Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Felgi, ET, otwór centrujący, rozstaw, śruby i kompatybilność z felgami Giulietta/159

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    Cześć. Czy ktoś z posiadaczy Giulii może podpowiedzieć gdzie warto kupić zabezpieczenia antykradzieżowe na koła? Mam Giulię Super z grafitowymi felgami 18 cali. Śruby to jak już wcześniej napisano m14x1,5 stożek a długość gwintu to 25 mm od stożka. Na oficjalnej brytyjskiej stronie [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo z akcesoriami są zabezpieczenia dedykowane ale nie ma możliwości wysyłki do PL (nr katalogowy 50547096 ). Ktoś zna zamiennik w kolorze czarnym dobrego producenta (aby nie odróżniał się od reszty śrub)?
    Jak chcesz to ja jestem z UK. Mozesz zamowic na moj adres a ja Ci przesle do Polski albo przywioze (jestem w Polsce raz w miesiacu). Napisz mi wiadomosc jak jestes zainteresowany.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    uzupełnię wątek o sprawdzone informacje, bo to co było wyżej pisane przez niektórych było błędne. Również w interencie są złe parametry - np na polskiej stronie Eibach-a odnośnie śrub. Może komuś się przyda.

    W mojej Veloce dla felg 19" i szerszego tyłu mam takie parametry:
    1.Przód 19x8" otwór centrujący 65.1mm, rozstaw 5x110mm ET33
    2.Tył 19x9" otwór centrujący 65.1mm, rozstaw 5x110mm ET34, gdybym zamawiał bez szerszych felg z tyłu, to parametry byłyby jak na przodzie.

    Wiem że w 18" felgach, szersze tyły po allegro wychodzą też z ET44.5 - nie wiem czy to oficjalne felgi, czy jakieś prototypy (na allegro mam wrażenie że mają trochę felg ściągniętych z włoskiego działu testowania i niektóre mają ET34 a inne ET44.5)

    Co do piast, to centrowanie wystaje na 15mm, jest fazka ok 3mm (na oko, ale jeszcze zamierzam zmierzyć bo kombinuję dać dystanse pod zimówki, to uzupełnie wątek).

    Co ciekawe oryginalne felgi 19" (Srebrne koniczyny) mają w otworze centrującym fazkę na długości 7mm a potem 5mm już w rozmiarze centrowania.W piaście potem zaczyna się fazka.

    Jeśli chodzi o śruby to są M14x1.5mm, stożkowy łeb, klucz 17, długość śruby od stożka 25mm. Tu np Eibach (polska strona) podaje błędnie M12x1.2mm 27mm długość (takie chyba były w Giulietcie)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Fryderyk
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Witam.
    Byłem dzisiaj w aso na przeglądzie, przy okazji poprosiłem o test drogowy, bo przy 140 jakby delikatnie tył drgał, bardzo delikatnie. Zero drgań na kierownicy. No i gość mówi że nie mogą zrobić testu drogowego bo nie mam pierścieni centrujących na felgach i najprawdopodobniej stąd te drgania. Spieszyło mi się więc odebrałem samochod i stanęło że duę zdzwonimy co dalej z tym fantem, no ponoć ktoś dla aso tłoczy pierścienie i mogliby to ogarnac. Fakt felgi nie są oryginalne, W domu sprawdziłem parametry, maja takie:
    Rozmiar felg:17''
    Szerokość:7.5''
    Rozstaw:5x110
    ET:30
    Ot. Centr. 65.1
    Czyli powinno być ok. W tym toku sam przerzucałem koła i z tego co pamietam fitowały na piastę idealnie. Szczerze trochę zgłupiałem. Poza tym testu drogowego nie robi się na ściągniętym kole?
    Może ktoś ma jakieś sugestie? Albo dobrego gościa od felg w okolicach Krakowa, Nowego Sącza?
    Pozdro

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    koła zmieniałeś sam, ale nie wyważałeś ich zatem wcześniej. felgi proste? wyważyć to i można owal, tylko czy średnica się zgadza? zawias w giulii jednak jędrniejszy nawet w stocku, więc i bardziej czuć. czasem asfalt na niektórych drogach ma delikatną falkę i też czuć (tak było (chyba jest jeszcze) na A4 przed Krakowem parę km przed bramkami)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fryderyk Zobacz post
    Witam.
    Byłem dzisiaj w aso na przeglądzie, przy okazji poprosiłem o test drogowy, bo przy 140 jakby delikatnie tył drgał, bardzo delikatnie. Zero drgań na kierownicy. No i gość mówi że nie mogą zrobić testu drogowego bo nie mam pierścieni centrujących na felgach i najprawdopodobniej stąd te drgania. Spieszyło mi się więc odebrałem samochod i stanęło że duę zdzwonimy co dalej z tym fantem, no ponoć ktoś dla aso tłoczy pierścienie i mogliby to ogarnac. Fakt felgi nie są oryginalne, W domu sprawdziłem parametry, maja takie:
    Rozmiar felg:17''
    Szerokość:7.5''
    Rozstaw:5x110
    ET:30
    Ot. Centr. 65.1
    Czyli powinno być ok. W tym toku sam przerzucałem koła i z tego co pamietam fitowały na piastę idealnie. Szczerze trochę zgłupiałem. Poza tym testu drogowego nie robi się na ściągniętym kole?
    Może ktoś ma jakieś sugestie? Albo dobrego gościa od felg w okolicach Krakowa, Nowego Sącza?
    Pozdro
    Jakiej firmy są te felgi?
    Jeśli mają 65,1 (a 99% felg o rozstawie tak ma i nie używa się pierścienia), to pierścień nie jest potrzebny, wręcz nierealne byłoby go zastosować.
    Inna sprawa, to precyzja z jaką wykonano felgi (dlatego o markę pytam), bo może być mikro luz, ale to wyczujesz zakładając na piastę.
    Generalnie myślę, że albo się nie dogadaliście, albo trafiłeś na mądrego inaczej w tym ASO. I masz rację - do testu drogowego nie potrzeba pierścienia nawet jeśli byłby potrzebny na auto.
    Natomiast pytanie podstawowe po co od razu test... Tak jak napisał [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - skoro zmieniałeś sam koła, to nie wyważyłeś ich po poprzednim sezonie, a powinieneś. Jedź do zwykłego, dobrego serwisu (nie żadne ASO) i normalnie wyważ wszystkie koła - jestem przekonany, że to wystarczy (chyba, że skrzywiłeś felgi).
    Jak będziesz chciał, to w KRK podam Ci namiar na porządny serwis.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Ogólnie macie rację. Wyważenie i proste felgi to podstawa i od tego trzeba zacząć.

    Niemniej obecne duże rozmiary kół powodują, że tolerancja na niedoskonałości wykonania opon jest mała, szczególnie jeśli to twardy RF.
    Jak zmieniałem na zimówki, to po wyważeniu nadal auto wibrowało.
    Serwis opon zrobił test drogowy i okazało się, że 3 na 4 opony (niemal nowe) są krzywe. Pirelli uznało reklamacje i przysłało nowe (choć chwilę to trwało).
    Ponoć takie sytuacje są obecnie dość częste.
    Kupiłem w międzyczasie Micheliny i jak były zakładane, to jedna z opon też nie była idealna, dopiero za którymś razem obracając ja względem felgi trafiono tak, że było dobrze.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar Fryderyk
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Opony przerzuciłem sam, Zawsze przed założeniem wyważam, ale to były początki covidu, warsztaty zamknięte.
    Więc jak miałem teraz przegląd poprosiłem o wyważenie, zaproponowali test drogowy, A że we wcześniejszym samochodach zdarzało mi się go robić i zawsze było super zgodziłem się. No i gość z serwisu mówi, że nie da rady zrobić testu bo nie mam pierścieni centrujących, a felgi są dedykowane do giuli, z otworem centrującym 65.1. Firmy racing linę, opony Goodyear Efficientgrip.
    Po ponoć nieudanym teście drogowym koła zostały wywarzone klasycznie. Opony felgi są ok z relacji serwisu.
    Spieszyło mi się i czytam Dopiero w domu raport z wizyty w serwisie, „ że brak pierścieni centrujących, usterka zagraża bezpieczeństwu, wskazana naprawa możliwie jak najszybciej i że brak zgody na naprawę”.
    A stanęło na tym że oni mogą „dorobić” pierścienie.
    Czeski film. A jak coś się stanie w zawieszeniu, niezależnie od tych kół, i nie uznają Gwarancji bo nie mam pierścieni centrujących, których nie trzeba.

    - - - Updated - - -

    Fota wydruku z testu drogowego.

    - - - Updated - - -

    Coś mi nie chce zdjęcia dodać z telefonu.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fryderyk Zobacz post
    Opony przerzuciłem sam, Zawsze przed założeniem wyważam, ale to były początki covidu, warsztaty zamknięte.
    Więc jak miałem teraz przegląd poprosiłem o wyważenie, zaproponowali test drogowy, A że we wcześniejszym samochodach zdarzało mi się go robić i zawsze było super zgodziłem się. No i gość z serwisu mówi, że nie da rady zrobić testu bo nie mam pierścieni centrujących, a felgi są dedykowane do giuli, z otworem centrującym 65.1. Firmy racing linę, opony Goodyear Efficientgrip.
    Po ponoć nieudanym teście drogowym koła zostały wywarzone klasycznie. Opony felgi są ok z relacji serwisu.
    Spieszyło mi się i czytam Dopiero w domu raport z wizyty w serwisie, „ że brak pierścieni centrujących, usterka zagraża bezpieczeństwu, wskazana naprawa możliwie jak najszybciej i że brak zgody na naprawę”.
    A stanęło na tym że oni mogą „dorobić” pierścienie.
    Czeski film. A jak coś się stanie w zawieszeniu, niezależnie od tych kół, i nie uznają Gwarancji bo nie mam pierścieni centrujących, których nie trzeba.

    - - - Updated - - -

    Fota wydruku z testu drogowego.

    - - - Updated - - -

    Coś mi nie chce zdjęcia dodać z telefonu.
    Zapytaj ich o jakich wymiarach zrobią te pierścienie

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar Fryderyk
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Bylem dzisiaj u wulkanizatora, felga na piastę fituje idealnie, średnice zmierzone suwmiarką takie same…
    Dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem felgi, potwierdzili że felga jest dedykowana do Giuli, bez pierścieni centrujących…
    Nie chce psioczyć, bo pewnie nie wszędzie, ale jestem lekko załamany aso Alfy…
    Co nie zmienia faktu, że jeździ zajebiście

Podobne wątki

  1. Felgi, ET - J(ot) i rozstaw śrub
    Utworzone przez oran w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 21:27
  2. [145] otwór centrujący i osadzenie?
    Utworzone przez Mario87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 18:33
  3. [147] Pytanie o felgi ET i otwór centralny
    Utworzone przez Lucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory