Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15281
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jakbyś nie miał farta że nic się u ciebie nie dzieje to śpiewka byłaby inna
    azar kazdy z nas jest inny, jednego "pierdoly" beda denerwowac a inny bedzie mial wywalone. Mam zbyt duzo doswiadczenia tego dobrego i zlego zeby sie wszystkim przejmowac. Wychodze rowniez z zalozenia, ze nie ma samochodu idealnego i zawsze beda wieksze lub mniejsze bledy. Biorac pod uwage caloksztalt jednak wiecej jest tych lepszych elementow z Giulia niz gorszych ( lepszych niz w BMW czy Jagu ) plus fajnie wygladajacy i dobrze prowadzacy sie samochod. Smiesza mnie troche komentarze typu, ze wiekszosc samochodow w tej samej klasie prowadzi sie tak samo - smiech na sali. Jesli ktos tak uwaza to nie mial do czynienia za bardzo z dzisiejsza motoryzacja i jak nie widzi roznichy oh well... ( nie mowie ze to Ty )

    Na szczescie ja nie mam zadnych poblemow i pisze z mojego doswiadczenia, to odbije pileczke i napisze przewrotnie, dlaczego mam narzekac jak nie mam na co? No moze na wydech i slabej jakosci audio... i troche szeroki slupek boczny

  2. #15282
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Caly czas to samo...Na jeden test Pertyna masz 10 innych testow gdzie nie ma zadnych problemow, to sa jednostkowe przypadki tak samo tutaj jak w innych markach. Ale jak to nie interesuja? Przeciez musimy miec do czegos odniesienie. Mamy wolny rynek i kazdy wybiera jak chce. Jesli Ci to denerwuje wybierz cos innego gdzie nie ma takich problemow albo sa inne problemy, ktore Cie mniej denerwuja. Wolna reka przeciez. KAZDY obecnie produkt tudziez samochod ma jakies wady czy to obiektywne czy subiektywne - dlatego tez chcac czy nie wybierajac auto jednak robie sie porownanie. Jedne serwisy sa lepsze inne gorsze nawet patrzac z perspektywy tej samej marki.

    Taki ja kupie np. Giulie i bede sie cieszyl a taki ty np bedziesz narzekal nie majac nawet takiego auta, ot paradoks.
    Aha, jeden na 10 to za mało. Ok, ile musi stanąć testowych aut żeby dać do myślenia ?

    Co do mnie (choć nie o mnie , ani o Tobie tu mowa) to spokojna głowa, motoryzacyjnie dylematów nie mam, i się pozycją AR nie denerwuję bo dawno nie mam złudzeń co do tego czego się po AR można spodziewać.

    A paradoks to chyba taki jak paragrafu 22, tzn żeby mieć prawo widzieć babole, trzeba je sobie najpierw sprawić, dokładnie wiedząc wcześniej że będą miały miejsce. Aha . To by się nazywało inaczej, nie paradoks.

    (prowadzi się _przyzwoicie_, nie "tak samo" napisałem, marne takie sztuczki słowne , słabe się teraz mówi, ja bym powiedział że żałosne. To już abstrahując od tego, że to "prowadzenie" , to kwestia punktu odniesienia)
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 28-09-2018 o 15:34

  3. #15283
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Aha, jeden na 10 to za mało. Ok, ile musi stanąć testowych aut żeby dać do myślenia ?

    Co do mnie (choć nie o mnie , ani o Tobie tu mowa) to spokojna głowa, motoryzacyjnie dylematów nie mam, i się pozycją AR nie denerwuję bo dawno nie mam złudzeń co do tego czego się po AR można spodziewać.

    A paradoks to chyba taki jak paragrafu 22, tzn żeby mieć prawo widzieć babole, trzeba je sobie najpierw sprawić, dokładnie wiedząc wcześniej że będą miały miejsce. Aha . To by się nazywało inaczej, nie paradoks.
    No widzisz a ja mam zgola inne doswiadczenie z AR niz ty. Idac tym tropem to lepiej sie na rower sie przerzucic albo pociag/autobus bo nie znajdziesz marki, ktora nie ma problemow. Ile musi stanac Tesli w ogniu, ile silnikow BMW musi zostac wymienionych zeby dac do myslenia? AR jakos nie ma tych problemow.

  4. #15284
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie wywołuj wilka z lasu. Dobrze że się za elektryki nie zabrali, z prądem nie ma żartów.

  5. #15285
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A
    Jeszcze raz to napiszę - nowy model od podstaw jak Giulia musi mieć problemy na starcie )
    Nie, nie musi. Auto powstawało przez kilka lat. Dostatecznie dużo czasu, aby zaprezentować produkt najwyższej jakości.
    Wolumen sprzedaży dużo mówi o tym, co się dzieje. Konkurencja sprzedaje znacznie więcej aut w tej klasie. Ludzie widzą, że auto nie daje oczekiwanej pewności.

  6. #15286
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Chyba oczywistości takich jak "na swoje czasy" , bo czasy porównuję i odbiór w nich AR, pisać nie muszę.
    Po drugie tzw "prowadzenie" w wozie ulicznym dla mnie osobiście ma obecnie marginalne znaczenie - wszystko obecnie się już bardzo przyzwoicie prowadzi, a niuanse i tak na drodze nie są do wykorzystania. Auto codzienne ma codziennie przede wszystkim być na miejscu, sprawne, gotowe i służyć. Czasy się zmieniają i last Chance to drive po drogach, to tak dobre kilkadziesiąt lat temu było.
    Co do tego, że dzisiejsze samochody prowadzą się mniej więcej tak samo (to przeświadczenie wpajane Klientom przez sprzedawców i Dziennikarzy) - też tak myślałem, dopóki nie odświeżyłem sobie obecnej oferty rynkowej. Ostatnie moje zdziwienie - 1000 km wypożyczoną Kia Optima (nowa z przebiegiem 1100 km) ... nie wydałbym na to auto własnej złotówki. I nie porównuję tu Kii do premium tylko do tego z czym sama Kia chce się porównywać ...

    Mam do Ciebie pytanie na serio - jakie nowe auto w klasie Giulii i za porównywalne pieniądze byś kupił by być dziś zadowolonym z całokształtu? Takie na które wydałbyś swoje własne pieniądze.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  7. #15287
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No proszę, jak przeinaczone słowa się przyklejają i później utrwalają, prawda ? - "prowadzą się tak samo" napisał Garraty, nie ja. Ja napisałem : "przyzwoicie" .

    Kia w segmencie Optimy to chyba z Mondeo, Passatem, Mazdą 6 stoi obok. Panów z M Performace BMW, skusili do Kii do projektu innego wozu, nie Optimy .

    A pytanie nie może być na serio, a przynajmniej nie wiem jak mam na serio odpowiedzieć, bo tu nie ma gdybania - przy braku potrzeby takiego pojazdu. Więc nie ma nad czym się zastanawiać. Gdybym musiał , krótko odpowiadając : Infiniti/Lexus.
    Ale to gdybanie. Dla siebie przyjąłem inny "model" wydatków motoryzacyjnych i go stosuję (w skrócie - co innego do każdego zadania, dla sedana "w klasie Giulii" nie ma w nim potrzeb ani miejsca) .

  8. #15288
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Ostatnia Twoja wypowiedź o tym, że Giulia psuje się na podobnym poziomie jak swego czasu Alfa 156 potwierdziła moje przypuszczenia, że nie można liczyć na Twój obiektywizm. Teraz piszesz , że wszystkie samochody prowadzą się przyzwoicie i Giulia nie ma już takiej przewagi jak kiedyś 156.
    Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że pomimo spłodzonych potężnej ilości postów w tym wątku, nigdy Giulii nie prowadziłeś! I wszystko jasne dlaczego piszesz takie głupoty.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #15289
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ostatnia Twoja wypowiedź o tym, że Giulia psuje się na podobnym poziomie jak swego czasu Alfa 156 potwierdziła moje przypuszczenia, że ...
    ... że z tego co się piszę, wyczytujesz to, co fanatyzm podpowiada, choćby powyższe (widać że artykułu który rozpoczął wątek, w wątku nawet nie przeczytałeś i jego części o serwisie).
    Co do prowadzenia, po prostu po nawet amatorskich doświadczeniach, nawet na najmniejszych torach, ciut inaczej się widzi i czuje drogowe kloce po prostu, a ewentualne różnice między nimi tracą znaczenie. Pisałem o punkcie odniesienia.

    A , no i znów - po co do mnie się odnosisz??? to nie temat o mnie. Najpierw epsonixa upierdliwcem nazywasz, teraz próbujesz nieudolnie poważyć moją wiarygodność.
    Tematem się zajmij, nie osobami. Temat jest o postrzeganiu Alfy Romeo i co się po latach przygotowań do super premiery zmieniło.
    Oczywiście, coś się zmieniło. Z tym że świat wokół także.

  10. #15290
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Ostatnich stron tego tematu to nawet żal czytać - narzekacie jak stare baby na imieninach u cioci, co kogo boli. Mnie też się zdarzyło narzekać w tym wątku na Giulię, ale moje narzekania na ceny dodatków bez których wstyd wyjechać z salonu nawet się nie umywają do waszego hejtu tego auta. Ja, mimo wcześniejszych narzekań, kupiłem jednak to auta i jestem z niego mega zadowolony, a jak was teraz czytam, to mam wrażenie, że pomyliłem fora. Czy to nadal jest forum Alfaholików?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory