Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14791
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Sorki, proszę o wykasowanie posta

  2. #14792
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał klag3 Zobacz post
    Mam 4 alfy na stanie 156sw 115km ,Gt 150km ,Brere 200km i Giulie 180km wszystkie na ropę
    Żadnego nie myślę sprzedać.Żadne mnie nigdy nie zawiodło. Każda z tych alf jest inna ale każda ma to coś!!!.
    Giulia to dla mnie auto idealne!!!
    Przejechałem 8000 km żadnej usterki.
    Polecam wszystkim
    W ogóle nie brałeś pod uwagę 2.0 200 KM? Mnie z ekonomicznego punktu widzenia tez pasowałby diesel bo 159 2.0 170 KM w serii jest dobrym kompromisem pomiędzy osiągami i spalaniem a słyszałem, ze 2.2 jest jeszcze lepszy. Alfa ma święte silniki diesla zarówno 1.6 jak i 2.0. Mam na nich zrobione oryginalne przebiegi odpowiednio 180 i 150 tys. DPF, dwumas czy turbo dalej działają i nie nie widzę oznak zużycia.
    Z drugiej strony chciałbym benzynę tylko niech mi ktoś podpowie po co? Przy moich przebiegach ok. 30 tys rocznie na paliwie mam ponad 4 tys pln oszczędności rocznie przy podobnych osiągach. Benzyny do zabawy mam wiec Veloce odpada
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 28-03-2018 o 08:22

  3. #14793
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Nie myślałem o benzynie ani przez chwile
    Też robię w roku ponad 30000
    Kupiłem powerboxa efekt super
    Po gwarancji chiptuning
    Pozdrawiam

  4. #14794
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Z drugiej strony chciałbym benzynę tylko niech mi ktoś podpowie po co?
    Mając w garażu spidera i GTV z Busso benzyna w Giulii faktycznie nie ma sensu. Chyba że Q
    Jedyne co to zrobić z wersji 180KM Veloce na 210KM i cieszyć się większą elastycznością
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #14795
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Moze ktos kto chce kupic taniej Giulie RWD skorzysta? Nie wiem do którego watku to wrucic, ale dowiedzialem sie dzisiaj od dealera w Bielsku, ze wkrotce bedzie mial ok 10 Giuli I Giuli Super w miare doposazonych z 2016r i kilka diesli z bardzo duzym rabatem - tak strzelil wersje katalogowo powiedzmy ze 190tys przecenione na 130tys. Auta beda z zerowym przebiegiem ale teraz beda chyba rejestrowane (sam tak w 2013 kupilem Giuliette z dobrym rabatem od nich). Jeszcze nie ma szczególow bo auta nie sa u niego na placu tylko w Tychach, ale za jakis czas powinny byc.
    Problem jedynie z salonem w BB jest taki ze tam nie ma kto tego nawet wystawic na otomoto (oni sa jakos dziwnie zorganizowani, jeden gosc od AR ktory z tego co widze i tak caly czas jest absorbowany pomoca na salonie Fiata, wydawaniem Fiatow itp), wiec trzeba tam przekrecic osobiscie I pytac pana Marka Cieślaka o szczegoly.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #14796
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    W ogóle nie brałeś pod uwagę 2.0 200 KM? Mnie z ekonomicznego punktu widzenia tez pasowałby diesel bo 159 2.0 170 KM w serii jest dobrym kompromisem pomiędzy osiągami i spalaniem a słyszałem, ze 2.2 jest jeszcze lepszy. Alfa ma święte silniki diesla zarówno 1.6 jak i 2.0. Mam na nich zrobione oryginalne przebiegi odpowiednio 180 i 150 tys. DPF, dwumas czy turbo dalej działają i nie nie widzę oznak zużycia.
    Z drugiej strony chciałbym benzynę tylko niech mi ktoś podpowie po co? Przy moich przebiegach ok. 30 tys rocznie na paliwie mam ponad 4 tys pln oszczędności rocznie przy podobnych osiągach. Benzyny do zabawy mam wiec Veloce odpada
    Każdy ma swoje priorytety.
    W mojej 159 2.4, dpf miał problemy egzystencjalne od około 70k przebiegu. Nie garażuję auta, bo nie chcę sobie psuć widoków bryłą garażu, a to wiąże się szybkością nagrzewania wnętrza benzyna/diesel i tu wiadomo, bena wygrywa. Emisja spalin też jest dla mnie ważna. Dzwięk diesla nie jest miły memu uchu. Robię 25k rocznie, głównie po 100tys. mieście i najbliższej okolicy(przyczynek śmierci dpf w 159) i diesel mi nie zrobi oszczędności na krótkich, miejskich trasach. No i 280CV jest szybsze od 210CV.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  7. #14797
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Nowa wersja?.
    Per chi non si accontenta delle prestazioni dell'Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, ora c'è anche la versione messa a punto dalla Romeo Ferraris. La berlina italiana è stata aggiornata a livello tecnico ed estetico con interventi che interessano gran parte dei componenti e che regalano prestazioni ancora più elevate.

    88 CV in più per il V6 biturbo della Giulia. Lavorando sulla mappatura della centralina e installando l'impianto di scarico completo Ragazzon con catalizzatori a 200 celle e centrale diretto, è stato possibile aumentare la potenza originale di 88 CV e la coppia di 140 Nm, ottenendo anche un sound ancora più grintoso. La Giulia tocca così i 100 km/h da fermo in 3,5 secondi (-4 decimi) e raggiunge i 317 km/h di punta massima (+10 km/h). L'assetto è stato modificato installando cerchi OZ Hyper GT HLT da 20", distanziali da 15 mm anteriori e 35 mm posteriori e il kit di molle e ammortizzatori Bilstein con regolazione in estensione e compressione.

  8. #14798
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Coś mi nie pasuje w tym filmiku
    Imho tu jest wyłączona kontrola trakcji Tylko jak?

    https://www.youtube.com/watch?v=rHFDpXZJViw

    Trochę stare to nagranie. Może to jakaś wersja przedprodukcyjna?

    tu podobno wyjęty bezpiecznik od abs lub jakiś (another way)
    https://www.youtube.com/watch?v=soKb1x2rGiA
    Ostatnio edytowane przez azar ; 28-03-2018 o 15:20
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #14799
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Moze ktos kto chce kupic taniej Giulie RWD skorzysta? Nie wiem do którego watku to wrucic, ale dowiedzialem sie dzisiaj od dealera w Bielsku, ze wkrotce bedzie mial ok 10 Giuli I Giuli Super w miare doposazonych z 2016r i kilka diesli z bardzo duzym rabatem - tak strzelil wersje katalogowo powiedzmy ze 190tys przecenione na 130tys. Auta beda z zerowym przebiegiem ale teraz beda chyba rejestrowane (sam tak w 2013 kupilem Giuliette z dobrym rabatem od nich). Jeszcze nie ma szczególow bo auta nie sa u niego na placu tylko w Tychach, ale za jakis czas powinny byc.
    Problem jedynie z salonem w BB jest taki ze tam nie ma kto tego nawet wystawic na otomoto (oni sa jakos dziwnie zorganizowani, jeden gosc od AR ktory z tego co widze i tak caly czas jest absorbowany pomoca na salonie Fiata, wydawaniem Fiatow itp), wiec trzeba tam przekrecic osobiscie I pytac pana Marka Cieślaka o szczegoly.
    Te Giulie były (może jeszcze są - nie zaglądam bo już nabyłem) widoczne na stronie alfy, w dziale "dostępne od ręki", jak się nie zaznaczyło żadnego dealera czy miasta. Jak oglądałem to były praktycznie same białe i czarne met., bardzo dobrze wyposażone, chociaż zależy co komu potrzebne. Auto z katalogową ceną ok. 200 tys. oferowane za 135-139 tys. (czarny volcano met. droższy i drobne różnice w wyposażeniu). Dealerzy najchętniej sprzedają to co mają na placu ale jak się dobrze rozmawia to sprowadzą takie auto. Oferta wyglądała tak jakby jakaś flota się wycofała.

  10. #14800
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Te Giulie były (może jeszcze są - nie zaglądam bo już nabyłem) widoczne na stronie alfy, w dziale "dostępne od ręki", jak się nie zaznaczyło żadnego dealera czy miasta. Jak oglądałem to były praktycznie same białe i czarne met., bardzo dobrze wyposażone, chociaż zależy co komu potrzebne. Auto z katalogową ceną ok. 200 tys. oferowane za 135-139 tys. (czarny volcano met. droższy i drobne różnice w wyposażeniu). Dealerzy najchętniej sprzedają to co mają na placu ale jak się dobrze rozmawia to sprowadzą takie auto. Oferta wyglądała tak jakby jakaś flota się wycofała.
    Ta oferta teraz chyba juz nie jest widoczna.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory