Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Felgi, ET, otwór centrujący, rozstaw, śruby i kompatybilność z felgami Giulietta/159

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie Felgi, ET, otwór centrujący, rozstaw, śruby i kompatybilność z felgami Giulietta/159

    Czy ktoś wie jak wyglądają dokładnie parametry felg do Giulii? W instrukcji jak zwykle tylko szerokość i średnica. Na jakie są śruby (M14, M12?) jaki rozstaw, jaki otwór centrujący i jakie ET. Ciekawi mnie czy są wymienna z felgami z Giulietty czy 159.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    5x110, 63,4 m14x1,5. ET zależne od modelu 31-41. Żeby je założyć na 159 trzeba by otwór centrujący powiększyć do 65,1
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 08-12-2016 o 00:33

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    zmienili otwór centrujący? no i co teraz?
    wiesz jakie ET?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    5x110, 63,4 m14x1,5. ET zależne od modelu 31-41. Żeby je założyć na 159 trzeba by otwór centrujący powiększyć do 65,1
    A jak to działa w druga stronę - założę felgi ze 159 do Giulii? - mam org 17" i myśle ze byłyby ok na zimówki
    Tak przy okazji 18" sa w giulii z czujnikami ciśnienia, nie mam doświadczenia z tematem, jak założę 17" bez czujników to muszę cos zmienić w ustawieniach auta?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    A jak to działa w druga stronę - założę felgi ze 159 do Giulii? - mam org 17" i myśle ze byłyby ok na zimówki
    Tak przy okazji 18" sa w giulii z czujnikami ciśnienia, nie mam doświadczenia z tematem, jak założę 17" bez czujników to muszę cos zmienić w ustawieniach auta?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jeśli Ty masz za duży otwór centrujący to kupujesz pierścienie centrujące i po sprawie. Trochę cienki będzie ale zawsze możesz felgę jeszcze rozwiercić i dać takie ze ścianką rzędu 2-3 mm. Tylko, że jeszcze weź pod uwagę zaciski.
    Przecież czujnik nie jest w felgę wmontowany... To niejako część wentylka. Nie rób druciarstwa z czujnikami Chyba, że lubisz mieć choinkę błędów na tablicy rozdzielczej?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jeśli Ty masz za duży otwór centrujący to kupujesz pierścienie centrujące i po sprawie. Trochę cienki będzie ale zawsze możesz felgę jeszcze rozwiercić i dać takie ze ścianką rzędu 2-3 mm. Tylko, że jeszcze weź pod uwagę zaciski.
    Przecież czujnik nie jest w felgę wmontowany... To niejako część wentylka. Nie rób druciarstwa z czujnikami Chyba, że lubisz mieć choinkę błędów na tablicy rozdzielczej?
    Nie chce robić druciarstwa pytam czy jak 18 bedą z czujnikami to drugi komplet tez musi być z czujnikami?
    Na alle cześć felg jest opisana jako do giulii i 159 rownoczesnie...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Nie chce robić druciarstwa pytam czy jak 18 bedą z czujnikami to drugi komplet tez musi być z czujnikami?
    Na alle cześć felg jest opisana jako do giulii i 159 rownoczesnie...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To co piszą na allegro można sobie czasem wsadzić między bajki. Masz w tym wątku dokładne wymiary i porównaj z tymi, które chcesz założyć.
    Niby skąd komputer ma brać dane skoro chcesz założyć koła bez czujników? Tutaj masz komplet i po sprawie:http://allegro.pl/nowe-czujniki-cisn...563199878.html

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 1.4 TB MultiAir (była), Giulietta VELOCE 1,75 TBi (jest), Giulia 2,0 TB (jest)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Mam pytanie trochę z tej beczki, prośba o pomoc. Zakupiłem ostatnio alu felgi oryginalne używki do QV wersja 5ER wg katalogu. Teoretycznie miały pasować do wersji standardowej Giulii, w serwisie sprawdzaliśmy że niby ok. I tu zonk: przy próbie założenia ich na Julkę - tył ok, ale w przednich na styk: środek felgi prawie dotyka hamulca (coś jak na zdjęciu tutaj ale jeszcze bliżej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5749.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	105.8 KB
ID:	223432)... Wg wszelkich znaków na niebie i ziemi jest na to jakiś sposób, pytanie jaki? Jestem lajkonikiem w tej kwestii, liczę na pomoc szanownych kolegów... Bardzo mi odpowiadają te alu, właśnie zamówiłem Giulię 2,0TB, zacnie będzie wyglądała z tymi felgami o ile sobie z tematem poradzę...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ALU.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	71.0 KB
ID:	223428  

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To, że środek prawie dotyka hamulca nie jest jakąś anomalią. W niektórych autach odległość od ramienia felgi do zacisku jest mniejsza niż 4 mm i to norma. Poza tym Ty piszesz o montażu na Julkę czyli Giuliettę. Jak to będzie w Giulii nikt Ci nie powie. Jak to w serwisie sprawdzano? Przecież nic prostszego, jak zdjąć koło przednie i zamontować na próbę.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 1.4 TB MultiAir (była), Giulietta VELOCE 1,75 TBi (jest), Giulia 2,0 TB (jest)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To, że środek prawie dotyka hamulca nie jest jakąś anomalią. W niektórych autach odległość od ramienia felgi do zacisku jest mniejsza niż 4 mm i to norma. Poza tym Ty piszesz o montażu na Julkę czyli Giuliettę. Jak to będzie w Giulii nikt Ci nie powie. Jak to w serwisie sprawdzano? Przecież nic prostszego, jak zdjąć koło przednie i zamontować na próbę.
    Sory, obecna mi się pomyliła z przyszłą a to w sumie duży błąd chodziło mi o Giulię. Tak - sprawdzaliśmy w serwisie przed zamówieniem w salonie na bazie danych z systemu, a potem jak przyjechały namacalnie na Giulii 2,0TB, założyli mi na przód felgę i chłop stwierdził, że jak zaciśnie śruby to będzie na bank haczyło, więc nawet odpuściliśmy dokręcanie (to załączone zdjęcie to z tylnej felgi, przednia była jeszcze bliżej na jakiś 1mm)... A dzisiaj rozmawiałem z człekiem, który sprzedaje je nie po raz pierwszy, i powiedział, że to dziwne bo do tej pory wiele tego sprzedał na z tego co wie na zwykłe Giulie i nikt nie zwrócił (i raczej nie był to myk aby nie zwracać, bo zwrot dopuszcza bez problemu). Trochę zgłupiałem, więc liczę na pomoc doświadczonych kolegów...

Podobne wątki

  1. Felgi, ET - J(ot) i rozstaw śrub
    Utworzone przez oran w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 21:27
  2. [145] otwór centrujący i osadzenie?
    Utworzone przez Mario87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 18:33
  3. [147] Pytanie o felgi ET i otwór centralny
    Utworzone przez Lucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory