Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15261
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Zobacz na fora Audi , Forda czy BMW gdzie do 30 tys km ludzie mili ogromne problemy.
    Albo hondy. Z racji że kiedyś miałem hondę to śledzę forum. To jakie ludzie mają problemy ze skrzynią praktycznie od nowości to są jaja. A oficjalne stanowisko hondy jest że użytkownicy nie umieją zmieniać biegów. Co nie którzy już wnieśli sprawę do sądu.

    Tutaj kolega chciał udowodnić że w jego type r jest wszystko ok. I trochę się zdziwił.

    https://www.youtube.com/watch?v=88QWtIN6uV8
    Ostatnio edytowane przez strzelec ; 27-09-2018 o 17:17

  2. #15262
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Z moją Veloce też się nic nie dzieje. Powiem więcej, byłem ostatnio na Forza Italia, rozmawiałem z kilkoma kierowcami Giuli i to samo - nikt nie narzekał, wręcz chwalił.

    Z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć tych którzy muszą użerać się z jakimiś usterkami. Poziom obsługi serwisowej to dno i metr mułu. Albo nawet gorzej. Tutaj tkwi największy problem. Mam wrażenie że ludzie którzy tam pracują zatrzymali się na latach 80 i dużych fiatach. To już w SEAT-cie byłem jakieś 38 razy lepiej obsługiwany niż w AR. W SEAT-cie!!! Samochód zastępczy? ZAWSZE. Kontakt mailowy, telefoniczny - przypomnienie o wizycie? Nie ma problemu.
    Nawet po wizycie serwisowej, gdy zgłosiłem jakąś usterkę dzwonił kierownik serwisu z pytaniem czy ustąpiło i czy już lepiej...

    AR: Samochód zastępczy na czas przeglądu? - "W Alfa Romeo nie przysługuje".
    Zgłaszasz jakąś usterkę / pytanie - "Eeee, yyyy no nie wiem. Nie ma w sumie żadnej kampani na to, no ale możemy sprawdzić (ale nam się w sumie nie chce albo boimy się żeby nic zepsuć, w końcu takie to skomplikowane)".
    Myślałem żeby kiedyś może kupić sobie Stelvio Q, ale to chyba samobójstwo w tym kraju. Musiałbym jeździć na przeglądy chyba do Berlina albo do samego Milano, bo tutaj najzwyczajniej bym się bał zostawić samochód.

    Zastanawia mnie czy w innych krajach ASO też tak dają d...y? Wydaje mi się że nie. Sama marka jest zupełnie inaczej odbierana chociażby w Czechach czy Szwajcarii. Podczas ostatniej wycieczki do Pragi, wszyscy ale to dosłownie wszyscy Alfisti których mijałem już w CZ łapa do góry, mryganie światłami itp. Już mnie nawet ręka bolała Swoją drogą w samej Pradze też trochę Stelvio i Giuli, chociaż zdecydowanie więcej Ferrari

    Trzeba walczyć z tymi serwisami i Alfa Romeo chyba dostrzegła problem bo po już teraz dostaję formularze z opinią na temat rozmowy, serwisu itp. Może jak poodbierają autoryzacje niektórym serwisom to coś się zmieni?

  3. #15263
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    AR: Samochód zastępczy na czas przeglądu? - "W Alfa Romeo nie przysługuje".
    ?
    nie chcę usprawiedliwiać miernej postawy większości dealerów/serwisów alfy ale w BMW też nie dają auta zastępczego na czas przeglądu. Na czas awarii w trakcie gwarancji - owszem.
    W sumie to nie spotkałem się w żadnym serwisie z tym, że na czas przeglądu dostajemy nieodpłatnie auto zastępcze.

  4. #15264
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    nie chcę usprawiedliwiać miernej postawy większości dealerów/serwisów alfy ale w BMW też nie dają auta zastępczego na czas przeglądu. Na czas awarii w trakcie gwarancji - owszem.
    W sumie to nie spotkałem się w żadnym serwisie z tym, że na czas przeglądu dostajemy nieodpłatnie auto zastępcze.
    A jak przyjedzie upierdliwiec w stylu Epsonixa, który z każdą duperelą przyjeżdża po kilka razy do ASO, zamiast załatwić to na raz na kolejnym przeglądzie, to dostanie auto zastępcze w BMW czy nie?
    Tylko nie może to być byle wersja, bo jak ASO Alfy podstawia Abartha 500 to jest wielka obraza dla właściciela wypasionej Giulii...

    Jeszcze raz to napiszę - nowy model od podstaw jak Giulia musi mieć problemy na starcie i całe szczęście, że tylko na drobiazgach się kończy. Nawet kolega Andrzejsr przyzna, że jest duży postęp od czasów Alfy 156. Oczywiście problemy powinny być szybciej eliminowane a serwis powinien być sprawniejszy ale decydując się na markę niszową, trzeba się z tym liczyć, że nie będzie wszystko tak dopieszczone jak niemieckiej trójcy. A jeżeli któryś z właścicieli Giulii żałuje, że nie kupił BMW bo w Alfie klapa mu się nie otwiera do końca na stromym podjeździe i jego telefon rozłącza się z AA to nie wiem po co kupował samochód tej klasy. Jeśli dla przyjemności z jazdy, to nawet jakby trafiło mu się kilka prawdziwych awarii w okresie gwarancji to wybór Alfy był jak najbardziej trafny

  5. #15265
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A jak przyjedzie upierdliwiec w stylu Epsonixa, który z każdą duperelą przyjeżdża po kilka razy do ASO, zamiast załatwić to na raz na kolejnym przeglądzie, to dostanie auto zastępcze w BMW czy nie?
    Tylko nie może to być byle wersja, bo jak ASO Alfy podstawia Abartha 500 to jest wielka obraza dla właściciela wypasionej Giulii...

    Jeszcze raz to napiszę - nowy model od podstaw jak Giulia musi mieć problemy na starcie i całe szczęście, że tylko na drobiazgach się kończy. Nawet kolega Andrzejsr przyzna, że jest duży postęp od czasów Alfy 156. Oczywiście problemy powinny być szybciej eliminowane a serwis powinien być sprawniejszy ale decydując się na markę niszową, trzeba się z tym liczyć, że nie będzie wszystko tak dopieszczone jak niemieckiej trójcy. A jeżeli któryś z właścicieli Giulii żałuje, że nie kupił BMW bo w Alfie klapa mu się nie otwiera do końca na stromym podjeździe i jego telefon rozłącza się z AA to nie wiem po co kupował samochód tej klasy. Jeśli dla przyjemności z jazdy, to nawet jakby trafiło mu się kilka prawdziwych awarii w okresie gwarancji to wybór Alfy był jak najbardziej trafny
    Generalnie się zgadzam. Mam podobne też podejście jeżeli chodzi o gromadzenie problemów pod jedną wizytę w serwisie - raz to już też zrobiłem u dostałem auto porządne w zastępstwie. Mimo że mam już też zdjęcie auta swojego na lawecie (padł akumulator).. to jestem mega zadowolony z jazdy i cieszę się tym autem niemal każdego dnia.


    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  6. #15266
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    We wrześniu podczas wymiany hamulców w Aso zgłosiłem trzeszczenie drzwi oraz fotela pasażera. Na termin wymiany naprawy czekałem 2 tygodnie bo nie było auta zastępczego. Miałem dostać Bmw 3 a dostałem 3 drzwiowe mini one w totalnym golasie z gumową kierownicą. Muł straszny. Ogólnie porozkręcali drzwi i obudowę fotela powkładali jakieś pianki oraz nasmarowali czymś ale dale mi skrzypi, szczególnie przy zmianach temperatur. Bluetooth też potrafi zerwać. Mam zrobione niecałe 60 tys km. Wszędzie są jakieś problemy. Po bmw 5 spodziewałem się czegoś więcej ale taka jest rzeczywistość.
    Podobno aso alfy w Szczecinie jest ok. Jakiś czas temu Gezet przejął po polmozbycie alfe/fiata i coś drgneło.

  7. #15267
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ...Nawet kolega Andrzejsr przyzna, że jest duży postęp od czasów Alfy 156...
    A nic podobnego, toćka w toćkę to samo, to samiuśko przechodziłem i nie ja jeden z nowymi 156/147/GT. Jakbym się w czasie cofnął gdy 156 kupowałem. Ze 156 też takie niby to "nowe otwarcie miało być". I jeszcze jej broniłem oczywiście mimo partactwa i niekompetencji serwisu (ów) bo, uwaga ... "się świetnie prowadzi" . Deja vu.
    O , i epsonix dostał łatkę "upierdliwca" proszę, proszę. Śmiał się podzielić prawdą, ot nie można.

  8. #15268
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Podczas ostatniej wycieczki do Pragi, wszyscy ale to dosłownie wszyscy Alfisti których mijałem już w CZ łapa do góry, mryganie światłami itp.
    U nas też tak było ale 15 lat temu jak Alfa była niszowa. KAŻDY pozdrawiał się światłami. Teraz byle seba może sobi kupić do katowania za 3 kafle. Nie ma już elitarności.
    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeszcze raz to napiszę - nowy model od podstaw jak Giulia musi mieć problemy na starcie
    Nie musi.
    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    decydując się na markę niszową, trzeba się z tym liczyć, że nie będzie wszystko tak dopieszczone jak niemieckiej trójcy.
    no to jest niszowa czy premium. Co znaczy niszowa i dlaczego to usprawiedliwia robienie bubli?
    Czy jak kupię Dacię Logan to ma prawo się psuć co tydzień bo jest niszowa?


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A jeżeli któryś z właścicieli Giulii żałuje, że nie kupił BMW bo w Alfie klapa mu się nie otwiera do końca na stromym podjeździe i jego telefon rozłącza się z AA to nie wiem po co kupował samochód tej klasy.
    Jakiej klasy? Premium? To chyba miał nadzieję że będzie pełnosprawny. Przecież to nie wyszło w salonie tylko "w praniu". Jakby mu powiedziano w salonie proszę pana tu się nie otwiera klapa a AA nie będzie działało to decyzja by była inna.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli dla przyjemności z jazdy, to nawet jakby trafiło mu się kilka prawdziwych awarii w okresie gwarancji to wybór Alfy był jak najbardziej trafny
    Takie podejście jest na szkodę Alfy. Trzeba ich cisnąć bo potem właśnie wszyscy mówią "super jeździ ale się psuje i ma fochy".

    btw Jak BMW tak się psują to tym bardziej Alfa powinna dbać o jakość. To by była mega karta przetargowa. Patrzcie robimy szybkie i ładne samochody bardziej niezawodne niż BMW. No ale mamy jak mamy.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #15269
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Właśnie miałem też pytać co się dzieje, że teraz już mało która alfa odmachuje. Trochę się pozmieniało przez ostatnie parę lat.

  10. #15270
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Teraz to robią właściciele mustangów
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory