Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15251
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Jest jeszcze jedna mniej pragmatyczna przyczyna dlaczego ktos tudziez ja kupuje dany samochod czy produkt jakim jest unikalkosc.
    To chyba lepiej Stingera Jest jeszcze bardziej "unikalny" pod tym względem No i jest element zaskoczenia spod świateł że Kia cię objeżdża
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #15252
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    do skasowania, pomylka
    Bralem Veloce ze stocku za ponad 200k.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To chyba lepiej Stingera Jest jeszcze bardziej "unikalny" pod tym względem No i jest element zaskoczenia spod świateł że Kia cię objeżdża
    Eee mi sie nie podoba, krowa taka troche i ma sztuczne wloty, za to podobno jezdzi dobrze. Juz wolalbym nowe volvo S60 polestar, ktore ma sie pojawic w 2019.

  3. #15253
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Mam nadzieje, ze tak wlasnie beda mowic
    -życzyłbym sobie i marce tego, ale tak nie bedzie, za duzo niedorobek i slaby serwis

  4. #15254
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To chyba lepiej Stingera Jest jeszcze bardziej "unikalny" pod tym względem No i jest element zaskoczenia spod świateł że Kia cię objeżdża
    Eee mi sie nie podoba, krowa taka troche i ma sztuczne wloty, za to podobno jezdzi dobrze. Juz wolalbym nowe volvo S60 polestar, ktore ma sie pojawic w 2019.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    -życzyłbym sobie i marce tego, ale tak nie bedzie, za duzo niedorobek i slaby serwis
    Jeszcze raz epsonix, mow prosze za siebie. Dla mnie giulia jest dokladnie tym czego szukalem i zaplacilbym tyle ile zaplacilem raz jeszcze a z serwisu jestem mega mega zadowolony a uzywam samochodu juz od prawie 32 tys km.

    - - - Updated - - -

  5. #15255
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Brak powtarzalności, brak serwisu i jego sieci, fatalne podejście do klienta, brak samochodów zastępczych, rozpiętości modelowej jak BMW/AUdi/Mercedes tez brak chociaż ciągłość na rynku jest..
    tego wszystkiego nie ma, wiec jak ma ktoś o tym mówić dobrze nie wspominając o PREMIUM?
    Jeden silnik benzynowy w Giuliettce? To ma być marka premium?
    To już francuzy są bliżej premium niż alfa..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #15256
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    I sportu.

    Garraty - te 32 tys km - trochę jakbyś antyreklamę Alfie robił prawdę mówiąc. Bo brzmi jakby to jakiś nieprawdopodobny wynik był ( jak na bezserwisową jazdę ). Jest to odbierane tak : w Alfie ludzie się cieszą, jak 30 tys przejadą bez odwiedzin serwisu. To żaden przebieg przecież, trudno żeby coś przy tak ledwo ruszonym aucie trzeba było robić, czy serwis poza przeglądem odwiedzać.

    Co do tych życzeń żeby za 10lat AR miała łatkę inna niż ma. No to się nie dzieje tak ot hop siup. Wystarczy spojrzeć ile czasu na pozycję w tym względzie musiał i jak ciężko pracować Lexus. Tu nie ma dróg na skróty. Gdzie Rzym, a gdzie Krym.

  7. #15257
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Jeszcze raz epsonix, mow prosze za siebie. Dla mnie giulia jest dokladnie tym czego szukalem i zaplacilbym tyle ile zaplacilem raz jeszcze a z serwisu jestem mega mega zadowolony a uzywam samochodu juz od prawie 32 tys km.
    przecież nie piszę za Ciebie, ale za siebie i paru innych posiadaczy nowych Giulii/Stelvio tu na forum. Jest juz parę osób które przewoziły Giulię na lawecie - tu na szczęście u mnie nie było tak źle. Jeśli jakiś znaczna część ( nieistotnie czy 10% czy 50% czy 90% nie pojedyncze przypadki) właścicieli tu na forum buja się z mniejszymi lub większymi problemami, jakąś znaczą ich część serwis zlewa miesiącami, chodzą i się dopytują sami w ASO bo serwis ma ich gdzieś, to taki komunikat idzie w świat. W PRemium taki odsetek to ma być margines, a tak nie jest. Ja się czuję olany i nie czuję premium. Na 4 razy jak auto było w serwisie w związku z lusterkami wariującymi, tylko 2 razy (i to po wielkich ceregielach) dostałem auto zastępcze, raz Giulię, raz fiata 500. Inne razy tułałem się taksówką na swój koszt, a okazywało się że serwis za cały dzień np tylko wykasował błędy - mogli to zrobić przy mnie. Innym razem tylko prysnęli sprayem smarującym do lusterek. Ręce opadają. Aha, a żeby odebrać podstawionego już pod serwisem fiata 500 straciłem 1h... Czuję się olewany, jak jakiś petent. Dodam jeszcze że jak się poskarżyłem że ten kręciołek do multimediów mi strasznie skrzypi, a w innych autach i nowszych i starszych jakie sprawdzałem nie skrzypi, to mi powiedzieli żebym sobie sam prysnął sprayem... Podobnie czasem skrzypiąca kierownica przy kręceniu...

    Pertyn o ile był napalony na kupno Giulii, tak po nakręceniu odcinka ze Stelvio (bardzo pozytywnego) doświadczył awarii tego stelvio tuż przed oddaniem auta (o tym nie ma w video na YT) i zmienił zdanie co do zakupu GIulii - niestety zobaczył że dalej są problemy w nowych autach i pewnie się przestraszył stereotypu marki i bujania się po serwisach z nowym autem. Z Giulią byłem w serwisie ok 6-7 razy - już nawet ASO ostatnim razem nie odnotowywało wizyty/nie robiło zlecenia. Za każdym razem jakiś parę błędów siedzi w różnych kompach. Ktoś się tym przejmuje? Pewnie mam czekać aż zatrzyma się na drodze?

    JA uważam że nie są jeszcze gotowi na podbój premium, najpierw muszą dopracować auta, a w międzyczasie też zająć się jakością obsługi - tu loteria, niektóre ASO spoko (Zasada z tego co wiem, ale oni mają zwyczaje wypracowane przez Mercedesa i działają od lat) inne tragedia (Flagowy ASO FCA Polska w Bielsku-Białej). Do tego dochodzą Włosi którzy nie raczą odpowiadać tygodniami a w jednym moim przypadku miesiącami na tickety TESEO.

    Nie podzielasz mojej opini, spoko, ja widzę to co widzę - niedopracowanie, olewka i amatorka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #15258
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Podobnie czasem skrzypiąca kierownica przy kręceniu...
    Na to była kampania. Mi wymieniali i jest już ok. Co innego że mi skrzypi teraz coś w zawieszeniu przednim przy skręcaniu i nie są to opony.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #15259
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    No to Epsonix, szacun za szczerość.
    W jakimś stopniu Twoje własne wrażenia grają z tym, o czym ja od dawna piszę. Te auta się nie sprzedają, między innymi również dlatego, że tak często i aż tyle z nim problemów.
    Jak mam wydać 150 czy 200 tysięcy, chciałbym spokojnie sobie jeździć i mieć święty spokój przez kilka lat. Tutaj nic z tego.

  10. #15260
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    I sportu.

    Garraty - te 32 tys km - trochę jakbyś antyreklamę Alfie robił prawdę mówiąc. Bo brzmi jakby to jakiś nieprawdopodobny wynik był ( jak na bezserwisową jazdę ). Jest to odbierane tak : w Alfie ludzie się cieszą, jak 30 tys przejadą bez odwiedzin serwisu. To żaden przebieg przecież, trudno żeby coś przy tak ledwo ruszonym aucie trzeba było robić, czy serwis poza przeglądem odwiedzać.

    Co do tych życzeń żeby za 10lat AR miała łatkę inna niż ma. No to się nie dzieje tak ot hop siup. Wystarczy spojrzeć ile czasu na pozycję w tym względzie musiał i jak ciężko pracować Lexus. Tu nie ma dróg na skróty. Gdzie Rzym, a gdzie Krym.
    Tyle mam zrobione to o tylu pisze. Jakbym chcial to bym zrobil antyreklame BMW, ktorym jezdzilem i do 30 tys km byla 9 razy w serwisie. Zobacz na fora Audi , Forda czy BMW gdzie do 30 tys km ludzie mili ogromne problemy.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory