Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14451
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Makronek, głos rozsądku.

  2. #14452
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    chodziło mi bardziej o rząd kosztów niż dokładną cenę (to raz) - jak się kupuje auto za ponad 100 tys zł domyślam się że +-10 tys nie robi mega różnicy żeby mieć coś fajniejszego, a już na pewno warto dopłacić do Alfy Druga sprawa to polityka cenowa - domyślam się, że spokojnie z tych 160 tys da się zejść na 140 tys, co niestety w przypadku mazdy (obniżka powyżej 3%) jest mega trudne.

    Ciekaw jestem nowego silnika w Mazdzie 6 - mają tam wsadzić coś czytałem jakiś stosunkowo mocny i porównania ofert wtedy.

    Mam akurat kalendarz Mazdy, Gołembiewscy mi przysłali bo ją tam serwisowałem ) alfowskiego nie mam - Carserwis ma na mnie chyba trochę bardziej wy...walone

    Nadal jestem zwolennikiem porównywania aut za pomocą RÓŻNYCH punktów wspólnych - kto powiedział, że auta trzeba porównywać tylko względem bezpośrednich konkurentów w segmencie, a nie można np za pomocą ceny? Jest pewnie sporo ludzi takich jak ja, co mają np. na auto do wydania budżet powiedzmy 200 tys zł i zastanawiają się, czy wziąć używane BMW5, czy infinity q60s, czy Giulię, czy stelvio, czy może np audi S3, czy AMG CLA, a może Kia, a może mazdę z nowym silnikiem, a może Arteona. Czemu o tym nie rozmawiać? Bo się bagażnik inaczej otwiera? Wiadomo, że jeśli dla kogoś głównym kryterium jest np wózek dla dziecka i cena 200 tys - od razu wywali z tego kompakty i zostanie mu stelvio, mazda 6 w kombi etc. I czemu ma wtedy ich nie porównywać? Ja mam dość szeroki zakres "potrzeb", ale jednocześnie nie mam wielu takich "krytycznych", bo nie mam dzieci np.

    Zastanawiałem się tutaj czy wziąć Giulię czy Stelvio. Na koniec wziąłem giulię i uważam z perspektywy czasu, że był to błąd. Giulia veloce demonem szybkości nie jest, jej walory jezdne wykorzystuję tak naprawdę rzadko. First edition dałoby mi o niebo większą wygodę na co-dzień i perspektywicznie pod dzieci. Jeśli ktoś ma dylemat między giulią a stelvio, może równie dobrze mieć dylemat między Giulią a mazdą6 a CLA45AMG - które nota bene widziałem wczoraj w wersji shooting brake i nadal mi się mega podoba, a da się kupić po gigantycznych rabatach w mercedesie go za 190 brutto, czyli nawet taniej niż veloce. I co z tego, że giulia ma lepszy rozkład mas... Jak często idziecie bokiem tym samochodem? udało Wam się w ogóle sensownie zarzucić nim tyłem przy tej zasranej kontroli trakcji? Mercedes ma za to podobne materiały, więcej mocy, o niebo lepszy wydech i audio. I tak, jest KOMPAKTEM, ale Giulia też wcale ogromna nie jest - ani w środku, ani w bagażniku, jak dla mnie też jest kompaktem bo użytecznie wcale wiele więcej miejsca w niej nie ma niż w tym mercedesie.

    Także jak najbardziej porównania w kategorii "najlepszy wybór za 200 tys" albo "najlepszy wybór dla 3ki dzieci i wózka" albo "najlepszy wybór na wyścigi spod świateł" można mieszać różne auta, bo ludzie mają różne potrzeby - na koniec liczy się sumaryczna użyteczność względem naszych potrzeb, a nie czy auto jest w segmencie C czy D, czy bagażnik się otwiera z szybą czy bez niej, albo czy ma większy bagażnik czy mniejszy (chyba, że oceniamy w kategoriach auta z największym bagażnikiem). Giulia ma mniej ustawny i mniej użyteczny bagażnik niż niższe od niej w segmencie CLA shooting brake. I kogo obchodzi z jakiego on jest segmentu, skoro można do niego efektywnie więcej włożyć?
    To ja w temacie, bo właśnie pakowałem wózek do giulii Fajna pogoda, deszcz ze śniegiem, dziecko wyje, żona trwoni kesz na wyprzedażach, życie jest piękne, wózek duży a bagażnik nieustawny
    Braliśmy pod uwagę też stelvio fe ale po oględzinach w salonie nam się odwidział a a giulia veloce nas zaczarowała.
    CLA 45 SB też oglądaliśmy i nawet cenę duuużo lepszą miałem u znajomego dealera. Na papierze cla 45 mocniejszy i szybszy od veloce a na drodze już nie bardzo, do tego dochodzi mega twarde zawieszenie, które wyklucza to auto jako rodzinne.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  3. #14453
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    CLA45 SB mozna wyrwac w bardzo dobrej cenie ale zawieszenie faktycznie jest bardzo twarde. Kiedys sie zastanawialem nad CLA 45 coupe 4matic, silnik wydaje sie bardzo ok tylko wlasnie zawieszenie jest koszmarnie twarde. Subiektywnie tez Giulia bardziej mi sie podoba z wygladu i lepiej sie prowadzi

  4. #14454
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Makaronek bardzo mnie zainteresował tematem A45 SB jako alternarywy dla Julki...dlatego korzystając z przymusowego w firmie urlopu i...z nudów pojechałem do salonu obejrzeć to auto.
    1. Strasznie ciasny, przy moich 177cm wzrostu ciężko mi się zmieścić z tyłu przy przednim fotelu ustawionym pode mnie. Czuć też że auto jest pare cm węższe od Julki. Ogólnie wg mnie wnętrze o nr mniejsze jak w Giulii.
    2. Bagażnik płytki a mimo tego z wysokim progiem załadunku . Raczej nie bardzo pod wózek
    3. Deska ładna (choć ze znienawidzonym przeze mnie sterczącym ekranem) ale mocno plastikowa. Boczki drzwi, kierownica i kieszenie OK ale większość deski z twardego plastiku. W wersji nie-amg wybór biegów...za pomocą dźwigni za kierownicą!?
    4. Zakładam jako pewnik to o co napisaliście o twardym zawiasie. Zresztą przy mocy 380KM musi takie być a jednocześnie do jazdy na codzień i z rodziną stawia pod dużym znakiem zapytania sens takiego auta.
    5. Co do osiągów, prowadzenia, brzmienia wydechu AMG 45SB nokautuje veloce ale... są to diametralnie różne propozycje do kompletnie różnych odbiórców.
    ...cena...ja dostałem 229k za total golasa do produkcji (minus rabat...3%). Aut z placu nie mieli.
    Veloce da się wygrzebać w necie za 185K
    Alfa wydaje się bardziej uniwersalna mimo nieustawnego bagażnika, obszerniejsza, wygodniejsza, bardzej nadająca się na codzień.

  5. #14455
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    To ja w temacie, bo właśnie pakowałem wózek do giulii Fajna pogoda, deszcz ze śniegiem, dziecko wyje, żona trwoni kesz na wyprzedażach, życie jest piękne, wózek duży a bagażnik nieustawny
    No ale udało się czy nie?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #14456
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ja natomiast w święta gadałem z kuzynem i powiedział że kupuje Giulię Stwierdził że oglądał C, 3er itp. konkurencję i stwierdził że Alfa jest "kompletna", tzn. w Mercu czy BMW jest OK ale na przykład ekran wygląda jak doklejony na siłę albo wyjeżdża z deski jak jakiś transformers, w przypadku Alfy mówił że to auto dla niego jest najlepiej dopracowane stylistycznie i wszystko wygląda tak jak powinno, normalne zegary a nie telewizor itp. także za jakiś czas kolejna osoba zadba żeby AR nie utonęła

  7. #14457
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Przyłączam się do opinii Chrisu, że cla koszmarnie mały (mam 188). mam wrażenie, ze a-klasse na bazie którego powstał ma więcej miejsca
    I jak najbardziej popieram makaronka, że wszelkie porównania z innymi samochodami są cenne i to niekoniecznie w tej samej klasie. przede mną w perspektywie 3-6 miesięcy wymiana samochodu rodzinnego. mam trzy kryteria: silnik benzynowy >150km, suv (lub cokolwiek wysokiego, bo żona powiedziała, że dzieciaków do niskich sedanów pakować nie będzie i siadać tak nisko nie chce) i najważniejsze: musi mi się podobać. budżet mam jakieś 150k, ale nie widzę powodu, dla którego nie miałbym dojść do 200. więc stelvio dla mnie staje w jednym rzędzie z peugeotem 5008, bmwx1, renault espace, czy mazdą cx5. każdy z tych pojazdów jest inaczej pozycjonowany (duży/ mały suv, premium/nie premium i renault jako nie-wiadomo-co )a u mnie trafiają do jednego wora. myślę, ze wiele osób tak wybiera samochód. a różnice w cenie sięgające 60k dadzą dodatkowo do myślenia, czy dany samochód jest warty tych pieniędzy, bo kurczę, nie zarabiam tyle w miesiąc...

  8. #14458
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    No ale udało się czy nie?
    Nie no luz, tylko jeden wózek miałem i jedno dziecko dzisiaj. Mieliśmy już dużą walizkę, wózek, torby dzieciaków, moje tornisterki pracowe i dwoje szkodników. Udało się bez boxa na dachu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  9. #14459
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    myślę, ze wiele osób tak wybiera samochód
    Oczywiście, sam też tak wybierałem. Trudno znaleźć jedno auto do wszystkiego, szczególnie jak ma się ograniczony budżet. Dlatego zazwyczaj kończy się wybieraniem na zasadzie "ile dostanę za te pieniądze" między różnymi modelami, czasami oferującymi wykluczające się cechy.
    IMO całkiem zdrowe i praktyczne podejście, nawet jeśli ktoś się kieruje emocjami przy wyborze
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #14460
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    O cześć [MENTION=24088]makaronek[/MENTION], widzę urlop Cię trochę wpędził w marudny nastrój
    A tak na poważnie, to rzeczywiście Giulia jako auto rodzinne / do miasta czy codziennych dojazdów do pracy i wożenia ziemniaków się średnio nadaje. Raz że ergonomia w tym samochodzie nieco razi (vide schowki), mała zwrotność (veloce) co troszeczkę utrudnia parkowanie czy też wreszcie niedopracowane audio i Infotainment, co dla wielu może być ogromną wadą podczas stania w korku. To zdecydowanie nie jest uniwersalny samochód i chyba taki nie miał być.
    Za to po moich ostatnich doświadczeniach, gdzie w przeciągu 2 tygodni zrobiłem przeszło 2k kilometrów po różnego rodzaju drogach - od krętych górskich po beznadziejne w Lubelskim - muszę przyznać że w trasie Giulia spisuje się znakomicie. Do tego stopnia, że w żadnym innym samochodzie nie czułem się do tej pory tak pewnie i stabilnie, a przy tym też komfortowo bo jazda mnie tak nie męczy jak poprzednio. Adaptacyjne zawieszenie tutaj to majstersztyk, pomimo że ma tylko 2 poziomy i chciałoby się jeszcze jeden = super komfortowy na naprawdę beznadziejne drogi. Także ten rozkład mas ma jednak jakieś znaczenie, przynajmniej dla mnie i niekoniecznie trzeba latać bokiem żeby to poczuć.
    Wiadomo, kto co lubi, dla mnie akurat wybór był prosty, bo zależało mi przede wszystkim na dobrym prowadzeniu, bo 90% czasu samochodem spędzam w trasie i Giulia pod tym kątem się doskonale sprawdza.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory