Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14291
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No przecież piszę że silnik Ferrari a nie, że nie-Ferrari, przecież to ogłosili oficjalnie nie ?
    Na forum VW pewnie też wszyscy sfrustrowani, że z tego silnika Ałdi z Le Mans zbyt wiele chwały nie spłynie na Passerati...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #14292
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Pesymizm (czasem nawet w stadium "passive aggressive") to jest chyba jedyna cecha czy postawa niektórych osób i niestety przeważnie nie da się już z tym niczego zrobić. Na forum mamy klika takich przypadków. Pewnie jeśli, któraś z tych osób wygrałaby dużą sumę pieniędzy w grach liczbowych to i tak by narzekała, że musi zapłacić od tego podatek... Ludzie! Jesteśmy w miejscu jakim jesteśmy i raczej powinno sprawiać nam przyjemność, że Alfa wraca (tak wraca, czy to się komuś podoba czy nie) do F1.

    Giulia czy Stelvio zdobywają nagrody praktycznie wszędzie gdzie się da, prowadzą się doskonale, Alfa w jakimś stopniu zaczyna drogę powrotu do F1, są jakieś plany na przyszłość a Ci potrafią jedynie narzekać. Takie malkontenctwo jest tragiczne, czytać się tego nie da. Czasem się zastanawiam co tacy ludzie tutaj robią? Naprawdę sprawia wam to przyjemność? Po co się męczyć i cały czas przejawiać takie negatywne zachowanie? Czy nie prościej się wylogować i np. narzekać na życie, na kraj, na politykę i inne elementy życia gdzie indziej ?

  3. #14293
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Chyba że nie mogę, że to forum pt tylkochwalimyibijemypokłony, to przepraszam.
    Masz rację, forum o nazwie alfaholicy powinno zrzeszać raczej malkontentów twego pokroju niż optymistów, w tym niepoprawnych, z nazwy wyraźnie "pijanych Alfą". I broń boże żeby cieszyli się z powrotu AR to F1, przecież to żaden powód do radości. Co innego, gdyby do F1 weszła Mazda, no to już można otwierać szampana

    [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] - to już nie jest pesymista, to już poziom tetryk/malkontent.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #14294
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Analfabeta Mazda 6 wprowadzila do swojej oferty silnik turbo by mogla wreszcie konkurowac z giulia:-)hehe Sauber będzie juniorskim teamem ferrari, tak jak Toro Rosso dla Red Bulla i to jest fajne.A pan Andrzej Sr jako jedyny tutaj na forum jezdzi swoja alfa na torze i konkuruje z mocniejszymi autami i w przeciwienstwie do was moze wypowiadac sie o sporcie

  5. #14295
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,297

    Domyślnie

    Wspomniana znów, nie przeze mnie podkresle Mazda oficjalnie przyznaje grzecznie, spokojnie i pokornie że a s p i r u j e do Premium wyznaczając to jako cel , jakostam odległy, prosto, jasno, bez bajdurzenia. Stopniowo, krok po kroczku, w domyśle skutecznie. Bo tak się odbywa postęp skuteczny, a nie wyskokami.
    Równolegle pracując nad czymś na przyszłość w kwestii silników. Własnych.
    A co do sportu nawet nie porównujmy zarówno na poziomie dla entuzjastów amatorów jak i np lmp2.
    Co do radości z wejścia Alfy do F1 , fajnie oczywiście, ale patrzmy realnie trochę.
    Co do forum vw - ni cholery mnie nie obchodzi, ani sądzę nikogo tutaj.

  6. #14296
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Wspomniana znów, nie przeze mnie podkresle Mazda oficjalnie przyznaje grzecznie, spokojnie i pokornie że a s p i r u j e do Premium wyznaczając to jako cel , jakostam odległy, prosto, jasno, bez bajdurzenia. Stopniowo, krok po kroczku, w domyśle skutecznie. Bo tak się odbywa postęp skuteczny, a nie wyskokami.
    Mogę spytać, skąd u Ciebie taka miłość do Mazdy i zarazem niechęć do Alfy Romeo? Wybacz, ale z takim nastawieniem to wydaje mi się że pomyliłeś fora...Nie jestem długo tutaj, ale wydaje mi się że cokolwiek negatywnego w tym wątku to wychodzi od Ciebie, a to chyba nie na tym polega...
    Poza tym Mazda i Premium? Błagam, wybierz jedno. To przecież chyba bliżej do premium ma Skoda z ich Superbem L&K niż Mazda z czymkolwiek...
    Swoją drogą to jest ciekawe jak Mazda to zrobiła, że w Polsce jest postrzegana jako coś lepszego od innych popularnych marek, a ludzie są skłonni przepłacić za to kilkadziesiąt tysięcy... No chyba że kupują ten jeden samochód w kredycie na 30 lat to wtedy może mieć sens, bo teoretycznie niezawodne. O ile wcześniej nie zje jej rdza Bo kierowcy, którzy czerpią radość z jazdy nigdy w życiu nie kupią tego "premium". Spójrzmy prawdzie w oczy - Mazda nadaje się tylko i wyłącznie żeby dojechać z punktu A do B. Mógłbym napisać coś jeszcze na temat japońskich samochodów i ich awaryjności, bo akurat mam kilka w rodzinie ale zrobi się za duży off top, no i byłoby to nie do przyjęcia przez niektórych wyznawców "japońskiej niezawodności".

    A co do Alfy i ich powrotu do F1, to przecież wiadomo że od razu nie wystawią fabrycznego zespołu i nie zatrudnią Hamiltona. Biorąc pod uwagę w jakiej sytuacji była Alfa Romeo, to nawet taki drobiazg jak logo marki na samochodach powinno cieszyć, Kto wie, może z czasem coś się zmieni i wejdą do DTM albo innej serii? Ważne, że próbują ratować markę w jakikolwiek sposób, a nie zostawiają samą sobie. Bo to że umieją konstruować samochody to pokazali na przykładzie Giuli, teraz tylko została reklama. Według mnie robią to dobrze.Dajmy im czas, ja jestem optymistą. Stopniowo, krok po kroczku

  7. #14297
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,297

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Mogę spytać, skąd u Ciebie taka miłość do Mazdy i zarazem niechęć do Alfy Romeo? Wybacz, ale z takim nastawieniem to wydaje mi się że pomyliłeś fora...Nie jestem długo tutaj, ale wydaje mi się że cokolwiek negatywnego w tym wątku to wychodzi od Ciebie, a to chyba nie na tym polega...
    Poza tym Mazda i Premium? Błagam..
    Nie mam sił... jak prawdziwy ...holik czytasz opacznie z zacietrzewienia i z klapkami czy jak? toż przecież piszę jak byk z p o d k r e ś l e n i e m, że nie jest premium, że sami ludzie z Mazdy mówią że NIE JEST. Że się starają tam dotrzeć - to inna sprawa i tak bym nie kpił z tego, patrząc na historie Lexusa choćby. To mi wciskasz coś odwrotnego niż mówię ?
    Natomiast tematu Mazdy sam nigdy nie wywołuję - bez wywołaia przez ...holika któregoś najczęściej, posprawdzaj wstecz jak nie wierzysz, również wyżej podkreśliłem . A że niektórym ....holikom wół roboczy Mazdy jawi się jako konkurent Giulii ?, to nic nie poradze. Takie czasy widać.
    A co do frajdy z jazdy hmm - tam, w M wiedzą, ze do różnych celów są różne narzędzia - stąd roadster do czego innego, i wół roboczy do czego innego.
    A co do miłości - nie ma u mnie miłosci do M za to jest ogromny szacunek dla porządnej, przemyślanej pracy, pracy z sukcesem nad skazanymi przez innych na niepowodzenie projektami (Wankel) , pracy latami bez dziur w historii i miotania się między koncepcjami czym być w zasadzie i co produkować. Poza tym, bez M nie mógłbym po prostu jeździć Alfami - na czymś trzeba polegać, coś musi dojechać i wrócić zawsze, coś musi lawetę z Alfą (dosownie) ciągnąć W moim przypadku doskonale się uzupełniają i może to między nimi jest miłość

  8. #14298
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Zacne metody wyboru[emoji4] Na wstępie odrzucamy produkty tych wszystkich marek, które się miotały i miały dziury w historii motorsportu. Nie ważne, że zrobiły przeauto, którego prowadzenie podnosi poziom endorfin u kierującego. Ważne, że miały dziury w historii i miotały się, oraz mają obiegową opinię auta awaryjnego...



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  9. #14299
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Większość marek miała jakieś problemy w przeszłości... O czym my tu w ogóle mówimy? 159, Giulietta, Mito, 4c i teraz Giulia/Stelvio to przecież dobre samochody... Każdy tutaj jest w jakimś stopniu fanem marki, dlatego też dziwi mnie takie negatywne podejście...Panowie kto jak nie my będzie walczył ze stereotypami ? Jak komuś ciągle wadzi ta Alfa, lubi się udręczać to nie lepiej po prostu sprzedać i kupić bezawaryjne coś ?

  10. #14300
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    [MENTION=73786]Garraty[/MENTION]- masz 100 % racji- kżda marka ma wtopy i jakoś ciężko mi przy tej mojej krytyce AR znaleźć wtopę techniczną w AR - no może słynna M32. [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION]- polecam wycieczkę np w poniedziałek rano na Świlczę aby zobaczyć parking pod ASO BMW - lawety się nie mieszczą więc wybacz ale nie powielajmy mitów sprzed 30 lat. Podobnie jesz z Fiatem i powtarzanymi mitami o jakości rodem ze 126p.
    Wtopy- popatrzmy na merca - kłopoty z korozją że prawie się samochody łamały, wtopa z układem hamulcowym SBC, BMW - wtopy silnikowe i współcześnie spore problemy z elektroniką, skrzyniami biegów czy trwałością zawieszenia. Mazda chmm... fajnie widzieć auta 3 -4 letnie w wykwitami rdzy i przetarciami lakieru do podkładu których strach podnieść do wymiany kól a o wtopie z dieslem to już wszyscy amnezji dostali. Audi - słynne TFSI czy S-tronic (marketingowa nazwa DSG czy inny wynalazek multitronic)
    można tak w nieskończoność
    słyszałeś o spektakularnych wtopach już wiekowego Mito Giulietty czy nawet Giulii? bo ja nie!! Kto postawił na nogi praktycznie leżącego na łopatkach Jeep-a?
    więc piszmy o faktach a nie pobożnych życzeniach.
    jedyną rzeczą w FCA jest kompletnie leżący marketing który nie umie sprzedać naprawdę dobrych produktów.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 05-12-2017 o 21:05

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory