Strona 87 z 105 PierwszyPierwszy ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #861
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    przeciez to ma taką samą pojemność bagaznika jak i sedan. Jedynie łatwiej załadować, ale nadal nic większego tam nie wejdzie. Żaden kompromis, raczej szukanie dziury w całym
    Pojemnosc... a jak chcesz np rower do sedana zapakować?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #862
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    przeciez to ma taką samą pojemność bagaznika jak i sedan. Jedynie łatwiej załadować, ale nadal nic większego tam nie wejdzie. Żaden kompromis, raczej szukanie dziury w całym
    pojemnosc bagaznika taka sama, ale zawsze mozna polke wyciagnac, a jak juz sie zlozy siedzenie czy cala kanape to laduje sie rzeczy bezproblemowo. nie o tym watek jednak, wrocmy do stelvio, bagaznik jest mega praktyczny i to akurat jak dla mnie plus.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Pojemnosc... a jak chcesz np rower do sedana zapakować?
    wlasnie, swietny argument. ja czasem podjezdzam z rowerem gdzies pojezdzic dalej od domu, mam bagaznik na dach ale nie chce mi sie go montowac, obecnie skladam kanape i wrzucam rower bez przedniego kola do sw. w sedanie to nie przejdzie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jeśli nie masz wstrętu do niemców, to nie ma się co zastanawiać nawet - w BMW do wyboru do koloru nadwozi.
    troche mam wstret, bo na peczki bmw wszedzie. wolalbym alfe. ale bmw ma swietne mozliwosci konfiguracji auta pod siebie, a nie jakies braki i wymuszenia jak w giuli, czy np mozna sobia zamowic czerwone siedzenia z jakimkolwiek lakierem, a w giuli nie bo ktos uznal ze wie lepiej.nie wspominajac o stelvio poki co gdzie tylko czarne tapicerki i brak fajnych foteli chocby tych z veloce. w kazdym razie licze na poprawe w mozliwych konfiguracjach i opcjach w alfie i ze po tych face liftingach ktoras z nowych alf zaparkuje u mnie w garazu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-05-2017 o 14:11

  3. #863
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    hehe się akurat "złożyło" bo ostatnio mama "ukradła" mi rower bo jej bardzo przypasował no i zostałem bez. Ogólnie na rowerze jeżdżę wyłącznie dla przyjemności i kolarz ze mnie żaden i bardziej mnie interesuje rekreacyjne zwiedzanie w lekkim terenie. Zastanawiam się poważnie nad kupnem składaka. Do Giulii wejdą chyba 4 W decathlonie jest nawet elektryczny. Wiem, że to offtop ale czy ktoś ma jakieś doświadczenia z składanymi rowerami?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #864
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Stelvio jest niestety po prostu ciasne i ma niewygodne fotele - jak na SUVa. Z przykrością stwierdzam że jeep bije to auto na głowę
    Z całym szacunkiem Maciek, ale jeździłem testowym Jeepem Grand Cherokee 3.0 V6 CRD w limitowanej wersji za 300k i owszem jest to duże auto, ma bajery, dobry w terenie, ale wykończenie środka w aucie za takie pieniądze... no po prostu dramat. Ta plastikowa konsola środkowa to poziom Fiata Tipo, tandeta taka, że głowa mała. Fotele były ok, ale takie plastiki z pudełek po tictacach to może zaakceptować tylko Amerykaniec. Mój kolega wziął go na weekend, bo rozważał zakup, ale czar prysł już po wyjeździe za bramę salonu.

    Z kolei zwykły Cherokee jak Twój jest dla mnie... bez urazy, ale mówiąc eufemistycznie piękny nie jest . Oczywiście to kwestia gustu, ale mimo, że uważasz, że Stelvio jest ciasne to ciekawe czy jednak dzisiaj wybrałbyś Jeepa zamiast AR.

  5. #865
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Ta plastikowa konsola środkowa to poziom Fiata Tipo, tandeta taka, że głowa mała.
    ale Fiata Tipo to ty szanuj To genialny samochód w swojej klasie i cenie. Ma 100x wygodniejsze fotele jak Giulia i bije Mito wykończeniem środka.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #866
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    ....

    Z kolei zwykły Cherokee jak Twój jest dla mnie... bez urazy, ale mówiąc eufemistycznie piękny nie jest . Oczywiście to kwestia gustu, ale mimo, że uważasz, że Stelvio jest ciasne to ciekawe czy jednak dzisiaj wybrałbyś Jeepa zamiast AR.
    Oczywiście że wybrałbym cherokee. Akurat jak byłem z synową kupować fiata Tipo (to będzie auto które podniesie fiata, przy promocyjnej cenie 41900 za sedana konkurencja zostaje w tyle) to ze wszystkimi szczegółami poznałem Stelvio. Tu kilka fotek:
    https://www.facebook.com/maciek.wini...2397731&type=3
    I kilka uwag na szybko:
    - przednie fotele są wręcz tragiczne: wąskie i krótkie przypominają te z Giulietty przed liftem i absolutnie nie nadają się na długie trasy
    - fotele chyba mają ogrzewanie, ale już na pewno nie są wentylowane
    - z tyłu normalny człowiek nie może usiąść, jeśli z przodu jedzie też ktoś o wzroście 180cm
    - bagażnik może nie malutki, ale nieustawny
    -multimedia żywcem przeniesione chyba z Giuli ale czytelność ich w porównaniu z Cherokee tragiczna (mam tam SmartTouch 4 8,4" z nawigacją)
    - wszystkie dodatki typu adaptacyjny tempomat, czujniki parkowania, kamera cofania, park asist, itp dostepne w wyższych wersjach dopiero i to za słona dopłata (w cherokee pakiet technics za 8 tys zł załatwiał wszystko)
    -kierownica ładny kształt dobrze leży w dłoniach ale jest za mała i przyciski sterujące dziwacznie rozmieszczone
    -napęd 4x4 to dopiero w wyższych wersjach, tak tylko napęd na tył
    -gama silników w komplecie prócz benzyniaka 2.0 łapie się na wysoką akcyzę (golas w wersji podstawowej to ok.160 tys zł) - generalnie do takiego auta to diesel
    -no i tradycyjny brak schowków i uchwytów na napoje
    - zawieszenie nie nadaje się żeby na łąkę wjechać, a co dopiero w teren trochę poważniejszy
    Przypominam że to miał być SUV, a nie auto na tor, więc powinien spełniać wymagania stawiane SUVom
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 24-05-2017 o 09:04
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #867
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    -no i tradycyjny brak schowków i uchwytów na napoje
    Miejsce na napoje jest pod klapką na tunelu środkowym. Niestety nie są zbyt wygodne :/ Najlepiej się nadają do trzymania kluczy i pilota Dzięki gumom nie lata i nie brzęczy

    Co do reszty to niestety się zgadzam
    Gdyby mi się idea SUV kiedykolwiek spodobała i bym zapragnął SUVa to z pewnością nie będzie to Stelvio mimo miłości do Alf.

    Zgadzam sie też że Tipo jest strzałem w 10 dla Fiata. To świetny samochód.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #868
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Matko jedyna, co prawda nie myślałem nigdy o zakupie SUVa, ale do Jeepa chyba musiałby mi ktoś dopłacić comiesięczny abonament za pogorszenie warunków życiowych... Dla mnie Jeep nie jest konkurencją dla nikogo, to osobliwy wyrób, którego wybierze ktoś zdecydowany na tę markę, a nie ktoś przebierający w ofertach. Pewnie jednak ma dobre właściwości terenowe, choć tutaj dużo zmienia placebo pchane nazwą

  9. #869
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    ... to osobliwy wyrób, którego wybierze ktoś zdecydowany na tę markę, a nie ktoś przebierający w ofertach. Pewnie jednak ma dobre właściwości terenowe, choć tutaj dużo zmienia placebo pchane nazwą
    Wypisz wymaluj charakterystyka Alfy Romeo z tym że "właściwości terenowe" można zastąpić "sportowymi" , reszta, w tym - "placebo pchane nazwą" pasuje jak ulał

  10. #870
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Wypisz wymaluj charakterystyka Alfy Romeo z tym że "właściwości terenowe" można zastąpić "sportowymi" , reszta, w tym - "placebo pchane nazwą" pasuje jak ulał
    hehe trafne spostrzeżenie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory