Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15301
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    No przepraszam Panowie, ale 159 to konkurencją była raczej dla VW Passata, a nie dla C klasy.
    Giulia mimo wszystko celuje w oczko wyżej. I w odpowiedniej konfiguracji wyposażenia daje radę jak na ponowną próbę zaistnienia marki. Wierzę też, że cel jakim jest segment "sportowego premium" jest dobrym kierunkiem. Oczywiście nie jest idealnie i nadal potrzebny jest progres i ewolucja -większa gama modeli, silników, i choćby banalna możliwość wył. ESP.

  2. #15302
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Mimo całej swej "miłości" do 159 to podobnie uważam że w swoich czasach 159 nie była "taka" jak Giulia w swoich.
    Giulia to jednak spory postęp w Alfie oraz nawet i na rynku wśród konkurencji.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #15303
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Azar, a co ma takiego Giulia czego nie ma konkurencja? Zgodzę się, że postęp w Alfie.... ale "wśród konkurencji"?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #15304
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Azar, a co ma takiego Giulia czego nie ma konkurencja? Zgodzę się, że postęp w Alfie.... ale "wśród konkurencji"?
    topowe prowadzenie sie auta, szybki automat, naped q4,design. hud-a czy ledow matrycowych za to brak. brak tez jakiejs tanszej v6 i hybrydy.

    celem wypowiedzi kolegow byli to ze giulie porownuje sie do aut jak klasa c, bmw 3 czy audi a4 a 159 nie miala do nich podjazdu.

  5. #15305
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Wnioskuję, że jednak nie jesteś w stanie albo nie chcesz odpowiedzieć mi na to pytanie. Ja nie pytałem jaki masz model wydatków motoryzacyjnych. Skoro krytykujesz Giulię, to powiedz jakie auto z jej konkurentów by cię zadowoliło? Z odpowiedzi wynika, że żadne. Coś tam piszesz, że infiniti lexus - stawiam więc, że interesuje cię święty spokój i bezawaryjność, kosztem prowadzenia i przyjemności z jazdy. Nie jesteś więc klientem na Giulię, szukasz innego samochodu, albo chciałbyś mieć auto stylowe jak Alfa, solidne jak Audi i bezawaryjne jak Japończyk. Tylko, że takich nie było i nie ma. Jeśli jest to jest wskaż, chętnie się czegoś dowiem.
    Na pewne pytania nie da się odpowiedzieć. Pytając hetero czy woli Józka, Franka , czy Kazia jakiej odpowiedzi byś się spodziewał?
    Ja krytykuję podejście Alfy Romeo do produkcji i serwisu, do w ogóle działania przez ostatnie lata które można nazwać miotaniem się i wyskokami - spróbujemy z fiatem, z oplem, …. nic, ...nic... , sami . Zamiast zacząć od podstaw - serwisów, uproszczenia być może, ale produkcji dokończonych i przetestowanych produktów.
    Co komu z prowadzenia jak strach czy po wciśnięciu gazu auto zareaguje na niego w ogóle, niepewność czy dojedzie itd. O czym tu mowa w ogóle, w takie rzeczy to się można bawić po zapewnieniu jakiegoś basis serwisiowego.
    (aha, co do : "szukasz innego samochodu..." - przecież ja niczego nie szukam, a jak szukam to znajduję).

  6. #15306
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    A kto się tu boi ze po wciśnięciu gazu giulia nie pojedzie ?
    Ciężki z Ciebie przypadek


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #15307
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co komu z prowadzenia jak strach czy po wciśnięciu gazu auto zareaguje na niego w ogóle, niepewność czy dojedzie itd.
    No popatrz, a ja ledwo wyjeździłem pierwszy bak paliwa i jeszcze nawet nie zdążyłem poznać wszystkich funkcji auta, to wybrałem się nim do Chorwacji i ... nawet tym samym wróciłem - taki kozak ze mnie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #15308
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No popatrz, a dziennikarz motoryzacyjny miał tylko kilka dni, i mu nie pojechało. I się tak można licytować do ... Od fuksa to są loterie, a nie samochody.
    Zresztą popatrz co sam napisałeś właśnie : Alfa dojechała do Chorwacji . No wyczyn po prostu.

  9. #15309
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zresztą popatrz co sam napisałeś właśnie : Alfa dojechała do Chorwacji . No wyczyn po prostu.
    No sam byłem w szoku Widzę, że niektórzy nie zauważą ironii, nawet jak ich kopnie w du*e.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 01-10-2018 o 12:53
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #15310
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Osobiście w moim egzemplarzu nie miałem ani jednej usterki (tzn. miałem złe wskazania czujnika oleju, którego była prawidłowa ilość, czujnik wymieniony na gwarancji), opisane przez kolegów różne problemy z Giulią nawet nie umywają się do tej, jaką posiadały np. samochody Infiniti: https://moto.wp.pl/wszystkie-infinit...6887885698177a
    Do tej marki nie miałbym po czymś takim żadnego zaufania, bałbym się wsiąść kiedykolwiek do samochodu, w którym skręcę kierownicą, a ono pojedzie prosto. Drugą taką "wspaniałą": marką jest Toyota/Lexus ze swoimi "awariami" gazu/hamulca: https://autokult.pl/15278,ponad-1-60...du-hamulcowego
    Na podstawie takich przypadków mogę powiedzieć, że Alfa Romeo to marka godna zaufania, w niej czujęsię bezpiecznie, od powyższych japońskich radzę trzymać się z daleka, jeśli Wam życie miłe

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory