Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15171
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Chłopy, pomóżcie. Mam mętlik w głowie. Chciałem kupić żonie Giulette w dieslu 175 KM ale stockowych nie ma bo ludzie nie kupują a nowa kosztuje majątek i jak zamówię teraz to bedzie może w grudniu. Poza tym model kończy swój żywot.
    Z uwagi na te wszystkie okoliczności sklaniam sie ku Giulii, też w dieslu. Jeżdziłem 180KM w manualu i przyznam,że dupy mi nie urwało w porównaniu do mojej 159 170 KM. Skonfigurowałem sobie nową z automatem (ma mieć juz 190 KM) i wyszło po rabacie 182 tys PLN(!!!!). Stwierdziłem,że już lepiej wziąc stockową 210 KM Q4.
    Kto jeżdzil i co może powiedzieć? Daje radę? Ktoś kiedyś pisał,że 180 KM idzie lepiej niż 159 2.0 jtdm po chipie. Nie wiem ale jakoś nie odczułem. Może byłem spięty bo właściciel siedział obok.
    Nie wiem skąd te odczucia, ale jeździłem Dieslem 180KM i subiektywnie szedł nie gorzej niż moje 2.4 w 159, a na pewno lepiej niż 2.0.
    Natomiast w chwili obecnej zgadzam się z Żuczkiem, że lepszym wyborem w przypadku np. Giulietty jest benzyna + LPG. Jeździ to taniej niż Diesel, a i mniej potencjalnych problemów może Cię czekać.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  2. #15172
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Kup 200 KM w benzynie, zostanie sporo kasy na paliwo. Za 8 lat diesel nie wjedzie do żadnej metropolii w zachodniej Europie a większość producentów wycofa te silniki z oferty (łącznie z FCA). U nas pewnie nie zakażą wjazdu ale w największych miastach będziesz płacił haracz za wjazd do centrum. W takiej sytuacji sprzedaż diesla nie będzie tak łatwa jak teraz.
    To fakt, że przy benzynie będziesz nieco wolniej jeździł jak zwracasz uwagę na spalanie ale to tylko pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo podczas jazdy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie wiadomo jak będzie. Diesle to tlenki azotu, a benzyny z bezpośrednim wtryskiem (bardziej drobne) cząstki stałe. Prawdopodobnie wpuszczane będą wszędzie samochody spełniające najnowszą normę Euro 6d Temp.

    Mercedes np potrafi zredukować tlenki azotu do poziomu benzyn i jego silniki diesla są bardziej ekologiczne niż benzyny.

    A wystarczy jeszcze połączenie Trumpa (jakaś wojenka na Bliskim Wschodzie) i naszego obecnego rządu i paliwo może być po 8 zł. Diesle wrócą wtedy do łask.

    Fakt jest taki, że optymalnym napędem jest 2.0 280KM.

  3. #15173
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    To tez chciałem napisać. Może być tak, że z powodu wzrostu cen ropy będzie wieki powrót do diesli.

  4. #15174
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wzrost cen ropy spowoduje szybszy rozwój elektryków i hybryd, diesle już nie wrócą do łask. Walka ze smogiem jest priorytetem dla większości krajów zachodniej Europy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15175
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    No i jeszcze benzynodiesel mazdy...

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #15176
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Nie sądzę, żeby diesle były na wymarciu. Ogólnie to sprawniejsze silniki niż benzyny. Pozostaje kwestia prawna. Jak będzie zakaz dla diesli do centum bo tak to je ubiją. Jak będzie zakaz dla silników poniżej normy X to diesle spokojnie tę normę wyrobią i będą na rynku.

    Tu nie chodzi o ekologię jak zwykle bo ogólny koszt CO2 wyprodukowania i potem utylizacji hybrydy jest prawdopodobnie wyższy niż małego diesla + jego 10letnia emisja CO2. Tylko chodzi o dopłaty ulgi, mandaty, łapówki itp.

    Niemniej wyznaczanie takich norm uważam za zdrowe dla rynku bo mamy np Giulię Veloce z euro 6 280KM 5 sek to setki i realne spalanie od 7l+ Kiedyś to nie do pomyślenia.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #15177
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Diesle są wyrzucane z miast nie z powodu emisji CO2, bo tą akurat mają niską i niektóre państwa np. Francja z tego powodu bardzo je popularyzowały. Później okazało się, że po wzroście ilości ropniaków zanieczyszczenie powietrza w Paryżu znacząco wzrosło. Smog zaczął się robić coraz większym problemem i rząd francuski odwrócił się od diesli, które wg badań wytwarzają najwięcej szkodliwych, kancerogennych cząstek hasających sobie po organizmach niczego nie świadomych mieszkańców dużych miast. Od 2017 roku po stolicy Francji nie mogą poruszać się stare diesle a od 2024 roku żaden ropniak nie wjedzie do miasta. Niemcy takie ograniczenia wprowadzą pewnie jeszcze wcześniej.

  8. #15178
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Chłopy, pomóżcie. Mam mętlik w głowie. Chciałem kupić żonie Giulette w dieslu 175 KM ale stockowych nie ma bo ludzie nie kupują a nowa kosztuje majątek i jak zamówię teraz to bedzie może w grudniu. Poza tym model kończy swój żywot.
    Z uwagi na te wszystkie okoliczności sklaniam sie ku Giulii, też w dieslu. Jeżdziłem 180KM w manualu i przyznam,że dupy mi nie urwało w porównaniu do mojej 159 170 KM. Skonfigurowałem sobie nową z automatem (ma mieć juz 190 KM) i wyszło po rabacie 182 tys PLN(!!!!). Stwierdziłem,że już lepiej wziąc stockową 210 KM Q4.
    Kto jeżdzil i co może powiedzieć? Daje radę? Ktoś kiedyś pisał,że 180 KM idzie lepiej niż 159 2.0 jtdm po chipie. Nie wiem ale jakoś nie odczułem. Może byłem spięty bo właściciel siedział obok.
    diesel 180hp w manualu ma bodajze 370Nm a w automacie 450Nm a to zrobi roznice w odczuciu auta.przejedz sie w innym salonie

  9. #15179
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Dzięki za radę! Tak zrobię.
    Wiadomość z ostatniej chwili: odpuszczam w tym roku Giulie. Kupuje mojej Pani Giuliette w benzynie jak mi radziliście
    Zaatakuje Giulie za rok, być może 200 KM w benzynie. Zadowoleni ??

  10. #15180
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Słuszny wybór!

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory