Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15521
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie, większość się nigdy nie myli. Większość jak głosowała ?

    Uważam, że trzeba doceniać takie niszowe w zasadzie i niezwiązane z kolosami firmy, potrafiące coś jeszcze wykrzesać z atmosferycznych silników, pozwala to dostrzec jaki ich potencjał dotąd był z lenistwa konstruktorów/zarządów/wykonawców marnowany. Ja osobiście podziwiam takie podejście. Co nie przeszkadza również podziwiać elektryków - to jest coś.
    Ale downsizing z turbami, to ani przyjemne, ani długofalowe, ani nieskomplikowane a co za tym idzie pewne, ani w żaden sposób nie wyróżniające wozu na tle rzeszy przysłowiowych much .
    no demokratyczne porównanie nie do końca trafione nie z ciemnym ludem tu mamy do czynienia, tylko z inżynierami i ksiegowymi. Tutaj po prostu liczby przemawiają.
    Ja też nie mam nic przeciwko temu, że ktoś idzie pod prąd, fajnie, ale to raczej nie jest przyszłość, tylko własnie ciekawostka.

    i widzę koniec konców wszystko się ogranicza do kwestii ideologicznych, co po części rozumiem. Tylko było tak od razu, a nie próbować tutaj udowodnić coś, czego udowodnić się nie da
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #15522
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dwa: ja ze swoją też byłem na MAHA i wypluło 230Nm z dwulitrowego wolnossaka... Wiesz ile ma 2.5V6 Busso jeśli trzyma serię? 220Nm. A 2.0 JTS, żeby był wtrysk bezpośredni? Ledwo przeracza 200.
    Ale wiesz, że nie ważny jest maksymalny moment obrotowy tylko przebieg tego momentu w funkcji obrotów ?

  3. #15523
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Ale wiesz, że nie ważny jest maksymalny moment obrotowy tylko przebieg tego momentu w funkcji obrotów ?
    Ale wiesz, że idealny przebieg w funkcji obrotów to właśnie ten liniowy z wolnossących silników i do takiego właśnie dążą wszyscy producenci silników uturbionych?
    Patrz co Ferrari zrobiło w swoich silnikach z turbo żeby je upodobnić do wolnossących
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #15524
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ale wiesz, że idealny przebieg w funkcji obrotów to właśnie ten liniowy z wolnossących silników i do takiego właśnie dążą wszyscy producenci silników uturbionych?
    Patrz co Ferrari zrobiło w swoich silnikach z turbo żeby je upodobnić do wolnossących
    Wrzuć wykres swojego wolnossaka i dla porównania 2.0 JTS - sam jestem ciekawy jak to wygląda .

  5. #15525
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ale wiesz, że idealny przebieg w funkcji obrotów to właśnie ten liniowy z wolnossących silników i do takiego właśnie dążą wszyscy producenci silników uturbionych?
    Patrz co Ferrari zrobiło w swoich silnikach z turbo żeby je upodobnić do wolnossących
    Masz oczywiście rację dla silników wolnossacych >300KM.

    I kompletnie nie masz jeśli chodzi o turbo.

    Ja tam wolę moją nieliniowość, która wciska mnie w fotel przez 2500 obr.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_Kolbudy ; 25-02-2019 o 15:43

  6. #15526
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Ale wiesz, że nie ważny jest maksymalny moment obrotowy tylko przebieg tego momentu w funkcji obrotów ?
    Uwielbiam to uczone "w funkcji"... może wyjaśnij ciemnemu ludowi jak to rozumiesz, a najlepiej pisz prościej po prostu, a nie używaj jeżyka matematycznego do objaśniania prostych rzeczy.

  7. #15527
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Uwielbiam to uczone "w funkcji"... może wyjaśnij ciemnemu ludowi jak to rozumiesz, a najlepiej pisz prościej po prostu, a nie używaj jeżyka matematycznego do objaśniania prostych rzeczy.
    No jak ktoś nie rozumie takich sformułowań to co będzie jak zlikwidują maturę z matematyki

    y = f(x)

    y to wartość momentu obrotowego
    x to liczba obrotów
    f to funkcja, która opisuje kształt wykresu, czyli jaki jest moment obrotowy przy danych obrotach

    Bardziej łopatologicznie nie umiem .

  8. #15528
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Wrzuć wykres swojego wolnossaka i dla porównania 2.0 JTS - sam jestem ciekawy jak to wygląda .
    Nie mam wykresu JTS i ciężko go znaleźć na google... a tu masz mój wykres jakbyś chciał obejrzeć:
    http://www.forum.alfaholicy.org/prze...ml#post2064412
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #15529
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    No jak ktoś nie rozumie takich sformułowań to co będzie jak zlikwidują maturę z matematyki

    y = f(x)

    y to wartość momentu obrotowego
    x to liczba obrotów
    f to funkcja, która opisuje kształt wykresu, czyli jaki jest moment obrotowy przy danych obrotach

    Bardziej łopatologicznie nie umiem .
    aha... A co do matury z matematyki, to bardzo dobrze. Niech ją likwidują. Nie ma sensu zmuszać ludzi do nauki czegoś, co 90% z nich nie jest do niczego potrzebne oprócz liczenia pieniędzy z wypłaty. Ludzi ci mogą być uzdolnieni na zupełnie innych polach i świetnie dadzą sobie radę w życiu, bez koszmaru matematyki na maturze. Niektórym może wręcz to zablokować start w życiu. A ci co chcą poznać matematykę, to znajdą drogę do tego, aby uczyć jej się bez końca.

  10. #15530
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    aha... A co do matury z matematyki, to bardzo dobrze. Niech ją likwidują. Nie ma sensu zmuszać ludzi do nauki czegoś, co 90% z nich nie jest do niczego potrzebne oprócz liczenia pieniędzy z wypłaty. Ludzi ci mogą być uzdolnieni na zupełnie innych polach i świetnie dadzą sobie radę w życiu, bez koszmaru matematyki na maturze. Niektórym może wręcz to zablokować start w życiu. A ci co chcą poznać matematykę, to znajdą drogę do tego, aby uczyć jej się bez końca.
    Ale poziom matury podstawowej to właśnie poziom liczenia wypłaty i rabatów przy promocjach

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory