Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15011
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Prawda
    W zasadzie GTV to jedyna współczesna alfa którą nie jeździłem ale to moje marzenie na fun car szczególnie z tym silnikiem

    Najbardziej mi brakuje tego brzmienia w Veloce. Jest takie miałkie bezpłciowe. Sportowy samochód to nie tylko przyśpieszenie ale cały zestaw emocji w tym dźwięk. Dlatego w pełni elektryczne samochody nie są dla mnie. Co z tego, że będę miał 2.5s do 100. Czasem fajny silnik 150KM da więcej frajdy satysfakcji z prowadzenia.
    Prawda, powinni fabrycznie zrobić lepszy wydech czy ogólnie lepsze brzmienie albo przynajmniej dać taką opcję. Na wrażenia z jazdy składa się kilka czynników a jednym z nich jest dźwięk. Po wymianie na MG wrażenia się znacznie poprawiają Nie trzeba tutaj nawet wymieniać świetnego busso ale nawet ten mały silnik z 2000 GT Veloce (2000 GTV).

    Z fajnym brzmieniem, świetnym prowadzeniem Veloce jest naprawdę super samochodem. Choć jakiegoś klasyka z lat 70 czy 80 chętnie bym przytulił

  2. #15012
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie jestem po żadnej stronie dyskusji Mazda vs. AR, ale dane z dwóch wpisów to trochę mało miarodajna statystyka
    Dla niektórych to wystarczy Nawet ja przez chwilę uwierzyłem w to, że Mazda pali rewelacyjnie mało a okazuje się, że pali niedużo jak na swoją moc, czyli tyle samo co Giulietta MA. Jedynym plusem Mazdy może być fakt, że przy wolnossaku styl jazdy ma mniejszy wpływ na spalanie a przy turbo trzeba stosować się do prostych zasad podczas jazdy, żeby spalanie było niskie. Jak ktoś jeździ "na palę" to może podawać dane mocno zawyżone.
    Z mojego podwórka wygląda to tak - na trasach krajowych MA regularnie pali mi nieco poniżej 7 litrów na 17tkach, Lancia Ypsilon żony( 1.2 69 KM euro 6 )na 15tkach starając się utrzymać podobne tempo pali raptem litr mniej. 156 JTS na 17tkach palił mi w trasie 8,5 litra a czasem i 9.
    Jestem zadowolony ze spalania Giulietty i jestem pewien, że jak wprowadzą w nowym silniku 1,3 bezpośredni wtrysk i zostawią MA , to pomimo większej masy Giulii powinna palić podobnie a to by mi bardzo pasowało.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #15013
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Zuczek, a zdarza ci się jeździć po dużych miastach? Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków? Ile ci pali w takim mieście? Ale tak 100% w granicach miasta? Z ręką na sercu? Miescisz się w 8.5?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #15014
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Odnosnie silnika 1.33b ciekawe czy nie jest to przypadkiem ta sama jednostka która jest montowana w nowej klasie A mercedesa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jeśli Merc kupi silnik od Fiata to tak, w innym razie nie. To są nowe silniki Fiata GSE z cylindrami 333ml i dwoma zaworami na cylinder, więc 3 cylindry 1,0l oraz 4 cylindry 1,33l.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #15015
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zuczek, a zdarza ci się jeździć po dużych miastach? Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków? Ile ci pali w takim mieście? Ale tak 100% w granicach miasta? Z ręką na sercu? Miescisz się w 8.5?
    W mieście spalanie zależy od tak wielu czynników, że trudno je bezpośrednio porównywać, chyba że ten sam kierowca przemierza ten sam odcinek różnymi samochodami i może wtedy wysnuć wnioski. Nie jeżdżę regularnie po Warszawie i nigdy nie zrobiłem tam ciągiem kilkaset kilometrów, żeby zrobić rzetelny pomiar.
    Wiem tylko, że w normalnych warunkach miejskich Giulietta nie jest smokiem palącym kilkanaście litrów, chyba że prowadzi ją "rajdowiec" który jeździ tylko z gazem do deski, a są tacy na forum


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #15016
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W mieście spalanie zależy od tak wielu czynników, że trudno je bezpośrednio porównywać, chyba że ten sam kierowca przemierza ten sam odcinek różnymi samochodami i może wtedy wysnuć wnioski. Nie jeżdżę regularnie po Warszawie i nigdy nie zrobiłem tam ciągiem kilkaset kilometrów, żeby zrobić rzetelny pomiar.
    Wiem tylko, że w normalnych warunkach miejskich Giulietta nie jest smokiem palącym kilkanaście litrów, chyba że prowadzi ją "rajdowiec" który jeździ tylko z gazem do deski, a są tacy na forum


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jeździłem Giuliettą po Warszawie bardzo dużo. Spalanie koło 10.5 l/100 km.

    Ale to chyba nie ten temat

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  7. #15017
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Jeździłem Giuliettą po Warszawie bardzo dużo. Spalanie koło 10.5 l/100 km.
    I na tym proponuję zakończyć dywagacje nad niskim spalaniem 1.4
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #15018
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    5

    Domyślnie

    4 cylindry 1.33l + 6 cylindrów w rzędzie 2.0 (rozwinięcie GSE).

    To by był piękny duet

  9. #15019
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Haveblue
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Maserati Ghibli SQ4
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    I na tym proponuję zakończyć dywagacje nad niskim spalaniem 1.4
    Może jednak warto pociągnąć temat trochę dalej, bo myślę, że jest jak najbardziej rozwojowy ... nie silnik, ale koszty. Zwróćcie uwagę, że kiedy nastąpi era elektryków, to dyskusja nad kosztami spalania się zakończy, ale nie dlatego że nie będzie potrzebna benzyna czy olej napędowy a dlatego, że koszty napędzania pojazdu będą marginalne. Kiedy policzyłem różnicę cenową na samym paliwie (silnik spalinowy versus elektryk) to miesięcznie oszczędzałbym około 1100 PLN (sic!).

    Ja wiem, że sentyment do dźwięku silnika, wrażenia z jazdy itd, ale zawsze można zakonserwować kilka samochodów. Niemniej jednak taka jest prawda: era elektryków jest tuż tuż.
    wcześniej:
    YUGO 65 1.3 (ZASTAVA) '86 - 1994-1997
    AR 146 1,4 boxer '97 - 1997-1999
    AR 156 2,0 TS '98 - 2000-2001
    AR 156 2,5 V6 '99 - 2001-2004
    AR 156 GTA '03 - 2006-2009
    AR 159 3,2V6 Q4 ti '07 - 2009-2014
    teraz:
    Honda CRV (służbowa)
    Maserati Ghibli SQ4 '15

  10. #15020
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haveblue Zobacz post
    ... Kiedy policzyłem różnicę cenową na samym paliwie (silnik spalinowy versus elektryk) to miesięcznie oszczędzałbym około 1100 PLN (sic!)...
    Przy różnicy w cenie od 50tys w górę jest to i tak słabo opłacalne - zaczyna się zwracać po 4 latach. Stan baterii za 3-4 lata tez będzie raczej opłakany...

    W kwocie miesięcznych oszczędności nie ma podatków. Zgodnie z prawem akcyzowym każde paliwo wykorzystywane do pojazdów drogowych jet objęte podatkiem, tylko nie ma stawki na prąd. Po odliczeniu akcyzy za benzynę / doliczeniu za prąd różnica to pewnie mniej niż 1/3 tego.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory