Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12021
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Natomiast siadłem sobie z tyłu. Mało miejsca, wysoka osoba nie zmieści głowy pod sufitem z tyłu
    Tu mamy 2 metrowca https://youtu.be/Ef7HJD_o3lQ?t=16m50s

  2. #12022
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Dlaczego Cie to nie cieszy? Każdy model z polki "dla kosmetyczki" da pieniądze na jakis ciekawszy model. AR to marka jak każda inna wiec liczy tylko na zyski, na nic więcej. Na modelach dla pasjonatów wiele zarobić sie nie da, ale juz dla ogółu - jak najbardziej. Model dla pasjonatów moze wojowac na rynku i robic dla marki dobry marketing, ale firma nie moze liczyć ze udźwignie cała sprzedaż tylko na jego barkach.
    Nie zgodzę się, że klasyczne modele czyli samochód miejski, kompakt oraz średnie sedan + kombi to samochody dla pasjonatów, przecież to są klasyczne formaty rynkowe. Rozumiem konieczność dostosowania się do realiów rynku, ale po wycofaniu Mito /pewnie w przyszłym roku/ w ofercie pozostaną leciwa Giulietta, Giulia oraz 2 a może nawet 3 suv'o-crossovery. Czy taki profil powinna mieć marka kojarzona raczej ze sportem ? Oczywiście Stelvio jest zapewne najbardziej sportowym suv'em w stawce ale to nadal klocek określonego formatu. Jakby był jeden -to ok, ale dalsze podążanie tą drogą nie przekonuje mnie. I suv'a i tak nigdy nie kupię, sorry

  3. #12023
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Czy taki profil powinna mieć marka kojarzona raczej ze sportem ?
    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Jakby był jeden -to ok, ale dalsze podążanie tą drogą nie przekonuje mnie.
    W Porsche to działa, a przed erą Cayenne i Macana mało kto dopuszczał myśl, że ich świat może wyjść poza 911-tki. Boxter, Cayman i Panamera to też dla wielu purystów motoryzacyjnych świętokradztwo, jednak dla reszty to zaakceptowana normalność.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 20-02-2017 o 20:32
    Alfa Romeo Nel Cuore

  4. #12024
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    W Porsche to działa, a przed erą Cayenne i Macana mało kto dopuszczał myśl, że ich świat może wyjść poza 911-tki. Boxter, Cayman i Panamera to też dla wielu purystów motoryzacyjnych świętokradztwo, jednak dla reszty to zaakceptowana normalność.
    I znów mamy to co zwykle w życiu, dylemat czy być raczej konserwatywnym czy "postępowym" choć czasem wcale inaczej nie znaczy lepiej. Każdy może przedstawiać swoje argumenty i mieć trochę racji. Żeby nie tworzyć off-topicu pozwolę sobie na rèsumè - mam nadzieję że zawsze pozostaną w ofercie AR jakieś nie-suvy, żebyśmy mogli je kupować Myślę, że z tym wnioskiem wszyscy się zgodzą.

  5. #12025
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Też mam nadzieję, że cały czas będą "zwykłe" samochody bo te "duże" są po prostu nieekonomiczne. Chyba, że zmieni się coś w prawie albo cena ropy spadnie o połowę a drogi i miejsca do parkowania będą szersze. W sumie to już w galeriach pojawiają się miejsca XXL i nie są specjalnie dla rodzin czy kobiet w ciąży bo ci mają osobne.

  6. #12026
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,993

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Natomiast siadłem sobie z tyłu. Mało miejsca, wysoka osoba nie zmieści głowy pod sufitem z tyłu... Kolega na 191 cm i się garbił tam. No i hit absolutny: zagłębienia na kubki są tylko z tyłu))) w opuszczanym podłokietniku..Z przodu nie ma)
    Nie wiem, co kieruje projektantami AR... choć w Julce są, małe, niewygodnie umieszczone pod dźwignią ręcznego ale są... Tutaj nic. Fatalny błąd projektowy. To wbrew pozorom nie jest duperela. Tym autem połyka się długie trasy. I nie ma gdzie postawić kubka. Smiejcie się, śmiejcie: Kowalski, szukający dobrego i mocnego auta na trasy, nie będący alfaholikiem, może z tego powodu wybrać inne auto. Bo lubi pić cole czy kawe w czasie jazdy.
    Dramat po prostu. Na prostej drodze Alfa sama sobie utrudnia zycie...
    No to wejdź sobie z kolega do odpowiednika BMW, a już szczególnie wejdź sobie do 4 Gran Coupe - ja rozważam ten samochód zamiast Giuli, bo chcę liftbacka albo jakieś zgrabne kombi, a tego AR nie chce mi zaoferować póki co. W każdy mrazie w 4 GC ja (187cm) dotykam głową podsufitki cały czas, właściwie to jest źle. Siedziałem tez w innych samochodach przez ostatni rok, ot choćby w Mondeo, a nawet Skoda Superb tam to samo. W Giuli uważam jest OK, w żadnym średnim sedanie nie będzie miejsca dla 2-u metroca. Poza tym większość ludzi jeśli już kogoś wozi (bo większość 95% czasu wozi tylko siebie) na tylnym siedzeniu to dzieci, nie ma więc problemu, ewentualnie podwiezie się kogoś ze znajomych parę km, z tyłu możesz usadzić niższe osoby, albo jeśli wszyscy wysocy to najwyżej się chwilę pomęczą.

    Co do uchwytów to ktoś inny odpisał, ja na to nie zwracałem uwagi bo nie jeżdżę z kawą, ot żeby się nie oblać i nie wjechać w kogoś - kawę pije się na parkingu robiąc sobie mały odpoczynek.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #12027
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jak tam z jazdami testowymi Veloce? Są w ogóle? Jest coś w Poznaniu?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #12028
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Jak tam z jazdami testowymi Veloce? Są w ogóle? Jest coś w Poznaniu?
    Ja się w teen weekend pytałem o to w Szczecinie. Powiedziano mi że będzie veloce w połowie marca, ale nie wiadomo tylko czy na pokaz czy do jazdy testowej.

  9. #12029
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Jak tam z jazdami testowymi Veloce? Są w ogóle? Jest coś w Poznaniu?
    W Poznaniu na gorzyslawa maja obecnie 2 sztuki czarna i chyba vesuvio gray (ta pod klienta) ale tylko do ogladania


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #12030
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    W Poznaniu na gorzyslawa maja obecnie 2 sztuki czarna i chyba vesuvio gray (ta pod klienta) ale tylko do ogladania
    Super. To jest dopiero marketing... "Weź se pan popacz, jaka zajebiaszcza Alfa. Nie, pojeździć nie można, jeszcze bym pan rozbił i co? Wie pan ile to ma koni??? Se pan pojedzie tą 200KM i wyobrazi jak ta musi latać!"
    Ehh...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory