Strona 83 z 155 PierwszyPierwszy ... 33737475767778798081828384858687888990919293133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #821
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Giulia podana jako przykład dobrego designu w morzu przyklejonych do deski tabletów z Biedronki w autach "premium" typu Kałdi czy Szmelcedes
    https://www.youtube.com/watch?v=OcszMakTHCw
    Czwarta minuta filmu, ale polecam cały.
    No normalnie jak w przedszkolu

  2. #822
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    ...https://www.youtube.com/watch?v=OcszMakTHCw
    Czwarta minuta filmu, ale polecam cały.
    No tak, cały, bo w zasadzie każdy z punktów tam omawianych (poza klamkami i sztucznymi wylotami wydechu) , dotyczy współczesnej AR .

  3. #823
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Jest nawet pokazana w negatywnym aspekcie.

  4. #824
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jest pokazana w przykładzie skomplikowanego infotainmentu, z czym akurat się nie zgadzam - bo ustawienia klimy czy radia są nadal na fizycznej gałce a wszystkie potrzebne funkcje są na wierzchu a nie schowanie nie wiadomo jak głęboko w menu, nie oczadzieli jeszcze do tego stopnia żeby wszystko było na ekranie dotykowym czy z doklejonym tabletem, stąd porównanie do Szmelcedesa i Kałdi (nawet MMI w Kałdi bez dotyku jest znacznie bardziej poplątany niż to w Giulii). Plastichromu nie ma (jest amelinium) ani czarnego fortepianu, sztucznego dźwięku u mnie też nie ma. Co zostaje? Turbo i za duże kola? Ojej.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #825
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    praktycznie pelna zgoda z [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION], obsluga radia/multimediow jest zrobiona w miare prosto, jedynie zarzuty drobne mam odnosnie obslugi android auto - np jak juz mam kontakt wybrany w AA to nie zadzwonie na niego naciskajac sluchawke na kierownicy, tylko musze wcisnac glowne pokretlo- brak jednego schematu z obsluga gdy tel nie jest podłączony przez aa. w aa w apce telefon pokretlo w lewo otwiera menu telefonu zamiast wracac np do glownego menu. obsluga ewidentnie projektowana przez innych inzynierow, ale jakos w miare intuicyjna wiec czlowiek sobie radzi po chwili przyzwyczajenia.
    sztuczny dzwiek silnika mam w Dynamic, ale on tylko jest niedominujacym dodatkiem, nie slychac go az tak wiec poki co nie mam motywacji zeby go w jakis sposob wylaczyc.

  6. #826
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    do usuniecia - duplikat

  7. #827
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Chyba nie było: https://vimeo.com/201788586

  8. #828
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cześć,
    Jestem po jazdach Alfa Romeo Giula (samochód znajomego, wersja Super z wieloma dodatkowymi pakietami 2.0 TBi 200KM) i Peugeot 508 II First Edition. Przytaczam akurat te modele, gdyż najbardziej mnie interesują jeżeli chodzi o perspektywę zmiany samochodu.
    Zacznę od pierwszego kontaktu- Zarówno Peugeot jak i Alfa Romeo prezentują się wyśmienicie, są to w mojej opinii jedne z najciekawiej wyglądających aut w segmencie, design 508 jest agresywny, sportowy, Giulia zaś jest w idealnym balansie pomiędzy sportem a elegancją.
    Wnętrze- Peugeot prezentuje się świeżej, ale nie ukrywajmy, jest to znacznie młodszy samochód, Peugeot jest także lepiej wyposażony, nawet porównując z Giulią Veloce, Peugeot oferuje więcej- dotykowy ekran, wirtualny kokpit, światła w technologii full LED, Night Vision, kamera 360 st., więcej ustawień adaptacyjnego zawieszenia, lepsza nawigacja (TomTom), ładowarka indukcyjna, lepsze w odsłuchu audio (Focal), elektrycznie podnoszona i opuszczana klapa bagażnika, więcej schowków, ambientowe podświetlenie wnętrza, fantastyczne wycieraczki ze spryskiwaczami w ramionach, rozpoznawanie znaków, regulacja wysokości pasów bezpieczeństwa, aktywne wspomaganie kierownicy, system wykrywania zmęczenia kierowcy (IMO zbędny bajer), czujniki parkowania z tyłu z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym, automatyczne parkowanie (kolejny zbędny bajer), podgrzewana przednia szyba, elektro-chromatyczne lusterka boczne (nie pamiętam czy Giulia też to ma) itd. Wnętrze jest bardziej funkcjonalne w 508, obsługa i ergonomia także, wszystko jest dość instynktowne, podobają mi się fizyczne klawisze szybkiego dostępu, większa ilość schowków. Giulia jest elegancka, ukierunkowana na klasykę, jeżeli chodzi o sam design wnętrza, uważam, że w obu samochodach wygląda on bardzo ładnie, schludnie i elegancko. Bagażnik ma taki sam litraż, ale dostęp i ustawność lepsza jest w Peugeocie, ilość miejsca w kabinie dość porównywalna, bez problemu znalazłem sobie miejsce, nawet na tylnej kanapie, choć w obu modelach miałem ograniczone miejsce nad głową (mam 184 cm wzrostu).

    Wrażenia z jazdy- Silnik i układ jezdny lepiej spisuje się w Giulii, nie jest to ogromna różnica ale wyczuwalna, zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpośredniość układu kierowniczego. Kierownica lepiej leży mi w Giulii, w 508 jest dość mała- jest to dość dziwne uczucie i trudno się do tego przyzwyczaić. Zakręty oba auta pokonują bezbłędnie (Peugeot jest na szerszych oponach), właściwie nie mam do czego się przyczepić- oba auta zachowują się stabilnie zarówno w ciasnych jak i szybszych zakrętach, oraz przy prędkościach autostradowych. Przyspieszenie lepiej czuć w Giulii, silnik jest żwawszy i pomimo, że ma mniej koni mechanicznych, to jednak różnicę da się zauważyć (wyższy moment obrotowy, prawdopodobnie przebieg mocy i momentu obrotowego, masa własna pojazdu), RWD daje więcej frajdy z jazdy. Skrzynie biegów w obu przypadkach są dobrze zestrojone, ale ta w Giuli ma chyba krótsze przełożenia. Wspomaganie przy wyższych prędkościach jest lepsze w 508, układ hamulcowy lepiej wyczuwalny jest w Peugeocie. Peugeot ma zdecydowanie lepiej wyciszoną kabinę i bardziej komfortowo zestrojone zawieszenie.

    Pragnę tylko zwrócić uwagę, że porównuję bazową wersję silnikową Giulii z topową, dostępną w 508. Gdyby porównać np. 2.0 TBi 280KM 400Nm 4x4 z 1.6 PureTech 225KM 330Nm, była by przepaść. Peugeot ma wypuścić 300KM, hybrydową wersję, ale to dopiero chyba za rok, nic nie wiadomo o cenach i o tym, jak to wpłynie na właściwości jezdne 508.

    Z moich odczuć:
    Prowadzenie, osiągi, frajda z jazdy- Giulia
    Wyposażenie, ergonomia, komfort- 508
    Design- rzecz gustu, oba samochody prezentują się wyśmienicie, zarówno w środku jak i na zewnątrz.
    ilość miejsca- porównywalna z lekkim wskazaniem na 508. Zaraz pojawi się wersja SW, tutaj Peugeot będzie miał przewagę.

    Jeżeli macie jakieś pytania, bądź też mieliście możliwość porównania tych modeli i macie jeszcze jakieś spostrzeżenia, napiszcie tutaj.

    Francuski test/porównanie Giulia vs 508:
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 28-12-2018 o 20:23

  9. #829
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Fajne porównanie. Zacne auta. Od siebie dodam, że dla mnie z zewnątrz Peugeot jest zwłaszcza z przodu mocno nijaki. W środku pełna awangarda Gulia jest spójna z zewnątrz jak i wewnątrz.

  10. #830
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Wnętrze- Peugeot prezentuje się świeżej, ale nie ukrywajmy, jest to znacznie młodszy samochód,
    Wybacz ale siedziałem w tym peugeocie i tak marnych plastików to nawet w Tipo nie ma. Serio z tyłu tragedia. Przy nim Giulia to luksus na wysokim poziomie. Bardzo się rozczarowałem tym modelem jeśli chodzi o wnętrze. Z zewnątrz bliżej też jakiś wygląda jakoś tak tanio. Co do jazdy nie wypowiadam się bo nie jechałem ale mogę się założyć że właściwościami jezdnymi do Giulii raczej startu nie ma

    Co do multimediów i bajerów to bije Giulię na głowę bo ta oferuje niewiele więcej niż 159 czyli lata ok 2005

    Mam pytanie [MENTION=74950]Lober[/MENTION] Czy w Peugeot da się wyłączyć kontrolę trakcji?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory