Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14311
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ależ przecież nikt nikomu takiego podejścia nie broni - może kto chce pozytywnie patrzeć i podchodzić i odbudowywać od podstaw zszargany stereotyp kolejnymi dziesiątkami i setkami tysięcy km bezawaryjnej jazdy, polecaniem produktów AR w swoim środowisku ręcząc za nie swoim imieniem, zadowoleniem z wizyt w ASO jedynie na przysłowiowe wymiany oleju i tyle, oby! Ja jedynie studzę hip hip hura na starcie wykrzykiwane, ba nawet przed startem w zasadzie. Za 10-20 lat się zobaczy (komu dożyć pisane będzie) może akurat jakiegoś japońca AR dogoni jakościowo (jakość to całość : wóz + serwis) . Lub choć szkopa jak już zostali wywołani Toyota i BMW jako punkty odniesienia i wzorowania się dla AR.
    (Garraty kolejny raz powtórzę - nie potrzebuję rad co do zakupów samochodowych)
    Andrzejku nie pisz mi o doganianiu jakościowym japońców bo robisz z siebie niepoważnego człowieka. Współczesna japońska motoryzacja pieprzy się za przeproszeniem znacznie bardziej niz włoska myśl techniczna - problem w tym że ASO japońców skutecznie te wtopy potrafi maskować choć nie zawsze się udaje.

  2. #14312
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Może Gulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Jako nowy na forum ( przywitałem się już ) i po przeczytaniu ok. 1000 stron tego forum mogę Wam tylko powiedzieć - jeśli kochacie swoje Alfy niezależnie czy tę miłość odwzajemniają - przestańcie dyskutować czy VW,Mazda,Jaguar są lepsze od waszej Alfy,bądźcie prawdziwymi Alfisti. Nie udowadniajcie wyższości świąt Bożego Narodzenia na Wielkiejnocy !!! Opisujcie Wasze wrażenia z jazdy ,zachwycajcie się ,bądźcie ponad.Póki co "na dzieńdobry" odpisał mi jeden z Was - że przeczytanie tego forum zniechęci mnie do zakupu Gulii. Takich fanów motoryzacji jak na tym forum trudno znaleźć - na marudźcie ,nie zniechęcajcie mnie !Gdybym kierował się tylko rozsądkiem wybrałbym Dacię Logan.

  3. #14313
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Skoro ktoś w końcu na temat.... to ja też na temat. Julkę mam dopiero od 20 października i... mimo że mnie wkurza kilkoma drobiazgami to nie chce się z niej wysiadać. Szukam pretekstu żeby nią gdzieś pojechać. W 1,5 mca nastukałem prawie 6500km ! gwoli wyjaśnienia, auto jest narzędziem pracy więc te 6500km to nie jest jazda dla samej jazdy
    + prowadzenie, "sportowa" pozycja za kierą, dizajn (nie spotkałem nikogo komu by się auto nie podobało), skrzynia ZF, DNA, poczucie lekkości, zwinność, zużycie paliwa adekwatne do mocy i masy, ogólnie pojęty fun z jazdy, ultra precyzyjny układ kierowniczy
    - fotele w wersji bussines, płaskie siedzisko, grzechoczący fotel pasażera, mało schowków, niezbyt przemyślany bagażnik, poziom hałasu od 150kmh (polift powinien być lepiej wygłuszony), ciężkie do wyczucia hamulce

    [MENTION=76849]androzek[/MENTION] nie zastanawiaj się ! bierz Giulię , takich aut faktycznie już nikt nie produkuje. Proste i stylowe. Alfa sama rzuciła się na głęboką wodę (np. nowy motor, napęd na tył, nowa skrzynia) i nie utonęła. Niestety utonąć może przez swoich marketingowców !

  4. #14314
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Andrzejku nie pisz mi o doganianiu jakościowym japońców bo robisz z siebie niepoważnego człowieka. Współczesna japońska motoryzacja pieprzy się za przeproszeniem znacznie bardziej niz włoska myśl techniczna - problem w tym że ASO japońców skutecznie te wtopy potrafi maskować choć nie zawsze się udaje.
    Dareczku jak już tak sobie chcesz zdrabniać, jakość samochodu to jakość produkcji PLUS jakość serwisu. To są nierozłączne sprawy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Fan marki jeśli chce kupić auto z kryterium, które przedstawiłeś (produkowane obecnie, dobra benzyna) może po prostu kupić Gulię, Mito, Stelvio albo Guliette-ja wiem, czy tak nie ma lekko?
    Wbrew temu co piszesz nie sa to auta o ponadprzeciętnej awaryjności -gdzieś tam nawet w rankingach aut uzywanych często Miciak, Julka czy nawet 159 się przewija.
    Giulię z tego co widzę na forum użytkownicy sobie chwalą-ale co oni tam mogą wiedzieć, oni tylko uzytkują to auto, co nie
    \

    Kryterium - było inne wyżej podane, beznyna i nowe to tylko część nich. No nie ma łatwo naprawdę, a przez lata ostatnie nie było nawet niełatwo, tylko jeszcze trudniej. Teraz stelvio dla mocno upartego i bez suvo-alergii. Już nie będę tego z kolei tematu rozwijał.
    Fanatyzm dobry nie jest i tyle, w tym dla fanatyka, zamyka oczy na to co wkoło.

  5. #14315
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Zawsze można tez kupić nowego Focusa RS i zrobić sobie saunę w garażu w chłodne dni ;-)
    https://drivetribe.com/p/ford-focus-...Tp6XwVTUCGUEbw

  6. #14316
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Dareczku jak już tak sobie chcesz zdrabniać, jakość samochodu to jakość produkcji PLUS jakość serwisu. To są nierozłączne sprawy.

    - - - Updated - - -

    \

    Kryterium - było inne wyżej podane, beznyna i nowe to tylko część nich. No nie ma łatwo naprawdę, a przez lata ostatnie nie było nawet niełatwo, tylko jeszcze trudniej. Teraz stelvio dla mocno upartego i bez suvo-alergii. Już nie będę tego z kolei tematu rozwijał.
    Fanatyzm dobry nie jest i tyle, w tym dla fanatyka, zamyka oczy na to co wkoło.
    Do jasnej ciasnej Andrzej...Jesteśmy na forum Alfy Rome a nie innej marki. Jaki do diabła fanatyzm? Po prostu czytać się tego nie da. Jestem aktywnym użytkownikiem wielu polskich jak i zagranicznych forów to wg. twoich standardów większość ludzi to by byli fanatycy. Ktoś kto dzieli jakąś pasję to fanatyk!? Od kiedy? Rozdzielamy konstruktywną krytykę od postawy wiecznie skrajnie pesymistycznej. Może właśnie jesteś za bardzo negatywnie nastawiony i sam ślepo powtarzasz pewne frazesy.

    Mam samochód, który sprawia mi pełno frajdy, jestem z niego niezmiernie zadowolony i będę go chwalił wszędzie gdzie się da bo MOGĘ! Jestem użytkownikiem, empirycznie poznałem ten wytwór pracy inżynieryjnej, mam doświadczenie z innymi samochodami, mogę porównać więc to robię. Dodatkowo robię to to forum tej marki. To gdzie u licha leży ten fanatyzm ? Nie chwale rzeczy tylko dlatego, że jestem jej właścicielem... Jeśli tak ktoś myśli to jest za przeproszeniem...

    Na forum przychodzą osoby tak jak ja kiedyś, które chcą poznać opinię użytkowników i to było dla mnie najważniejsze. Czytając twoje posty, wiecznie nieszczęśliwego udręczonego Alfą, beznadziejnym serwisem czasem zastanawiam się co ja tu robie. A co dopiero nowi użytkownicy?

  7. #14317
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    No i tak sobie leci. Człowiek wchodzi sobie poczytać ciekawostki a widzi wyłącznie posty Andrzeja, które całkowicie likwidują chęć czytania. Może nie jest to troll, ale z pewnością na ten moment najbardziej irytujący użytkownik tego forum. Była gadka o Giulii, jest ciągła gadka o użytkowniku numer jeden na Alfaholikach. Daj Pan spokój z nawracaniem.

  8. #14318
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    po prostu ignorujcie wpisy Pana Andrzejka. Widocznie czerpie przyjemność z bycia opozycjonistom.

  9. #14319
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Talking

    ą

    Garrty - słowa o fan atyzmie padły po podanej przez innego kolegę poradzie, co powinien zrobić fan alfy - kupic nieodpowiedni samochód do potrzeb. Jak to nie fanatyzm to co? Poza tym co rusz personalne i emocjonalne ataki na mnie świadczą ewidentnie o tym samym.
    W zasadzie 9/10 wpisów moich by nie bylo, gdyby nie co chwile marne zaczepki kulami w plot trafiające lub zamiast na korzyść, to na niekorzyść wizerunku Alfy tu wpisywane, jak ten od którego obecne się zamieszanie zaczęło - o sportach i Alfie, czy tez co chwile porównywanie jej przez alfaholikow z mazda. No jak na takie cos nie zareagować.
    Nie piszcie o mnie po prostu. Brakuje juz o czym w temacie Giulii czy co, ze co chwile ktos mnie wywołuje ? Jedność grupy wobec wyimaginowanego wroga. No to tez fanatyzmem zalatuje.

  10. #14320
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Tych waszych pierdolin to już się nie da czytać panowie. temat jest o Julce więc ja się pytam czy ma ktoś dokładne dane do grudnia ile się sprzedało na swiecie tego modelu??

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory