Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15231
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Nie rozumiem również podejścia, że Alfa musi się starać 100 razy bardziej.
    bo musi się pozbyć łatki jazdy na lawecie.
    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Na początku jak to na początku były problemy z softem ale po kilku aktualizacjach praktycznie żadne problemy nie występują
    Co to znaczy "jak to na początku". Kupuję samochód za ćwierć bani i to nie jakiś top of the top to chyba wypadałoby żeby nie robili ze mnie testera? Nie działa? ok zrobimy (może) update i tak aż wszystko naprawimy a ty się bujaj po serwisach. To jest żenujące że dzisiaj ludziom się wydaje, że to normalne że dostają bubel na początku bo przecież można drobić update. To nie gra na telefon to samochód za gruby hajs aspirujący do premium.

    Dopiero teraz zmienili prowadnice w szyberdachu żeby nie stukało na wybojach. Po ponad roku. Wciąż są problemy z obiegiem klimatyzacji w nowych modelach. Update brak. Ja np już nie dostanę update wyłączania tego debilnego odjeżdżania fotela bo nie. Nawigacja jest gorsza niż w 159 Nie potrafi się wysłowić i gwarantuję wam że NIGDY nie będzie update tego. Jaja z czujnikami temperatury. Nie ma kampanii na to tylko jak się zje... to przyjedź to pomyślimy. Może coś silikonem się da jak w Stelvio. Wywaliło mi błąd ostatnio w skrzyni biegów. Pojechałem na serwis i śladu po tym nie ma. Mechanicy mówili że często błędy się nie zapisują. Weź to potem zdiagnozuj. To jest żenujące. Co z tego, że dwóm nic się nie zepsuło przez dziesiątki tysięcy jak kilku ma poważne problemy a reszta męczy się z pierdołami które w ogóle nie powinny się pojawić. Co ja mam znajomym mówić? Kłamać, że Alfa się nie psuje? W imię czego? Dobrego wizerunku? Jest chu... i żadne pudrowane testy gównoredakcji tego nie zmienią.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #15232
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Hehe kolego azar to idź do salonu prawdziwej marki premium typu BWM czy Audi, kup jakieś np. A6 za 400 tysięcy, zobacz co tam nie działa albo skrzypi i zdaj relację jak szybko naprawili.
    Ciągle te same zarzuty, np. nawigacja nie potrafi się wysłowić. Dziwnym zbiegiem okoliczności we wspomnianym A6 za 400 tysięcy nawigacja mówi identycznym głosem i identycznie trzeba formułować zdania (w specyficzny sposób) żeby w ogóle zrozumiała - czego przykład gdzieś tu był ostatnio w filmiku. Dostawca tego sprzętu i oprogramowania pewnie ten sam, przynajmniej syntezator głosu dokładnie ten sam. Ale tam to "jest tak jak ma być" a w Alfie to nie działa i gówno

    Poza tym powielasz ponownie swój błąd poznawczy:
    Co z tego, że dwóm nic się nie zepsuło przez dziesiątki tysięcy jak kilku ma poważne problemy a reszta męczy się z pierdołami które w ogóle nie powinny się pojawić.
    To z tego, że tysiącom ludzi nic się nie zepsuło, tylko że 90% z nich nie pisze na forach. A jak 20 aktywnie się udziela z czego 8 ma problemy mniejsze lub większe, to się wydaje, że skala problemów jest ogromna. Błąd logiczny na poziomie pięciolatka.
    Na szczęście liczby nie kłamią, 96,9% Giulii nie doznało żadnych usterek a 3/4 z tych pozostałych miało usterki małe - czyli jakiekolwiek usterki miały 3 na sto a poważne usterki miało 0,78% wszystkich aut, czyli mniej niż jedna na sto. I te 3 na sto uwzględnia "prowadnice szyberachu" czy "trzeszczące fotele" i takie tam.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #15233
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat przyjaciela o BMW, który pracuje jako doradca serwisowy w dużym salonie BMW... w dużym polskim mieście: "pier***ą się na potęgę". Koniec cytatu. Dziękuję.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #15234
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    To może i ja się wypowiem. Mam 2.0T i 26000 przejechane

    Możemy podzielić niedogodności na 2 kategorie: A) złe projektowanie, brak wyobraźni B) spaprana implementacja.
    B)
    • ja nie miałem żadnych problemów jeśli chodzi o jakieś rzeczy związane z fizycznym działaniem auta jako wozidła.
    • Z rzeczy użytkowych raz nie chciało działać sterowanie fotelem pasażera.
    • Co do software'u: raz wyskoczył mi alarm że ciśnienie opon było złe, choć było dobre.

    A)
    Tu jest moim zdaniem najgorzej zwłaszcza jeśli chodzi software:
    • samodjeżdzanie siedzenia kierowcy niewyłączalne - aka the babygnasher. To jest coś za co moim zdaniem powinno się zabrać homologację auta. Alfa ma to w d...e, serwis ma to w d..e, PROŚBA: czy komuś udało się wystawić na to jakiegoś ticketa i dostał numer coby mógł nękać. W moim przypadku serwis pomamrotał, że zgłoszą i d..a.
      Nie wiem co z tym zrobić, gdyby jakiś youtubo bloger się chciał tym zainteresować... A może zbierzmy się i walnijmy pozew zbiorowy...
    • Nieprzemyślany montaż tablic rejestracyjnych, który interferuje z czujnikami parkowania. Serwis naprawił
    • Update softwaru infotainment. powinno być tak, że jest na myalfa.cośtam.mopar.cośtam "dostępna aktualizacja - pobierz"
    • Wskaźnik poziomu oleju który nie budzi zaufania i wygląda różnie


    to że w B jest tylko to co napisałem, jest jak dla mnie ok.
    Problemem dla mnie jest A, a przede wszystkim brak chęci naprawienia tego, choć istnieje ewidentnie taka możliwość.

  5. #15235
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    bo musi się pozbyć łatki jazdy na lawecie.

    Co to znaczy "jak to na początku". Kupuję samochód za ćwierć bani i to nie jakiś top of the top to chyba wypadałoby żeby nie robili ze mnie testera? Nie działa? ok zrobimy (może) update i tak aż wszystko naprawimy a ty się bujaj po serwisach. To jest żenujące że dzisiaj ludziom się wydaje, że to normalne że dostają bubel na początku bo przecież można drobić update. To nie gra na telefon to samochód za gruby hajs aspirujący do premium.

    Dopiero teraz zmienili prowadnice w szyberdachu żeby nie stukało na wybojach. Po ponad roku. Wciąż są problemy z obiegiem klimatyzacji w nowych modelach. Update brak. Ja np już nie dostanę update wyłączania tego debilnego odjeżdżania fotela bo nie. Nawigacja jest gorsza niż w 159 Nie potrafi się wysłowić i gwarantuję wam że NIGDY nie będzie update tego. Jaja z czujnikami temperatury. Nie ma kampanii na to tylko jak się zje... to przyjedź to pomyślimy. Może coś silikonem się da jak w Stelvio. Wywaliło mi błąd ostatnio w skrzyni biegów. Pojechałem na serwis i śladu po tym nie ma. Mechanicy mówili że często błędy się nie zapisują. Weź to potem zdiagnozuj. To jest żenujące. Co z tego, że dwóm nic się nie zepsuło przez dziesiątki tysięcy jak kilku ma poważne problemy a reszta męczy się z pierdołami które w ogóle nie powinny się pojawić. Co ja mam znajomym mówić? Kłamać, że Alfa się nie psuje? W imię czego? Dobrego wizerunku? Jest chu... i żadne pudrowane testy gównoredakcji tego nie zmienią.
    Cały czas piszesz, że jak dajesz ćwierć bani to ma być samochód idealny tak jak na premium przystało ale Cię oświecę, żadna ale to żadna marka nie jest idealna. Samochody, które są na rynku od wielu lat i są o wiele droższe od Giuli psują się tak samo lub bardziej i nie obchodzi mnie dywagacja typu "Alfa ma dużo do nadrobienia", gó... prawda. Idąc twoim tokiem myślenia widzę tutaj błąd logiczny bo wydając tyle pieniędzy na inny produkt premium i zauważając takie błędy akceptujesz to a w Alfie nie bo ma dużo do nadrobienia i pokazania, tudzież zerwania z łatką awaryjnej? Iloma autami "premium" miałeś okazję jeździć?

    Pudrowanie gównoredakcji? Tj. praktycznie wszystkich a Twoje tak? Wydajesz swoję jeszcze raz powtórzę swoje pieniądze, nie jesteś ubezwłasnowolniony, możesz sam decydować świadomie co chcesz kupić. Ja swoją gotówkę wydałem na Giulie i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony.

  6. #15236
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Nie zastanawia was ogromny spadek wartości Giulii?
    Partner z roboty wczoraj kupił 2.0 200 z pierwszej reki z spadkiem wartosci ok 20000€ w ciagu poltorej roku.
    W prawdzie na 17 kolach ale jest panorama, czujniki przod tyl, skorzane fotele podgrzewane, hak, przyciemnione szyby, reflektory biksenon, system H&K..



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #15237
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Na polskim rynku używanych tak nie jest, może za mała podaż. Zresztą ciągle są wyprzedaże demo z 2016/2017
    Pomijam auta sprowadzane z USA.

  8. #15238
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Nie zastanawia was ogromny spadek wartości Giulii?
    Partner z roboty wczoraj kupił 2.0 200 z pierwszej reki z spadkiem wartosci ok 20000€ w ciagu poltorej roku.
    W prawdzie na 17 kolach ale jest panorama, czujniki przod tyl, skorzane fotele podgrzewane, hak, przyciemnione szyby, reflektory biksenon, system H&K..

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Za ile w takim razie ten samochód został kupiony? Rozumiem, że to rocznik 2016, auto kupione nowe za ok. 150tys.zł, czyli cena wyniosła ok. 65tys.zł?

  9. #15239
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Kwota zakupu na fakturze 53000€
    Wczoraj kupił za 35 tysięcy z 23 tysiącami przebiegu..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #15240
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Kwota zakupu na fakturze 53000€
    Wczoraj kupił za 35 tysięcy z 23 tysiącami przebiegu..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Za taką kwotę można kupić takie auto (Giulia Super z dobrym wyposażeniem) nowe z zerowym przebiegiem, w salonie, z rocznika 2016. Za 53000 euro można kupić w pełni wyposażone Veloce z rocznika 2018. Oczywiście uogólniam z kwotami, ale jestem pewien, że jest to możliwe.
    W moim przypadku po roku użytkowania utratę wartości firma ubezpieczeniowa wyceniła na ok. 20tys.zł brutto.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory