Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Felgi, ET, otwór centrujący, rozstaw, śruby i kompatybilność z felgami Giulietta/159

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafald Zobacz post
    Dzięki za podpowiedzi! Co do tych większych tarcz - rozumiem, że Veloce takowe posiada w standardzie? Pytam, bo nie mogę tego namierzyć w instrukcji, a w salonie jedna Veloce stoi na wzorcowni więc może jeszcze bym ich trochę pomolestował, tu zdjęcie które zrobiłem z przednich kół Veloce z 18'' - wydają się trochę większe niż standard co Ty na to?
    Załącznik 223521
    wg cennika tak, są w Veloce większe zaciski w standardzie a do Super można dokupić za 1.9tyś, zobacz sobie opcję 44B, 5 str cennika pdf.

    Powiększone tarcze i zaciski hamulcowe, przednie 330x28, tylne 320x2244B-1.900,-• -

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tu chyba chodzi o to, że zacisk jest zbyt blisko centrum felgi , czy jak to nazwać - miejsca gdzie schodzą się ramiona tak ?
    Bo jak za blisko wnętrza ramion to dystans. Ale ze swojego doświadczenia powiem że 2-3mm miejsca między zaciskiem a wnętrzem ramion felgi to nie problem, i jeśli te kilka mm jest to jest ok raczej. Natomiast dystanse to upierdliwość przy każdej zmianie koła, więc jak się da bez nich, to lepiej.
    ale kolega pisał że nawet nie mogli dokręcić felgi bo już dotykała zacisku. chyba w ASO wiedzą że normalnym jest te 2-3mm przerwy np w dużych Brembo w Giulietcie czy 159, wiec tu by chyba nie robili cyrków.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Yyy dystanse i po problemie? Czy ja czegoś nie ogarniam.
    nie ogarniasz, ale też kolega tak to wytłumaczył że ciężko było mieć na 100% pewność o co mu chodzi. mógł zdjęcie wyedytować i zaznaczyć. mniejsza o to, musi spróbować na większych tarczach (i zapewne odsuniętych trochę zaciskach), może na takie wejdzie. a jak nie to ciągle może dystans pomoże - zależy jak to dokładnie wygląda jak się sbiegają ramiona felgi do jej środka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Jak kolega pisze QV to ma na mysli Q, tak? Czy te felgi to od Giulietty QV? A jezeli z Giulii Q to mozna wiedziec gdzie takie mozna kupic?
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 1.4 TB MultiAir (była), Giulietta VELOCE 1,75 TBi (jest), Giulia 2,0 TB (jest)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Tak chodzi o Q, od Giulii Q. Ja drapnąłem je z allegro spod Poznania, pewnie niedługo znowu się coś pojawi bo Panowie co chwile wrzucają coś ciekawego a Giulie Q dosyć często się rozbijają...

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafald Zobacz post
    Tak chodzi o Q, od Giulii Q. Ja drapnąłem je z allegro spod Poznania, pewnie niedługo znowu się coś pojawi bo Panowie co chwile wrzucają coś ciekawego a Giulie Q dosyć często się rozbijają...
    Fajnie, to bede allegro obserwowal. Moze cos jeszcze ciekawego z Giulii Q da sie kupic. Siedzialem wewnatrz takiej i np. fotele sa mega... A Ty w swojej Giulii masz mniejsze tarcze i zaciski sa blizej otworu centrujacego i dtalego nie pasuja te felgi. Trzeba bylo jeszcze tarcze i zaciski z tej Giulii Q kupic.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia 2,0 TB 200 KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mam pytanie z podobnej parafii, czy ktoś sprawdzał, czy felgi od Giulietty lub 159 pasują do Giuli? Chciałem sobie taką dojazdówkę zrobić. Trochę głupio się jeździ bez zapasu. lewarka i klucz do kół.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    5x110, 63,4 m14x1,5. ET zależne od modelu 31-41. Żeby je założyć na 159 trzeba by otwór centrujący powiększyć do 65,1
    skąd masz dane że otwór centrujący został zmieniony i właśnie na taki? na stronie MAKa pokazuje nowe modele felgi dedykowanej do Giuli (model Rennen) które mają się pojawić w maju a w tabelce otwór 65,1mm i ET44,5 dla 18 i 19".
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Ja troche z innej beczki.
    Czy ktos kto posiada, ewentualnie posiada takowa wiedze, moglby podac dokladne parametry kol 19" (opcja 5ER) do Veloce.
    Z tego co wygooglalem to szerokosc 8"/9" (przod/tyl). Nigdzie nie moge znalezc ET.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Zamówiłem Giulię i temat mnie żywo interesuje dlatego dołączam się do prośby o info jak rozwiązałeś problem. Niestety felgi z Julki nie pasują do Giuli (tę informację otrzymałem w ASO).

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cześć. Czy ktoś z posiadaczy Giulii może podpowiedzieć gdzie warto kupić zabezpieczenia antykradzieżowe na koła? Mam Giulię Super z grafitowymi felgami 18 cali. Śruby to jak już wcześniej napisano m14x1,5 stożek a długość gwintu to 25 mm od stożka. Na oficjalnej brytyjskiej stronie [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo z akcesoriami są zabezpieczenia dedykowane ale nie ma możliwości wysyłki do PL (nr katalogowy 50547096 ). Ktoś zna zamiennik w kolorze czarnym dobrego producenta (aby nie odróżniał się od reszty śrub)?

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Sprawdź sobie firmę TPI. Miałem 2 komplety i nie narzekalem. Co prawda nie w Alfie ale asortyment szeroki.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Felgi, ET - J(ot) i rozstaw śrub
    Utworzone przez oran w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 21:27
  2. [145] otwór centrujący i osadzenie?
    Utworzone przez Mario87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 18:33
  3. [147] Pytanie o felgi ET i otwór centralny
    Utworzone przez Lucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory