Strona 99 z 105 PierwszyPierwszy ... 498990919293949596979899100101102103104105 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #981
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Na pewno żaden z tych, dla których Pasek w tedeiku jest symbolem osiągnięć motoryzacji...
    Jakby nie patrzeć Pasek w tedeiku jest legendą i samochodem kultowym. Po prostu nie ma sportowych aspiracji. Jeśli jednak traktować osiągnięcie motoryzacji jako zmotoryzowanie ludzkości i danie im możliwości uniwersalnego i w miarę komfortowego podróżowania to Paska ciężko pobić. No chyba, że golf
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #982
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Szkoda że wygrywa tylko w testach. Wśród moich znajomych wygrywa Porsche. Namawiałem pokazywałem ale osiągi i cena to nie wszystko. Ludzie chcą legendy a nie legendarnej zawodności. Stelvio na tydzień czy miesiąc zawsze wygra ale żeby tym jeździć to już nie Ciekawe ilu dziennikarzy mając do wydania równowartość Stelvio by je kupiło dla siebie jako daily.
    Twoi znajomi sa na pewno wyznacznikiem, gratulacje. W testach i porownaniach zaskocze Cie chodzi i testy i porownania. Masz wyznaczniki o ktore opiera sie test i biorac je pod uwage oceniany jest dany produkt, tutaj samochod. Stlevio Q wygrywa a wrecz roznosi Macana turbo pod wieloma wzgledami. To sa zupelnie inne samochody. Testowalem Stelvio Q, jezdzilem Macanem troszke gorszym bo GTS ale wrazania z jazdy sa totalnie inne, Stelvio Q wygrywa praktycznie w kazdej kategorii. Poza systemem rozrywki moze, ale wiele osob tego nie potrzebuje.

  3. #983
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Ostatni dzwonek do robienia zakupów , zmieniają się przepisy ...
    Zmieniają się, ale nie ma tragedii, zwłaszcza dla tych, którzy nie robią większych przebiegów.

  4. #984
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Masz wyznaczniki o ktore opiera sie test i biorac je pod uwage oceniany jest dany produkt, tutaj samochod. Stlevio Q wygrywa a wrecz roznosi Macana turbo pod wieloma wzgledami
    Ty o wyznacznikach a ja o życiu. Ty oczekujesz sportu i wrażeń z jazdy (btw w kredensie na kołach ) a inni nie. Stelvio nie wygrywa w każdej kategorii bo kategorie którymi myślą ludzie których próbowałem przekonać do Stelvio są inne i wybrali innego tzw SUVa. Nawet dali więcej pieniędzy za niego.

    Ja wiem że będziesz bronił Stelvio do ostatniej kropli krwi bo wrzucasz każdy filmik czy test gdzie Stelvio jest wychwalane z opóźnieniem prawie maksymalnie godzinowym ale daj się wypowiedzieć innym bez docinania. Tobie się podoba a innym nie. Twój punkt widzenia jest już (nawet za bardzo) tutaj znany. Chciałem przedstawić swój. Moi znajomi to nie żadne wyznaczniki jak w testach to po prostu życiowe decyzje.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #985
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ty o wyznacznikach a ja o życiu. Ty oczekujesz sportu i wrażeń z jazdy (btw w kredensie na kołach ) a inni nie. Stelvio nie wygrywa w każdej kategorii bo kategorie którymi myślą ludzie których próbowałem przekonać do Stelvio są inne i wybrali innego tzw SUVa. Nawet dali więcej pieniędzy za niego.

    Ja wiem że będziesz bronił Stelvio do ostatniej kropli krwi bo wrzucasz każdy filmik czy test gdzie Stelvio jest wychwalane z opóźnieniem prawie maksymalnie godzinowym ale daj się wypowiedzieć innym bez docinania. Tobie się podoba a innym nie. Twój punkt widzenia jest już (nawet za bardzo) tutaj znany. Chciałem przedstawić swój. Moi znajomi to nie żadne wyznaczniki jak w testach to po prostu życiowe decyzje.
    Bardzo dobrze, ze go znasz ale nie o moj punkt widzenia tutaj chodzi tylko o test. Nie docinam tylko odpowiadam, widzisz zasadnicza roznice? Poza tym czy ja gdziekolwiek pisze o zyciowych decyzjach? Ja wrzucam wzmianke o tescie Alfy Romeo na forum o Alfie a Ty robisz jakies bezsensowne wycieczki o twoich zajomych.

    Poza tym pisze z doswiadczenia, zakladam, ze Ty nie prowadziles ani stelvio Q ani macana turbo performance?

    Chyba na tym polega forum, zeby dzielic sie doswiadczeniem? Stelvio Q jest zachwycajace, prowadzi sie praktycznie jak sedan a w wielu wypadkach nawet lepiej to jestem zachwycony tym samochodem.

  6. #986
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Chyba na tym polega forum, zeby dzielic sie doswiadczeniem?
    To ja się podzielę moim.

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Stelvio Q jest zachwycajace, prowadzi sie praktycznie jak sedan a w wielu wypadkach nawet lepiej
    Być może tak. Jednak jeśli weźmiesz wersję 280KM (ja akurat First Edition jechałem) i porównasz do Macana S (360KM) to już niestety porównanie nie wypada na korzyść Stelvio. Oczywiście różnica w cenie jest miażdżąca, ale tu widać, że jeśli nie idziesz w Alfie na maksa (czyli top wersja) to idziesz na kompromis. To samo jest w Giulii - albo totalny odlot w wersji Q, albo mikser pod maską (słabo) i świetne prowadzenie (super). Porsche jest bardziej spójnym autem - nawet w wersji S masz porządne 3.0V6, świetnie brzmiący wydech, bdb trakcję w trybie Sport/Sport+ i komfort jak przełączysz na normalny tryb. W tych rejonach cenowych niektórzy klienci nie tolerują kompromisów. To po prostu fakt, nie żaden zarzut.

    Jak na swoją cenę Stelvio oferuje naprawdę dużo. Giulia zresztą też. Teraz tylko pozostaje czekać, żeby AR zasypało kolejnymi wersjami tą przepaść pomiędzy 2.0R4, a 2.9V6.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #987
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Chyba na tym polega forum, zeby dzielic sie doswiadczeniem?
    No to ja się dzielę unikalnym (wg ciebie bezsensownym) doświadczeniem gdzie nigdzie nie przeczytasz o tym bo jest prywatne w przeciwieństwie do twoich testów gdzie po wpisaniu w google jest ich 50 stron. Wystarczy posortować po czasie i mamy dokładnie to co ty wklejasz tu.

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Stelvio Q jest zachwycajace, prowadzi sie praktycznie jak sedan a w wielu wypadkach nawet lepiej to jestem zachwycony tym samochodem.
    Napisz to jeszcze 100x bo w tym wątku jest dopiero 50x.
    Ja ci odpowiadam, że nie dla wszystkich jest zachwycające ale widzę, że cię to boli jakby to był twój projekt. Trochę dziwne zachowanie ale już wiele razy zdiagnozowane i opisane

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Być może tak. Jednak jeśli weźmiesz wersję 280KM (ja akurat First Edition jechałem) i porównasz do Macana S (360KM) to już niestety porównanie nie wypada na korzyść Stelvio. Oczywiście różnica w cenie jest miażdżąca, ale tu widać, że jeśli nie idziesz w Alfie na maksa (czyli top wersja) to idziesz na kompromis. To samo jest w Giulii - albo totalny odlot w wersji Q, albo mikser pod maską (słabo) i świetne prowadzenie (super). Porsche jest bardziej spójnym autem - nawet w wersji S masz porządne 3.0V6, świetnie brzmiący wydech, bdb trakcję w trybie Sport/Sport+ i komfort jak przełączysz na normalny tryb. W tych rejonach cenowych niektórzy klienci nie tolerują kompromisów. To po prostu fakt, nie żaden zarzut.
    Znakomite podsumowanie Jakbym słyszał moich (bezsensownych) znajomych.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #988
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No to ja się dzielę unikalnym (wg ciebie bezsensownym) doświadczeniem gdzie nigdzie nie przeczytasz o tym bo jest prywatne w przeciwieństwie do twoich testów gdzie po wpisaniu w google jest ich 50 stron. Wystarczy posortować po czasie i mamy dokładnie to co ty wklejasz tu.


    Napisz to jeszcze 100x bo w tym wątku jest dopiero 50x.
    Ja ci odpowiadam, że nie dla wszystkich jest zachwycające ale widzę, że cię to boli jakby to był twój projekt. Trochę dziwne zachowanie ale już wiele razy zdiagnozowane i opisane

    - - - Updated - - -



    Znakomite podsumowanie Jakbym słyszał moich (bezsensownych) znajomych.
    Gosciu a czy ja pisze, ze dla wszystkich? Napisalem ,ze ja jestem. Poza tym kazda opinia jest subiektywna, moja czy autora/ow testow. Dodatkowo mialem okazje prowadzic obydwa modele to rowniez "eureka" empirycznie poznalem roznice.

    Jak chcesz sortowac w google to smialo, po to jest forum, zeby rowniez o takich rzeczach pisac simple as that.
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 23-10-2018 o 13:34

  9. #989
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Twój punkt widzenia jest już (nawet za bardzo) tutaj znany.
    Śmiechłem. Dobrze że Twój jest tutaj nie znany

  10. #990
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Ostatnio miałem okazję przyjrzeć się Stelvio i uważam je za całkiem niezły samochód, choć szkoda, że to crossover. Bardzo tego żałuję, że świat idzie w kierunku miniaturyzacji i robią takie małe cosie. Albo SUV, albo sedan, bo w stosunku do Giulii raczej niewiele więcej miejsca mają właściciele Stelvio, zarówno z przodu jak i z tyłu czy w bagażniku. Różnice są totalnie marginalne. To, że ten samochód prowadzi się dobrze - może i tak, ale nie "jak na SUVa", tylko "jak na crossovera". To główny zarzut jaki mam do tego samochodu.

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory