Strona 75 z 105 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #741
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    To o czym mówiłem, to nie jedyny argument za SUVami, więc podsumowując jest tych argumentów więcej:

    - wygląd (niektórzy wolą duże samochody)
    - prestiż/szpanerskość (SUVy uznawane są ogólnie za droższe samochody, więc właściciel może pokazać swoją dobrą sytuację materialną)
    - wygoda wsiadania/wysiadania (nie raz widzę ludzi po 40stce, którzy mają problemy z kolanami, trudno im wsiadać do niskich samochodów - np. mój ojciec z tego powodu również chce kupić SUVa)
    - lepszy widok w czasie jazdy w mieście (nie zasłaniają drogi inne samochody, łatwiej manewrować pomiędzy pasami, itp.)
    - zwykle opony o większym profilu (wyższy komfort, brak problemu z wjechaniem na krawężnik przy parkowaniu, itp)

    I przestańcie pieprzyć, że kombi bardziej pakowne, że taniej wychodzi, że bardziej pragmatyczne bo to jest żenujące, szczególnie na forum Alfa Romeo - marki samochodów, które kupuje się sercem a nie rozumem. Nagle wszyscy są pragmatyczni, pieprzą o pojemności bagażnika, kosztach eksploatacji... Żenujące jest to już. Nikt nie rozkazuje kupować SUVa, a w obecnych czasach dzięki temu SUVovi i sprzedaży jaką on wygeneruje, Alfa Romeo będzie mogła zrobić Giulię i inne bardziej sportowe projekty. Dla każdego jest wybór. Całe to pieprzenie, przypomina mi tego malkontenta, którego stać na Giulię Q, ale mu nie pasuje, że to nie Mustang z V8 i teraz szuka używanej 10 letniej Alfy i tam też są wady, też samochód nie dla niego. Może po prostu niektórzy powinni pójść po rozum do głowy i kupić samochód, który bardziej im pasuje, skoro Alfa Romeo nie ma nic w ofercie dla nich. W końcu podjąć męską decyzję i odpuścić sobie Alfe Romeo.

  2. #742
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Dla każdego jest wybór.
    Problem niektórych nie polega na tym, że Stelvio daje wybór, ale sam fakt, że tak wspaniała marka Alfa Romeo popełniła SUVa, a to nie przystoi. Porsche, Jaguarowi czy nawet Lambo przystoi, ale już nie marce AR, to legenda!
    Stelvio to powinien być Fiat, albo maksymalnie Jeep.
    A że się SUV ludziom podoba i da AR kasę na sedany i modele sportowe? Kogo to obchodzi, równie dobrze marka może upaść, byleby tylko nie zhańbiła się tym przeklętym SUVem, który do niczego się nie nadaje.

  3. #743
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Główny problem polega na tym, czym tak naprawdę jest (powinien być) prawdziwy SUV jako osobna klasa aut. Ani to terenówka, ani to bagażówka, ani to wyścigówka, ale w większym lub mniejszym stopniu spełnia te 3 tak różne (sprzeczne) funkcje w jednej budzie, chociaż w żadnej z tych kategorii nigdy nie będzie lepszy od analogicznego auta w konkretnej klasie.

    Co w SUVie jest z terenówki? Podniesione zawieszenie i napęd 4x4, ale to napęd dołączany, a nie stały i bez przełożeń terenowych (reduktora). Wystarczy, żeby nim wjechać do lasu, ale już nie do off-roadu.

    Co w SUVie jest z bagażówki? Niewiele - pojemność bagażnika i krawędź załadunku porównywalna do kombi - przewieziesz nim wygodnie dużego psa, ale lodówki nadal do niego nie załadujesz

    Co w SUVie jest z wyścigówki? Poza mocnym silnikiem, to chyba nic więcej. Wystarczy, żeby pogonić kogoś po autostradzie, ale na tor, czy do rajdów to się nie nadaje.

    Możesz kupić 3 różne auta i każde z nich będzie spełniać swoją podstawową funkcję lepiej od SUVa, albo pójść na kompromis i mieć to wszystko w nieco gorszym wydaniu, ale w jednej budzie. Wybór należy tylko do Ciebie, ale Ty raczej kompromisów nie uznajesz


    O, tak to wygląda właśnie.

  4. #744
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Problem niektórych nie polega na tym, że Stelvio daje wybór, ale sam fakt, że tak wspaniała marka Alfa Romeo popełniła SUVa, a to nie przystoi. Porsche, Jaguarowi czy nawet Lambo przystoi, ale już nie marce AR, to legenda!
    Stelvio to powinien być Fiat, albo maksymalnie Jeep.
    A że się SUV ludziom podoba i da AR kasę na sedany i modele sportowe? Kogo to obchodzi, równie dobrze marka może upaść, byleby tylko nie zhańbiła się tym przeklętym SUVem, który do niczego się nie nadaje.
    Dlatego mówię, że to zwykłe pieprzenie, Alfie Romeo nie przystoi zrobić SUVa, a z drugiej storny teksty o mniejszym bagażniku w SUVie niż w kombi - które de facto już Alfie Romeo przystoi.

  5. #745
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No, tylko po co używasz prymitywnego słownictwa ? mówiąc o tym co przystoi a co nie.

    Jeśli pijesz do mnie, to dyskutuję o bagażniku z jednego powodu - nie aby był i mi go tak bardzo brakuje, ale aby ukazać tym, którzy ufają w wielkie zdolności bagażnikowe suva, że nie są niczym nadzwyczajnym, a wręcz są niczym przy tym co obiecują. i aby nie był podnoszony argument ładowności suva jako czegoś co go stawia ponad innymi nadwoziami. Bo to nieprawda po prostu.
    Jeśli pijesz do mnie to ja akurat mam różne nadwozia, każde do odpowiednich celów, (poza SUVem, bo jest oczywiście bezcelowy). Wszystko do swojego celu powinno być dostoswane a nie odrwotnie, a w martetingu proSUVowym jest akurat odwrotnie.

    Tak bardzo łagodnie mówiąc to SUV to taki marketingowo naładowany niepotrzebnymi potrzebami hatchback po latach - ot auto uniwersalne, dzięki zabiegom marketingowców sprytnie dojące wypożyczających go. Tylko że wolniejszy niż hatchback, ale to nieważne. Także w Alfie Romeo.

    Co do zakupu Alf emocjami, raczysz żartować, biorąc pod uwagę masowe wywody Alfisti nad cennikami, gdzie tu ile % urwać można, co się bardziej _opłaca_ a co nie, a może BMW i po co komu karbonowy wał. Tak, emocje po prostu dyktują zakup Alfy że przyziemne sprawy jak jej koszt czy zmieszczenie swego ciała nie odgrywają żadnej roli. Bardzo to widoczne w tematach Giulia/Stelvio. Same dyskusje jak się prowadzi z aktywnym zawieszeniem a jak bez, same doświadczenia Alfisti doświadczonych przecież, jak wg nich działa LSD, no po prostu same dyskusje jak wyciągnąć więcej emocji z Giulii i Stelvio. Tak, a w temacie o tym jak jedzie po sniegu jeden czy trzy filmiki. Czyjeś. Emocjami kierujący się Alfisti. Nie wiem gdzie. Emocjami uzasadniający istnienie kompromisowego SUVa do wszystkiego i niczego. Tylko nie wiem czy w kategorię emocji, wchodzą wyniki finansowe marki , bo jakoś jednym tchem z emocjami są wymieniane.

  6. #746
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Jedyny plus Suva to łatwość wsiadania. Jazda nim w mieście jest znacznie gorsza. Co z tego, że widać lepiej jak jest kłopot znaleźć miejsce albo są trudności w manewrowanie. Ale rozumiem że Europa się starzeje i takie są potrzebne auta..n

    Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

  7. #747
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Przypominam, ze od 10 lat AR ma w ofercie MiTo i Giuliette, czyli auta nastawione na szybki zysk małolitrażowych, miejskich samochodzików. AR nie miała od momentu ich wprowadzenia NIC co by mogło stawiać ją na równi z kilkoma dekadami wstecz. To marka na ten moment jak każda inna wiec nie rozumiem z jakiego powodu jest traktowana jak bożyszcze, którego shańbi SUV, No dajcie spokoj Panowie. Darzymy ja sympatia, ale nie zapominajmy o zdrowym rozsądku. Na szczęście jest Giulia Q która przywraca AR nieco świetności i teraz ciekawe Stelvio. Lepsze to niż kolejne pierdziawki, konkurencja Astry i Smarta.

  8. #748
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Jakbym miał się zastanawiać nad tyloma sprawami kupując nowy samochód, odpuściłbym zakup w ogóle. Daj mi natomiast znać, jak już pokupujecie te nowe Alfy. Użyłem prostego słownictwa, bo należy się w końcu po męsku ogarnąć i albo coś kupić, albo przestać kłapać jęzorem, bo to robi się śmieszne. I śmieję się właśnie z tych wywodów na temat szczegółów technicznych, procentów cen, o tym czy podjedzie pod górę w zimę, targetowaniu grupy docelowej czy interpretacje wyników sprzedaży i finansowych całej marki. To jest naprawdę śmieszne. Kraina marzeń i fantazji, spekulacji i domysłów. Zamiast po prostu to zrobić.

  9. #749
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Fajny test Stelvio u Pertyna z fajną konluzją:
    https://www.youtube.com/watch?v=NCGezN1gcu0

    Facet jest urodzonym oratorem.
    Testuje już kolejną AR i przy tych testach mocno nakręcił się na Giulię.
    Co samo w sobie jest ciekawe, bo przez ręce dziennikarzy przechodzą dziesiątki aut.

  10. #750
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Dziwny ten wątek się zrobił. Zamiast czytać o Stelvio jest dyskusja na temat czy SUV ma sens.

    Z autami jak motocyklami, albo Ci się podoba albo nie Jak kupowałem Giulie ludzie mówili po co Ci Alfa za tyle kasy można mieć Merca. Moja odpowiedź była krótka - mi się podoba Z Suvami podobnie, jeśli jest klient to są potrzebne.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory