej policji. Czyli bardzo prawdopodobne, że jest sporo elektroniki wspólnej dla całego FCA.
    Ostatnio edytowane przez mareksz159 ; 22-08-2016 o 07:41

  6. #9626
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Błagam, ile kosztuje taki filtr i te wzmacniacze? Mamy XXI wiek i to jest drobiazg. Szczególnie, że wprawne oko wypatrzy np. wyświetlacz (i pewnie jego komputer) między zegarami identyczny jak np. w Jeep Renegade.
    Czyli bardzo prawdopodobne, że jest sporo elektroniki wspólnej dla całego FCA.
    Nie takie grosze bo jak weźmiesz 6 komponentów zamiast 2 plus do tego wiązki to wyjdzie za chwilę niezłą sumka.

    Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

  7. #9627
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    [MENTION=2635]mareksz159[/MENTION] to jest jeden z wielu przykładów. Takich komponentów jest masa a uwierz mi, że każdy cent się liczy.

  8. #9628
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    [MENTION=2635]mareksz159[/MENTION] to jest jeden z wielu przykładów. Takich komponentów jest masa a uwierz mi, że każdy cent się liczy.
    Wszystko prawda, ale to nie muszą być komponenty projektowane wyłącznie dla Giulii. I takie niewidoczne dla oka składniki samochodu są zazwyczaj "pożyczane".
    Największy koszt to projekt i produkcja. Jeśli dany komponent jest w wielu samochodach to koszt jego projektu i produkcji spada, bo szybciej się amortyzuje. Nie ma obawy, że księgowi przespali Giulię.
    Podwójny wzmacniacz sygnału radiowego to pewnie przymus amerykańskiej rzeczywistości drogowej, a to jest moim zdaniem największa nadzieja i target FCA dla Giulii.

  9. #9629
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=TJCGtUL3Vqw

    w 5:40min. widac jak AR dba o szczegoly, chwile wczesniej widac kieszenie w drzwiach bez kawalka szmaty...

  10. #9630
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Podwójny wzmacniacz sygnału radiowego to pewnie przymus amerykańskiej rzeczywistości drogowej, a to jest moim zdaniem największa nadzieja i target FCA dla Giulii.
    Widzę, że nie tylko ja odnoszę wrażenie, że nowe Alfy będziemy ściągać od Wuja Sama, a nie od Dziadka Niemca
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory