Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15491
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ekologii i "sportu" nie da się połączyć. Chyba, że elektrykiem. Tylko, że w tym wypadku "trucie" jest przeniesione jedynie w inne miejsce (elektrownię i produkcję i utylizacje baterii)

    Chyba się zgodzimy, że Alfa wizerunkowo to marka bardziej sportowa niż ekologiczna. Tego powinni się trzymać i nie wsadzać żadnych kosiarek. Tylko ucierpi na tym wizerunek i prawdopodobnie wzrośnie awaryjność. Co tylko dobije już i tak słabe opinie.

    Chcesz ekologię? To weź sobie pandę lub idź po hybrydę do Toyoty. Tylko nie spodziewaj się napędu na tył i 5sek do setki. Chcesz sport i wrażenia z jazdy wybitne na tle konkurencji? Bierz Alfę ale nie dziw się, że będzie palić 13l w mieście.

    Co do jazdy 280KM po mieście z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia jest bez sensu. Ja jednak nie marudzę, że samochód dużo pali bo i tak uważam, że jak na swoje osiągi pali dość mało. Marudzę, że producent "oszukuje" na tym max 15l w kompie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #15492
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli ktoś lubi tak dużym samochodem poruszać się po mieście, to właśnie po to są mniejsze silniki - przy małym obciążeniu są dużo bardziej ekonomiczne od 2 litrów i na mieście mniej trują mieszkańców, mniej też wydzielają CO2.
    Nieprawda. Downsizing nie jest antidotum na wysokie spalanie, co pokazują silniki Skyactive. Moje 2.0N/A pali mniej niż 1.4turbo w mieście, co można sobie spokojnie przeanalizować czytając forum. Na trasie zresztą jak porównywaliśmy przy 140km/h też. Moc podobna.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W Alfie nowe rozwiązanie w silnikach tylko poprawiły sprawę awaryjności
    Ale nie ma tu znaczenia pojemność, tylko właśnie te nowe rozwiązania. TS występował w odmianach 1.6-2.0, nowe silniki mamy 1.4-1.75 czyli niewiele mniej. Po prostu porządniej je zrobili i tyle. A filtrów cząstek stałych na szczęście jeszcze tam nie ma.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #15493
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    1.5 w AR, to się w głowie nie mieści
    Niektórzy nie mają prawa pamiętać, że w czasach prawdziwej motoryzacji, kiedy Alfa była jeszcze Alfą, były wersje z mniejszymi motorami, np. 1300ccm i miały w nazwie JUNIOR. Czyli nic nowego tu nie wymyślają.
    Tu przykład:
    https://www.youtube.com/watch?v=3d02BhjMMaQ

    Dzisiaj osiągają zawrotne ceny, a brzmienia tylko pozazdrościć.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 22-02-2019 o 21:14

  4. #15494
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Znów Mazda i jej cudowny Skyactive...litości... Przecież Mazda 6 z tym silnikiem jest chyba najwolniejszym samochodem w klasie i każdy inny konkurent z turbo robi z niej wiatrak. Oprócz niskiego spalania samochód ma jeszcze jakoś jeździć.
    W Giulii mniejszy silnik obniżył by spalanie, a jak by nie musieli montować z nim automatu od ZF, to i cenę mogli by solidnie obniżyć.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15495
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Znów Mazda i jej cudowny Skyactive...litości... Przecież Mazda 6 z tym silnikiem jest chyba najwolniejszym samochodem w klasie i każdy inny konkurent z turbo robi z niej wiatrak.
    Jak brakuje argumentów, to Mazda 6. Podałem konkrety dotyczące Mazdy 3 - ma "duży" silnik 2.0 i jest bardziej ekonomiczna/ekologiczna od 1.4turbo. Osiągi porównywalne, czyli ok. 8s do 100. Wierz mi, że oprócz niskiego spalania to auto jeździ, nie "jakoś jeździ", tylko jeździ. Nie mam nic przeciwko turbo. Mam przeciwko dowsizingowi. Dokładasz turbo do większego silnika i masz piękny motor - patrz wersja Q. Albo chociaż Veloce.
    I osobiście wolałbym wolnossące 2.4 w takiej Giulii od 1.5turbo wyciśniętego do granic możliwości. Takie moje zdanie, ty możesz mieć swoje.

    Tak swoją drogą jeżeli myślisz, że Mazda 6 jest najwolniejsza w klasie to proponuję poczytać trochę...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #15496
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Niektórzy nie mają prawa pamiętać, że w czasach prawdziwej motoryzacji, kiedy Alfa była jeszcze Alfą, były wersje z mniejszymi motorami, np. 1300ccm i miały w nazwie JUNIOR. Czyli nic nowego tu nie wymyślają.
    Tu przykład:
    https://www.youtube.com/watch?v=3d02BhjMMaQ

    Dzisiaj osiągają zawrotne ceny, a brzmienia tylko pozazdrościć.

    Tylko że ważyła piórkowo, nie to co teraz (od tego Alfa odeszła i to już dawno, szczytem jest "A" w 147kach i 156tkach GTA mające oznaczać "odelżoną" , gdzie to odelżenie niby ?) , a ta Marka Biłyka jest jeszcze dodatkowo odelżona mocno, no i 1300 się rozleciał z tego co mówił i później miał w niej 1600 - w małej skali "no replacement for displacement" czy jakoś tak to szło Ale i tak jest ona przykładem tego, ze mniej znaczy więcej . Tylko czy to przypuszczalne 1,5 litra w Giulii jest zastosowaniem właściwym tego prawa motoryzacji usportowionej ? raczej nie o to w nim chodzi.

    (Żuczek - wersja turbo downsizingu działa na spalanie ... w testach, gdy weszły nowe sposoby liczenia padł popłoch na producentów turbawek zdownsizingowanych, przestoje, wycofywanie wersji , GPLe , obcinanie osiągów itd. Podczas gdy skyactive były projektowane na _realnie_ niskie spalanie w każdym zakresie obrotów i się śmieją z GPLi, przestojów, norm itp . Co do szybkości "w tej klasie" - kogo w tej klasie obchodzi szybkość ? swoją drogą równa Vce 2,5 156 , przy kolosalnie większej budzie i o połowę mniejszym spalaniu ).

  7. #15497
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Twierdzicie, że Mazda 2.0 165 KM jeździ tak samo jak 156 V6 ? Nie ośmieszajcie się chociaż. W teście które czytałem, zawsze była wolniejsza od odpowiednika z mniejsza pojemnością ale z turbo. W Mazdzie 3 może starcza ale piszemy tu o Giulii, w klasie średniej musi być teraz turbo. Nie wiem w czym ma być lepsza 2.0 turbp od 1,5 turbo pod względem bezawaryjności. Tak samo skomplikowany silnik, podobnie wyżyłowany tylko w innej skali. Tyle tylko, że więcej pali i bardziej truje oferując za to lepsze osiągi, które w mieście i tak się nie przydadzą.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #15498
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Powyżej 9 sekund do setki, elastyczność na ostatnim biegu 80-120 prawie 19 sekund, faktycznie demon prędkości z tej Mazdy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #15499
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tylko że ważyła piórkowo, nie to co teraz (od tego Alfa odeszła i to już dawno, szczytem jest "A" w 147kach i 156tkach GTA mające oznaczać "odelżoną" , gdzie to odelżenie niby ?) , a ta Marka Biłyka jest jeszcze dodatkowo odelżona mocno, no i 1300 się rozleciał z tego co mówił i później miał w niej 1600
    Filmik był tylko ilustracją do tego, co chciałem przekazać: Alfa w tamtych latach dużą część swoich modeli miała w wersji Junior, czyli z mniejszym silnikiem (jak również w drugą stronę - Veloce). I nie można raczej podpierać się argumentami, że to była waga piórkowa czy inna, ponieważ trzeba te auta porównywać w ich kategoriach wiekowych. Byłu z silnikami 2,0 , 1,6 i 1,3. To teraz też mogą być podobnie zestopniowane, tyle, że wyposażone w turbo.

  10. #15500
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Twierdzicie, że Mazda 2.0 165 KM jeździ tak samo jak 156 V6 ? ...
    Mazda 2,5 oczywiście , nie 2,0 . Mowa była o nie-downsizingu.

    Prezes-tk - w tych czasach, wszystko było lekkie. Ale fakt, że w "tych czasach" Alfa coś znaczyła, wdrażała do produkcji innowacyjne na te czasy rozwiązania itd.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 23-02-2019 o 21:49

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory