Strona 101 z 105 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #1001
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Imho terenówka. Terenówką wjedziesz w teren i pojedziesz na autostradzie. Zapakujesz sporo gratów. SUVem europejskim w teren (prawdziwy a nie polne drogi gdzie zwykły sedan da radę tylko wolniej) to raczej nie polecam.

    ...
    Żle, terenówką NIE "pojedziesz na autostradzie" - chyba, że załądowaną przynajmniej na 200-300kg i/lub max 90km/h. Między innymi tym się różni SUV od "prawdziwej" terenówki - wypadałoby lepiej się przygotować do dyskusji

  2. #1002
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Imho terenówka. Terenówką wjedziesz w teren i pojedziesz na autostradzie. Zapakujesz sporo gratów. SUVem europejskim w teren (prawdziwy a nie polne drogi gdzie zwykły sedan da radę tylko wolniej) to raczej nie polecam.
    Ale nie rozumiesz, że prawie nikt nie potrzebuje rasowej terenówki? Na 1 taką osobę, przypada z 20-50 takich, którym wystarczą właściwosci terenowe SUVa, a nie rasowej terenówki. Czego nie ogarniasz, czego tutaj twój móżdżek nie może przyswoić?
    Po co wieć super terenówka, która znacznie gorzej spisuje się potem nie tylko na autostradzie niż SUV? Chcesz powiedzieć, że specjalistyczna terenóka będzie się prowadziła jak Stelvio? Przypominam ci, że w testach łosia (itp na stabilność) Stelvio zachowuje się prawie identycznie jak Giulia Q!

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No i to połowa ludzi w SUVach robi. Jak chcę przewieźć lodówkę
    No i kuźwa brawo! Powoli może zaczniesz ogarniać, że SUV nie musi być podwyższonym kombi! I że minivany o kombi, to niekoniecznie wymiennik czy alternatywa SUVa! Brawo! Rozumiesz już czy nie?

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    le razy jedziesz w terenie? To jakby Trzymać krowę w domu
    A dlaczego sam sobie przeczysz, brak argumentów XDDDD
    Przecież ty i tobie podobni z podobną chorobą (ból dupy), mówicie, że SUVy to nie terenówka XD
    Mi nie potrzeba terenówki, ale właściwości takich, jakich ma choćby Stelvio.
    Mam też inny, niższy samochód, którym na niektórych swoich trasach non stop obcieram przy terenowych dorgach, ba nawet w galeriach na podjazdach/zjazdach. A na każdej słabej drodze musze mocno zwalniać.
    W Stelvio się sie pierdolę i jadę jak po normalnej drodze. Nie potrzeba mi od razu terenówki.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Czyli tak jak myślałem dla "wyróżnienia się"
    Podałem wiele powodów, ale jak nie masz argumentów, to wybierasz tylko to, co tobie pasuje, żałosne XD
    Równie dobrze mógłbym powiedzieć, dlaczego ty kupiłes Giulię, a nie Audi A4/S4?
    A by było śmieszniej, Stelvio nie jest dla mnie najładniejszym samochodem, na jaki mogę sobie pozwolić (analizując tylko nowe, bo starsze mogę kupią prawie każde jaki mi się zamarzy), no i co? Złapali mnie na wygląd? XD Ty jestes chodząca beka XD

    już ci nie raz pisałem, że masz mentalnośc dziecka. Kupno samochodu to zazwyczaj wiele kompromisów. Tymczasem takie dzieci jak ty, jak im powiesz, że chciałeś coś z mocnym silnikiem, trochę właściwiści terenowych, trochę przestrzeni i podwyższone nadwozie, bo często wsadzać dzieci do fotelika i masz chorego ojca na krtęgosłup, który nie moze sie schylać, itd itp, to będzie mówić:
    - to dlaczego nie kupiłeś kombi,
    - to dlaczego nie kupiłeś Lambo,
    - to dlaczego nie kupiłeś minivana,
    - to dlaczego nie kupiłeś kompakta
    - to dlaczego nie kupiłeś limuzyny,
    - czyli podawał skrajności, mimo że żadnej skrajności nie potrzebujesz.
    No właśnie dlatego, że żadne z tych jako 1 model mi nie pasował, ani pod kątem potrzeb, ani wyglądu, ani gabarytów (tak wiem, zauważysz z tego tylko wygląd XD).

    Dla mnie np twoja Giulia to 100% zmarnowanej kasy.
    Bo ani nie jest wielce reprezentacyjna (dlaczego nie kupiłłeś A6, BMW 5, Merca E?), ani nie jest sportowa (dlaczego nie kupiłeś Mustanga lub S5?), ani praktyczna (dlaczego nie kupiłeś kombi?), o właściwosciach terenowych nie wspominając, ale nawet dziurawe drogi i felgi 19-tki to beka w porównaniu z tym, co ja wyprawiam na 20 w Stelvio.
    Jedyne co Giulie ratuje, to właśnie wygląd i chęć wyróżnienia. I idąc twoim tokiem rozumowania, złapali cie jak zwykłego leszcza XDDDDDDDDDD
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 25-10-2018 o 09:03

  3. #1003
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Z niektórymi fajnie by bylo tu jakieś pifko wypić...
    First -> duże "męskie" bro! I pogadać o Stelvio - żeby w temacie było

  4. #1004
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Ja sie dziwię, że Wy dajecie sie temu azarowi tak podpuszczać...moim zdaniem to troll, mentalnie leszcz, jakis nastolatek prowokujący wszystkich dla beki...

  5. #1005
    Użytkownik Świeżak Avatar arteg83
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Lubaczów
    Auto
    156 SW 2.4 175KM - była, 156 SW 1.9 158 KM - była, S-Max 2.0 140KM - jest
    Postów
    191

    Domyślnie

    w tej chwili azar jest rozczarowany swoją veloce, dlatego szlag go bierze, że wy nie jesteście rozczarowani Stelvio.
    Vectra B 93' 1.6 75 KM - była
    Honda Accord 99' 1.8 136 KM - była

    156 SW 05' 2.4 175 KM - R.I.P

    156 SW 05' 1.9 158 KM - była
    Ford S-Max 07' 2.0 140KM - jest


    Zawsze są dwa uda. Uda się albo nie uda...

  6. #1006
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Arteq czy Ty aby nie mieszkałeś aby na studiach we Wrocławiu...?

  7. #1007
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Żle, terenówką NIE "pojedziesz na autostradzie" - chyba, że załądowaną przynajmniej na 200-300kg i/lub max 90km/h. Między innymi tym się różni SUV od "prawdziwej" terenówki - wypadałoby lepiej się przygotować do dyskusji
    Sciemniasz kolego. Napalony bylem na Stelvio a w koncu kupilem Jeepa GC WK2, Overland, 3.0 V6 Diesel. Na autostradzie spisuje sie swietnie, wcale nie trzeba ladowac 200-300kg... Jezeli chodzi o teren to jest reduktor, blokada tylnego mostu i pneumatyczne zawieszenie, dzieki ktoremu mozna go podniesc w gore. Popatrz sobie na YouTube jak GC radza sobie w terenie.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  8. #1008
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Jazda na wprost to jeszcze pół biedy, gorzej, jak nagle będzie trzeba zmienic tor jazdy.
    https://www.youtube.com/watch?v=_xFPdfcNmVc
    - Jeep przy 71 kmh jeszcze sobie radził, ale to słaby wynik.

    Stevlio zachowuje się podobnie jak Giulia Q.
    https://www.youtube.com/watch?v=IrQMBfRlzfA
    - Stelvio przy 81 kmh zmieściło się na pasie (gdyby ktoś lub dzik ci na drogę wyskoczył)

    https://www.youtube.com/watch?v=i7IDM07l5d0
    Giulia Q przy 82 kmh latała jak szalona.
    Przyzwoite wyniki to te powyżej 77 kmh, stąd zresztą nazwa strony

    Zwykła Giula już przy 79 przewracała:
    https://www.youtube.com/watch?v=DMXjC5ytuaY

    To tak dla tych, którzy mówią, że każdy SUV jest gówno wart

  9. #1009
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Sciemniasz kolego. Napalony bylem na Stelvio a w koncu kupilem Jeepa GC WK2, Overland, 3.0 V6 Diesel. Na autostradzie spisuje sie swietnie, wcale nie trzeba ladowac 200-300kg... Jezeli chodzi o teren to jest reduktor, blokada tylnego mostu i pneumatyczne zawieszenie, dzieki ktoremu mozna go podniesc w gore. Popatrz sobie na YouTube jak GC radza sobie w terenie.
    Bo Jeep GC to była kiedyś prawdziwa terenówka, którą w dobie mody na SUVy, próbują do SUVa upodobnić wizualnie. Na szczęście nie został jeszcze całkowicie wykastrowany z właściwości typowej terenówki (stały napęd 4x4 z reduktorem), ale na off-roadach rządzą starsze modele, bo mało kto wydaje 300 tys, żeby nowe auto taplać w błocie

    P.S. Jeepnięci by Ci powiedzieli, że tylny most to był w Polonezie, a w Jeepie jest dyfer
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 30-10-2018 o 21:52
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #1010
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Sciemniasz kolego. ....
    Oj tam, nie ściemniam, kolego... Piszę jak jest. Po co mi ściemniać, co z tego bym miał? Nie musisz się zgadzać...

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory