Strona 2 z 155 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Mazda 6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Czyli mnie jednak nie zaćmiło podczas jazdy testowej
    Zgadzam się całkowicie z opinią z filmiku. W sumie to jestem lekko zdziwiony taką
    pozytywną oceną Niemców.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 15-07-2016 o 19:36

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Dość ciekawe porówanie w którym Giulia jest wychwalana i jak się ktoś dobrze w słowa wgryzie, Niemcy dają do zrozumienia, że Giulia mimo niższej ceny daje wszystko to co M3 a czasem nawet i więcej... Jest też informacja o skrzyni dwusprzęgłowej, która miała by się pojawić w dalszych wersjach.
    http://www.autozeitung.de/auto-vergl...m3-competition

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 1.8TS, 166 2.5V6, 166 2.0TS, Thesis 20VT, Stilo Abarth, Fiat Coupe 20VT 16VT 16V, Lancia DeltaHF
    Postów
    34

    Domyślnie

    Odbyłem dzisiaj jazde próbną Giulia 2.2 dieslem. Mam sporo włoszczyzny i liczyłem, ze ten wóz mnie czyms przekona. Wrazenia ze srodka sa bardzo przeciętne. Na górze deski rozdzielczej jakas grubo parchata guma jak w Alfach z lat 70 na słupkach. Fotele stołkowate jak w VW Golfie, boczki to szkoda gadać, u góry guma jak na desce rozdzielczej, osłona głośnika jak w Pandzie, klamki plastikowe, wyswietlacz schowany za matową szybka, która wyglądała jak najtansza folia na telefon ( juz porysowana). Mozliwe, ze to była folia i jeszcze jej nie zdjęli. Gniazdzo USB wkomponowane w kawał plastiku jak w jakims urzadzeniu przemysłowym. Kierownica fajna. Zegary bez polotu. Teraz wrazenia z jazdy. Jestem zainteresowany tylko wersja benzynowa, wiec diesel mnie nie interesuje, ale tylko taka wersja była dostępna do testów. Drgania przy uruchamianiu silnika były bardzo duze, całe nadwozie sie trzesło, po dwóch cyklach systemu Start&Stop musiałem go wyłączyc. Dzwignia zmiany biegów drgała zauwazalnie na biegu jałowym, przy wrzucaniu drugiego biegu słyszalny był hałas, jakby koło dwumasowe, albo łożysko oporowe. Co do silnika, to nie wypowiadam sie, poniewaz połaczenie diesla z manualem to jakas katorga w jezdzie miejskiej. Czekam na benzyne z automatem. Z zewnatrz poprawnie, bez żadnego detalu tak ważnego we włoskich projektach. Nie wiem co o niej mysleć, bo rozwazamy trzy wozy: Talisman, Optima i właśnie Giulia. Ja obstawiałem poczekanie na Giulie, ale Marchione odebrał chyba dusze Alfie i sprzedał ją w zamian za tylny napęd. Oby się dobrze sprzedawała i przyciągała klientów, porównując z konkurencją bedzie miała cięzkie zadanie, bo oprócz napędu na tył nie ma żadnego atrybutu przechylającego pałeczkę na jej strone. Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar latem666
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Były: Corsa B 1.2 16V, AR 156 1.6 TS SW R.I.P. Jest: 156 SW FL 1.9 JTD 8v
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    tak przeleciałem na szybko ten filmik i gość mnie rozwalił. Nie trafiłem na żadne ujęcie, na którym by trzymał kierownicę obiema rękami. Jak można takiemu ignorantowi dawać samochód do testów...

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skuhn Zobacz post
    ...Nie wiem co o niej mysleć, bo rozwazamy trzy wozy: Talisman, Optima i właśnie Giulia.
    No to niezły macie rozstrzał - żaden z tych samochodów nie jest chyba konkurentem dla pozostałych, inne cele, ceny, właściwości.

    Oglądnąłem parę dni temu w salonie FAP białą Giulie bida wersje choć miała dorzucony xenon z AFS i navi. Chwilowo nie było egzemplarza dostępnego na jazdy testowe.

    Co do Twojej opinii o wnętrzu Giuli w dużej części się zgodzę, dla mnie jak w Giulietcie, od połowy deski i boczków w dół okropny plastik a'la Skoda czy Dacia. Góra deski i boczków też jakaś taka nie bardzo - w 159 jedno i drugie było o parę klas lepsze. Niektóre elementy jednak mi pasowały - udające alu (tak myślę) szczotkowane/czarne plastiki całkiem dobre wrażenie robiły. Siedzenia chyba na jakieś tłuste tyłki amerykańskie - latałem na boki bo mają za szeroki środek fotela. System multimedialny/navi sprawdziłem tak na szybko 1 minutę, nie miałem się czego przyczepić - wydawał się sensowny, szybki i prosty w obsłudze. Wyświetlacz był ten mniejszy, też wydawał się całkiem OK (nie wiem jak przy bezpośrednim świetle słonecznym). Materiały na siedzeniach (przypominam wersja bida), były też lepsze niż się spodziewałem w podstawowej wersji, choć kolorystyka dość nudna.
    Bagażnik, i a przede wszystkim jego wejście są większe (od 159), to na plus. Jakoś tak trochę tandetnie klapa podłogi bagażnika wyglądała (znowó coś a'la Skoda Fabia). Pod spodem wypełnienie głównie pianką z wnękami tylko na zestaw naprawczy - ja bym oczekiwał jakiś sensowniejszych i większej ilości schowków na pierdoły właśnie tam, i lepszej jakości podłogi i systemu dostępu do schowków pod nią. Wersja w salonie była bez kładzionej/dzielonej kanapy - nie wiem jak można i po co taką bidę wypuszczać w tej klasie. Jest opcja na dzieloną kanapę z tego co pamiętam, tyle że sam otwór nie jest zbyt duży - z boków jak i zgóry mocno ograniczony (wrażenie że dużo bardziej niż w 159 sedan).

    Wnętrze wystarczająco obszerne, przy moim wzroście (187cm) i ustawieniu pod siebie fotela kierowcy, z tyłu jeszcze się mieściłem (na co nie ma szans w 159). Nie sprawdzałem jak z zapasem nad głową, ale ot tak siadając, głową nie zachaczyłem o podsufitkę (co zdarzyło mi się np w nowym Mondeo)

    Na co zwróciłem uwagę, to na postoju/wyłączonym silniku lewarkiem skrzyni biegów jakoś tak ciężko się operowało. Trzeba przyglądnąć się temu jak to wygląda podczas jazdy, bo jeśli tak to działa, to będzie spowalniać zmianę biegów.

    A tak w ogóle to czekam na automat w benzynie dostępny do testów.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ten wątek miał być bez dywagacji i porównań do Kii czy BMW, tylko zdjęcia, testy, filmy.

    Żeby nie śmiecić. Crash testy:
    https://www.youtube.com/watch?v=8I83t6CP-eQ

    oraz raport NCAP:
    http://www.euroncap.com/en/results/a...o/giulia/24849

    Jak widać mamy możliwość doposażenia Giulii w bajery związane z bezpieczeństwem – hamowanie przed przeszkodami itp.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Dokładnie, wolne rozmowy prowadzić w Alfa Giulia-2015. Tutaj proszę 'suche' fakty/testy/linki.
    Tylko odniosę się do bezpieczeństwa do postu @jahu:
    W Giulii w każdej wersji w standardzie masz te bajery! Radar jest zawsze - to nie opcja.
    Pozdro,
    Bartas

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    W Giulii w każdej wersji w standardzie masz te bajery! Radar jest zawsze - to nie opcja.
    Przejrzałem. Mamy w Giulii w standardzie:
    SYSTEM AEB (AUTONOMOUS EMERGENCY BRAKE)

    Nie udało mi się namierzyć, czy w standardzie jest również aktywny tempomat, wiem, że jest częścią pakietu Driver Assistance Dynamic Package są:
    Adaptive Cruise Control (Stop and Go), Lane Departure Warning, Autonomous Emergency Brake (AEB), Forward Collision Warning Plus and automatic high-beam system

    Ale skoro AEB jest w standardzie to może ten pakiet też jest w standardzie?

    PS. Dziwi brak poduszki kolanowej, ale pięć gwiazdek i tak jest. System AEB chyba lepiej działa niż w jaguarze:
    https://youtu.be/CXsP9TtbS4w?t=388

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory