Strona 100 z 105 PierwszyPierwszy ... 5090919293949596979899100101102103104105 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1,000 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #991
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    może i tak, ale nie "jak na SUVa", tylko "jak na crossovera". To główny zarzut jaki mam do tego samochodu.
    Ale pierdzielisz farmazony. Jeżeli Auto 470 cm szerokie na 190cm i z genialnym 4x4 nazywasz crossem, to jak kuźwa nazwiesz T-Rocka (422 cm) czy inne wynalazki jakich pełno w klase 420-450 cm (Jag E-Pace, Audi Q3, H. Tuson itp), a uchodza wręcz za "małe Suvy" mimo, że 3/4 nawet 4x4 nie ma?
    Może w USA Stelvio uchodził by za stsunkowo małego SUVa, w Europie i PL jest to spore auto. I tak już się ciezko tym parkuje na naszych wąskich parkingach.
    Jakiś dziwny tren jest, że jak coś nie ma 5m, to już nie jest SUVem, weźcie lepiej doczytajcie definicję.
    Jak ja tam zmieszczę 2 rowery (do środka), lub kilka nart i desek snow, to śmiało mogę prowadzić aktywne sportowe życie. Chyba, ze wy sportową użytecznosć kojarzycie z wożeniem 15 m jachtów .... nie rozwalaj mnie
    By było śmieszniej, akurat rozmiar wcale nie jest najważniejszy w podziale na SUVY/cross czy osobówki.

    SUVy narodziły się z potrzeby komfortowych terenówek (dziesiątki lat wszelkie terenówki były spartańskie i proste jak budowa cepa), gdzie jednak teren nie jest tak istotny, a bardziej wszechstronność.
    Crossy, to auta już praktycznie calkowicie pozbawione cech terenowych, czyli małe koła (zazwyczaj do 70 cm), mały prześwit (zazwyczaj 15-18 cm), praktycznie bez 4x4, ot 10% lepiej od zwykłych osobówek, a tym samym zazwyczaj auta do 450 cm.
    Właściwie prawie jedyną różnica crossa od osobówek, jest podwyższona wysokośc auta, no i może koła moze o 1-2 cale większe (by jak ktoś chce, to dał więcej gumy), i to w zasadzie wszystko.

    Więc Stelvio absolutnie NIE jest crossem. Prześwit 20cm, wielkie koła, 4x4, i pociągnie przyczepę o wadze takiej, jaką daje radę chocby Velar, którego nikt się nie czepia, że SUVem nie jest. W teście GF wypadł w terenie lepiej niz nawet XC60, który ma prześwit chyba 22 cm.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	top2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	162.8 KB
ID:	251591  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 24-10-2018 o 02:54

  2. #992
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Ostatnio miałem okazję przyjrzeć się Stelvio i uważam je za całkiem niezły samochód, choć szkoda, że to crossover. Bardzo tego żałuję, że świat idzie w kierunku miniaturyzacji i robią takie małe cosie. Albo SUV, albo sedan, bo w stosunku do Giulii raczej niewiele więcej miejsca mają właściciele Stelvio, zarówno z przodu jak i z tyłu czy w bagażniku. Różnice są totalnie marginalne. To, że ten samochód prowadzi się dobrze - może i tak, ale nie "jak na SUVa", tylko "jak na crossovera". To główny zarzut jaki mam do tego samochodu.
    Po pierwsze, fajna ta Twoja Brera.
    Dalej, a co, ekstremalnie, zapakuj pralkę albo lodówkę do Gulii... Graty na wakacje dla calej Rodziny i podróżuj komfortowo z dzieciakami. Aaaa jakby padało podczas nurkowania w bagażniku za torbami to Ci dupa nie zmoknie ale za to klapą w łeb zarobisz jak zaparkujesz na pochylni. Ot takie subiektywne spojrzenie. Każdy patrzy na inne rzeczy, potrzebuje auta do czegoś innego, ale wszyscy chcemy Alfę. Po to właśnie się robi różne wersje aby każdy dostał swój kawałek tortu.

  3. #993
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    SUV w Europie został pięknie wykreowany przez marketing. Skoro teren nie jest tak ważny jak piszecie to po ch.. ten prześwit i taki wielki gabaryt? 100x praktyczniejszy jest minivan. No ale nie jest modny. W sumie tak jak kombi Zapakujesz pralkę, na głowę ci nie napada przy nurkowaniu. Komfortowo z rodziną pojedziesz na wakacje. Nie wygląda jakby sedana osa urządliła. Nie pchasz przed sobą ściany powietrza i zaparkujesz bez problemu na każdym prakingu.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #994
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    SUV w Europie został pięknie wykreowany przez marketing. Skoro teren nie jest tak ważny jak piszecie to po ch.. ten prześwit i taki wielki gabaryt? 100x praktyczniejszy jest minivan. No ale nie jest modny. W sumie tak jak kombi Zapakujesz pralkę, na głowę ci nie napada przy nurkowaniu. Komfortowo z rodziną pojedziesz na wakacje. Nie wygląda jakby sedana osa urządliła. Nie pchasz przed sobą ściany powietrza i zaparkujesz bez problemu na każdym prakingu.
    Azar pierwszy Jedynie 6 Mazdy w kombi mi się podoba, ma taką samą pojemność bagażnika ale nie dali nowego 2.5t na Europę... Mam jeszcze 3kę ale Rodzina się nie miesci... A passat to wg. mnie nie auto.

  5. #995
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Po pierwsze, fajna ta Twoja Brera.
    Dalej, a co, ekstremalnie, zapakuj pralkę albo lodówkę do Gulii....
    ile razy w życiu pakujesz do auta lodówkę?
    i ile osób w ogóle wozi lodówki osobówkami? zamawiasz transport i gra.

  6. #996
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Lodówki Nie zapakujesz i wielu innych gabarytów tam nie zmieścisz , taki urok tego modelu !


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  7. #997
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    SUV w Europie został pięknie wykreowany przez marketing. Skoro teren nie jest tak ważny jak piszecie to po ch.. ten prześwit i taki wielki gabaryt? 100x praktyczniejszy jest minivan. No ale nie jest modny. W sumie tak jak kombi Zapakujesz pralkę, na głowę ci nie napada przy nurkowaniu. Komfortowo z rodziną pojedziesz na wakacje. Nie wygląda jakby sedana osa urządliła. Nie pchasz przed sobą ściany powietrza i zaparkujesz bez problemu na każdym prakingu.
    SUVy zastapiły w zasadzie terenówki ... powiedz mi, co jest bardziej praktyczne na codzień, terenówki czy SUVy? Wiec to nie jest już żadna moda, to to już zostanie.
    Równie dobrze mogę powiedzieć, że sedany to moda i są absurdalne. Bo wieszość sedanów nie jest ani reprezentatywna, anie nie jest praktyczna jak kombi, w terenie nie równa się z SUVami, itd itp. No po prostu same wady a czy ktos 523x dziennie pisze, że sedany są bez sensu?

    Wyższy prześwit, wiećej gumy, lepsze wsiadanie i widok jak najbardziej sie przydaje niektórym. Tobie nie, innym tak, wyobraź sobie.

    Minivan 100x praktyczniejszy? Bo praktycznosc kojarzysz tylko z gabarytem? Nie rozśmieszaj mnie.
    To samo z kombi. W obu samochodach bedziesz woził przez 99% czasu, 99% powietrza, a nie sprzętu i ludzi.
    Czego nie rozumiesz w tym, że SUV nie ma być samochodem mega pojemnym (może, ale nie musi), tylko posiadać cechy pozwalające mu wjechać w teren bardzo upierdliwy dla osobówek czy kombi (gdzie w kombi długie i niskie zwisy często przeszkadzają), o prześwicie 13-15 cm.

    Nie nowiną jest tez to, że w motoryzacji bardzo ważna jest też estetyka. Wiec jeśli nie wiesz, dlaczego niektórzy wybierają SUVY, to wiedz, że wiele osób rzyga jak widzi kombi czy vany, są tak obleśne zazwyczaj.
    Co prawda Audi robi fajne kombi, ale są jeszcze dłuższe i droższe od Stelvio, co mi nie pasuje, w dodatku idzie je spotkac co 50 m i mam już ich serdecznie dosyć
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dlaczego_suv.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	70.5 KB
ID:	251604  

  8. #998
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    ile razy w życiu pakujesz do auta lodówkę?
    i ile osób w ogóle wozi lodówki osobówkami? zamawiasz transport i gra.
    to raczej taka przysłowiowa "lodówka" - myślę że chodzi o zapakowanie większej ilości gratów na jakiś wyjazd wakacyjny z rodziną czy jakąś awaryjną sytuację ze coś trzeba komuś pomóc, przewieźć - tu się nie zmawia transportu tylko chce się na szybko załadować i przewieźć
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #999
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Przecież napisałem "to ekstremalnie". Tak czy siak, to też jest kwestią gustu -> "ile ludzi, tyle bajek".
    Mam Alfe i się z niej cieszę, chociaż cipka ostatnio nie zareagowała na wciśnięcie gazu i to przy ruszaniu spod świateł - ale to na razie jednostkowy przypadek.

  10. #1000
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    SUVy zastapiły w zasadzie terenówki ... powiedz mi, co jest bardziej praktyczne na codzień, terenówki czy SUVy?
    Imho terenówka. Terenówką wjedziesz w teren i pojedziesz na autostradzie. Zapakujesz sporo gratów. SUVem europejskim w teren (prawdziwy a nie polne drogi gdzie zwykły sedan da radę tylko wolniej) to raczej nie polecam.
    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    To samo z kombi. W obu samochodach bedziesz woził przez 99% czasu, 99% powietrza, a nie sprzętu i ludzi.
    No i to połowa ludzi w SUVach robi. Jak chcę przewieźć lodówkę (raz na kilka lat) to wynajmuję taxi bagażowe za grosze.

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    cechy pozwalające mu wjechać w teren bardzo upierdliwy dla osobówek czy kombi
    Ile razy jedziesz w terenie? To jakby Trzymać krowę w domu jak chcesz się raz na miesiąc napić mleka No i krowa modna Bo znajomi nie mają takiej tylko łaciate w lodówce Ja po prostu zrobiłem sobie kalkulację. W "teren" wjeżdżam tylko na nartach. Dojazd na wieś polnymi czy leśnymi Veloce idzie jak burza. To po co mi szafa na kołach i spojrzenia innych że jak samochód duży to co innego małe

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Nie nowiną jest tez to, że w motoryzacji bardzo ważna jest też estetyka. Wiec jeśli nie wiesz, dlaczego niektórzy wybierają SUVY, to wiedz, że wiele osób rzyga jak widzi kombi czy vany, są tak obleśne zazwyczaj.
    Co prawda Audi robi fajne kombi, ale są jeszcze dłuższe i droższe od Stelvio, co mi nie pasuje, w dodatku idzie je spotkac co 50 m i mam już ich serdecznie dosyć
    Czyli tak jak myślałem dla "wyróżnienia się" Dokładnie to co zaplanował marketing. Chylę przed nimi czoła bo to mistrzostwo świata. Czekam na koenigsegg suv to będzie beka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory