Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14471
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Apropos audio HK w Giulii. Robiłem ostatnio długi odsłuch i naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył sprzęt. Macie jakieś nowe spostrzeżenia o HK?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #14472
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Z innej strony: wg danych Samar na dzień 21.12.2017 sprzedano w Polsce 1149 aut marki AR. W porównaniu do 699 sztuk w ub roku to solidna zwyżka, o ponad 60%. Brak podziału na poszczególne modele, ale oczywiste, że za wzrost odpowiada sprzedaż Giulii i cześciowo Stelvio. W przyszłym roku zapewne AR "przeskoczy" Porsche, które sprzedało 1296 samochodów.

    https://www.samar.pl/__/3/3.a/96727/...l?locale=pl_PL

  3. #14473
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Stary co Ty bierzesz? Mocne porównanie Astona Vantage ze zwykłym sedanem. Właśnie od takiego sedana oczekuje się spraw o których się tu rozmawia bo to nie jest sportowy samochód per se, tylko samochód ze sportowym zacięciem. Porównanie go do AM to jak strzał w stopę dla Giulii bo wszelkie niedogodności w Vantage są do zaakceptowania. To samochód sportowy przez duże "S", tam koniec końców nawet sam system audio jest zbędnym zbytkiem, większość ludzi raczej będzie delektować się dźwiękiem. Giulia to poprawnie prowadzący się ale jednak normalny sedan, jego funkcja w społeczeństwie będzie i jest zupełnie różna od AM. Dlatego w sedanie od AR schowki powinny być wszędzie gdzie można je upchnąć gdzie w Ferrari czy innym Lamborghini czy McLaren mogłyby nie istnieć wcale.
    "wszędzie gdzie można je upchnąć". Zawsze z zaciekawieniem spoglądam na ludzi którzy przewożą w samochodzie prawie cały swój dobytek i mają poupychane gdzie się da rzeczy "na wszelki wypadek" albo "przyda się". Ale litości, dojeżdżając co dzień do pracy potrzebujesz mieć pod ręką zestaw survivalowy? Po coś w samochodzie jest bagażnik...

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  4. #14474
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    I następny "ja używam auta w taki sposób, dlaczego ktoś miałby inaczej"... Nie błagaj o litość tylko uruchom wyobraźnię, może jednak niektórzy inaczej niż Ty korzystają z auta, wiertarki, roweru - ba, nawet butów?

    mks Ty też nie przekręcaj, ja tylko napisałem, że sportowy duch nie wyklucza użyteczności (czy też nie jest sprzeczny z myśleniem o użyteczności podczas projektowania). Nigdzie nie napisałem, że mały schowek ujmuje Giulii czy wręcz ją przekreśla. Zaznaczam tylko, że Włosi w dość typowy dla siebie sposób podeszli do tematu "Cuore Sportivo, jebać schowki! Rajdowa spuścizna synu, nie ma czasu na nic innego" tak jakby nie potrafili połączyć dwóch rzeczy - albo fiat z plastikiem jak chińska zabawka i prowadzeniem taczki ale z walorami praktycznymi, albo dokładne tego przeciwieństwo. Może taki mają kult macho jak meksykańskie/kolumbijskie kartele, że jak auto projektuje ten od spuścizny rajdowej, to nie pozwala wtrącić nic temu od schowków, bo by mu to pomniejszyło.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #14475
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Ale ja nic nie przekręcam bo odnosiłem się ogólnie do tematu [emoji6]
    I tak naprawdę mogę się zapytać, czy ktokolwiek zna auto które jest idealne? Idealne dla niego, spełnia każde jego wymaganie? Nie ma takiego auta. Niezaleznie od tego jakie mamy wymagania do samochodu , każde które nam się podoba ma jakieś niedopracowania i niedoróbki ( z naszego punktu widzenia) wybór auta zawsze jest kompromisem.
    Miałem kiedyś nissana 350z, nie miał wogole schowka przed pasazerem, miał mikry bagaznik, ale fajnie się nim jeździ i dałem radę się spakować na ponad dwa tygodnie w dwie osoby. Czy te wady go dyskwalifikowaly? W pewnych zastosowaniach Tak, ale w moich nie.
    Jezdzilem, testowalem okolo 90 różnych aut od elektrycznego po v10 od 23 do 520 koni, każde możliwe konfiguracje napędu itd. I nie ma wśród tych aut żadnego idealnego, w każdym możnaby coś zmienić, dodać, każde jest jakimś kompromisem. I jakoś ludzie je kupują. Jeśli dla kogoś priorytetem jest napęd to nie zrezygnuje z fajnego napędu tylko dlatego że ma za mały schowek.
    I tak jest z Giulia - nie zrobimy z niej minivana i odwrotnie, żaden minivan nie będzie jeździł jak Giulia.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #14476
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    I następny "ja używam auta w taki sposób, dlaczego ktoś miałby inaczej"... Nie błagaj o litość tylko uruchom wyobraźnię, może jednak niektórzy inaczej niż Ty korzystają z auta, wiertarki, roweru - ba, nawet butów?

    mks Ty też nie przekręcaj, ja tylko napisałem, że sportowy duch nie wyklucza użyteczności (czy też nie jest sprzeczny z myśleniem o użyteczności podczas projektowania). Nigdzie nie napisałem, że mały schowek ujmuje Giulii czy wręcz ją przekreśla. Zaznaczam tylko, że Włosi w dość typowy dla siebie sposób podeszli do tematu "Cuore Sportivo, jebać schowki! Rajdowa spuścizna synu, nie ma czasu na nic innego" tak jakby nie potrafili połączyć dwóch rzeczy - albo fiat z plastikiem jak chińska zabawka i prowadzeniem taczki ale z walorami praktycznymi, albo dokładne tego przeciwieństwo. Może taki mają kult macho jak meksykańskie/kolumbijskie kartele, że jak auto projektuje ten od spuścizny rajdowej, to nie pozwala wtrącić nic temu od schowków, bo by mu to pomniejszyło.
    Od takich atrakcji, jakich Ci brakuje w giulii, to są citoeny picasso, renaulty espace, chryslery voyagery, vw multivany i inne.
    Pokaż mi proszę miejsca w których można zrobić extra schowki w giulii. Idź do garażu, zrób fotki i pokaż mi to proszę. Może jeszcze rozetnij i wyrzuć tą belkę łączącą obie wnęki kół w bagażniku i powiedz jak się zmieniło prowadzenie auta, bo na bank poprawi to ustawność bagażnika.
    Ok, zrobiłem foty. Możesz zaproponować dodatkowe przestrzenie na schowki.
    Jedyne miejsce to wydłużenie kieszeni w drzwiach, ale wtedy i tak nie sięgniemy po nic. Schowek kolanowy może ma więcej miejsca, ale wtedy będzie zrypana czysta linia przez szpary między klapą a deską.
    W designie zazwyczaj jest handel pomiędzy pięknem formy a użytecznością, zwłaszcza jak ogranicza nas przestrzeń realizacji.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Ostatnio edytowane przez Azalgo ; 30-12-2017 o 13:59

  7. #14477
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Ehh no faktycznie tych schowków mało, niby Włosi a nie pomyśleli o schowku na Berette.. sic! Muszę mojego 1911 w kaburze trzymać... Jak z narzeczoną byliśmy we Włoszech to zawsze kupowaliśmy sześć kawy i nie było gdzie kubków trzymać bo w Giulii są tylko dwa miejsca! Paranoja. A jak jakiś czas temu byliśmy w Tatrach z kumplami to zmieściliśmy tylko cztery 45 litrowe plecaki, raki, liny i kilka innych przydatnych rzeczy. Musieliśmy kupić 0,5 litra wodę zamiast 1l bo się w drzwiach nie zmieściła, tragedia

    Następnym razem jak będę wydawał 200 tys to zastanowie się nad jakimś Oplem albo Skodą bo będę miał gdzie wszystkie pierdoły upchać, w tym kilka starych kubków po kawie bo się może na coś przydadzą

    Ludzie nie wszyscy potrzebują pierdyliona schowków i idealnej użyteczności. To trochę jak z telefonami czy zegarkami, ba nawet wszystkimi przedmiotami którymi się otaczamy. Jeszcze raz to jak ktoś wydaje pieniądze zależy tylko i wyłączenie od niego. Jedno auto będzie miało takie wady i zalety a inne będzie miało zupełnie inne.

  8. #14478
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    [MENTION=76554]Michalwawa[/MENTION] chyba mamy podobne spojrzenie na świat W końcu dwa Michały Coś mi się wydaje że w niedalekiej przyszłości jakiś trunek będzie pity ...
    Odnośnie HK według mnie jest całkiem przyjemnie i nawet nieźle to gra. Testowałem to dokładnie wczoraj w nocy puszczając różnego rodzaju muzykę i było całkiem w porządku. Nie jest to poziom najlepszych audio u konkurencji, ale na mój wypaczony muzyczny gust wystarcza

  9. #14479
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    [MENTION=76554]Michalwawa[/MENTION] chyba mamy podobne spojrzenie na świat W końcu dwa Michały Coś mi się wydaje że w niedalekiej przyszłości jakiś trunek będzie pity ...
    Odnośnie HK według mnie jest całkiem przyjemnie i nawet nieźle to gra. Testowałem to dokładnie wczoraj w nocy puszczając różnego rodzaju muzykę i było całkiem w porządku. Nie jest to poziom najlepszych audio u konkurencji, ale na mój wypaczony muzyczny gust wystarcza
    Miło to słyszeć ja zamierzam pojechać przynajmniej na jeden zlot rocznie wiec zgadamy się napewno
    Dla mnie samochód dokłada cegiełkę w życiu człowieka. Trochę jak ubranie, nie założę złotej koszulki Versace ale tez nie chce nosić oliwkowej kamizelki w tysiąc kieszeni i sandałów ze skarpetami. Samochód to tez fragment stylu życia. Spędzam w nim 5 godzin dziennie, a czasem więcej. Ma to znaczenie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #14480
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Takie piękne wnętrze i takie uperdolone, jak stół Durczoka . Giulia nie jest do orania w polu

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory