Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9881
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I to dosłownie. Ktoś kto jeździ starszą wersją Alfy/Fiata wsiadając do Giulii widzi nowe fajne auto. Ktoś kto jeździ dajmy na to BMW F10, czy Audi A4 postrzega Giulię zupełnie inaczej.
    Już kiedyś ktoś tu napisał, a ja podobnie - rozmawiałem ze znajomym lekarzem, który jeździ samochodami BMW: "czy kupiłbyś Giulię?". Pytanie to wzbudziło .... ironiczny uśmiech, a o odpowiedzi już nie będę wspominał. Postrzeganie marki Alfa Romeo wśród zwolenników niemieckiej motoryzacji jest w większości przypadków takie jak opisałem, więc wg mnie target chybiony. Do tego podejście koncernu do promocji, serwisu do klienta i w efekcie mamy ....zacytuję : ”Ch...j, dupa i kamieni kupa"
    Ha a ja dzisiaj rozmawiałem z prezesem firmy, w której pracuję i mówił, że Giulia mu się bardzo podoba, ale...jest za droga. I tutaj dodał jak na to, że dopiero wchodzą w segment premium.

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I to dosłownie. Ktoś kto jeździ starszą wersją Alfy/Fiata wsiadając do Giulii widzi nowe fajne auto. Ktoś kto jeździ dajmy na to BMW F10, czy Audi A4 postrzega Giulię zupełnie inaczej.
    Tylko wiesz, że targetem na Giulie nie są alfisti jeżdżący starszymi modelami, tylko ludzie którzy to i owo widzieli.
    Kocham Alfę, ale zgodzę się że z jakością jest średnio.

    Moja Julka ma 130 k przelatane i coś tam skrzypnie, coś stuknie. Jechałem ostatnio z kolegą, ma golfa 3 chyba z 300 tyś nalatane i tam nic w środku nie skrzypi

  2. #9882
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A co można o tym aucie napisać jeszcze ? jest a jakoby go nie było (diesel tylko). Kolory w salonach dwa, wnętrze jedno. Wszystko zostało już "spostrzeżone" . O czym tu pisać niby w czystym temacie ? Dema są, cenniki są, katalogów brak, próbników brak, jeżdżą super - wszystko wiadomo.
    Następne istotne rzeczy ściśle w temacie auta będą jesienią z benzynami. No to można albo z otoczką albo wcale, bo nie wiem co można jeszcze w Giulii odkryć.
    Tak jak napisał Archi:
    Jak nie masz nic do powiedzenia na temat to nie pisz w ogóle! To przecież takie proste!
    Płacą Ci za każdy post, że musisz produkować wpisy nawet jeśli są nie na temat?! A może masz do wyrobienia jakiś dzienny limit?

    O tym też Belfer mówił wcześniej: utwórzcie sobie w HP temat, gdzie do woli będziecie mogli dyskutować jeden z drugim i o wszystkim, i o niczym, i o aucie, i o pogodzie.
    Pozdro,
    Bartas

  3. #9883
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał FerraEnzo Zobacz post
    mówił, że Giulia mu się bardzo podoba, ale...jest za droga. I tutaj dodał jak na to, że dopiero wchodzą w segment premium.
    Myślałem, że za droga na to, jak jeździ, jak jest wykonana, albo jak się prezesowi jazda próbna podobała... Ale rozumiem, że za droga tylko jak na to, jak prezes postrzega Alfę.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #9884
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Myślałem, że za droga na to, jak jeździ, jak jest wykonana, albo jak się prezesowi jazda próbna podobała... Ale rozumiem, że za droga tylko jak na to, jak prezes postrzega Alfę.
    Tak dokładnie i to miałem na myśli. Ilu potencjalnych klientów AR straci tylko poprzez takie lub podobne myślenie. A jeśli do tego dodamy ogólnie złą opinię o marce...kurcze ciężko będzie. Chyba, że ruszy kampania marketingowa a mainstreamowe media będą chwalić.

  5. #9885
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    A ile kosztuje komplet 18" tak jakbyś chciał w salonie kupić? Bo może rzeczywiście są tak drogie...? (w co wątpię)
    do 159 18" podkowy po 2300 za sztuke bez nakladek z logo... nic tylko kupowac. takie ceny w aso, w Giulii pewnie bedzie podobnie, tak wiec i tak doplaty typu 4400 za upgrade niby sa okazyjna cena. a ze faktycznie przeplaca sie to inna sprawa. koszt wiekszych felg i opon to pewnie dla producenta jakis 1tys,ale w innych markach tez raczej za takie kaprysy sie przepłaca podobnie
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 31-08-2016 o 13:26

  6. #9886
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    A jaki rozstaw śrub jest w Giulii? Taki jak w 159, czy może już 5x114,3 ?

  7. #9887
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    A ja właśnie dostałem na adres domowy z Ganinexu obiecany w niedzielę na spocie prospekt Giulii z drobnymi upominkami
    Alfa Romeo Nel Cuore

  8. #9888
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał FerraEnzo Zobacz post
    Moja Julka ma 130 k przelatane i coś tam skrzypnie, coś stuknie. Jechałem ostatnio z kolegą, ma golfa 3 chyba z 300 tyś nalatane i tam nic w środku nie skrzypi
    Ja ostatnio mialem okazje jechac golfem 4 z przebiegiem ok 250 tys i naprawde sie dziwiłem jak wlasciciel moze wytrzymac w taki wnetrzu. Skrzypialo W S Z Y S T K O !

  9. #9889
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    [MENTION=839]bartas82[/MENTION] - ten wątek i tak jest hydeparkowy, gdzie by nie był umieszczony, ale jak najbardziej - będę się pilnował
    Choć na pewne rzeczy czasem zareaguje pewnie jeszcze typu że Volvo to nie premium czy Mazda to premium . Gdzie Alfa między nimi - w zasadzie to jest w temacie wątku, to nie jest przecież temat "dane techniczne, ceny, sprzedaż Giulii. " Temat jest mocno abstrakcyjny ze swą datą i historią tego modelu, to nic dziwnego że i taki jest cały wątek. Chyba każdy z piszących tu po otoczce tu pojechał już nieraz z powodu domysłów - bo przecież auto w domysłach istniało przez większą część. I w pozadieslowych i QV wersjach wciąż jest domysłem. Ale jak najbardziej, ja już się szczypię w palce i nie robię otoczki.

  10. #9890
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    A jaki rozstaw śrub jest w Giulii? Taki jak w 159, czy może już 5x114,3 ?
    5x110 M14x1.5

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory