Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13011
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Te, "przekupo" - wyłożę Ci więc kawę na ławę: ponizej masz dwa raporty, za marzec i za kwiecień 2017:

    MARZEC 2017 - 9 204 szt.
    http://www.acea.be/uploads/press_rel...1703_FINAL.pdf

    KWIECIEŃ 2017 - 7 376 szt.
    http://www.acea.be/uploads/press_rel...1704_FINAL.PDF

    Widać więc spadek o 20% (pisałem o 25%, ale zaznaczyłem: "z tego co pamiętam")

    Kapujemy, co nadal za trudne ?
    totalnie z d..y news wprowadzający małozorientowanych jedynie w błąd. koledzy [MENTION=114]Belfer[/MENTION] i @mcwar wyjaśnili wiele ja tylko dodam że w analizach danych gospodarczych/wyników finansowych czy innych ekonomicznych nie mozna patrzeć miesiąc do miesiąca - przykłąd ewidentny: sprzedaż danego modelu czy marki w sierpniu kazdego roku to mniej więcej jedynie połowa średniej sprzedaży miesięcznej z całego roku. kwiecień właśnie może być gorszy przez to że ma 30 dni i że była wielkanoc. dlatego lepiej patrzeć na dane przynajmneij rok-rok, albo kwartalne, albo robić jakąś średnią ruchomą za 3 miesiące itp. tak właśnie tez się patrzy na PKB, czy inflację, czy np wskaźnik bezrobocia - normalna sprawa.

    Poza tym wątek jest o Giuli, kogo obchodzi że np Mito przestało się sprzedawać - nic dziwnego skoro jest już 10 rok na rynku i wiele się nie zmieniło jeśli chodzi o cokolwiek w tym aucie. Giulietta sprzedaje się o jakieś 30% gorzej niż w analogicznych miesiącach 2016r:
    http://carsalesbase.com/european-car...meo-giulietta/, ale jeszcze na tyle duże są to ilości że mają duży wpływ na ogólny wynik alfy.

    W każdym razie te 2 modele to jest schyłek, liczy się teraz tylko sprzedaż Giuli i Stelvio, a w przyszłości nowych modeli, tym bardziej że średnia cena za Giulię czy Stelvio (więc pewnie i jakiś tam zysk) jest ~2 razy wyższa niż średnia za Mito/Giulietta, więc biznesowo też inaczej trzeba rozumieć same ilości sprzedanych aut.

    Kapujemy?

    PS jutro powinny być dane sprzedaży z Europy dla Giuli i i Stelvio za kwiecień na carsalesbase.com
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-05-2017 o 22:18
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #13012
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    totalnie z d..y news wprowadzający małozorientowanych jedynie w błąd. koledzy [MENTION=114]Belfer[/MENTION] i @mcwar wyjaśnili wiele ja tylko dodam że w analizach danych gospodarczych/wyników finansowych czy innych ekonomicznych nie mozna patrzeć miesiąc do miesiąca
    A czy w ogóle zajarzyłeś, że mój pierwszy post gdzie napisałem o spadku 20-25% kwiecień vs marzec był ODPOWIEDZIĄ NA PYTANIE jednego z kolegów, CYT: "JAK TAM ALFA W KWIETNIU" ??
    (napisałem to dużą czcionką, to może wreszcie zauważysz, ale już z daleka widać, że pytanie nie brzmiało np. "Jak tam sprzedaż Giulii rok do roku ?")

    Tak więc jak sam widzisz wszelkie twoje dywagacje o celowości porównania miesiąca vs miesiąc poprzedni, a nie r/r etc etc są BEZCELOWE. Ktoś zadał pytanie, ja na nie odpowiedziałem. Poprosiłeś grzecznie o źródło, to ci je podałem - zupełnie bezsensownie zacząłeś się mądrzyć i powstał OT.

    Kapujemy ?

    Koniec OT.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #13013
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    A czy w ogóle zajarzyłeś, że mój pierwszy post gdzie napisałem o spadku 20-25% kwiecień vs marzec był ODPOWIEDZIĄ NA PYTANIE jednego z kolegów, CYT: "JAK TAM ALFA W KWIETNIU" ??
    (napisałem to dużą czcionką, to może wreszcie zauważysz, ale już z daleka widać, że pytanie nie brzmiało np. "Jak tam sprzedaż Giulii rok do roku ?")

    Tak więc jak sam widzisz wszelkie twoje dywagacje o celowości porównania miesiąca vs miesiąc poprzedni, a nie r/r etc etc są BEZCELOWE. Ktoś zadał pytanie, ja na nie odpowiedziałem. Poprosiłeś grzecznie o źródło, to ci je podałem - zupełnie bezsensownie zacząłeś się mądrzyć i powstał OT.

    Kapujemy ?

    Koniec OT.
    rościsz sobie prawo do zamknięcia dyskusji, ciekawe na jakiej podstawie bo ja mam coś do powiedzenia.
    tak zauważyłem że napisałeś marzec - kwiecień. zapytałem wtedy o źródło, a Ty wstawiłeś linka do raportów ACEA rok-rok za kwiecień dla marki (nie pisze o późniejszym poście gdzie wklejałeś dwa linki do danych za marzec r-r i kwiecień r-r). wchodzę tam wyniki tylko rok-rok i wzrosty ok 35-38% zależy z której tabelki i jakie rynki dokładnie brali pod uwagę. No to przyczepiłem się że nierzetelnie piszesz.
    Druga sprawa to sensowność patrzenia na dane miesiąc do miesiąca, ale to już w ostatnich postach zostało omówione.
    Trzecia sprawa to czy koledze który pytał napewno chodziło o sprzedaż marki, czy sprzedaż modelu. Kogo obchodzi ile 8 leniej Giulietty się sprzedaje, czy 10 letniego MIto. Przyszłość to nowe modele, dlatego powinniśmy dyskutować o sprzedaży Giulii ew. Stelvio a nie marki całościowo, tym bardziej (o czym pisałem w ostatnim poście, ale się nie odniosłeś), auta są 2x droższe więc też ta sama ilość sprzedanych samochodów może potencjalnie przekładać się na 2x większy dochód marki.
    IMO teraz można zrobić koniec OT.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 31-05-2017 o 20:51
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #13014
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Giulia odnotowała duży wzrost sprzedaży w Maju w USA. Był to najlepszy miesiąc sprzedaży do tej pory. Sprzedano 883 sztuki przy sprzedaży od początku roku 2 482 sztuki. Oznacza to, że w maju sprzedano niemal 36% tegorocznej sprzedaży.
    Pewnie sprzedadzą w całym roku 6-7 tysięcy aut co jak na pierwszy rok sprzedaży marki no-name chyba niezły wynik.

    http://www.prnewswire.com/news-relea...300467114.html

  5. #13015
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Muszą nadrobić za Europę, także sprzedaż powinna być kilka razy wyższa, żeby było czym się podniecać.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #13016
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Muszą nadrobić za Europę, także sprzedaż powinna być kilka razy wyższa, żeby było czym się podniecać.
    widać ładny trend wzrostowy w USA
    January 70
    February 412
    March 484
    April 634
    May 883

    więc bądźmy raczej optymistami, choć Ty bardziej sceptyk z tego co obserwuję. zgodzę się, że sprzedaż w USA musi być kilkukrotnie wyższa żeby opłacało się tam sprzedawać i budować sieć dealerską. W Europie też mam nadzieję na ciągły wzrost - w końcu dopiero od grudnia jest w miarę pełna gama modelowa a od kwietnia wyposażeniowa (kolory i niektóre opcje), a zamówienia z przed 2-3 miesięcy jeszcze nie są w statystykach bo dopiero w produkcji albo ledwo co zaczynają docierać do klientów.
    Ponoć ciągle też brakuje Super 200KM z Q4 w cenniku -w lutym jak byłem w FCA w Bielsku gość mówił o tej wersji jako ostatnim elemencie do cennika - jakby się pojawiło to pewnie coś dołoży do sprzedaży, bo jednak cena pewnie będzie niższa od Veloce o jakieś 30tyś.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #13017
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    We Włoszech w maju sprzedano 1339 Giulii, co np. w porównaniu do marca, który był dotychczas najlepszym miesiącem /887 sztuk/ jest znacznym wzrostem. Rośnie też sprzedaż Stelvio - 935 sztuk.

    http://www.unrae.it/files/maggio%202...02ba40a5d1.pdf

  8. #13018
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ale wg pewnego pana marka i tak nie przetrwa bo auta się nie sprzedają i nie mają klienta docelowego, pewnie zaraz się tu zgłosi z takimi mądrościami

  9. #13019
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Nie karmić trola


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #13020
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    W dostępnych na ten moment danych zbiorczych sprzedaży AR za maj /Niemcy, GB, Włochy, Francja, Hiszpania, Szwajcaria/ liczby są zbliżone do danych za marzec, czyli całkowita liczba będzie zapewne ok. 9000 jak w marcu. Poza Włochami, dane cząstkowe są dostępne tylko dla Hiszpanii, i tu zaznacza się już wyraźnie "efekt SUV-a", czyli sprzedaż Stelvio jest większa niż Giulii - 127 vs 69 sztuk
    Attached Files Attached Files

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory