Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Ktoś cos wspominał o sondach, to moze sonda dla właścicieli giulii/Stelvio czy kupiliby to auto ponownie
    Moze to rozwieje niektórym wątpliwości czy warto i czy auto jest godne swojej ceny


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #14112
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Garraty ale nikt nie twierdzi, że tak nie jest. Wszystkie zalety Giulii są jej zaletami, tworzą przewagę i zapewne decydują o jej wygranej w wielu testach, porównaniach etc. Nie zmienia to faktu, że auto idealne nie jest.

    Załóżmy, na potrzeby dyskusji, że jest najlepsza w klasie. Premium w dodatku.

    Czy przy takim założeniu wspomnienie jakiejkolwiek wady modelu to faux pas?
    Osobie która ośmieli się wytknąć jakąś wadę powinna być zlinczowana na forum, czy jak?
    Czy może da się pogadać merytorycznie: tak, to świetny model, ale ma zrypany infotainment (na przykład, bo nie wiem, nie bawiłem się)?

    Wracając do usterek (drobnych zazwyczaj, ale irytujących) - swoją drogą przejedź 50tys. km, pojeździj ze 3 lata i wtedy napiszesz ile razy byłeś w ASO poza przeglądami. Życzę Ci zero takich wizyt. Oby tak było
    Szanse, że będzie w aso poza przęglądami do 50tys km, są w tym momencie 50/50. Skąd przekonanie, że szala się przechyli na stronę czarnowidzów? Masz kryształową kulę?

    Jasne, są wady w giuli. Obecnie mam wkurwa na podgrzewanie lusterek. Rano mam zaparowane. Wsiadam do auta i włączam grzanie aby coś widzieć przy cofaniu. Cofam na kamerkę. Jadę około minuty do przodu już i zaczyna działać nagle grzanie lusterek i tylnej szyby. Bardzo użyteczne udogodnienie Ale tak się składa, że jestem już w szybkim zakręcie i myślę sobie: mogliby nawet nie montować wkładów do lusterek


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  3. #14113
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Pytanie na ile karbonowy wał, super współczynniki czy rozkład masy 50/50 mają znaczenie w praktycznej jeździe na co dzień, czyli w 99% eksploatacji auta.... Za to wk..wienie sięgające zenitu zawsze jak odpalam nawigację jednak dotyczy mnie o wiele częściej - choćby zawsze jak wjadę w korek i muszę wyciągać z beznadziejnego podłokietnika zamykającego się jak kontener na śmieci - tomtoma z traffikiem.

    Kia Stinger wg mnie w tej samej cenie oferuje wiele więcej. Czy bym ponownie kupił Giulię? Jestem z niej zadowolony, jest na pewno lepsza i szybsza niż 99% aut na ulicy. Ale chyba jednak kupiłbym Stingera GT gdybym miał wybierać raz jeszcze. Alfę natomiast mam w wynajmie i w zasadzie jedyne co mnie pcha w jej kierunku to miłość do Italii i niechęć do Koreańczyków (nie ujmuję ich inteligencji czy pracowitości, po prostu nie lubię ich kultury i sposobu myślenia). I w pewien sposób ludzie, tacy choćby jak Marek - z którym pod wieloma względami się nie zgadzam (z tego co zauważyłem politycznie np ale i tak z przyjemnością bym z nim pobrykał Giuliami po Toskanii

  4. #14114
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Szanse, że będzie w aso poza przęglądami do 50tys km, są w tym momencie 50/50. Skąd przekonanie, że szala się przechyli na stronę czarnowidzów? Masz kryształową kulę?
    Gdzie wyraziłem takie przekonanie? Po prostu jestem ciekaw czy tak będzie. Napisałem też, że życzę aby tych wizyt nie było.

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Jasne, są wady w giuli. Obecnie mam wkurwa na podgrzewanie lusterek.
    No i brawo za szczerość oraz obiektywizm! Wiadomo że frajda z jazdy niweluje takie pierdoły, ale nie sprawia że ich nie ma. Po prostu warto mieć ich świadomość, a następny kupujący będzie wiedział czego się spodziewać.
    To tak jak dajmy na to, z Busso: fajnie jedzie, świetnie brzmi, ale nie ukrywajmy że pali jak smok i lubi wciągnąć nieco oleju (to był przykład, nie róbcie zaraz burzy o to pliz).
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #14115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Jak mozna pisac ze Veloce ma osiagi jak 340i!!!!!To jest przepasc na korzysc 340i.Przyspieszenie do setki to mozna porownywac w klasie fiata punto czy opla corsy.Powyzej 100kmh to jest inna liga tak samo jak elastycznosc.Tak samo nawet diesel 335d zleje giulie Veloce i to strasznie http://www.zeperfs.com/en/duel6195-6552.htm z 340i nie bede tu wklejal bo to kopanie lezacego-chyba czas na to zebym opuscil te forum pomimo ze posiadam alfe to zachowanie tu ludzi jest strasznie nieobiektywne.Giulia jest fajny udanym autem ale przez takie klapki na oczach spolecznosc jest wysmiewana bo tutaj giulia z 150konnym dieslem bedzie szybsza od nowej 600konnej bmw m5 . Pozdrawiam

  6. #14116
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    ............. I w pewien sposób ludzie, tacy choćby jak Marek - z którym pod wieloma względami się nie zgadzam (z tego co zauważyłem politycznie np ale i tak z przyjemnością bym z nim pobrykał Giuliami po Toskanii
    No to kawa musi być grana (w celu wyjaśnienia poglądów politycznych) i uzgodnienia terminów szaleństw w Italii. Z przyjaciółmi załatwiamy dwudniową Monzę w lutym jako imprezę zamkniętą.

    Co do Giuli jeździ dużo lepiej niż poprawnie i odpukać bez usterek. Porównywanie osiągów np Giuli 2.0 do BMW 3.0 V6 z dwoma sprężarkami chyba jest nieporozumieniem, a i tak można ją objechać.
    Najgorsze jest to że cała masa ludzi wypowiada się nie jeżdżąc Giulią i nie mając pojęcia o jej walorach trakcyjnych. Najważniejsze jest to że nie ma Android Auto.

  7. #14117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Jasne, są wady w giuli. Obecnie mam wkurwa na podgrzewanie lusterek. Rano mam zaparowane. Wsiadam do auta i włączam grzanie aby coś widzieć przy cofaniu. Cofam na kamerkę. Jadę około minuty do przodu już i zaczyna działać nagle grzanie lusterek i tylnej szyby. Bardzo użyteczne udogodnienie Ale tak się składa, że jestem już w szybkim zakręcie i myślę sobie: mogliby nawet nie montować wkładów do lusterek


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    [MENTION=57068]Azalgo[/MENTION] - do serwisu zapraszam miałem to samo, auto raz stało na zewnątrz i szyby i lusterka pokryte mgłą, po 20 minutach zaczęło coś grzać...
    Diagnoza: awaria czujnika temperatury zewnętrznej i wymiana całego lusterka.

    Podobno jest na to akcja serwisowa... podobno...

  8. #14118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Jak mozna pisac ze Veloce ma osiagi jak 340i!!!!!To jest przepasc na korzysc 340i.Przyspieszenie do setki to mozna porownywac w klasie fiata punto czy opla corsy.Powyzej 100kmh to jest inna liga tak samo jak elastycznosc.Tak samo nawet diesel 335d zleje giulie Veloce i to strasznie http://www.zeperfs.com/en/duel6195-6552.htm z 340i nie bede tu wklejal bo to kopanie lezacego-chyba czas na to zebym opuscil te forum pomimo ze posiadam alfe to zachowanie tu ludzi jest strasznie nieobiektywne.Giulia jest fajny udanym autem ale przez takie klapki na oczach spolecznosc jest wysmiewana bo tutaj giulia z 150konnym dieslem bedzie szybsza od nowej 600konnej bmw m5 . Pozdrawiam
    Moze pora zalogowac sie na forum BMW? Czy ktos mowi o walce 150 konnego diesla z M5? Rozumiem, ze lepiej pisac, ze znajomi by nie kupili bo Giulia jest brzydka z przodu... HAHA tragedia.

  9. #14119
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    [MENTION=57068]Azalgo[/MENTION] - do serwisu zapraszam miałem to samo, auto raz stało na zewnątrz i szyby i lusterka pokryte mgłą, po 20 minutach zaczęło coś grzać...
    Diagnoza: awaria czujnika temperatury zewnętrznej i wymiana całego lusterka.

    Podobno jest na to akcja serwisowa... podobno...
    To jest czujnik tylko do tego? Czy z niego wyświetla temperature na zegarach, bo pokazuje temperature dobrze. Ogrzewanie dziala wlasciwie ale z dużym poślizgiem czasowym.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #14120
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    To jest czujnik tylko do tego? Czy z niego wyświetla temperature na zegarach, bo pokazuje temperature dobrze. Ogrzewanie dziala wlasciwie ale z dużym poślizgiem czasowym.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Ja pojechałem do serwisu, bo mi wariowała temperatura w środku i też zwróciłem uwagę na to grzanie w opóźnieniu. Wjechali na warsztat i powiedzieli, że odczyty czujnika wpływają działanie ogrzewania tylnej szyby i lusterek - trochę mi śmierdzi ta diagnoza, ale to tylko powtarzam. Jeżeli problem nie ustąpi, będę eskalował, bo odparowanie szyby czy lusterek po 20 minutach delikatnie mówiąc nie jest dla mnie akceptowalne.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory