Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 71

Temat: Blokada tylnego dyferencjału

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Czy komuś udało się nabyć Julkę z taką opcją?
    Mnie sie nie tyle udalo, co swiadomie taka opcje wybralem. Niestey nie moge na razie ocenic bo samochod ledwo dotarty.

  2. #62
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnetron Zobacz post
    Mnie sie nie tyle udalo, co swiadomie taka opcje wybralem. Niestey nie moge na razie ocenic bo samochod ledwo dotarty.
    Pakiet "Performance"? Jeśli tak, to co możesz powiedzieć o "Active Suspension"?

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Pakiet "Performance"? Jeśli tak, to co możesz powiedzieć o "Active Suspension"?
    Zgadza sie, mam pakiet performance.
    Co dokladnie chcialbys wiedzec o zawieszeniu? Z moich spostrzezen:
    - zdecydowana roznica w twardosci miedzy trybem D i N/A, i chyba brak roznicy (przynajmniej ja nie zauwazylem) miedzy N i A.
    - w trybie D dosc sztywno, przy jezdzie po zakretach rewelacja - samochod prawie wogole sie nie przechyla na boki i super precyzyjnie prowadzi, natomiast jazda po kiepskich drogach zdecydowanie meczaca (testowane w "dziurawej" Lodzi - nie dalo sie za dlugo wytrzymac)
    - w trybie D mozna zawieszenie zmiekczyc przez nacisniecie przycisku
    - w trybie N i A fajnie wybiera nierownosci i samochod dosc gladko "plynie" nawet po kiepskiej drodze, pomimo tego nie "buja" samochodem.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Kolego [MENTION=74331]magnetron[/MENTION], czy warto było inwestować w pakiet Performace?
    Chodzi mi przede wszystkim o zimę, śnieg, lód bo po torze i tak nie jeżdżę. Trochę kicha zakopać się Stelvio Q4 albo nie podjechać gdzieś pod górkę dlatego sam też zamówiłem ten pakiet, ale do zimy daleko a i auta jeszcze nie mam.
    Czytałem też że przy tym dyferencjale ESP rzadziej "dławi" silnik przy uślizgach...?

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Odświeżę temat. Kolego [MENTION=74331]magnetron[/MENTION], czy warto było inwestować w pakiet Performace?
    Chodzi mi przede wszystkim o zimę, śnieg, lód bo po torze i tak nie jeżdżę. Trochę kicha zakopać się Stelvio Q4 albo nie podjechać gdzieś pod górkę dlatego sam też zamówiłem ten pakiet, ale do zimy daleko a i auta jeszcze nie mam.
    Czytałem też że przy tym dyferencjale ESP rzadziej "dławi" silnik przy uślizgach...?
    Szczerze mowiac....ciezko powiedziec.
    Wiekszosc ostatniej zimy spedzilem poza domem i w zwiazku z tym nie jezdzilem samochodem po sniegu/lodzie, chyba nawet nie mialem zakladanych kol zimowych.
    Z tego co pamietam z zimy poprzedniej, to tak jak napisales, elektronika skutecznie dlawi moment podawany na kola i nie za bardzo czuc efekt pracy szpery.
    Nie mialem nigdy sytuacji, zeby sie Giulia zakopala i szczerze mowiac nie testowalem jak sie samochod zachowa przy postawieniu jednego kola na sliskim a drugiego na przyczepnym podlozu.
    Na tor sie wybieram w sierpniu wiec moze tam sie uda cos potestowac.

    Duzy plus to napewno mozliwosc wyboru stopnia tlumienia amortyzatorow - czesto z tego korzystam, ale Ty wlasciwie nie o to pytasz.

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Trochę kicha zakopać się Stelvio Q4 albo nie podjechać gdzieś pod górkę dlatego sam też zamówiłem ten pakiet, ale do zimy daleko a i auta jeszcze nie mam.
    Czytałem też że przy tym dyferencjale ESP rzadziej "dławi" silnik przy uślizgach...?
    Myślę, że Q4 powinno wystarczyć, żeby nie zakopać się. LSD to bardziej na tor, albo mega ostra jazda.
    Nie miałem okazji testować zimą, ani na torze jeszcze, ale na mokrym już tak. Mam Giulię Q4 + LSD (koła 18'') i jedyny moment kiedy ESP się włącza to małe rondo, dwójka i gaz do dechy (oczywiście na mokrym). Na suchym trzyma się jak przyklejony i nie wiem jak trzeba byłoby jechać, żeby ESP zadziałało - na pewno nie byłoby to w ogóle bezpieczne na publicznej drodze
    Pozdro,
    Bartas

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Myślę, że Q4 powinno wystarczyć, żeby nie zakopać się. LSD to bardziej na tor, albo mega ostra jazda.
    Nie miałem okazji testować zimą, ani na torze jeszcze, ale na mokrym już tak. Mam Giulię Q4 + LSD (koła 18'') i jedyny moment kiedy ESP się włącza to małe rondo, dwójka i gaz do dechy (oczywiście na mokrym). Na suchym trzyma się jak przyklejony i nie wiem jak trzeba byłoby jechać, żeby ESP zadziałało - na pewno nie byłoby to w ogóle bezpieczne na publicznej drodze
    Niestety znaczenie ma jakość opon, ich zużycie. Mnie się ESP na mokrym włączyło jak ostrzej przyspieszałem.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  8. #68
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Chodzi mi o proste sytuacje, jadę na narty i czasem trzeba gdzieś podjechać pod podjazd zaśnieżony. Nie raz miałem taką sytuację i o ile nie dasz rady samochodem osobowym to nie problem, suwem to po prostu wstyd i kicha
    Brak możliwości wyłączenia ESP sprawia że nie można przetopić śniegu, co czasem pomaga czy zrzucić błota z opon bo po prostu ESP zdławi silnik.
    Z kolei dodanie RACE MODE najprawdopodobniej ubija wszystko i nie mamy ESP - SZPERY. Oczywiście teoretyzuje, bo jak pisałem dopiero czekam na samochód.
    Z większości opinii jakie czytałem to AWD Alfy sprawdza się rewelacyjnie i mam nadzieję że to potwierdzę.

    Co do zawieszenia aktywnego to nie ma tematu bo i tak bym zamówił Zdaję sobie sprawę z tego, ile to pomaga ale tą opcję można zamówić oddzielnie a blokadę dyferencjału tylko w pakiecie Performance.

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    LSD jest mechaniczne, więc wyłączenie ESP nie powinno wpływać na szperę (to nie jest elektroniczne Q2 jak w Giuliecie). Zatem najpierw działa LSD, potem dopiero wchodzi ESP, więc teoretycznie powinno później się załączać, ale nie mam porównania do wersji bez LSD.

    Jak już pisałem, na śniegu jeszcze nie testowałem Giulii, ale Giulietta w trybie A pozwala na buksowanie kołami (trakcja później wchodzi niż w N, czy D), może w Giulii jest podobnie?
    Pozdro,
    Bartas

  10. #70
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Myślę, że Q4 powinno wystarczyć, żeby nie zakopać się. LSD to bardziej na tor, albo mega ostra jazda.
    Też tak sądzę ale z drugiej strony blokuje cię kontrola trakcji której nie można wyłączyć więc jaki w tym sens?

    Co do zimy to lepiej zainwestować z porządne opony. Zima już za mną i nie udało mi się nawet zbliżyć do zakopania Giulii. Q4 spisuje się znakomicie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Łożyska dyferencjału/szpery GT
    Utworzone przez Zambezi w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 21:39
  2. momenty dokręcania łożysk dyferencjału w jtd?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 21:49
  3. [156] Obudowa dyferencjału
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 15:41
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 07:21
  5. [33] Odwrócenie dyferencjału w skrzyni z 33 boxer
    Utworzone przez corek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory