Strona 102 z 105 PierwszyPierwszy ... 2529293949596979899100101102103104105 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,011 do 1,020 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #1011
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Jazda na wprost to jeszcze pół biedy, gorzej, jak nagle będzie trzeba zmienic tor jazdy.
    https://www.youtube.com/watch?v=_xFPdfcNmVc
    - Jeep przy 71 kmh jeszcze sobie radził, ale to słaby wynik.

    Stevlio zachowuje się podobnie jak Giulia Q.
    https://www.youtube.com/watch?v=IrQMBfRlzfA
    - Stelvio przy 81 kmh zmieściło się na pasie (gdyby ktoś lub dzik ci na drogę wyskoczył)

    https://www.youtube.com/watch?v=i7IDM07l5d0
    Giulia Q przy 82 kmh latała jak szalona.
    Przyzwoite wyniki to te powyżej 77 kmh, stąd zresztą nazwa strony

    Zwykła Giula już przy 79 przewracała:
    https://www.youtube.com/watch?v=DMXjC5ytuaY

    To tak dla tych, którzy mówią, że każdy SUV jest gówno wart
    Przecież te testy potwierdzają jedynie to co wiemy prawie wszyscy, że Stelvio nie prowadzi sie tak dobrze jak Giulia.

  2. #1012
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    W którym miejscu?
    Pierwszy test Stelvio zaczyna wywracać pachołki przy 81 kmh, Giulia przy 79, oba mieszczą się w drodze.
    Drugi test oba auta pokonują równie dobrze. Więc?
    Jesli już, to potwierdzają to, że niewiele ustępuje Giuli w sytuacjach codziennych (o torze/drifcie zapomnijmy), i że bliżej jej w prowadzeniu do Giuli niż klasycznych SUVów.
    Tak samo, jak mitem jest to, że SUVy te o sportowym zacięciu sa bardzo wywrotne. Tak się składa, że mają propocje szerokości do wysokości jak zwykłe kompakty.
    Np: Stelvio czy Macan mają te szerokości 190-195 cm, przy wysokości 162-165 cm.
    Prawie wszystkie kompakty miały jeszcze niedawno 177 cm szerokości, co przy proporcjach z Stelvio/Macana daje wysokość 150 cm.
    A kompakty własnie mają te 145-150 cm. O kompaktach (np: Golf GTI, Megane RS czy Civic T. R) jakoś nikt nie mówi, że to wywrotne czy niesterowalne auta
    Co innego, SUVy które potrafią miec ponad 170 cm wysokości przy szerokościach 185 cm, to już trochę tyczki.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 31-10-2018 o 17:15

  3. #1013
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie widzisz dość oczobitnej różnicy gdzie Giulia w dieslu, mimo zwiększanej prędkości ma bardzo powtarzalne przejazdy, jedzie jak po sznurku, a stelvio ryje przodem i się ratuje dość znaczną ingerencją esp żeby utrzymać w torze jazdy? Zresztą sami mówią w komentarzu, że stelvio nie jest w stanie przejechać łosia szybciej niz 77km/h bez potrącania pachołków. Na prawdę nie ma co się boksować z fizyką, suv stelvio zawsze będzie upośledzoną wersją giulii jeśli chodzi o prowadzenie. Niemniej jak na suva prowadzi się nieźle.

    Nie bardzo też rozumiem prób stosowania jakiś proporcji obrysów do udowadniania prowadzenia. To tak nie działa, pomimając pierdylion innych czynników dlaczego te hot hatche jeżdżą jak jeżdżą. Poczytaj sobie co to roll center, środek ciężkości, momenty bezwładności itd.

  4. #1014
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Spójrz na fakty, Giula nie przewraca przy 78, Stelvio przy 77.
    I wbrew temu co mówisz, przy 77 całkiem spoko sobie radzi (to, że głębiej nurkuje wynika choćby z większego skoku, normlana sprawa), ba, nawet przy 81 nie ma tragedii (nie wierzysz .. obacz sobie na końcu Golfa GTI przy 73).
    Ja nigdzie nie twierdzę, ze Stelvio lepiej czy nawet tak samo jeździ jak Giulia, ale róznica jest SYMBOLICZNA (w zasadzie o 1 km/h), podczas gdy wieśzosć innych SUVów wymięka w okolicach 70).
    Tymczasem o SUVach panuje taka opinia, jak by przy każdym skręcie kierownicy właściwie miało glebę zaliczyć, ile ja razy takie dyskusje toczyłem czy w realu czy na YT

    A co do obrysów i środka cięzkości itp to nie musze niczego doczytywać, bo dobrze wiem o co chodzi. Pisałem o innym aspekcie.
    Ludzie pisząc o SUVach właśnie bardzo spłycają te dyskusję, właściwie tylko to ich wysokości.
    A to właśnie te proporcje tez na to wpływają. I chyba mnie znowu źle zrozumiałeś, też nie twierdzę, że Stelvio lepiej się prowadzi niż Type R czy GTI, obalam tylko argument, w który się często spotyka, że wysokosc SUVów sama w sobie jest problelem.
    Nie, nie jest, jeśli idzie za tym szerokośc i inne czynniki.
    Kamień, który ma 50 cm wysokości ale tylko 5 cm szerokosci, szybciej się przerwóci, niz ten który ma 5 m wysokości, ale 10m szerokości.
    Stelvio by poprawić te właściwości jest szersze o 4 cm względem Giuli (a Q o 9), a co do środka ciezkości, bardzo wazny jest tutaj aspekt jego położenia wzgledem osi kół.
    Koła w Stelvio też są o te 12 cm większe, a więc środek ciezkości nie ucieka wcale aż tak do góry, jak niektórzy myślą.

    - - - Updated - - -

    I skoro już jesteśmy przy Golfie, to .... wypadł gorzeje niż Stelvio, przy 76 latał jak szalony, przewracał przy 77
    https://www.youtube.com/watch?v=xSgfvwqXpm8

    także tego

    - - - Updated - - -

    A moze Golt GTI wspaniale wypadł, szersze laczki i "poczytaj sobie" itd?
    Hymmm no nie bardzo, przy 73 robi sajgon
    https://www.youtube.com/watch?v=Y0m_JPqMfxA

    No ale to Stelvio boksuje się z fizyką?
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 01-11-2018 o 00:31

  5. #1015
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    Moje trzy grosze ...

    To o czym jest mowa wyżej to zasadniczo sprowadza się do różnicy sedan/kombii.
    Kombi zawsze będzie dawało lekko większe rzucanie tyłem w porównaniu do sedana - takie na przykład Subaru Impreza vs Subaru Impreza Kombi.

    Tak więc Stelvio jest dobre, a Gulia lepsza ;-)

  6. #1016
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Od jednego z dealerów otrzymałem ofertę na skonfigurowane przez mnie Stelvio za 160 700 do kupienia za 159 tysiace + gwarancja Mopar na 3 lata / 75000 kilometrów za 4500 złotych. Moim zdaniem słaby rabat, ale co ważne oferują wesję business dla klientów bez DG. Ich patent na to wyglada tak, że pobierają zaliczkę 10%, rejestrują auto na siebie na okres 3 tygodni, a następnie rejestrują na kupującego.

    Dodam, że jest to oficjalny dealer AR, żaden broker, czy inna ściema.

    Waszym zdaniem coś takiego może przejść? Dopłata do wersji Super to ponad 20 tysięcy złotych, jednak rabat na auto za 160 700 w wysokości 1% to trochę słabo. Ktoś z was negocjował zakup wersji business?

    Waszym zdaniem oferta warta uwagi?
    Mój konfig to Stelvio 200 w montecarlo Blue, android/apple, łopatki, asystent kierowcy plus.
    Jakby nie patrzeć to po chipie niemal trzystukonny SUV z napędem na 4 koła, automatem i znośnym wyposażeniem za 160 tysięcy. Nigdzie indziej nie ma takiej okazji.
    Giulia business jest tańsza na starcie o 20 000 złotych, ale jest mniej praktyczna, nie ma napędu na 4 koła i opcje w konfiguratorze są nieco droższe (różnice kilku-kilkunastu stow na pakiecie/opcji). Stelvio ma ponadto elektryczną klapę, bardziej ustawny bagażnik oraz lepszą wartość rezydualną

    Osobna kwestia to słabe, materiałowe fotele w wersji business. Ktoś z was bawił się w wymianę na zwykle skórzane lub sportowe skórzane fotele?

    Czy waszym zdaniem warto interesować się szklanym dachem? W SUV może to być fajna opcja, ale podobno w autach z czarnym wnętrzem niemiłosiernie nagrzewa wnętrze i klimatyzacja ledwo daje radę. Pamietajmy, że do Stelvio nie można dokupić wentylowanych foteli.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 01-11-2018 o 11:54

  7. #1017
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Porównaj sobie tą ofertę z dostępnymi autami z 2017 roku, które możesz mieć od ręki i ponegocjować jeszcze cenę i warunki gwarancji i sam sobie odpowiedz, na pytanie, czy to dobra oferta. Przykładowe auto (nawet w Twoim kolorze) w konfiguracji cennikowej za ponad 200 tys. wystawione na otomoto za 160+ tys.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#014f7306b3
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #1018
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź Krzysztof.
    Podana przez ciebie oferta dotyczy wersji Super, która już na starcie jest droższa od business o 20 tysięcy, ponadto ten samochód ma kilka niepotrzebnych opcji (opcjonalne fegi i mapa Europy zachodniej), a nie posiada łopatek, które są dla mnie must have. Skóra techniczna to plus, ale bez wentylacji aż tak bardzo mi na niej nie zależy.

    Nie przeszkadzają mi bazowe felgi, zrobię z nich zimowy komplet, a na lato wybiorę 19-20 calowe z modeli Q lub 1st edition kupując w internecie.

    Jestem zadowolony ze swojego konfigu, niemniej rabat mnie nie satysfakcjonuje. Spróbuję wynegocjować coś więcej lub dodatkowo gwarancję za darmow/pakiet serwisowy

  9. #1019
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    rabat dali raczej slaby , choc nie mozesz patrzyc na niego ze to 1% bo dali ci gwarancję za kolejne 3%. na stelvio sa mniejsze rabaty niz na giulie pewnie dlatego ze sprzedaje się 2x lepiej. poza tym rabat pewnie masz mnieszy bo nie bierzesz na DG. moze udaloby sie go zwiekszyc dla grupy zawodowej jesli sie lapiesz badz dla wlasciciela alfy (nie wiem jak teraz wyglada polityka rabatowa). sprobuj tez w jakis 2 innych salonach zapytac o oferte.

  10. #1020
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    O ja, widzę, że jesteś pewnie z tych co muszą mieć rację za wszelką cenę więc nie będę się za bardzo rozwodził.

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Spójrz na fakty, Giula nie przewraca przy 78, Stelvio przy 77.
    I wbrew temu co mówisz, przy 77 całkiem spoko sobie radzi (to, że głębiej nurkuje wynika choćby z większego skoku, normlana sprawa),
    Nurkowanie nie ma żadnego związku ze skokiem zawieszenia. Możesz skonstruować zwieszenie z dużym skokiem, które nie będzie się wykładało ani nurkowało, i odpowiednio z małym skokiem, które będzie dobijać do odbojów. Niby oczywiste ale jednak nie.

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Ja nigdzie nie twierdzę, ze Stelvio lepiej czy nawet tak samo jeździ jak Giulia, ale róznica jest SYMBOLICZNA (w zasadzie o 1 km/h), podczas gdy wieśzosć innych SUVów wymięka w okolicach 70).
    To nie jest symboliczna różnica. Tempo rotacji, reakcji na zmianę kierunków toru jazdy, czy utrzymania prędkości jest znaczny. Patrzysz tylko na prędkość początkową testu i liczysz pachołki, zapominasz, że tam gdzieś po drodze jest jadące auto. Posłuchaj komentarza, który opisuje dokładnie to co widać na filmie.

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    A co do obrysów i środka cięzkości itp to nie musze niczego doczytywać, bo dobrze wiem o co chodzi.
    Każde Twoje kolejne zdanie poniżej tego udowadnia, że jednak do końca nie wiesz o co chodzi:

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Pisałem o innym aspekcie.
    Ludzie pisząc o SUVach właśnie bardzo spłycają te dyskusję, właściwie tylko to ich wysokości.
    A to właśnie te proporcje tez na to wpływają. I chyba mnie znowu źle zrozumiałeś, też nie twierdzę, że Stelvio lepiej się prowadzi niż Type R czy GTI, obalam tylko argument, w który się często spotyka, że wysokosc SUVów sama w sobie jest problelem.
    Nie, nie jest, jeśli idzie za tym szerokośc i inne czynniki.
    Kamień, który ma 50 cm wysokości ale tylko 5 cm szerokosci, szybciej się przerwóci, niz ten który ma 5 m wysokości, ale 10m szerokości.
    Stelvio by poprawić te właściwości jest szersze o 4 cm względem Giuli (a Q o 9), a co do środka ciezkości, bardzo wazny jest tutaj aspekt jego położenia wzgledem osi kół.
    Koła w Stelvio też są o te 12 cm większe, a więc środek ciezkości nie ucieka wcale aż tak do góry, jak niektórzy myślą.
    Po pierwsze nie pisałem nigdzie że twierdzisz, że stelvio lepiej jeździ od gofra. Mówiłem o całej masie innych czynników które czynią takie porównania zupełnie bezcelowymi. Co jest zupełnie bezsensownego w porównywaniu proporcji szerokości wysokości auta to to, że auto nie składa się z jakiejś jednolitej materii gdzie stosunkowo łatwo byłoby policzyć pole powierzchni i środek ciężkości auta, bo jakoś jednak większość masy na ogół jest gdzieś zlokalizowane poniżej geometrycznego środka. W skrócie możesz mieć auto, które będzie wyższe i węższe niż stelvio a będzie lepiej od niego prowadzić. Nie wszystko da się wykoncypować na pałę geometrią na poziomie podstawówki. A o aspektach środka ciężkości niewiele można powiedzieć dopóki nie znamy jego odległości od roll center.


    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Koła w Stelvio też są o te 12 cm większe, a więc środek ciezkości nie ucieka wcale aż tak do góry, jak niektórzy myślą.
    Na pewno nie są, bo przy takiej różnicy to już zacząłby się robić dramat wizualny jak i dynamiczny.
    Różnica w statycznej średnicy koła między Giulią i Stelvio to ok 8cm więc pewnie różnica w promieniu dynamicznym to będzie w okolicach 3cm. Plus wyższy prześwit, wyższe nadwozie co za tym idzie wyżej położone cg, różnica odczuwalna dla każdego obytego z jazdą.


    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    No ale to Stelvio boksuje się z fizyką?
    Nie no, Ty. Może zamiast z innymi teoretykami się kłócić po youtubach i forach, że jakby zrobić dostatecznie szerokiego suva to by tłukł wszystko na kręciołach, może lepiej wziąć np. którąś z książek tego Pana https://amzn.to/2AI7MZ7 i przede wszystkim zażyć trochę praktyki bo to najlepsza nauka

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory