Strona 84 z 155 PierwszyPierwszy ... 34747576777879808182838485868788899091929394134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #831
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Wybacz ale siedziałem w tym peugeocie i tak marnych plastików to nawet w Tipo nie ma. Serio z tyłu tragedia. Przy nim Giulia to luksus na wysokim poziomie. Bardzo się rozczarowałem tym modelem jeśli chodzi o wnętrze. Z zewnątrz bliżej też jakiś wygląda jakoś tak tanio. Co do jazdy nie wypowiadam się bo nie jechałem ale mogę się założyć że właściwościami jezdnymi do Giulii raczej startu nie ma

    Co do multimediów i bajerów to bije Giulię na głowę bo ta oferuje niewiele więcej niż 159 czyli lata ok 2005

    Mam pytanie [MENTION=74950]Lober[/MENTION] Czy w Peugeot da się wyłączyć kontrolę trakcji?
    Nie obrażam się dla mnie to jeden z kandydatów do wyboru, a nie własny samochód, czy ukochany model.
    Plastiki wg mnie nie są złe, deska, konsola, ogółem cały kokpit wykonany jest z naprawdę dobrych materiałów, drewno i miękkie tworzywo dobrej jakości z przeszyciami, "gorsze" twarde plastiki są dopiero na dole drzwi, poniżej tunelu środkowego i na tyle foteli, ale czy są gorszej jakości od tych w Giuli? Nie wiem, trudno mi się do tego odnieść, wrażenie miałem pozytywne. Na drzwiach jest dużo miękkiego tworzywa i pianki w miejscach gdzie opiera się ręce, podobnie na podłokietniku przy tunelu centralnym. Nie wiem też do jakiej wersji wyposażenia i wykończenia porównujesz. Jeżeli chodzi o właściwości jezdne, to dużej przepaści nie ma, wiele osób pewnie by nawet nie zauważyła różnic przy normalnym użytkowaniu, ale z własnych odczuć przyznam, że Giulia jednak prowadzi się lepiej. Osiągi są trochę lepsze w Giulii (elastyczność, przyspieszenie), ale wielkich różnic nie ma przy dynamicznej jeździe po zakrętach, szybkich manewrach, które robiłem, żeby wyczuć auto i sprawdzić jak się zachowa. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z układu jezdnego i tego jak zachowuje się podwozie. Z czystym sumieniem mogę napisać, że Peugeotowi jest najbliżej Giuli w porównaniu do całej konkurencji z tego segmentu i półki cenowej. Jeździłem KIA Stinger, VW Arteonem, Mercedes-Benz C-klasą, Oplem Insignia, Skodą Superb oraz Renault Talisman. Alfa oczywiście prowadziła się najlepiej, ale Peugeot naprawdę robi niezłą robotę. Przepaść będzie w przypadku mocniejszej odmiany 2.0 TBi i napędu 4x4. Stinger może być równie blisko, ale jeździłem nim już dość dawno, zaś Peugeotem i Alfą tego samego dnia. Dodam jeszcze, że Insignia prowadziła bardzo dobrze, ale po wycofaniu silnika 2.0T 260KM AT8, odrzuciłem ten model, 1.6 200KM AT6 to stanowczo za mało do tej budy.
    Nie pytałem się o odłączenie TC, to FWD, więc podejrzewam, że częściowo da się, ale zapewne aktywuje się automatycznie po przekroczeniu np. 50km/h- tak jest w mojej Cytrynie C5.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 29-12-2018 o 03:27

  2. #832
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Francuski test/porównanie Giulia vs 508:
    Z tymi francuzami to jest tak, że one wydają się ładne w momencie premiery. Ale już po 2-3 latach nie robią na nikim wrażenia. Dokładnie tak samo będzie z tą.
    Natomiast z Alfami jest pod tym względem prawie najlepiej na rynku, tzn. wygląd to chyba największa zaleta po 10-15 latach
    Mam nadzieję, że teraz dojdzie i jakość

  3. #833
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Z tymi francuzami to jest tak, że one wydają się ładne w momencie premiery. Ale już po 2-3 latach nie robią na nikim wrażenia. Dokładnie tak samo będzie z tą.
    Kłócił bym się. 406 miała premierę 95r. czyli grubo ponad 20 lat, a auto w dobrym stanie nadal świetnie wygląda, a zwłaszcza wersja Coupe
    https://www.google.pl/search?q=peuge...7PHIB0zkKNgAM:

  4. #834
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Kłócił bym się. 406 miała premierę 95r. czyli grubo ponad 20 lat, a auto w dobrym stanie nadal świetnie wygląda, a zwłaszcza wersja Coupe
    https://www.google.pl/search?q=peuge...7PHIB0zkKNgAM:
    Zgadzam się, moim pierwszym samochodem był Peugeot 406, uważam że linię miał ponadczasową, o Pininfarinie nie wspominam, bo samochody zaprojektowane przez nich i za kolejne 20 lat będą piękne. Nowsze Pugi już odstawały, ale i tak były ciekawsze od konkurencji z Japonii, Korei, czy Niemiec. Nie chce nic ujmować Alfie Romeo, bo większość modeli tego producenta była rozkoszą dla oczu, z tego Alfa Romeo właściwie słynie, ale Francuzi też mieli wiele udanych aut. Sam jeździłem trzema.

  5. #835
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    A wiecie dlaczego ten Peugeot wygląda ponadczasowo?
    Za wiki:
    "Zaprojektowany został w Centrum Stylu Peugeota we współpracy z włoską firmą Pininfarina"
    To wiele tłumaczy

    Dodam tylko, że Ferrari Testarossa i F40 to też ich "dziecko"
    Ostatnio edytowane przez azar ; 29-12-2018 o 21:28
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #836
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ciekawie czyta się Twoje zestawienie, bo...jeździłem z tata który szuka samochodu prawie tymi samymi samochodami (poza VW, Skoda i Mercedesem które od razu odrzucił, ale była jeszcze Mazda 6 i Jaguar XE). On jest klientem peugeota od 20 lat i... 508 i jego i mnie mocno rozczarowało. Swietny z zewnątrz (jechaliśmy wersja GT), ale w srodku zbyt "kosmiczny". Do tego w interesującej nas wersji to 508 jest sporo droższe od Giuli (taki jak chcieliśmy diesel 508 to było ze zniżkami ponad 180 tys zł bez wiekszosc detali typu kamera termowizyjna itp.). A tate zachwyciła Giulia i...Jaguar XE. I te dwa nadal rozwaza
    Ostatnio edytowane przez olekorlo ; 29-12-2018 o 23:40

  7. #837
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Niby to samo a jednak ......
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 07-01-2019 o 21:42

  8. #838
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Veloce to już w pół drogi do stelvio

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #839
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Niby to samo a jednak ......
    W Veloce słabo wygląda wyższy prześwit.

  10. #840
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Niby to samo a jednak ......
    na tej po lewej to felgi 17" szprychy ze 159? sorry za szczerość ale oprócz tego że ten wzór mi się nigdy nie podobał w 159, to w Giuli wygląda jeszcze gorzej - ani ładny, nie pasuje, wygląda nijako.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    W Veloce słabo wygląda wyższy prześwit.
    no właśnie zastanawiam się czemu podwyższyli o te 14mm wg RWD, ktoś wie? Można obniżyć bezproblemowo na ori zawias RWD (nie chcę twardszego). No choć z drugiej strony są miejsca gdzie się przydaje wyższy prześwit
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory