Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13831
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Tak znam to FCA. Marża koncernu w I półroczu 6,7%.

  2. #13832
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    jak rozumiesz marżę? bo przy 7% marży byliby na gigantycznej stracie

  3. #13833
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Na razie moja satysfakcja z kontaktów z FCA zaczyna się i kończy na panu Marku B - to trochę słabo żeby jeden człowiek na całą Polskę świecił oczami za tych parchów w ASO i centrali! Są tam pewnie sensowni ludzie, niestety stłamszeni zapewne przez tych leniwców z Włoch
    Mam wrażenie że Pan Marek generuje 90% sprzedaży Alfy w tym kraju. Gdyby nie on to niewiele by sprzedawali.
    Podobno oni na Połczyńskiej sprzedają w jeden dzień więcej niż Bołtowicz w miesiąc...

    A co do Bimmer-tech.net - znam człowieka dobrze Ale z innej firmy.

  4. #13834
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się Giulia

    Chciałem wziąć Veloce benzynke w leasing z wysokim wykupem
    ale moim zdaniem przy tak beznadziejnym podejściu FCA do finansowania zastanawiam się czy w ogóle wybierać się do salonu i robić sobie smaka

    Większość aut sprzedaje się obecnie w leasing, wolał bym znacznie bardziej Julke, niż niemca, ale jeżeli konkurencja auto rynkowo droższe o 40 000 pln proponuje mi na ten sam okres czasu z ratę leasingu o ponad 500 pln niższą to trochę kaszana.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulia leasing.png
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	41.8 KB
ID:	235553   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a7 leasing.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	53.7 KB
ID:	235554  

  5. #13835
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Idź do innej firmy leasingowej. Tzw. wynajem jest teraz bardzo popularny wszyscy go oferują. Ważne jest to jaka jest procentowa suma opłat. W FCA 108,...% a ile w VW? VW widzę daje też bezpłatny pakiet przeglądów. Tu trzeba zabulić . Rozmawiałem z osobą z innego banku i stwierdziła że ofertę VW Leasing trudno przebić jeżeli chodzi o finansowanie swoich produktów.

  6. #13836
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ta oferta Audi jest nie do przebicia. 86000 spłaty w 3 lata dla auta o wartości 196000 złotych to tylko 43% wartości auta. Skąd tak niska kwota? Pewnie stąd, że takie auto można kupić już za kwotę 150.000 netto i mniej, a cena 196 jest po to, żeby oferta na perfect lease ładnie wyglądała?

  7. #13837
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Ja wzialem wysoki wykup w PKO Leasing - polecam. Choc nie moge sie doczekac na oferte od "mojego" czlowieka tam, wiec uderz do nich osobno.
    Różnica na korzyść jest taka, że na samej cenie auta możesz negocjować do woli. Dodatkowo jeszcze jak ja brałem do wynajmow flotowych (PKOL robi takie, nie roznia sie niczym od leasingu z wykupem ok 50%) to jeszcze spadla cena auta. Kolejna figura to wykup - w pkol zbliża się do 50%, wiec realnie placisz o wiele mniej za te 3 lata. RObia tez oferty na 0% inicjalnej (polecam przy wysokim wykupie, bo w razie np kradzieży mamy mniejszą stratę).

    kolejna rzecz - ubezpieczenie. PKOL zrobil mi za ok 3500 zł, inne najtansze zwykle przekraczaly 4000

    ostatnia kwestia to o wiele lepsze podejscie PKOL niż np zas***ego mleasingu - mleasing robi np cesję ponad MIESIĄC, a PKOL - tydzien. Także choć oferty porównywalne z uwagi na cenę, ale wg mnie realcje o wiele lepsze z PKO.

    takze masz:

    - mozliwosc duzego rabatowania auta, bo leasing bierzesz z zewnatrz
    - mozliwosc dodatkowej znizki na auto bo bierzesz z dzialu flotowego PKOL
    - faktycznie wysoki wykup ok 50%
    - całkowite wydatki za leasing ok 64% (raty + ini) na 3 lata
    - niska cena ubezpieczeń
    - sensowna obsluga

    PKO jest jakie jest, mozna narzekac ze stare, ze betonowe, ze dla dziadkow, ale nadal sa najwiekszym naszym bankiem i maja najwiecej depozytow, co oznacza, ze ich koszt pieniadza jest najnizszy i moga go taniej pozyczac, chocby przez Leasing.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ta oferta Audi jest nie do przebicia. 86000 spłaty w 3 lata dla auta o wartości 196000 złotych to tylko 43% wartości auta. Skąd tak niska kwota? Pewnie stąd, że takie auto można kupić już za kwotę 150.000 netto i mniej, a cena 196 jest po to, żeby oferta na perfect lease ładnie wyglądała?

    oferta nie jest "nie do przebicia" bo ja np mam na audi wyjściowo 20% rabatu, ktorego nie ma przy Perfect Lease (nie mozna zmniejszac ceny samego samochodu), wiec dolicz do tego 43% jeszcze 20% za niezrabatowane auto i oplate inicjalną i wyjdzie Ci juz 70%

  8. #13838
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał pmax122 Zobacz post
    Bardzo podoba mi się Giulia

    Chciałem wziąć Veloce benzynke w leasing z wysokim wykupem
    ale moim zdaniem przy tak beznadziejnym podejściu FCA do finansowania zastanawiam się czy w ogóle wybierać się do salonu i robić sobie smaka

    Większość aut sprzedaje się obecnie w leasing, wolał bym znacznie bardziej Julke, niż niemca, ale jeżeli konkurencja auto rynkowo droższe o 40 000 pln proponuje mi na ten sam okres czasu z ratę leasingu o ponad 500 pln niższą to trochę kaszana.
    Tylko w audi od tej ceny nie dostaniesz rabatu, a w alfie nawet z 30k

  9. #13839
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    1. w APL nie ma rabatu na auto, ktory normalnie wynosi ok 20%
    2. w APL jest bardzo niekorzystna umowa leasingu, gdzie biorca jest ograniczany na każdym kroku
    3. nie ma wg mnie fajnego audi za 180-200 tys. S3? jak ktoś chce golfa z udawanym 4x4 przeplaconego o 20 tys - prosze bardzo. A5? no fajne, ale w tej cenie to praktycznie golas ze slabszym silnikiem

    Jak pisalem, mam 20% rabatu na audi jakie chce, ale nie umialem (nawet z tym rabatem) znalezc tam dla siebie nic ciekawego. Jedyną konkurencją wg mnie w tej chwili dla Giulii Veloce jest Q50s, i być może stinger

  10. #13840
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jest osobny temat o leasingu, nie zaśmiecajcie tego (bo już jest dość zaśmiecony).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory