Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14401
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Tym jest świetne prowadzenie i w wrażanie z jazdy dla Ciebie? Czy ty żartujesz? Doskonałym przykładem są amerykańskie samochody z ogromnymi silnikami ale zarazem małą mocą, które jak widzą zakręt to stają dęba albo jadą na wprost ale za to brzmienie silnika piękne. No wiadomo przecież to jest o wiele ważniejsze niż całkowita charakterystyka samochodu plus oczywiście 25l/100km. Ale to jest wszystko subiektywne. Ja się cieszę z czegoś innego a ty możesz z czegoś innego. Dla mnie to po prostu alogiczne a wręcz idiotyczne.
    Maksymalnie hiperbolizujesz i już porównujesz mi nową Giulię do starego, poczciwego Mustanga sprzed półwiecza. Nie będę Ci tłumaczył swojego zdania bo mi zupełnie na tym nie zależy, ale mówiąc "idiotyczne" opisujesz tylko siebie. Ja nie startowałem do Ciebie z łapami, a Ty widzę że jak ktoś depnie Ci na odcisk to kąsasz jak wąż Kupiłeś Giulię, z której się cieszysz i bdb, ale nie oczekuj, że każdy będzie Cię poklepywał po pleckach i głaskał po główce bo są tu ludzie którzy mogą wybrać inaczej.

  2. #14402
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    W żadnym miejscu nie użyłem hiperboli ani nie startuje do Ciebie "z łapami". Nie potrzebuje również "klepania" po plechach bo mnie to zupełnie nie obchodzi. Kupiłem samochód z którego jestem zadowolony więc wyrażam swoją subiektywną opinię. Mogę? Wydaje się tutaj, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nigdy nawet nie siedziały w środku tego samochodu.

    Jesteśmy również w dziale tematycznym "Giulia". Jeżdżę tym samochodem od 16 tys km, prowadziłem i posiadałem inne więc mam jakieś zdanie na ten temat.

    Czyli jeśli piszę pozytywnie, nie narzekam, podoba mi się to co zrobiła Alfa, mówię o tym, to od razu narcystycznie szukam głaskania po "główce"? Nie.

  3. #14403
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Nie będę się kłócił. Wiem tyle, że podejście ludzi, którzy wolą świetny dźwięk niż prowadzenie oceniasz jako idiotyczne.
    Życzę Ci bezawaryjnej i dającej radość jazdy. Mnie na Giulię w najbliższym czasie nie będzie stać, ale gdyby było - to kupiłbym mocnego V8 sprzed dekady i nim gonił po prostej. Coś jak C63 z Przedsionka, ale nie w kombi. Czy jestem gorszy? Nie. Oboje bylibyśmy "zadowolonymi użytkownikami" i powinniśmy żyć w symbiozie ciesząc się szczęściem drugiego. A nie, że ten gorszy, ten lepszy.

  4. #14404
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    Masz takie zdanie bo nie miałeś okazji użytkować Giulii i kierujesz się jedynie "przekonaniami", że każdy miłośnik motoryzacji musi mieć minimum V6 i nabijać olbrzymią ilość punktów na swojej karcie lojalnościowej z najbliższej stacji paliw a jego obowiązkiem jest wydzielanie jak największej ilości szkodliwych substancji do atmosfery z rury wydechowej.
    Wystarczyło by pośmigać nową Giulią przez kilka dni, żeby się przekonać że nowy fabrycznie samochód nie jest taki zły, znośne spalanie ma swoje zalety a nowy model Alfy bajecznie się prowadzi i ten fakt z nawiązką rekompensuje brzmienie paliwożernego silnika.
    Na pewno takie rozwiązanie jest lepsze dla miłośnika motoryzacji, niż posiadanie ciekawej ale już starej Alfy V6 jako weekendowego pojazdu, a na co dzień poruszanie się bezpłciowym wozidełkiem typu Mazda lub innym dziwolągiem

  5. #14405
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Tak tak, wybrałbym Giulię. Yhm. Oczywiście Giulia to jest objawienie roku i każdy kto wybiera inaczej wybiera złe. Barany jedne. Oczywiście to ironia.
    Ja wiem ze tu wielu ślepych ludzi na inne gusta ale żeby aż tak? Nie, nie kupiłbym Giulii bo jak dla mnie nie ma nic do zaoferowania. Nic co MI by się miało spodobać na tyle żeby za to zapłacić. NIC. Po co wiec miałbym ja mieć? A to ze dla Ciebie coś ma do zaoferowania to już Twoja sprawa, wtedy warto ja kupić.

  6. #14406
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    I koniecznie w SW

    - - - Updated - - -



    Czyli AR z jakim motorem ma duszę? Z V6, a jak tak to z którym? No ale jest przecież V8 w 8C, to może V6 już nie być takie fajne, nawet - a może zwłaszcza - uturbione?

    Tak się tylko droczę

    Zluzujcie troszeczkę i niech każdy cieszy się w AR tym czym chce.

    Pozdrawiam Wszystkich
    Nie SW tylko szuting brejka...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  7. #14407
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    ....
    Zluzujcie troszeczkę i niech każdy cieszy się w AR tym czym chce.

    Pozdrawiam Wszystkich
    Najpewniej tak jest, że Alfizm (???) czy Alfaholizm niejedno ma imię, i dla każdego znaczy co innego - więc w zasadzie nic nie znaczy tak konkretnie
    Po zresztą części tak jest "dzięki" działaniom firmy z miotaniem się między fiatami i oplami podładowanymi tym co po Alfach zostało, czy w niebycie.

    Teraz się zobaczy jak długo potrwa konsekwentne budowanie tego czym nowa Alfa Romeo jest. W sumie polityka ok, logiczna (no poza suvem) - podstawowe z R4 przyzwoite , a jak ktoś chce motor jak należy - Q jest przecież dostępne.
    Ja tam swoje obstawiam co do tej konsekwencji, ale może nie? może tym razem się uda ?


    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION] - jak pijesz do mnie, to kulą w płot, na co dzień akurat Vkami jeżdżę w tym do sklepu itd. (gdy jeżdżą oczywiście ) naprawdę te motory uzależniają. I akurat kto jak kto, wyważenie wozu z lekkim silnikiem doceniam jak najbardziej - ale tam gdzie jest to priorytetem, na ulicy konieczne nie jest, aczkolwiek także wyczuwalne jak najbardziej. A Mazda ? ma zadania - odpowiedzialne, wymagające dowiezienia rodzinki, przewozowe i relaksacyjne, a nie przyjemnościowo mniej czy bardziej granturismowe Choć idąc tokiem spalin, spalania, to też się wpisuje w zasady które przytoczyłeś, to nie wiem hmm.

    Nie szukaj rozwiązań dla miłośnika motoryzacji, a przynajmniej ich nie podpowiadaj, bo miłośnik je sam sobie znajduje, spokojna głowa. Prawdziwym rozwiązaniem dla miłośnika motoryzacji jest hangar wypełniony wszystkim co się porusza, oraz miejscami na zamówione jeszcze nie wyprodukowane modele, wtedy w zależności od nastroju sobie można wybierać czym akurat teraz jedziemy.

  8. #14408
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Panowie ale bmw posiada w swojej ofercie v8,v12 wszystko w biturbo nie wspomne o R6 z ktorej slyna i tak mozna do starej za 2mc nie produkowanej juz f30 kupic 340i albo 340i perfomance 360koni(albo najsilniejsze diesle na swiecie z serii35d) takze pokazuje to tylko gdzie jest te premium w alfie.Nowa trojka seria G ma miec dwa warianty z r6 pod maska plus oczywiscie M3.Z drugiej strony zaraz zacznie sie era hybryd a pozniej elektryki i wtedy wszystko bedzie puszczane z glosnikow

  9. #14409
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Nie no, z takimi potęgami nie porównujmy Alfy nawet, gdzie Rzym, gdzie Krym. Te marki mają ciągłość, badania, rozwój, stąd w każdej kategorii wiekowej z historii motoryzacji dla wspomnianego entuzjasty coś z przeróżnymi silnikami, nadwoziami od spuersportowych po van , w tym przyszłościowe elektryki.
    Alfa czasem podskoczy, czasem skutecznie w sensie osiągów w jakiejś wąskiej dziedzinie - z jednym modelem, a najczęściej stylistycznie, bo do tego nie trzeba technologii, badań, ciągłości i konsekwencji, nie trzeba sprzedaży masy modeli (a do sprzedaży potrzebna niezawodność i porządne serwisy) żeby je sfinansować.
    Ale to może być zaletą taka niszowość , gdy akurat komuś potrzeba właśnie takiego wozu - o wymiarach, nadwoziu, ilości drzwi akurat przez Alfę oferowanych.

  10. #14410
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Ach ta AR.

    I jak jej nie kochać.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 23-12-2017 o 16:54
    Alfa Romeo Nel Cuore

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory