Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15221
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ehh Czyli w zasadzie w wizerunku Alfy nie zmienia się nic. Świetny samochód dla kierowcy... jak działa
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #15222
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ehh Czyli w zasadzie w wizerunku Alfy nie zmienia się nic. Świetny samochód dla kierowcy... jak działa
    To jest jakiś paradoks, cąły czas wrzucamy informację, że Alfa wygrała to czy tamto, Alfa została uznana za najlepszy samochód, Alfa bije na głowę konkurentów, itd.. Informacje te przechodzą bez echa a nagle jeden samochód ma problemy i azar od razu łapie temat!

    Rozumiem, że ten ranking to coś wyssane z palca i nie poprawia wizerunku marki a jeden przypadek pogarsza?

    https://www.whatcar.com/news/2018-wh...-survey/n17810

    Alfa Romeo has hardly been historically renowned for reliability, but the Italian brand’s new Giulia saloon is bucking that trend so far. While 17% of cars had a fault, most were minor, such as issues with the air-con, brakes and exterior lights (all 4%). Three-quarters of these Giulias could still be driven and all were fixed under warranty.

    Reliability for executive cars aged one to four
    Rank Make and model Score
    1 Volvo V60 (2010-2018) 99.3%
    2 Vauxhall Insignia (2008-2017) 97.5%
    3 Alfa Romeo Giulia (2016-present) 96.9%
    4 BMW 3 Series (2012-present) 96.6%
    5 Mazda 6 (2013-present) ​​​​​​​ 95.9%
    6 Skoda Superb petrol (2015-present) 95.2%
    7 Audi A3 Saloon (2013-present) 93.9%
    8 Audi A4 petrol (2015-present) ​​​​​​​ 93.7%
    9 Skoda Superb diesel (2015-present) 93.2%
    10 Volkswagen Passat (2015-present) 92.9%
    11 Ford Mondeo (2014-present) 92.6%
    12 Audi A4 diesel (2015-present) 91.9%
    13 Jaguar XE (2015-present) 83.7%
    14 Mercedes-Benz C-Class (2014-present) 83.1%


    "Like Skoda, Alfa Romeo isn't a brand you traditionally associated with reliability, but new models such as the Giulia executive saloon have helped it transform its fortunes."

    Test długoterminowy 27 tys km przperowadzony przez CAR magazine:

    https://www.carmagazine.co.uk/car-re...m-test-review/

    Jest o wiele lepiej

    Do tego większość osób na giuliaforums i alfaowner nie ma żadnych problemów ze swoimi samochodami a właścicieli są tam dziesiątki jak nie setki.
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 26-09-2018 o 19:12

  3. #15223
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Ale podstawowa różnica jest taka, że loczby które podajesz to główni nie-Q. Q jest flagowcem, który jest po to aby wypromować markę... udało się zwrócić uwagę a potem jak zwykle.


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #15224
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    jeden samochód ma problemy i azar od razu łapie temat!
    Nie jeden Proszę poczytaj sobie nawet na tym forum co się dzieje. Szczególnie jaka jazda była z Q że zdechła na amen i nikt nie wiedział o co chodzi.

    I tak, każdy przypadek potknięcia Alfy to jak 100 potknięć w innej marce. Alfa musi przekonać do siebie nowych klientów bo zrobiła świetny samochód ale znowu się sypie. Musi walczyć z opinią auta awaryjnego szczególnie, że aspiruje do premium.

    Całe szczęście, że naprawiają to na bieżąco jak np ostatnio prowadnice szyberdachu bądź nawet wstrzymują produkcję jak to było w przypadku płynu hamulcowego. Może dzięki temu w testach niezawodności w 5 lat będzie na jakimś godnym miejscu. Szkoda tylko, że takie akcje w ogóle się pojawiają.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #15225
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    niestety kazdy prawie uzytkownik giulii/stelvio tu na forum ma jakies problemy. z reguly drobiazgi ale jednak- nowe auta. z moim glownym (lusterka sie nie rozkladaly od razu i nigdy nie wracaly do zaprogramowanej pozycji) serwis walczyl przez 4 wizyty i 5 tygodni ( od pierwszych dni po odbiorze). android auto ma problemy z polaczeniem i od miesiecy serwis praktycznie nic nie zaproponowal, jest ticket ale zero odpowiedzi z wloch. klapa bagaznika opada jak auto stoi na podjezdzue lub jak wieje wiatr, ticket jest od maja (bo wymiana sprężyn nic nie dala) wlosi nie raczyli odpowiedziec. co jestem na serwisie to jakies kilka bledow kasuja, skad one sie biora? turbina zaczela gwizdac po paru tygodniach uzytkowania.ostatnio auto samo zahamowalo -aeb widzial chyba jakies duchy. w trybie D potrafi po dojedzie do skrzyzowania i wcisnieciu gazu nagle totalnie zwolnic - chyba cos nie bardzo w algorytmie skrzynii biegow cos sie gubi z kickdownem czy redukuje do 1?. imho auto jest jeszcze nie do konca dopracowane a serwis slaby( w bielsku) Włosi tez olewaja i nie wspieraja serwisu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-09-2018 o 20:36

  6. #15226
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    To jest jakiś paradoks, cąły czas wrzucamy informację, że Alfa wygrała to czy tamto, Alfa została uznana za najlepszy samochód, Alfa bije na głowę konkurentów, itd.. Informacje te przechodzą bez echa a nagle jeden samochód ma problemy i azar od razu łapie temat!

    Rozumiem, że ten ranking to coś wyssane z palca i nie poprawia wizerunku marki a jeden przypadek pogarsza?

    https://www.whatcar.com/news/2018-wh...-survey/n17810...
    Chcąc i szukając, znajdzie się dla każdego samochodu informację że "wygrał to czy tamto", dal Dustera czy Tipo itp. Nie o to chodzi. Oczywiście fajnie że są kategorie gdzie Alfa istnieje. Choć torowych za wiele nie ma (w zasadzie wcale) gdzie to słynne i dość subiektywne jednak "prowadzenie się", faktycznie przekładałoby się na czasy okrążeń w danej mocowo / segmentowo klasie.

    Co do WhatCar to nie test, nie badanie zużycia auta, tylko _ankieta zadowolenia użytkowników_.
    Tu na forum użytkownicy są zadowoleni całkiem, mimo że na palcach jednej ręki można zliczyć egzemplarze które nie zaznały wizyty w serwisie poza przeglądami corocznymi, czy wręcz tuż po zakupie auta (j.w.) , mimo marnowaniu czasu zgłoszenia i bycie królikami doświadczalnymi generalnie. Co w zasadzie już powinno dyskwalifikować pojazd czy markę, o i innych smaczkach AR nie wspominając. Ale zadowolenie z auta, to nie jest niezawodność.

    No i to nie jest jeden przypadek to powyższe, co rusz takie przypadki są opisywane, ot niedawno Pertyn z zatrzymującym się Stelvio żeby daleko nie szukać, czy w ogóle załamujące przypadki tu z forum gdzie jest raptem -nastu(?) -dziesięciu(?) użytkowników i co rusz : a to aktualizacje w nowym aucie i pouczanie serwisów w tym względzie, a to : "przy najbliższej wizycie w aso zgłoszę jeszcze... " itp. , a to "ale serwis się zachował ładnie" (coś jak "mógł zabić a tylko pobił" tak ? a jak się ma niby zachować ???) ) Mam też co jakiś czas kontakt z pewną Q - no nie chcę dobijać...

    I oczywiście, że takie informacje będą wyłapywane, sory, ale nie ma powodu dla ulgowego traktowania Alfy Romeo . Niby dlaczego ? bo dziadowała dziesiątki ostatnich lat miotając się między fiatem a oplem ? bo tania ? bo ładna ?

    Aha, jest jeden sposób aby takie informacje się nie pojawiały : mogłyby po prostu się nie zdarzać.

    Lub - wcześniej latami zapracować na lepszy wizerunek, wówczas te same zdarzenia byłyby interpretowane jako "oj, zdarzyła się wpadka" , a nie "no tak, Alfa Romeo, nic się nie zmieniło".

    W UK czytam, że próbują łagodzić sytuację 5cio letnią gwarancją. To na pewno dobry ruch - vide Kia. Oj, do czego to doszło, do kopiowania skośnookich, no szkoda tylko ze nie od strony jakości.

  7. #15227
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - pisz za Siebie. Prawie każdy to kto?. Jakieś problemy?. Skończmy z uogólnieniami - ja mam dwie Giulie i nic się nie dzieje i co mam płakać czy cieszyć się. Nie należę do ludzi mierzących grubość nici w tapicerce i może to jest błąd.

  8. #15228
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    niestety kazdy prawie uzytkownik giulii/stelvio tu na forum ma jakies problemy. z reguly drobiazgi ale jednak- nowe auta. z moim glownym (lusterka sie nie rozkladaly od razu i nigdy nie wracaly do zaprogramowanej pozycji) serwis walczyl przez 4 wizyty i 5 tygodni ( od pierwszych dni po odbiorze). android auto ma problemy z polaczeniem i od miesiecy serwis praktycznie nic nie zaproponowal, jest ticket ale zero odpowiedzi z wloch. klapa bagaznika opada jak auto stoi na podjezdzue lub jak wieje wiatr, ticket jest od maja (bo wymiana sprężyn nic nie dala) wlosi nie raczyli odpowiedziec. co jestem na serwisie to jakies kilka bledow kasuja, skad one sie biora? turbina zaczela gwizdac po paru tygodniach uzytkowania.ostatnio auto samo zahamowalo -aeb widzial chyba jakies duchy. w trybie D potrafi po dojedzie do skrzyzowania i wcisnieciu gazu nagle totalnie zwolnic - chyba cos nie bardzo w algorytmie skrzynii biegow cos sie gubi z kickdownem czy redukuje do 1?. imho auto jest jeszcze nie do konca dopracowane a serwis slaby( w bielsku) Włosi tez olewaja i nie wspieraja serwisu.
    Kolego mów za siebie, ja od 31 tys km nie miałem żadnego problemu i będę tego auta bronił rękami i nogami gdyż jest to najlepszy i najmniej awaryjny samochód z 7 które do tej pory posiadałem. Śledzę aktywnie kilka poza polskich fotów i jednak większość użytkowników jest bardzo zadowolona a nie tak jak piszesz. Chyba nawet kiedyś tutaj robiliśmy ankietę?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie jeden Proszę poczytaj sobie nawet na tym forum co się dzieje. Szczególnie jaka jazda była z Q że zdechła na amen i nikt nie wiedział o co chodzi.

    I tak, każdy przypadek potknięcia Alfy to jak 100 potknięć w innej marce. Alfa musi przekonać do siebie nowych klientów bo zrobiła świetny samochód ale znowu się sypie. Musi walczyć z opinią auta awaryjnego szczególnie, że aspiruje do premium.

    Całe szczęście, że naprawiają to na bieżąco jak np ostatnio prowadnice szyberdachu bądź nawet wstrzymują produkcję jak to było w przypadku płynu hamulcowego. Może dzięki temu w testach niezawodności w 5 lat będzie na jakimś godnym miejscu. Szkoda tylko, że takie akcje w ogóle się pojawiają.
    No co się dzieje? Czytam codziennie i większość użytkowników jest bardzo zadowolona - tutaj czy na innych forach. Na początku jak to na początku były problemy z softem ale po kilku aktualizacjach praktycznie żadne problemy nie występują. Nie rozumiem również podejścia, że Alfa musi się starać 100 razy bardziej. Musi się tak samo starać jak inne marki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Chcąc i szukając, znajdzie się dla każdego samochodu informację że "wygrał to czy tamto", dal Dustera czy Tipo itp. Nie o to chodzi. Oczywiście fajnie że są kategorie gdzie Alfa istnieje. Choć torowych za wiele nie ma (w zasadzie wcale) gdzie to słynne i dość subiektywne jednak "prowadzenie się", faktycznie przekładałoby się na czasy okrążeń w danej mocowo / segmentowo klasie.

    Co do WhatCar to nie test, nie badanie zużycia auta, tylko _ankieta zadowolenia użytkowników_.
    Tu na forum użytkownicy są zadowoleni całkiem, mimo że na palcach jednej ręki można zliczyć egzemplarze które nie zaznały wizyty w serwisie poza przeglądami corocznymi, czy wręcz tuż po zakupie auta (j.w.) , mimo marnowaniu czasu zgłoszenia i bycie królikami doświadczalnymi generalnie. Co w zasadzie już powinno dyskwalifikować pojazd czy markę, o i innych smaczkach AR nie wspominając. Ale zadowolenie z auta, to nie jest niezawodność.

    No i to nie jest jeden przypadek to powyższe, co rusz takie przypadki są opisywane, ot niedawno Pertyn z zatrzymującym się Stelvio żeby daleko nie szukać, czy w ogóle załamujące przypadki tu z forum gdzie jest raptem -nastu(?) -dziesięciu(?) użytkowników i co rusz : a to aktualizacje w nowym aucie i pouczanie serwisów w tym względzie, a to : "przy najbliższej wizycie w aso zgłoszę jeszcze... " itp. , a to "ale serwis się zachował ładnie" (coś jak "mógł zabić a tylko pobił" tak ? a jak się ma niby zachować ???) ) Mam też co jakiś czas kontakt z pewną Q - no nie chcę dobijać...

    I oczywiście, że takie informacje będą wyłapywane, sory, ale nie ma powodu dla ulgowego traktowania Alfy Romeo . Niby dlaczego ? bo dziadowała dziesiątki ostatnich lat miotając się między fiatem a oplem ? bo tania ? bo ładna ?

    Aha, jest jeden sposób aby takie informacje się nie pojawiały : mogłyby po prostu się nie zdarzać.

    Lub - wcześniej latami zapracować na lepszy wizerunek, wówczas te same zdarzenia byłyby interpretowane jako "oj, zdarzyła się wpadka" , a nie "no tak, Alfa Romeo, nic się nie zmieniło".

    W UK czytam, że próbują łagodzić sytuację 5cio letnią gwarancją. To na pewno dobry ruch - vide Kia. Oj, do czego to doszło, do kopiowania skośnookich, no szkoda tylko ze nie od strony jakości.
    Wszędzie takie sytuacje się zdarzają, dosłownie wszędzie! Mercedes, BMW, Audi miały takich przypadków dziesiątki jak nie setki. JA, subiektywnie auto będę chwalił bo od 31 tys km mnie nie zawiodło nawet raz, nic się nie zepsuło, nic nie trzeszczy, jest wręcz świetnie w przeciwieństwie do wraku BMW, którym również posiadałem.

  9. #15229
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Garraty, u mnie tak samo.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  10. #15230
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=2540]Marek156/159sw[/MENTION] i [MENTION=73786]Garraty[/MENTION]
    jestescie szczesciazami i wyjatkami potwierdzajacymi regule. w ciagu ostatnich dni czytalem posty chyba 3-4 uzytkownikow giulii wiekszosc tegorocznych modeli ktorzy mieli duze klopoty albo laweta albo bardzo niepokojace anomalie. nie mam teraz dostepu do laptopa, ale jak znajde czas to pare przykladow wkleje. sam mam liste mniejszych lub wiekszych niedociagniec (kilka wymienilem w poprzednim poscie), niektore z nich daja sie we znaki w codziennym uzytkowaniu, raz to raz tamto. a serwis jest do bani, przynajmniej w bielsku, jestem petentem, to ja o wszystko co tydzien/dwa sie upominam , brak aut zastępczych, sprawy ciagna sie miesiacami. to auto jest w 99% swietne ale 1% niedopracowan i marny serwis zniechęcają mocno. nie wiem czy z dzisiejsza wiedza nie wybralbym jednak bmw 430i gc xdrive albo poszalal i wzial 440igc. podejzewam ze w abonamencie bylaby 440i tansza od veloce. pewnie tez zle zrobilem biorac leasing z 1% wykupem, no chyba ze serwis w koncu ogarnie wszystko i zapomne i zmienie zdanie. poki co mam bardzo mieszane uczucia.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory