Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14011
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Nawet konkurencja uważa alfe za premium https://www.youtube.com/watch?v=H6TCSIq7MrE
    Uuu ale przytoczyłeś przykład dołujący [notranslate]Alfa[/notranslate] - tylko design. Szkoda ze nie jest kojarzona z tym , z czym w tej reklamie BMW...
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 06-11-2017 o 00:18 Powód: free

  2. #14012
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Śmiać mi się chce jak piszecie o Mazdzie jakby to było niewiadomo co. Ludzie durni, auto powolne, lakier cienki, kradną w cholerę, lampy się zawieszają, ogrzewanie siedzeń i lusterek praktycznie nie działa. Dzień sprzedaży tego auta to jedna z moich większych ulg. To nie jest auto dla miłośnika motoryzacji tylko dla nowobogackiego programisty.

    Skóra sztuczna, audio gorsze niż w giulii (czyli totalny dramat , inforozrywka gowniana. I przede wszystkim jest to tak powolny żółw ze przy każdym wyprzedzaniu ciężarówki miałem wrażenie ze chce mnie zabić. Wyprzedzanie na dwójce na trasie to jest norma, bo bez 6krpm to auto stoi w miejscu. W dieslach praktycznie wszystkich są poważne awarie silnika. Zniżek praktycznie nie dają wiec raczony jesteś autem po cenie cennikowej.
    Naprawdę jedyne co maja niezle to wyglad tych samochodów i marketing, skoro ludzie je rozważają w ogóle. I tu faktycznie duże pole dla alfy.

    A i ludzie - to jest dramat, zawsze jak widzę mazdę 6 albo avensisa wiem, ze będzie zaraz jakieś trąbienie, zajechanie drogi, wleczenie się lewym pasem czy szeryfowanie żeby ktoś nie zamarzył jechać kończącym się pasem. Takie auto dla ormowca. Kojarzy mi się z ostatnia dyskusja na FB WAH jak gość zapytał o ciśnienie w oponach i zrzucili na niego wiadro cebuli i buraków lokalni alfisti. Tylko w Ar to są epizody, a w mazdzie chleb powszedni


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 06-11-2017 o 00:32

  3. #14013
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Wiec uwazasz, ze nowoczesne narzedzia finansowania zakupu samochodu powinny byc dostepne tylko dla firm? A zwykly Kowalski na etacie moze isc sie j*bac? Ok...
    Ja o rybce Ty o pipce. Czy Kowalski ma etat czy ma DG nie ma wpływu na jego zdolność do zakupu towaru o danej wartości. Jak Kowalski ma na UoP'ie 10000 PLN na rękę to go powinno być stać na kredyt na auto za 200k ale przede wszystkim powinien się zastanowić nad zmianą UoP na DG. Nie moja wina że takie mamy prawo podatkowe a nie inne. A jak ma na UoP 3000 PLN to niech nie patrzy na auta za 200k PLN tylko na używane za 20k PLN, proste.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #14014
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Pieprzenie. Chodzi o formy zakupu, a nie o to czy kogoś stać na Guilie czy nie. Mnie stać no i co z tego, skoro jako gość na kontrakcie inżynierskim, na dodatek za granicą nie mam szans na inną formę zakupu niż gotówka albo kredyt. Z tych dostępnych otwarcie, w salonie czy ofertach banków bez biegania i proszenia. Wynajem, czy leasing na sensownych warunkach mógłbym rozważyć, te 400-500 Euro miesiecznie to i tak byłoby mniej niż kosztuje mnie utrzymanie i odbudowa 166.

    Co z tego, skoro jedyna opcja jaką oferuje mi FCA jest kredyt z wyrąbanym w kosmos oprocentowaniem i wysoką wpłata własną? Ja bym wolał wziąć wóz i za 2-3 lata wymienić na nowy. Albo oddać i zostać hipsterem na rowerze. Ale w Polsce nie da rady.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  5. #14015
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Śmiać mi się chce jak piszecie o Mazdzie jakby to było niewiadomo co. Ludzie durni, auto powolne, lakier cienki, kradną w cholerę, lampy się zawieszają, ogrzewanie siedzeń i lusterek praktycznie nie działa. Dzień sprzedaży tego auta to jedna z moich większych ulg. To nie jest auto dla miłośnika motoryzacji tylko dla nowobogackiego programisty.

    Skóra sztuczna, audio gorsze niż w giulii (czyli totalny dramat , inforozrywka gowniana. I przede wszystkim jest to tak powolny żółw ze przy każdym wyprzedzaniu ciężarówki miałem wrażenie ze chce mnie zabić. Wyprzedzanie na dwójce na trasie to jest norma, bo bez 6krpm to auto stoi w miejscu. W dieslach praktycznie wszystkich są poważne awarie silnika. Zniżek praktycznie nie dają wiec raczony jesteś autem po cenie cennikowej.
    Naprawdę jedyne co maja niezle to wyglad tych samochodów i marketing, skoro ludzie je rozważają w ogóle. I tu faktycznie duże pole dla alfy.

    A i ludzie - to jest dramat, zawsze jak widzę mazdę 6 albo avensisa wiem, ze będzie zaraz jakieś trąbienie, zajechanie drogi, wleczenie się lewym pasem czy szeryfowanie żeby ktoś nie zamarzył jechać kończącym się pasem. Takie auto dla ormowca. Kojarzy mi się z ostatnia dyskusja na FB WAH jak gość zapytał o ciśnienie w oponach i zrzucili na niego wiadro cebuli i buraków lokalni alfisti. Tylko w Ar to są epizody, a w mazdzie chleb powszedni
    Ktoś w Mazdzie przejchał ci matkę na przejściu, czy jak?
    kradną w cholerę - faktycznie, mega wada, taka merytoryczna/techniczna, inżynierowie w Japan dali ciała, bo złodzieje kradną ich wozy...
    lampy się zawieszają - prawie już 3 lata bujam się Mazdą, nie wystąpiło ani razu
    ogrzewanie siedzeń i lusterek praktycznie nie działa - jest mega, działa 5x szybciej niż w mojej Alfie, nigdy się nie zawiesiło, zablokowało czy nie wiem co tam jeszcze

    "To nie jest auto dla miłośnika motoryzacji tylko dla nowobogackiego programisty" - hmm, siedzę w IT, ale jestem typowym petrolheadem... Już wiem! Zdiagnozowałeś mnie, mam schizofrenię

    "I przede wszystkim jest to tak powolny żółw ze przy każdym wyprzedzaniu ciężarówki miałem wrażenie ze chce mnie zabić" - auto jedzie tak, jak mu silnik pozwala. Porównujesz 280KM 4x4 w Alfie do ilu w Mazdzie? Może wybrałeś zły silnik? A może nie było odpowiednio mocnego w ofercie - to po co w ogóle brałeś takie auto, skoro na starcie już było za słabe??

    "A i ludzie - to jest dramat" / "Tylko w Ar to są epizody, a w mazdzie chleb powszedni" - twoja wypowiedź temu przeczy
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #14016
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tomaz, makaronek wyleciał z rzeczonego forum Mazdy za styl w jakim się "wysławia" . Tu widać jest to tolerowane niestety i później mamy postrzeganie marki jakie mamy. Jakby nie dość było przyczyn tego wynikających z zawodności i jakości serwisów.

  7. #14017
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    nie wiem Tomaz co masz za swiatla w tej mazdzie, ale zakladam ze to nie sa adaptacyjne ledy (ktore sie zawieszaja na potege). Auto wziąłem bo przesiadałem się z hyundaia elantry 130KM, ale fakt - to nie był ani dobry ani przemyślany wybór. Żałowałem praktycznie z 2 tygodnie po zakupie. Co do grzania, to oprócz wielu innych usterek grzała po prostu słabo - Giulietta ze swoją elektryczną nagrzewnicą i sprawnością grzania foteli zimą daje poczucie komfortu o niebo większe niż ta mazda - zanim tam się zagrzało to dojeżdżałęm do domu już.
    postrzeganie marki, Andrzej, ktore "mamy jakie mamy", to jest Twoje postrzeganie - czyli lamenty i gorzkie żale. I jakoś nie wiem czy zauważyłeś, ale "wyleciałem" z tamtego forum na własne życzenie - tzn w pewnym momencie stwierdziłem, że ważniejsze dla mnie jest dać znać tym ludziom jakimi są buraczyskami niż tam siedzieć i czytać te bzdety (tym bardziej, że akurat mazdę wtedy sprzedawałem). Na szczęście administracja tego forum jest nieco bardziej "życiowa" i nie obraża się o "dupę" czy "idiotyzmy" - w świecie, w którym ludzie ucinają sobie łby i podpalają więźniów w klatkach na środku miasta naprawdę uwierz mamy większe problemy niż "dupa". Postrzeganie marki jest jakie jest przez jej niegdysiejszą awaryjność i gówniany marketing, i częściowo przez Twoje marudzenie, a nie przez mówienie w dosadny sposób o mocno średnim samochodzie, jakim jest Mazda6 - i mam prawo do takiej opinii, bo ją miałem 2 lata prawie.

    Nie wiem poza tym, jakim trzeba być nieogarem żeby kupić teraz mazdę zamiast stingera tego 2.0 255 koni - 60KM więcej, materiały lepsze, napęd na tył, więcej biegów, lepsze wyposażenie. Cena podobna do mazdy 192KM, jeszcze biorąc pod uwagę jej żałosne zniżki

    Koniec offtopa, mazda w mojej opinii jest do bani a ludzie jeżdżący nią (oczywiście uogólniam, sam też nią jeździlem mają wg mnie problem osobowościowy [notranslate]Alfa[/notranslate] jest od niej o niebo lepsza - i to zarówno giulia, jak i giulietta (mam akurat obie), praktycznie pod każdym względem

  8. #14018
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie no jasne, ludzie podcinają gardła, to możesz się wysławiać jak menel ostatni, z poziomem agresji i frustracji ponad wszelkie normy uzewnętrznianej, oczywiście.

  9. #14019
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Wy tak powaznie? Stawiacie Skode czy Mazde obok Alfy?

    https://en.wikipedia.org/wiki/Luxury_vehicle
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasa_samochodu

    BTW Giulia to najbardziej bezawaryjny samochod jaki mialem

    Piszecie o "makaronek" ale on jest we wlasciwym miejscu a Panowie chyba pomylili miejsca i moze pora zarejestrowac sie na forum Mazdy czy Skody? W ogole czasem mam wrazanie, ze najbardziej narzekaja uzytkownicy wlasnie tego forum. Przeciez to jakas parodia jest...

  10. #14020
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Wy tak powaznie? Stawiacie Skode czy Mazde obok Alfy?

    https://en.wikipedia.org/wiki/Luxury_vehicle
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasa_samochodu

    BTW Giulia to najbardziej bezawaryjny samochod jaki mialem

    Piszecie o "makaronek" ale on jest we wlasciwym miejscu a Panowie chyba pomylili miejsca i moze pora zarejestrowac sie na forum Mazdy czy Skody? W ogole czasem mam wrazanie, ze najbardziej narzekaja uzytkownicy wlasnie tego forum. Przeciez to jakas parodia jest...

    Nie wiem kto stawia, w każdym razie ja osobiście od początku tego wątku i pojawienia się w nim mazdy kategorycznie rozdzielałem te klasy aut. A że co rusz się pojawia ? cóż, widać [notranslate]Alfa[/notranslate] tak jest postrzegana, co zrobić. Kolega makaronek jedynie je porównuje , czy tam stingera czy inne cupry - bo cena podobna. No jak to ma być kryterium wyboru auta to tylko przykro może być.
    Padła kilka wypowiedzi wyżej mazda w znaczeniu takim : " NAWET mazdę ludzie porównują do Alfy i wyżej pozycjonują" nawet - wypowiadający się podał to przykład na to, jak nisko [notranslate]Alfa[/notranslate] upadła. A makaronek ni w pięć, ni w dziewięć żale dotyczące swojego marnego wyboru wylał , widząc słowo "mazda" kompletnie bez odczytania kontekstu. Swoją drogą to od jakiegoś czasu budzi ona reakcje mocniejsze negatywne wśród "Alfisti" , niż dotąd przysłowiowy golf czy passat . Hmm.

    Garraty - na miejscu jest ta ilość wyzwisk, epitetów, wulgaryzmów, obrażania wszystkich wkoło? To jest na miejscu tak ?

    Co do awaryjności - czasem się uda wygrać los na loterii, tylko pogratulować ! , choć zdaje się Twoje auto nawet nie dotarte dobrze jeszcze jest - znikomy przebieg przecież jeszcze (10-15 tys? czy jakoś tak).
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 06-11-2017 o 12:29

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory