Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #11111
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Zamulona Mazda? Prehistoryczne Volvo?
    A na końcu wyskakujesz z manualna skrzynia
    Idąc twoim tokiem myślenia: kto dziś jeździ manualem??? Mając dwusprzeglowki, nowe automaty 8 i 9-cio biegowe kto chciałby manuala o 6 przelozeniach?
    Jedziesz sobie spokojnie to automat oszczędza paliwo odstawiajac za Ciebie ecodriving, a jak chcesz przycisnac to masz w mgnieniu oka kickdown i rakieta
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #11112
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Prowadziłem nowe BMW 3 z ZF, Alfę z TCT i wiem że dla mnie jeszcze za wcześnie na automat... Może na emeryturze się skuszę bo wygoda jest duża ale teraz mam inne priorytety. Chcę czerpać maksymalną radość z jazdy a automat mi takową mocno redukuje. Brak pełnej kontroli nad momentem zmiany przełożenia czy nawet brak przyjemności ręcznej zmiany przełożeń w przyjemnie pracującej skrzyni manualnej jest dla mnie nie do przyjęcia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #11113
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie oszukujmy się - 2,0 TBI Alfy nie będzie oszczędne
    Oho, mamy wizjonera
    Co do skrzyni zależy co kto lubi, miałem okazję jeździć starymi automatami więc teraz nie mam pytań, gdybym miał kupić nowe auto to tylko automat. Jak tomaz słusznie zauważył ilość przełożeń robi robotę a dla mnie ręczna skrzynia ma teraz tylko przewagę właśnie przy pałowaniu auta na torze gdzie wiesz że nie warto zmieniać biegu na wyższy i tam faktycznie widać przewagę manuala, na co dzień nie widzę plusów ręcznej przy obecnym dopracowaniu automatów.

  4. #11114
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION],

    No ale jaki problem przełączyć sobie automat w tryb manualny? Do tego jak masz wersję z manetkami przy kierownicy, to frajda dużo większa niż przy manualu, bo nie odrywasz rąk od kierownicy i wachlujesz biegami jak chcesz. Masz nad zmianami biegów pełną kontrolę (mam na myśli jazdę cywilną, nie torową) Już pomijam fakt, że automat niejednoktornie zmienia biegi szybciej, niż daje się to zrobić przy skrzyni ręcznej.

  5. #11115
    Użytkownik Świeżak Avatar Nicola Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    ’17 Giulia 2.0, ’86 Spider Veloce, ’96 GTV 2.0 TB
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Fajnie by było jakby wypuścili wersję 1,4 dla "ubogich" jak model się już opatrzy ale zdaję sobie sprawę, że jak pisze Kasztelan - jeśli wypuszczą słabszą wersję benzynową to będzie pewnie zduszone 2,0 bo tak będzie prościej dla procesu produkcyjnego. Oby chociaż dołożyli manulana skrzynię...
    A ja myślę, że mniejszy silnik będzie dostępny w 2018 wraz z pojawieniem się nowej, tylnonapędowej Giulietty. I pewnie będą go chcieli sprzedać również w Giulii.

  6. #11116
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION],

    No ale jaki problem przełączyć sobie automat w tryb manualny? Do tego jak masz wersję z manetkami przy kierownicy, to frajda dużo większa niż przy manualu, bo nie odrywasz rąk od kierownicy i wachlujesz biegami jak chcesz. Masz nad zmianami biegów pełną kontrolę (mam na myśli jazdę cywilną, nie torową) Już pomijam fakt, że automat niejednoktornie zmienia biegi szybciej, niż daje się to zrobić przy skrzyni ręcznej.
    Oczywiście automatami jeździłem w trybie manualnym i ZF nieźle sobie radził i ogólnie cieszę się, że taka skrzynia jest też w Alfie. Lepsze czucie zawsze jednak będzie w manualnej skrzyni, pod tym względem jestem jednak tradycjonalistą.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #11117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Przekopałem wczoraj "internety" i nie znalazłem cytatów Bigland'a, które mówiły by o SW. Fabryka, która produkuje tylne części nadwozia w Polsce też nie ma żadnych zleceń na takie elementy. Coś mi to dziennikarstwo "Autocar" śmierdzi...

  8. #11118
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    RWD i AWD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nicola Romeo Zobacz post
    A ja myślę, że mniejszy silnik będzie dostępny w 2018 wraz z pojawieniem się nowej, tylnonapędowej Giulietty. I pewnie będą go chcieli sprzedać również w Giulii.
    To, że następca Giulietty będzie tylnonapędowa to pewne info ? Wydaje się to trochę dziwne i sprzeczne z trendami konkurencji - BMW 1, A klasa itd.
    Koszty, strata miejsca we wnętrzu itd. nie przemawiają za tylnym napędem w klasie kompaktów, ale ja osobiście bym się cieszył.

  9. #11119
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Przekopałem wczoraj "internety" i nie znalazłem cytatów Bigland'a, które mówiły by o SW.
    I tylko kolejnych renderów nie brakuje

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa-Romeo-Giulia-Sportwagon-700x379.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	45.3 KB
ID:	215397

    Wydaje się, że FCA czeka na reakcję klientów i rynków na Stelvio, a premiera już w nadchodzącym tygodniu!
    Alfa Romeo Nel Cuore

  10. #11120
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Brzydki ten render.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory