Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12671
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Wiesz co masz rację, parę osób mnie wręcz wyśmiało jak się dowiedzieli że jestem programistą. Przecież to nie prawdziwa praca, w fabryce nie zapierdalam od 5 rano itd...
    Większość programistów ma przecież DG i może brać leasing.

    Zróbcie sobie konfiguracje i napiszcie do dealera ile za to chcecie zapłacić najlepiej pod koniec roku/kwartału kiedy importer rozlicza sprzedaż i nikt nie będzie pytał jaki macie zawód. Identyczna sytuacja jest z nieruchomościami.

    Ta reklama jest tylko po to żeby ściągnąć prawników i lekarzy bo oni lubią prestiż i wyróżnienie. Dowolny człowiek z pieniędzmi może rozmawiać o rabatach.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  2. #12672
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Też wydaje mi się, że rabaty dla prawników są tylko po to, aby zaspokoić ich próżność i każdy kto ponegocjuje może dostać podobny.

  3. #12673
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Też wydaje mi się, że rabaty dla prawników są tylko po to, aby zaspokoić ich próżność i każdy kto ponegocjuje może dostać podobny.
    Ale rabat na DG versus osoba fizyczna to fakt i jakoś nie udaje się znegocjowac do tego poziomu dla działalności. I to jest irytujące

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  4. #12674
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Ale rabat na DG versus osoba fizyczna to fakt i jakoś nie udaje się znegocjowac do tego poziomu dla działalności. I to jest irytujące

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    I się nie uda. Kupując na działalność bierzesz leasing żeby mieć korzyść podatkowa. Czyli nie kupujesz tylko auta ale pakiet produktów:
    1. auto
    2. leasing
    3. ubezpieczenie
    4. pakiety serwisowe/gwarancyjne
    5. często masz duży wykup i zostawiasz auto dla remarketingu



    Na tym jest największa marża nie na samym aucie. Także osoba fizyczna nie ma takiej samej pozycji negocjacyjnej.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  5. #12675
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Niemniej, to informatycy rządzą dzisiejszym światem. I do nich należy przyszłość.
    Gdybym dziś był w okolicy matury i zastanawiał się nad przyszłością, to zdecydowanie wybrałbym informatykę.
    Ja tak wybrałem i nie narzekam ale tylko dlatego, że pracuję dla Norwegów bo w Polsce to na wczoraj i za darmo najlepiej WSZYSTKO jest dzisiaj oprogramowane. Nawet urządzenia medyczne gdzie lekarz przychodzi i wciska guzik. Całą resztę odwalił zespół programistów. Ciągle nie wiem dlaczego lekarze są uważani za lepszych. To jedna z najbardziej skorumpowanych grup . Może stąd tyle pieniędzy mają

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Nie wiem skąd durne przeświadczenie, że targowanie się to jakaś polska przywara czy cebulactwo.
    Oczywiście, że nie Polska tylko Arabska Targowanie ze sprzedawcą to założenie z góry, że chce cię oszukać i pewnie specjalnie podał wysoką cenę. U Arabów tak jest ale tu mamy europę i ceny wynikają z obliczeń a nie pogody i humoru. Inną Polska przypadłością jest "po znajomości" albo "w rodzinie". Wtedy to już trzeba za darmo. Imho powinno być odwrotnie. Jak masz znajomego to daj mu uczciwie zarobić a nie obcemu. Ale nie deeej darmo to ja "może" kiedyś też ci coś za darmo. Polaków po prostu nie stać i chcą żyć ponad stan bo myślą, że nie są gorsi od Niemców. Owszem są i to w sumie przez nich

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    sprzedaż pada na pysk przez ogromne marże dealerów i ludzie nie kupują tego modelu
    Nie znam dobrze rynku Amerykańskiego ale znam Polski. Wszyscy narzekają na marże dealerów a one są widełkami narzucane przez importera i wcale duże nie są. Zainwestuj w salon. Spełniaj zmieniające się normy wyznaczane przez importera. Wiecie ile meble kosztują do salonu? Tego nie kupuje importer tylko dealer na zlecenie importera. Każdy by chciał kupować ładnie wyeksponowany samochód w ciepłym salonie w designerskim fotelu pijąc kawę i słuchając ładnie ubranego sprzedawcę a to wszystko kosztuje. Trzeba mieć plac na samochody, myjnię, wydawalnię, opłacić załogę, wziąć kredyt i trzymać się terminów płatności i co zostaje z marży? Klient przychodzi i on chce taniej. Dla tych co chcą taniej powinno być kupowanie w ciemno przez internet i płatne prezentacje w salonie.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 23-04-2017 o 11:41
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #12676
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie znam dobrze rynku Amerykańskiego ale znam Polski. Wszyscy narzekają na marże dealerów a one są widełkami narzucane przez importera i wcale duże nie są. Zainwestuj w salon. Spełniaj zmieniające się normy wyznaczane przez importera. Wiecie ile meble kosztują do salonu? Tego nie kupuje importer tylko dealer na zlecenie importera. Każdy by chciał kupować ładnie wyeksponowany samochód w ciepłym salonie w designerskim fotelu pijąc kawę i słuchając ładnie ubranego sprzedawcę a to wszystko kosztuje. Trzeba mieć plac na samochody, myjnię, wydawalnię, opłacić załogę, wziąć kredyt i trzymać się terminów płatności i co zostaje z marży? Klient przychodzi i on chce taniej. Dla tych co chcą taniej powinno być kupowanie w ciemno przez internet i płatne prezentacje w salonie.
    Z tego co piszesz, przebija się nieco obraz złego klienta i biednego dealera...
    Tylko owy dealer jak przychodzi do "meblarza" celem zlecenia zrobienia mebli robi dokładnie to samo co potencjalny klient u niego w salonie - chce żeby było najlepiej, najszybciej, a do tego najtaniej, a potem jeszcze odwlekając opłacenie faktur...
    I jego również nie interesuje, że ktoś kto te meble robi musi mieć duży warsztat, opłacać ludzi, kupić materiał, dojechać na pomiar etc. etc.
    Piszę to znając realia, mój teść robił swego czasu meble dla kilku salonów samochodowych.

  7. #12677
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Zgadzam się, że to nie ze względu na zarobki tylko postkomunistyczny obraz ich statusu społecznego.

    Swoją drogą jak mnie wkurza, że wszędzie trzeba kombinować i żebrać czy da się coś taniej. Ze względu na pochodzenie rabat. A że znajomy. A może dywaniki za darmo. A że rocznik stary to już taniej. Nawet w styczniu. Nie wiem skąd w Polakach to magiczne przywiązanie do rocznika. Jakby były rabaty za pokazanie się nago to ludzie by w kolejce stali. To uwłaczające ale takie Polskie cebulactwo. Cena powinna być JEDNA. Płacisz albo cię nie stać.

    To "załatwianie", "taniej", "po znajomości", "rabat", "promocja". Bez tego Polacy nie potrafią żyć. Chyba mają wrażenie, że jak kupią za cenę z cennika to ich ktoś oszukał. Nie czaję tego.
    Zgadza się !
    Dlatego bardzo mi się podoba sprzedaż w Maździe - jasno : produkt -> cena i kropka. Podoba mi się - kupuję. Nie podoba / za drogo -> nie kupuję. Czysto jasno przejrzyście.

    A powyżej widać po dyskusji jakie niezdrowe emocje budzi jakaśtam polityka rabatowa. Zawsze ktoś będzie oburzony i czuł się niedoceniony - że nie został uwzględniony w danych grupach zawodowych. Dealer musi wybierać kogo mu się bardziej opłaca urazić, a komu się podlizywać - bo po czasie dzięki temu drugiemu zarobi więcej (znajomi, jeżdżąca reklama itd.).

    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] - co do tego wkładania nawigacji za 10 tys - to nie kupuj tej nawigacji za 10tys . Proste i bez łaski czyjejkolwiek.

  8. #12678
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    @Krzysztof - co do tego wkładania nawigacji za 10 tys - to nie kupuj tej nawigacji za 10tys
    Ale one często są w "pakiecie", dealer potem łaskawie robi rabat i klient się cieszy że urwał 9 tyś. Pewnie że urwał bo ta nawigacja kosztuje producenta 100 euro. Takie to całe "premium"
    Ze nie wspomne o całym multum "takich" dodatków.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #12679
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    ...Tylko owy dealer jak przychodzi do "meblarza" celem zlecenia zrobienia mebli robi dokładnie to samo co potencjalny klient u niego w salonie - chce żeby było najlepiej, najszybciej, a do tego najtaniej, a potem jeszcze odwlekając opłacenie faktur....
    No właśnie, to tak powszechna patologia, że uznana za "normę" - bo "wszyscy" tak robią.

    Co do dyskusji o zawodach, jak widać gdy przychodzi co do czego (zakup) nie ma znaczenia, ale kazixx jedno ważne zdanie napisał - wszystkie zawody są potrzebne (no poza politykiem i piłkarzem ) , ale pewne zawody w niezależnie jakich warunkach (wojna najdrastyczniej i wszelkie pośrednie z jakimś ustrojem jaki mieliśmy itd. ) niezbędne i jakoś przeżyją, choćby dostając jajka czy kurę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ale one często są w "pakiecie", dealer potem łaskawie robi rabat i klient się cieszy że urwał 9 tyś. Pewnie że urwał bo ta nawigacja kosztuje producenta 100 euro. Takie to całe "premium"
    Ze nie wspomne o całym multum "takich" dodatków.
    Wiem, trudno, twardym trza być
    Albo powiedzieć sobie prawdę : w PAKIECIE mamy opcje X + Y + Z. Tak naprawdę potrzebuję tylko Z. Ale nie ma oddzielnie tylko w pakiecie. Więc to ta opcja Z kosztuje mnie te powiedzmy 10tys. A nie wszystkie trzy. Bo X + Y nie potrzebuję , potrzebuję tylko Z. X + Y nie wyrzucę, będą. Ale kosztuje mnie ta Z. I teraz się zastanowić - czy chcę Z za 10tys ? - tak , to ok. Nie - to nie kupuję tego pakietu.
    Ja chciałem ksenony w Maździe ale nie chciałem iloopów, grzanych siedzeń itd. itp. Wiec to te ksenony by mnie kosztowały te 40tys różnicy między wersjami . Bo pozostałych rzeczy nie potrzebowałem. Nie to nie. Ksenonów za 40tys nie chcę. Jasno prosto, wszyscy zadowoleni, nikt nie narzeka i nie czuje się wykorzystany i oszukany.

  10. #12680
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] - co do tego wkładania nawigacji za 10 tys - to nie kupuj tej nawigacji za 10tys . Proste i bez łaski czyjejkolwiek.
    Sądzisz, że wyjmą mi tą nawigację z auta stojącego w salonie? Wystarczy policzyć, że jeden taki niechciany dodatek stanowi aż 5% rabatu, o który jeszcze musisz się targować. [MENTION=845]slavol[/MENTION] dobrze Ci napisał, jak to wygląda z tym "premium" i rabatami.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 23-04-2017 o 17:07
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory