Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12961
    Użytkownik Świeżak Avatar arteg83
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Lubaczów
    Auto
    156 SW 2.4 175KM - była, 156 SW 1.9 158 KM - była, S-Max 2.0 140KM - jest
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Niejednokrotnie ktos bedzie stwarzal o wiele wieksze zagrozenie jadac z mniejsza predkoscia niz tez jadacy z wieksza. Duze znaczenie ma samochod, umiejetnosci i najwazniejsze - warunki na drodze.
    i przed wszystkim wyobraźnia + zasada ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg. Amen
    Vectra B 93' 1.6 75 KM - była
    Honda Accord 99' 1.8 136 KM - była

    156 SW 05' 2.4 175 KM - R.I.P

    156 SW 05' 1.9 158 KM - była
    Ford S-Max 07' 2.0 140KM - jest


    Zawsze są dwa uda. Uda się albo nie uda...

  2. #12962
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał arteg83 Zobacz post
    i przed wszystkim wyobraźnia + zasada ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg. Amen
    o to to!

  3. #12963
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Jeśli jest inaczej to proszę wyjaśnij to...
    Napisałeś to co napisałeś. Anderson zwrócił Ci uwagę, zamiast przyjąć na klatę, to rakiem się wycofujesz i mętnie się tlumaczysz....
    Wybacz ale nic nie będę wyjaśniał bo nie ma co. Jeszcze raz powtarzam NIGDZIE nie napisałem, że jechałem niezgodnie z przepisami. Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź, która przy okazji była o spalaniu a nie o prędkości. To Twoja naditerpretacja. Zawsze dostosowuję prędkość do warunków panujących na drodze i szanuję prawo Nikogo też nie namawiam do przekraczania prędkości. Za to są mandaty i konsekwencje prawne, które trzeba przyjąć "na klatę" a nie jakąś zmyśloną uwagę trolla.

    Zgadzam się z [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] [MENTION=34128]arteg83[/MENTION] Przede wszystkim zasada ograniczonego zaufania i wyobraźnia.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 24-05-2017 o 22:11
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #12964
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Sami święci i przepisowi na forum;] po co wam auta które mają 200km+ jak jest ograniczenie do 90 a w mieście do 50? jak tak to proponuje pandę 1.2 i po zawodach.... Na siłe zwracacie uwagę żeby tylko o was nikt nie zapomniał w tym wątku. Kolega pewnie jechał na autostradzie w niemczech;] swoją drogą anderson ze swoją insygnią opc pewnie zapierdziela przepisowo DD ludzie litości i nie trolujcie innych bo żenujące to jest, typowo januszowe podejście.

    Zaraz poleci pewnie riposta ale ja mam to głęboko w poważaniu trolexy
    Pozdro dla kolegi azar, nie przejmuj się tymi smutnymi docinkami

  5. #12965
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trin Zobacz post
    Sami święci i przepisowi na forum;] po co wam auta które mają 200km+ jak jest ograniczenie do 90 a w mieście do 50? jak tak to proponuje pandę 1.2 i po zawodach.... Na siłe zwracacie uwagę żeby tylko o was nikt nie zapomniał w tym wątku. Kolega pewnie jechał na autostradzie w niemczech;] swoją drogą anderson ze swoją insygnią opc pewnie zapierdziela przepisowo DD ludzie litości i nie trolujcie innych bo żenujące to jest, typowo januszowe podejście.

    Zaraz poleci pewnie riposta ale ja mam to głęboko w poważaniu trolexy
    Pozdro dla kolegi azar, nie przejmuj się tymi smutnymi docinkami
    Na pewno nie sami święci, ale nie ma to nic wspólnego z trolowaniem. Nie ma dnia, żeby nie było informacji że któraś z autostrad /najczęściej te od strony Niemiec, rekordy bije A4 do i od Wrocławia/ nie była zablokowana z powodu wypadku a korek sięga kilku km. Tak się kończy jak jakiś "miszcz" kierownicy grzeje lewym pasem. Ile to razy jadę 150-160 i jakiś idiota miga światłami bo on jedzie szybciej. Aż mnie kusi, żeby zainwestować w videorejestrator i paru takich nagrać i wysłać do "właściwych" organów.

  6. #12966
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Ile to razy jadę 150-160
    Nie bocz się, że jesteś przestępcą. Zgłaszam to do prokuratury. Możesz kogoś zabić ty morderco

    Oczywiście żart. Nie jestem Andersonem

    Może to nie będzie popularne ale jak wiadomo prędkość nie zabija tylko szybka jej utrata. Dlatego na autostradzie można a nawet trzeba jechać 140km/h.

    Zasada nr 1. Lewy pas na autostradzie służy wyłącznie do WYPRZEDZANIA. Nie można sobie wybrać którym pasem się jedzie. Jest NAKAZ jazdy prawym pasem w całej Polsce. I tak jak jest 100 ciężarówek co 1 km to masz jeździć lewo/prawo cały czas. To, że ktoś chce jechać powyżej przepisowych 140km/h to jego sprawa. Może ma powód, może to nieoznakowany samochód niewiadomych służb. To, że miga światłami to już kwestia kultury. Pas lewy ma być wolny dla samochodów wyprzedzających lub jadących szybciej niż ty.

    Zasada nr 2. Średnio kierowca powinien spoglądać we wsteczne lusterko co 5 sek. Przy takiej częstotliwości spokojnie da się dostrzec zbliżający się samochód i mu ustąpić czy po prostu niezwłocznie wrócić na prawy pas.

    Niepopularna opinia:
    Jeśli ktoś jedzie nieprzepisowo 200km/h lewym pasem na autostradzie a drugi mu wyjedzie na ten pas jadąc 140km/h to bardziej winny wypadku jest ten drugi. Przy zmianie pasa zasze trzeba być w 100% pewnym, że można to zrobić nie zmuszając innych do zmiany prędkości/kierunku nawet jeśli ktoś inny jedzie nieprzepisowo.

    Tak samo jak zmiana pasa w mieście. Niektórzy myślą, że "włączę migacz i będę powoli jechał to musi mnie wpuścić". Otóż nie musi tylko może. Włącz migacz i czekaj ąż ktoś zechce cię wpuścić. Jeśli nikt nie chce to trudno. Zmień trasę ale się nie wpi...

    Poniosło mnie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #12967
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Ile to razy jadę 150-160 i jakiś idiota miga światłami bo on jedzie szybciej.
    A dlaczego idiota? Bo śmiał jechać szybciej niż Ty?
    A zadałeś sobie kiedyś pytanie dlaczego blokujesz lewy pas, bo zakładam, że to lewy (na prawym by raczej nikt nie migał)?
    On jadąc 170 jest według Ciebie "be", a Ty jadąc 160 jesteś "ok", dobrze rozumiem?

    Ja nikogo nie tłumaczę, żeby nie było. Ale nic nie wiesz o tym gościu, który Ci miga. Za to jak łatwo przychodzi Ci jego ocenianie. A może dziecko mu umiera w szpitalu w innym mieście i zapierdala, żeby je zobaczyć?
    A może jest kierowcą rajdowym i jego reakcje są szybsze od Twoich i jego jazda 170 jest bezpieczniejsza niż Twoja 150?

    Także trochę dystansu
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #12968
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Niepopularna opinia:
    Jeśli ktoś jedzie nieprzepisowo 200km/h lewym pasem na autostradzie a drugi mu wyjedzie na ten pas jadąc 140km/h to bardziej winny wypadku jest ten drugi. Przy zmianie pasa zasze trzeba być w 100% pewnym, że można to zrobić nie zmuszając innych do zmiany prędkości/kierunku nawet jeśli ktoś inny jedzie nieprzepisowo.

    Tak samo jak zmiana pasa w mieście. Niektórzy myślą, że "włączę migacz i będę powoli jechał to musi mnie wpuścić". Otóż nie musi tylko może. Włącz migacz i czekaj ąż ktoś zechce cię wpuścić. Jeśli nikt nie chce to trudno. Zmień trasę ale się nie wpi...
    jaka tam niepopularna, to jest fakt. I nie jest wyjeżdzający "bardziej winny", tylko po prostu winny, bo to on zmienia pas. Ja codziennie pokonuje odcinek A2 przed samą Warszawą i tam prawie codziennie w godzinach szczytu jest dzwon, pomimo tego, że jedzie się w okolicach stówy. Po prostu jest duży ruch. W piątki nawet nie wjeżdzam na autostrade, bo jest dużo bardziej niebezpiecznie niz na drogach przez wioski. Jak autostrada jest pusta, to nie widzę absolutnie żadnego problemu w pruciu 200+. Sam latam tak regularnie i nie widzę powodów do wstydu. Prędkość nie jest istotna, tylko warunki zewnętrzne. 200 na pustej autostradzie jest dużo bezpieczniejsze, niż stówa w terenie zabudowanym.

    A tak w temacie - kiedy będą w końcu dane odnośnie sprzedaży w kwietniu? Zaciekawiły mnie ogólne informacje o wzroscie AR, ale nie wiemy jak konkretnie z Giulią
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #12969
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Ale Wy się dajecie podpuszczać temu durniowi

  10. #12970
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A dlaczego idiota? Bo śmiał jechać szybciej niż Ty?
    A zadałeś sobie kiedyś pytanie dlaczego blokujesz lewy pas, bo zakładam, że to lewy (na prawym by raczej nikt nie migał)?
    On jadąc 170 jest według Ciebie "be", a Ty jadąc 160 jesteś "ok", dobrze rozumiem?

    Ja nikogo nie tłumaczę, żeby nie było. Ale nic nie wiesz o tym gościu, który Ci miga. Za to jak łatwo przychodzi Ci jego ocenianie. A może dziecko mu umiera w szpitalu w innym mieście i zapierdala, żeby je zobaczyć?
    A może jest kierowcą rajdowym i jego reakcje są szybsze od Twoich i jego jazda 170 jest bezpieczniejsza niż Twoja 150?

    Także trochę dystansu
    Nie jeżdżę "nawykowo" lewym pasem na pustej autostradzie, tylko piszę o sytuacjach kiedy wyprzedzam ciąg tych jadących wolniej, a ktoś usiłuje mnie z lewego pasa "zrzucić", bo on wyprzedza szybciej.
    Oczywiście są sytuacje losowe, jak piszesz, ale umówmy się, w większości to jednak nie są stany "ratowania życia"
    A podjeżdżanie komuś na lewy pas kto akurat jedzie szybciej, to oczywiście błąd, którego nie powinno się robić.
    I w lusterka trzeba patrzeć - jak zobaczę w lusterku Giulię to zjadę

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory