Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12821
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Z Japońcami jest ten problem, że te sportowe i względnie tanie w utrzymaniu są w przeważającej większości FWD .



    Nie chcę Cię martwić, ale Infiniti to już ma pewnie filozofię francuską .



    Tak to jest z tym samochodem - w sumie nie taki znowu skomplikowany w utrzymaniu (oczywiście jeśli nie pałujesz tego w KJS-ach), pod warunkiem że znajdziesz kogoś, kto będzie chciał to serwisować. Większość się przeżegna i każe jechać gdzie indziej.
    Filozofię ma mocno mieszaną. Francuska ze sportu ma conieco do czerpania . Przynajmniej tam istnieje od lat w odróżnieniu od "sportowej marki" . Z suvem sportowym.
    Wcale nie są FWD (a jak są to są cholernie mocne i skuteczne) - S2000, 350/370z, RX7,8 , MX5 , Evo, Sti i masa mniej oczywistych.
    To wszystko ma odbicie później w cywilnych rozwiązaniach. A w Alfie ?
    75 pod warunkiem nie użytkowania i pod warunkiem odpowiedniego serwisu aby tam stała a nie jeździła jak należy

    deadswine - się ośmieszasz i tyle. O spalaniu i kosztach słowo tu nie pada, ani o sekupowaniu. A raczej jeśli pada,w temacie giulii to rabatów "do wyrwania" lub zdjęć ekraników ze średnim spalaniem.

  2. #12822
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak samo kontrola trakcji powinna być wyłączalna. Chcę się zabić to moja sprawa.
    To, czy się chcesz zabić, to rzeczywiście twoja sprawa - ale przy okazji możesz niestety "zgarnąć" z drogi Bogu ducha winnych ludzi. Po to są wszystkie regulacje - społeczeństwo dzięki nim przycina pazurki takim jak ty. Weźmy np. obowiązkowy ABS - żeby nikt nie pomyślał sobie właśnie tak jak ty: "po co mi ABS, moja sprawa czy się chcę zabić" - zabijaj się do woli, ale dzięki obowiązkowemu ABS maleje prawdopodobieństwo tego, że nie wyhamujesz i zrobisz komuś krzywdę.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #12823
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Już nie przesadzajmy, że wyłączalne ESP służy do zabijania się. Chodzi jedynie o możliwość wyłączenia, kiedy jesteśmy na przykład na zamkniętym placu lub wyjedziemy na tor podszkolić swoje umiejętności. Tam szczególnie wtrącające się ESP potrafi wkurzyć. Przy tak świetnym podwoziu jakie ma Giulia odebranie takiej możliwości jest moim zdaniem strzałem w kolano.

  4. #12824
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    To, czy się chcesz zabić, to rzeczywiście twoja sprawa - ale przy okazji możesz niestety "zgarnąć" z drogi Bogu ducha winnych ludzi. Po to są wszystkie regulacje - społeczeństwo dzięki nim przycina pazurki takim jak ty. Weźmy np. obowiązkowy ABS - żeby nikt nie pomyślał sobie właśnie tak jak ty: "po co mi ABS, moja sprawa czy się chcę zabić" - zabijaj się do woli, ale dzięki obowiązkowemu ABS maleje prawdopodobieństwo tego, że nie wyhamujesz i zrobisz komuś krzywdę.
    Ty tak na serio?
    To może zakazać samochodów które nie mają kontroli trakcji i zezłomować żeby było bezpiecznie? Albo tylko te które mają aktywny tempomat i 30 poduszek? Bo bezpiecznie. Podejrzewam że połowa samochodów na Polskich drogach w ogóle nie ma kontroli trakcji. Czujesz się teraz bezpiecznie? Podejrzewam że połowa z tych samochodów przechodzi badanie techniczne za 100zł extra. A chcesz mi zabronić zabawy w zimie na parkingu gdzie można poczuć w kontrolowanych warunkach i świadomie jak się samochód zachowuje w poślizgu jak cię ta magiczna kontrola trakcji zawiedzie. Ludzie nie są głupi i każdy dla własnego bezpieczeństwa, zdrowego rozsądku i nawet egoizmu nie będzie jeździł z wyłączoną kontrolą trakcji na co dzień. Mi chodzi o to żeby był wybór. Może byś chciał żeby samochód się nie odpalił i przyciął ci pazurki bo wykryje jesteś zmęczony po pracy. Możesz zasnąć i "zgarnąć" bogu ducha winnych. Mercedes ma już takie systemy ale na szczęście da się je WYŁĄCZYĆ. Paranoja z tym bezpieczeństwem. Jesteśmy dorośli i każdy powinien decydować za siebie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Przy tak świetnym podwoziu jakie ma Giulia odebranie takiej możliwości jest moim zdaniem strzałem w kolano.
    Dokładnie tak. Tym bardziej, że w duuuzo szybszej wersji Veloce czy nie wspomnę Q można wyłączyć WSZYSTKIE kontrole trakcji.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #12825
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    W Quadrifoglio jest tryb Race, w którym systemy są wyłączone. Veloce też ma ten tryb, czy ma jakiś magiczny przycisk?

  6. #12826
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    W Veloce nie ma takiej opcji żeby wyłączyć kontrole trakcji
    Ma DNA jak wszedzie

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #12827
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Wcale nie są FWD (a jak są to są cholernie mocne i skuteczne) - S2000, 350/370z, RX7,8 , MX5 , Evo, Sti i masa mniej oczywistych. To wszystko ma odbicie później w cywilnych rozwiązaniach. A w Alfie ?
    Jeszcze GT-R. Poza MX-5ką (samochód może i fajny, ale średnio praktyczny) oraz RX-ami, których nikt normalny nie kupi reszta z wysokiej półki kosztowej/cenowej. Jakie odbicie w cywilnych rozwiązaniach? Co takiego sportowego jest w Maździe 3 albo Maździe 6? Albo którymkolwiek Infiniti czy Nissanie?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #12828
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    W Veloce nie ma takiej opcji żeby wyłączyć kontrole trakcji
    Ma DNA jak wszedzie

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tego osobiście nie sprawdziłem Polegam na informacjach z innych forów. Co do Q to sprawdzałem na chwilkę Jak tylko zdobędę jakąś Veloce to napisze na 100% Moze posiadacze na tym forum by sie wypowiedzieli?
    Ostatnio edytowane przez azar ; 09-05-2017 o 13:43
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #12829
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Właśnie sie wypowiedziałem powyzej


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #12830
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    W Veloce nie ma takiej opcji żeby wyłączyć kontrole trakcji
    Ma DNA jak wszedzie

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Cudnie
    Zdaje się konstrukltorzy Alfy sobie określili klienta docelowego - jako takiego o którego trzeba zadbać bo o prowadzeniu wozu może zbyt wiele nie wiedzieć. Może i słusznie...


    [MENTION=8766]radosuaf[/MENTION] : jescze w ogóle duuuużo. Ale mowa o ogóle. Rozwiązania sprawdzone w ciężkich warunkach, sporcie, terenie mogą stosować nawet niech w ułamku - w cywilnych modelach.
    Mieć kilka modeli (MX5 nie musi być praktyczna, po co?) o sprecyzowanym zadaniu - to do łomotania, to do wożenia tyłka, to do zabawy itd. I nie pleść o sportowym suvie.
    A w tych dupowozowych jaka korzyść z istnienia firmy w sporcie ? - wytrzymałość. Czy choćby takie rozmieszczanie podzespołów, że dostęp do podstawowych elementów eksploatacyjnych nie jest drogą przez mękę i później żaden mechanik się nie chce tknąć. itd.
    (co do ESP - wspominane Infiniti 2.0 i 3.0 leci bokiem ładnie, więc pewnie guzik ma. No ale ta firma organizuje szkolenia z jazdy dla klientów, a sportowa Alfa każe się prosić o działający konfigurator).

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory