Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15091
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Garraty pokaz M4 GTS haha albo jakies szybsze mercedesy np zielone pieklo haha M5 uzyskalo wynik przez kierowce z miesiecznika gazety - chyba dobrze jak na 2tonowa limuzyne nieprawdazJestes niesamowicie plytki;-) cos pokazac tobie odrazu negujesz-nie bede podawal innych czasow z innych torow.Nie pozdrawiam;-)

  2. #15092
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    alfons pokazuje Ci oficjalne czasowki z toru a Ty co, jakies filmiki z YT wrzucasz, ktore sam wczesniej wybrales. Sa setki innych, ktore pokazuja co innego.

    Trolling to styl zycia co?
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 19-05-2018 o 12:06

  3. #15093
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Garraty ja tylko napisalem ze jest wolna jak na swoje 510koni-i nie pisz do mnie czlowieku ;0 Pokazywalem wersje CS 460koni a nie 431koni....a o M5 f90 nie mowilem o 0-100 tylko w kazdym przedziale-doslownie......
    Ostatnio edytowane przez alfons159 ; 19-05-2018 o 12:23

  4. #15094
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Anderson chyba już nie dawał rady i musiał zawołać posiłki. Coraz mniej płacą tym trollom bo coraz głupsi są. A może to wolontariusz.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #15095
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    alfons pokazuje Ci oficjalne czasowki z toru a Ty co, jakies filmiki z YT wrzucasz, ktore sam wczesniej wybrales. Sa setki innych, ktore pokazuja co innego.

    Trolling to styl zycia co?
    Szkoda czasu na dyskusje z ignorantem alfonsem. Ja go "wrzucam" do szuflady razem z andersonem i płaskoziemcami.
    Proponuje go ignorować.

  6. #15096
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Czy któryś użytkownik Giuli przesiadł się na nią ze 166?Gdzieś mi taki pomysł długo chodzi po głowie i jestem ciekawy porównania takich kwestii jak komfort resorowania oraz wyciszenieDo najbliższego dilera mam ponad 100km, więc...

  7. #15097
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dobry kierowca, który będzie wiedział jak wykorzystać tak dużą moc i tak wybierze Alfę.
    Jeśli wiesz jak ogarnąć ponad 500KM bez kontroli trakcji to szacun. Jeździłem Q. Miałem ją na kilka godzin w niestety mokrą pogodę i powiem, że nie włączyłem Race.
    Dla mnie nawet moje 280KM to zbyt dużo i nie wykorzystuję tego w 100%. Nie potrafię na drogach publicznych. Wiadomo można przycisnąć na autostradzie i 220km/h jest w mgnieniu oka ale to nie o to chodzi.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Audi na pewno będzie lepsze na co dzień, bo przecież ma lepszą nawigację i więcej gadzetów
    Dla mnie daily gadżety ważniejsze. Możecie się śmiać ale dla mnie to ważne W Veloce mam ... nawigację ... wątpliwej jakości


    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Audi, Merc czy Lexus, ktore sa duzo drozsze a daja mniej przyjemnosci z jazdy.
    Na torze Daily to już bym polemizował.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Gdzieś mi taki pomysł długo chodzi po głowie i jestem ciekawy porównania takich kwestii jak komfort resorowania oraz wyciszenie
    166 Jechałem parę razy w życiu i pamiętam tę "kanapę" Imho jak ktoś lubi styl 166 to nie ma co patrzeć na Giulię. Wyciszenie nie jest najlepsze.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #15098
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    azar na obrone giuli trzeba przyznac ze bmw 3,a4 i cklasa tez nie sa jakos dobrze wyciszone.To jednak tylko segment D.Analfabeto(niewiem czy umiesz czytac) wolanturiuszem jestem-Andersona nie znam hehe

  9. #15099
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Czy któryś użytkownik Giuli przesiadł się na nią ze 166?
    Znam dobrze 166. Giulią tylko jazda próbna - jest przyjemnie sprężysta, na pewno bardziej sportowo zestrojona. Wyciszenie rzecz względna nieco, bo 166 już nowe nie są, więc jest w nich coraz głośniej... Nie zwróciłem uwagi, żeby mi hałas przeszkadzał. Dla mnie wszystko fajnie, ale przesiadka z 3.0V6 na Veloce jest bolesna pod względem silnika (dźwięk, kultura pracy). Oczywiście osiągi super.
    Jako daily myślę, że spoko, ale z dobrym wyposażeniem. Zdecydowanie polecam deskę obszytą skórą.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #15100
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Również (jak widać w podpisie) objeździłem dobrze 166. Miałem 2 szt. 2,4 jtd 175 KM w automacie (po FL). Tego auta nie można porównywać z Giulią bo ma zupełnie inny charakter i miał zupełnie inny target odbiorców. W okresie, gdy był w sprzedaży to chyba zaczynał się od ok. 200 tys. zł i nie była to górna opcja wyposażenia. Moja jedna pochodziła z salonu w PL i widziałem fakturę jej zakupu ponad 185 tys z dużymi rabatami. A była bez skóry. Jazda nią to zupełnie inna jazda niż Giulią, była komfortowa, sprężysta ale miękka, fotele duże i wygodne. Oczywiście nie miała tylu gadżetów jak Giulia ale to inne czasy, nawigacja była czymś z kosmosu (nomen omen). Nie wiem jak na co dzień spisywały się benzynowe (raz się chyba przejechałem 3,0) ale w tamtym czasie diesel 175 KM z automatem (bez 2masy) był bardzo żwawy i do tego oszczędny (w mojej stopce jest fotka wyjazdu do Włoch - cała trasa od Szczecina do Jesolo i z powrotem oraz zwiedzanie dalszych i bliższych okolic Jesolo). Która dzisiejsza nie tylko Alfa poszczyci się takim wynikiem. Jedyny mankament tego auta (w obu to samo, tyle, że w pierwszej już po sprzedaży u nowego właściciela, po 230 tys. km) to skrzynia automatyczna Aisin. Producent auta napisał, że " olej w skrzyni nie wymaga wymiany przez cały okres użytkowania", tylko nie napisał ile wynosi ten okres. W pierwszej było 230 tys., w drugiej 125 tys. I to o dziwo pierwsza miała zmieniony program na jakieś 200-210 KM, druga seryjna. U innych producentów auta, w których wykorzystywano tę samą skrzynię ale nakazywano wymieniać olej co 60 tys. nie było problemów (Volvo, Renault). Jeszcze jednym mankamentem było to, że producent zalecał wymianę paska rozrządu co chyba 90 czy coś ponad 100 tys., a po 60 już lubiły się zrywać. Na szczęście, jak ktoś nie wiedział o tym, to po zerwaniu paska uszkodzeniu ulegały tylko dźwigienki zaworowe, tak skonstruowane, żeby cała energia po zderzeniu zaworu z tłokiem szła na nie. Tak więc ewentualna naprawa nie była jakaś bardzo kłopotliwa i czasochłonna. Pracowałem wtedy w serwisie Fiata/Alfy i kilka razy widziałem takie historie. na magazynie zawsze były dźwigienki więc zdarzyło się, że ktoś, kogo przyholowali do nas z zerwanym paskiem jeszcze tego samego dnia wyjeżdżał. I wcale nie była głośna, dzisiaj ciężko mi to oceniać bo minęło kilka ładnych lat, jak sprzedałem ostatnią ale nie przypominam sobie, żebym jakoś cierpiał z tego powodu. A najlepszym dowodem na to jest to, że moja żonka też miło je wspomina, a słuch ma taki, że niektóre ładowarki i zasilacze jej przeszkadzają. Reasumując, gdyby dzisiaj było takie auto od Alfy to chyba bym brał poważnie pod uwagę.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 20-05-2018 o 11:00

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory