Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15271
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    też uważam, że trzeba cisnąć ASO, FCA z każdą duperelą i nie odpuszczać. Inaczej nie ma co liczyć na poprawę jakości następnych modeli.
    Każda marka ma swoje problemy. Jednak co innego gdy producent stara się je naprawić a co innego jak je olewa. Każde zgłoszenie gwarancyjne pozostawia jakiś ślad.
    Może niedługo przyjdzie jakaś miotła do FCA "beton" Poland i zrobi porządek.

  2. #15272
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A nic podobnego, toćka w toćkę to samo, to samiuśko przechodziłem i nie ja jeden z nowymi 156/147/GT. Jakbym się w czasie cofnął gdy 156 kupowałem. Ze 156 też takie niby to "nowe otwarcie miało być". I jeszcze jej broniłem oczywiście mimo partactwa i niekompetencji serwisu (ów) bo, uwaga ... "się świetnie prowadzi" . Deja vu.
    O , i epsonix dostał łatkę "upierdliwca" proszę, proszę. Śmiał się podzielić prawdą, ot nie można.
    Generalizujesz okropnie, sprowadzasz calosc do serwisu z ktorym miales zle doswiadczenie. Auto oczywiscie prowadzi sie perfekcyjnie to jedno, jest wycenione lepiej niz konkurencja to drugie, w wiekszosci porownan wygrywa to trzecie. 156 a Giulia to przeciez zupelnie inna bajka.

    Subiektywna opinie, ale narzekanie na takie pierdoly to jest dokladnie wlasnie upierdliwosc. Bo to sa pierdoly( nie mowie oczywiscie ze nie nalezy ich naprawic, nawet trzeba!) Pierdola nie bylo zepsucie sie swiatel ledowych podczas jazdy w nocy w BMM, wymiana polowy silnika czy czas oczekiwania na naprawy, to nie byly pierdoly. Odstajaca klapka czy lekki odprysk tak to sa pierdoly i tak moga sie wydarzyc w samochodzie za cwierc banki, ba moga wydarzyc sie nawet w samochodzie za ponad banke. Kumpel, ktory posiada E63S AMG z 2017 roku mial juz wiecej problemow niz nie jeden uzytkowanik ze swoja Alfa. Tak, auto za 800 tys. Rozumiem, ze Mercedesa uwazasz za marke premium? Drugi z kolei ma juz swoja panamera w serwisie od 3 tyogdni, zaraz sprawa trafi do sadu. Premium! Jak to mozliwe ze tak drogie maszyny i taki brak kompetencji? Nie rozumiem.

    No ale wybacz Alfa ma najgorszy serwis, pretendent do premium, narody klekajcie. Chyba nie masz z byt duzego doswiadczenia z autami luksusowymi, premium i hiper luksusowymi. Wtedy bys zobaczyl co i jak sie moze zepsuc za jaka kase.

  3. #15273
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Znowu ta sama śpiewka inni mają gorzej (anegdotyczne przykłady). Tylko że w Alfie obecnie psuje się 50% oferty (bo ma w sumie 4 modele a będzie za chwilę 3) W Mercu czy BMW psują się konkretne wersje których jest pierdyliard. Dlatego jest wrażenie, ze Alfa się psuje a inni nie. Efekt skali.

    Stelvio i zamakający komputer to pierdoły? Check engine jak zatankujesz a jesteś na nartach to też pierdoła. Q która umarła i nie wiadomo co się jej stało? Usterki skrzyni biegów? Stelvio chlejące ojej to też pierdoła? Hamowanie nie wiadomo dlaczego nagle? Problemy z zapłonem w pierwszych wersjach 200KM? Nie możesz otworzyć klapki wlewu paliwa i stoisz jak debil na stacji?

    To są pierdoły? To sytuacje uniemożliwiające korzystanie z pojazdu. Zobaczymy co nas czeka przy przebiegach ponad 100tys.

    Trzeba ich cisnąć o każdą pierdołę. Popieram [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]. Dlaczego ma jeździć niepełnosprawnym samochodem albo sobie "zbierać" usterki do przeglądu żeby serwisowi było łatwiej. To absurd i nie te czasy.

    Nie chce mi się już czytać, że inni też się psują.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #15274
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    .... 156 a Giulia to przeciez zupelnie inna bajka. ....
    Chyba oczywistości takich jak "na swoje czasy" , bo czasy porównuję i odbiór w nich AR, pisać nie muszę.

    Po drugie tzw "prowadzenie" w wozie ulicznym dla mnie osobiście ma obecnie marginalne znaczenie - wszystko obecnie się już bardzo przyzwoicie prowadzi, a niuanse i tak na drodze nie są do wykorzystania. Auto codzienne ma codziennie przede wszystkim być na miejscu, sprawne, gotowe i służyć. Czasy się zmieniają i last Chance to drive po drogach, to tak dobre kilkadziesiąt lat temu było.

    Co do reszty - drobiazgi drobiazgami - do tego bym trzeszczenia itp. zaliczył na przykład, ale na pewno nie zatrzymywane się pojazdu, tu nie ma taryfy ulgowej , bo takim wozem po prostu bałbym się jeździć. Co innego wiedzieć co jest skopane, w jakich syt występuje, a co innego takie kwiatki jak Stelvio z forum, Stelvio Pertyna , czy Giulia z niby znienacka skończonym paliwem i wypadkiem z tego powodu, czy choćby awaryjny stop i zmniejszony przez kogoś tyłu bagażnik.
    Co do marek szkopskich kilka razy powtarzałem, że niewiele mnie (delikatnie mówiąc) interesują (co nie znaczy że nie mam szacunku do rozwoju technicznego czy historii choćby BMW) , więc guzik mnie obchodzą kłopoty panamery i jakiegoś zapewne upierdliwca z niej.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 28-09-2018 o 13:58

  5. #15275
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    nie chcę usprawiedliwiać miernej postawy większości dealerów/serwisów alfy ale w BMW też nie dają auta zastępczego na czas przeglądu. Na czas awarii w trakcie gwarancji - owszem.
    W sumie to nie spotkałem się w żadnym serwisie z tym, że na czas przeglądu dostajemy nieodpłatnie auto zastępcze.
    Mam tak np. w Nissanie

  6. #15276
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Znowu ta sama śpiewka inni mają gorzej (anegdotyczne przykłady).
    Wg mnie to że wszystkie marki borykają się z różnymi problemami pokazuje jak trudno jest zrobić bezawaryjne auto.
    Przy obecnym zaawansowaniu technologicznym uważam że jest to w zasadzie niemożliwe.
    Przed wpuszczeniem danego modelu na rynek jest przeprowadzane mnóstwo testów, jazd w ekstremalnych warunkach itp a i tak w zasadzie zawsze pojawiają się
    jakieś akcje serwisowe które są przecież mega kosztowne dla producenta. W dzisiejszych czasach ŻADNA marka/model nie są bezawaryjne.
    Inna kwestia to jak sobie radzą serwisy z tą awaryjnością.
    Ostatnio edytowane przez Olej555 ; 28-09-2018 o 14:50

  7. #15277
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Chyba oczywistości takich jak "na swoje czasy" , bo czasy porównuję i odbiór w nich AR, pisać nie muszę.

    Po drugie tzw "prowadzenie" w wozie ulicznym dla mnie osobiście ma obecnie marginalne znaczenie - wszystko obecnie się już bardzo przyzwoicie prowadzi, a niuanse i tak na drodze nie są do wykorzystania. Auto codzienne ma codziennie przede wszystkim być na miejscu, sprawne, gotowe i służyć. Czasy się zmieniają i last Chance to drive po drogach, to tak dobre kilkadziesiąt lat temu było.

    Co do reszty - drobiazgi drobiazgami - do tego bym trzeszczenia itp. zaliczył na przykład, ale na pewno nie zatrzymywane się pojazdu, tu nie ma taryfy ulgowej , bo takim wozem po prostu bałbym się jeździć. Co innego wiedzieć co jest skopane, w jakich syt występuje, a co innego takie kwiatki jak Stelvio z forum, Stelvio Pertyna , czy Giulia z niby znienacka skończonym paliwem i wypadkiem z tego powodu, czy choćby awaryjny stop i zmniejszony przez kogoś tyłu bagażnik.
    Co do marek szkopskich kilka razy powtarzałem, że niewiele mnie (delikatnie mówiąc) interesują (co nie znaczy że nie mam szacunku do rozwoju technicznego czy historii choćby BMW) , więc guzik mnie obchodzą kłopoty panamery i jakiegoś zapewne upierdliwca z niej.
    Caly czas to samo...Na jeden test Pertyna masz 10 innych testow gdzie nie ma zadnych problemow, to sa jednostkowe przypadki tak samo tutaj jak w innych markach. Ale jak to nie interesuja? Przeciez musimy miec do czegos odniesienie. Mamy wolny rynek i kazdy wybiera jak chce. Jesli Ci to denerwuje wybierz cos innego gdzie nie ma takich problemow albo sa inne problemy, ktore Cie mniej denerwuja. Wolna reka przeciez. KAZDY obecnie produkt tudziez samochod ma jakies wady czy to obiektywne czy subiektywne - dlatego tez chcac czy nie wybierajac auto jednak robie sie porownanie. Jedne serwisy sa lepsze inne gorsze nawet patrzac z perspektywy tej samej marki.

    Taki ja kupie np. Giulie i bede sie cieszyl a taki ty np bedziesz narzekal nie majac nawet takiego auta, ot paradoks.

  8. #15278
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jakbyś nie miał farta że nic się u ciebie nie dzieje to śpiewka byłaby inna
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #15279
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Azar, a co się dzieje u ciebie? Widzę, że bardzo dużo skoro kupiłeś już drugą Giulię.

  10. #15280
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Pisałem już w osobnych wątkach dla każdej i w wątku usterki
    + przygody z serwisem też "śmieszne" albo "straszne"

    Tak kupiłem drugą ale nie będę jej wychwalał i bronił tam gdzie jest zjeb... Wychwalałem też w osobnym wątku "dlaczego kupiłem Giulię"

    Wszystko już zostało powiedziane
    Obecnie czekam aż znowu mi wyskoczy błąd skrzyni bo nie wiadomo dlaczego ostatni się pojawił to dlaczego nie może następny.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory