Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15441
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Jeśli uważamy że Giulia to dobry samochód to dlaczego w swoim segmencie ma relatywnie niską sprzedaż
    Z jakim modelem samochodu ją porównać np.BMW 3 bo chyba nie BMW 5 .
    A może Skodą Super lub Pasatem bo podobny przedział cenowy.
    Wszystkie wymienione modele biją ilością sprzedawanych samochodów alfę.
    Same własności jezdne nie zwiększą sprzedaży, niema sprzedaży niema rozwoju marki.
    Czytanie tego typu komentarzy, to strata życia. Pisanie odpowiedzi, to podwójna strata czasu. I niestety ja to właśnie robię..
    Ale postaram się poprawić

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  2. #15442
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ja też jeżdżę Alfą ale nie mam klapek na oczach motoryzacja nie zaczyna się Alfie i też na niej nie kończy.
    Wymieniamy się spostrzeżeniami na temat modelu gdyby każdy dysponował odpowiednią gotówką to może jeździł Porsche bo to marka która sprzedaje
    najwięcej samochodów sportowych.
    Żąda za nie najwięcej gotówki i jest miarą sukcesu ,chyba Alfie daleko do tego poziomu,a mamy jeszcze Mercedesa.

  3. #15443
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Porównując Giulię do AR159 to jest przepaść, na testowym łuku przy 160km/h w 159 zaczynał mi uciekac przód
    Tutaj to raczej bardziej chodzi o rozłożenie masy a nie precyzyjność układu kierowniczego.
    159 miała też dobry układ kierowniczy tylko miała też nadwagę w miejscach gdzie nie trzeba
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #15444
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Jeśli uważamy że Giulia to dobry samochód to dlaczego w swoim segmencie ma relatywnie niską sprzedaż
    Z jakim modelem samochodu ją porównać np.BMW 3 bo chyba nie BMW 5 .
    A może Skodą Super lub Pasatem bo podobny przedział cenowy.
    Wszystkie wymienione modele biją ilością sprzedawanych samochodów alfę.
    Same własności jezdne nie zwiększą sprzedaży, niema sprzedaży niema rozwoju marki.
    z bmw3, mercem c, audi a4. sprzedaz jest duzo nizsza ale zauwaz ze giulia nie ma kombi wiec juz musisz porownywac do polowy sprzedazy konkurentow. poza tym pozycja na rynku, tamte marki maja utarta dobra a alfa musi odzyskac zaufanie (choc z drobnymi problemikami ktore trapia giulie/stelvio to tak szybko nie nastapi).

    gdyby giulia nie miala tak dobrych wlasciwosci jezdnych to sprzedaz bylaby jeszcze pewnie ze 3 razy nizsza niz jest (przy tej cenie) - sam bym kupil bmw3 albo raczej bmw4 gc, to drugie mnie mocno kusilo (mimo swoich sympatii do alfy) - wstepnie mialem wybrana juz swoja konfiguracje 430i xdrive z m pakietem i zestawem dodatkow.

  5. #15445
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Nie masz racji, Epson.
    Nie dioceniasz czynnika emocji; a zawsze jest na rynku pewna grupa nabywców, kierująca się emocjami, pragnieniem, estetyką, chęcią bycia wyróznionym albo chęcia bycia outsiderem.
    To nie kwestia zaufania, jego braku czy jego odzyskiwania.
    Ludzie kupują inne auta z rozmaitych powodów. Większość dotyczy pragmatyzmu.
    Sprzedaż Giulii nie ma nic wspólnego ani z brakiem kombi ani z wlaściwościami jezdnymi.

    Nic się po prostu nie zmieniło. Rewolucja w modelach niczego nie zmieniła. Dalej alfa romeo to marka "z gębą", niewielką relatywnie sprzedażą, nie odbierającą nikomu klientów. Marką, mającą niewielu wyznawców w stosunku do szyderców i krytyków. A obojętny na to Kowalski alfy nie kupi. On kupi to, co inni. Skodę, volksa, forda, kię, beemę. Zależnie od poziomu dochodów.

    I tyle.

  6. #15446
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tylko częściowo sie zgadzamy (odnosnie tej "geby") ale nie zgodze sie odnosnie kombi, ani tego ze sprzedaz bylaby taka sama gdyby auto tak sie nie prowadzilo. chocby w usa by nikt jej nie kupil, bo tam taka egzotyka przechodzi tylko dzieki temu ze w paru sprawach to top tego co jest na rynku w tej klasie. ja sam bym nie kupil giulii gdybym sie czul w niej jak w vw czy mazdzie, mnie przekonalo prowadzenie, chcialem miec frajde z jazdy.

  7. #15447
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Śmiem twierdzić że jakieś 70% kupujących marki niemieckie nawet gdy by były największym gniotem nie kupią Alfy - taka mentalność nie przekonasz.
    Obserwuje to z autopsji. np w rodzinie co prawda nie premium ale trafne porównanie - 500 L Trekking z T-JET kompletnie bezawaryjne ale to fiat i ciągłe wzdychanie do poprzedniego dziadostwa jakim była Octavia II 1.6 MPI - nie było jednego dnia aby auto było sprawne- totalny kanał którego naprawy pochłonęły pewnie drugie tyle co toto warte było. ale to skodaa.

  8. #15448
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Śmiem twierdzić że jakieś 70% kupujących marki niemieckie nawet gdy by były największym gniotem nie kupią Alfy - taka mentalność nie przekonasz.
    Dobrze, że nie napisałeś 100%, bo bym Ci zarzucił zbytnie generalizowanie . Ja jestem przykładem osoby, która od 16 lat jeździ "markami niemieckimi" (zresztą nadal jeżdżę Superbem 4x4 280KM zrobionym na 355KM i nie mogę złego słowa na to auto powiedzieć), a teraz kupiła Alfę (dla żony).

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    i ciągłe wzdychanie do poprzedniego dziadostwa jakim była Octavia II 1.6 MPI - nie było jednego dnia aby auto było sprawne- totalny kanał którego naprawy pochłonęły pewnie drugie tyle co toto warte było. ale to skodaa.
    O ile wraz ze wzrostem skomplikowania ogólnie jakość aut koncernu VW się pogorszyła (chociaż akurat ja nie narzekałem na żadne moje auto z tego koncernu, a miałem ich 7 różnych modeli) to akurat Octavia z silnikiem 1.6 MPI jest wzorem bezawaryjności, więc musieli jakoś wybitnie pechowo trafić. Inna sprawa, że ten silnik nie nadaje się do jazdy, bo trzeba go pchać pod górę .

  9. #15449
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Octavia II 1.6 MPI - nie było jednego dnia aby auto było sprawne- totalny kanał którego naprawy pochłonęły pewnie drugie tyle co toto warte było. ale to skodaa.
    Sorry że nie temat ale jestem ciekaw co tam może się zepsuć żeby pochłonęło drugie tyle, przecież to prosta konstrukcja, a silnik to stara dobra szkoła nie do zajechania.

  10. #15450
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Ci którzy twierdzą, że kupują samochód kierując się kompletnie obiektywnymi czynnikami, okłamują sami siebie. ZAWSZE liczą się dwa kryteria - budżet oraz takie lub inne nastawienie emocjonalne do ewentualnego obiektu zakupu. Jeśli masz średni lub niewielki budżet - kupujesz Skodę/Kię czy cokolwiek innego co ci się podoba a samochód sobie racjonalizujesz. Nawet dziennikarze motoryzacyjni nie są od tego wolni (bo o ordynarne zainteresowanie finansowe nie można nikogo podejrzewać) - na pewno wiele razy widzieliście testy gdzie Pan W, P czy Z w jednym modelu chwalą schowek pasażera jak by to był drugi lot Promu Kosmicznego (obserwujcie uważnie jak się będą rozpływać nad nową Corollą) a w innym w zasadzie identyczny schowek zjadą od najgorszych.

    Przykład - dla mnie auto niemieckie np. BMW, nie mówiąc już o VW musiało by być baaaardzo odstające od Alfy bym uznał, że to inna klasa(+). Jesli tak jest, to tylko w najbardziej wypasionych wersjach, bo zwykła bieda wersja w zasadzie każdej marki robi przygnębiające wrażenia. To tyle jeśli chodzi o materiały - bo o to co najważniejsze w samochodzie - prowadzenie i silnik - w Alfie Romeo z pewnością nie można narzekać. No może jak tak patrzę na te problemy z elektroniką w Giuliach, to nie jest to do czego przyzwyczaiła mnie - nomen omen Alfa czy Fiat, gdzie od dawna nie było z tym problemu.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory