Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13911
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Świetny servis bmw vs. kupa w alfa romeo. Mam nadzieje, że kawa przynajmniej była godna prwdziwego premium lo


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #13912
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193
    Alfa Romeo Nel Cuore

  3. #13913
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem dlaczego tylko 2 marki Włoskie na tym tracą. Czy inni mogą wysyłać na tamtejszy rynek tyle aut ile im się podoba??

  4. #13914
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Kurcze wiem że bluźnię ale popatrzcie na ofertę od kuraka:
    - https://www.br.skoda-auto.pl/microsi...nik_superb.pdf

    Superb 280 kucy 4x4 automat kosztuje 125k przy czym mamy pakiet przeglądów i ubezpieczenie 0.9%

    Ja się chyba złamie, czekam i czekam aż do giuli wpadnie chociażby android auto i się doczekać nie mogę

    Sorry, ale karbonowy wał czy 50x50 masy nie sprzeda mi chyba tego auta. Giulią jechałem już parę razy, prowadzi się świetnie. Tylko jakaś tragedia z prowadzeniem u tej kury mogła by mnie powstrzymać.
    Ostatnio edytowane przez deadswine ; 20-10-2017 o 21:00

  5. #13915
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    A ja się teraz zastanawiam czy Veloce brało udział w przetargu policyjnym. W końcu wygrało F30 328i z gorszymi parametrami... a przecież już raz [notranslate]Alfa[/notranslate] wygrała przetarg z Policji.. swoją droga byłoby łatwo rozpoznać tajniaków


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #13916
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159 2,0 jtdm 16v 2011r
    Postów
    95

    Domyślnie

    Spowalniają? Niech spowalniają, albo lepiej niech całkiem zaprzestaną produkcji Gulii. A dlaczego?
    159 to było to o co chodziło - przy pierwszym kontakcie wzrokowym wiedziałem, że muszę ją mieć. Fajna, wyróżniająca się, nowoczesna, czysta, zwarta, postawna, agresywna, sylwetka. Masywny tył z agresywnymi światełkami ( po zaświeceniu) Bez zbędnych przetłoczeń przypominających wiejskie tuningi z wiadrami zamiast rury wydechowej. Ten przód z okrągłymi światełkami i wysuniętym znaczkiem na wstępie "pożerał" na drodze. Fajne silniki (zwłaszcza diesla) super prowadzenie, awaryjność na stosunkowo niskim poziomie + niewygórowana cena nowego modelu - niestety to już przeszłość.
    Giulia? Kupiłbym - bo stać mnie na to auto ale... no cóż - zupełnie odwrotne wrażenia niż przy 159. Sylwetka już na wstępie wygląda staro i nieciekawie. Przód jeszcze jako taki, tył nijaki - ukłon do klientów nijakiej od wieków Mazdy i od niedawna BMW ( tego im nie wybaczę). Jak na auto za prawie 200k zł to zdecydowanie za mało. Dbałość o szczegóły ( szczeliny i spasowanie nadwozia) raczej kiepsko. Może prowadzi się fajnie ale drogi, po których zazwyczaj jeżdżę to nie Nürburgring. SW chyba na 99% nie będzie - ciekawe kto wpadł na ten pomysł aby zrezygnować z wersji kombi - wiem, wiem, ukierunkowanie na klienta z zza oceanu - choć w Europie to chyba jeden z najchętniej wybieranych typów nadwozia. Reasumując - jedno wielkie rozczarowanie - i to nie jest do końca kwestia gustu. Tak to jest jak projektuje marketing w połączeniu z ekonomistami. Ledwo odbili się od dna (modelem 159) i przysmażyli tyłki "szmelcwagonom i audikowcom" odwracają się w zupełnie inną stronę - robią pojazd o wiele spóźniony czasowo i stylistycznie. Zamiast kontynuować politykę 159 i w dobrej aurze po tym modelu dobić "gwoździora" do trumny niemieckiej "jakości". Po co silić się na odciąganie klientów od salonu BMW? Przecież dresy nie pasują do Alfy i na pewno nigdy nie będą pasowały.
    P.S. Chyba coś słabo idzie im ta sprzedaż, może lepiej aby Pan Reid wrócił na siłownię, a nie do Alfy.

  7. #13917
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Poniekąd w tym co kolega irek81 napisał jest trochę prawdy. Po pierwsze brak kombiaka w ofercie. Powinien zadebiutować razem z sedanem. Po drugie auto powinno pojawić się w rok po 159 , a zadebiutowało po paru latach , gdzie cierpliwość nie tylko fanom marki się skończyła i klient poszedł do konkurencji , bo nie miał innego wyjscia. Jednak z biegiem czasu uważam że odejście od stylistyki 159 było dobrym wyborem. Gdyby auto było podobne do 159 wszyscy by marudzili ,że zamiast nowego modelu odgrzali kotleta i niczego nowego nie zaproponowali. Co do Julki , to coraz bardziej mi się podoba. Owszem jestem rozczarowany że w naszym kraju prędzej widzę nową Panamerę niż Julkę, ale jestem dobrej myśli i ufam prezesowi FCA. Facet ma łep na karku i myślę że nie po to zainwestował tyle kasy w Alfę żeby teraz nie miał na nią żadnego planu.

  8. #13918
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Irek81, kup i kochaj a nie się fochaj też byłem obrażony na giulie jak się pokazała ale teraz jako użytkownik veloce zdaję sobie sprawę na co byłem bezsensownie nafochany. To auto jest genialne i każy, kto lubi jazdę to przyzna jak już nim pojeździ. Z giulią jest tak, że nie jest fotogeniczna tak jak 159 była. Na żywo dopiero widać, że jest to piękne auto.
    W jednym przyznam Ci rację 3 reflektory 159 są cool i szkoda, że nie przeniesiono tej stylistyki na giulie. Ale od czego są rendery! moim zdaniem taka giulia wygląga jak rasowy predator...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  9. #13919
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    irek81 mówisz, że Giulia na starcie wygląda staro i nieciekawie ale nigdy w życiu nie spotkałem się z takim zainteresowaniem samochodem a miałem ich już kilka w życiu w tym całkiem fajne nowe modele. Na żywo na pewno zyskuje. Dla mnie to pierdoła ale jednak cieszy jak ktoś się odwraca i pokazuje kciuk do góry W BMW nigdy mi się to nie zdarzyło. Jeśli chodzi o prowadzenie i radość z jazdy to bije na głowę konkurencje i jak ktoś mi powie, że znowu chwalę Giulię to... tak właśnie jest bo to auto jest świetne. Ja już mam ponad 13tys km przejechane i nawet jednego najmniejszego problemu, zero. Wszystko działa wyśmienicie.

  10. #13920
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    W piątek wsiadałem do auta na mieście i starszy gość obczajał giulie. Podszedł do mnie i mówi: panie, Włosi to potrafia robić piękne auta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory