Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 160

Temat: Jak Giulia wersja tylko z tylnym napędem radzi sobie w zimie

  1. #111
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    alfa giulia benzyna 2.0
    Postów
    1

    Domyślnie

    Wszystkich zainteresowanych jako stały użytkownik Giulii 2.0 benzynka z napędem na tył informuję, że komputer nie da poszaleć. Pojechałem na śnieg sprawdzić temat i lipa. Żadnych spektakularnych uślizgów, zero dryftu. Po prostu sobie radzi.....
    Ostatnio edytowane przez Mahmur ; 07-03-2017 o 18:12

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Właśnie to jest straszne! Jak można zrobić tak super jeżdżące auto i nie dać wyłączyć esp/esc czy jak to zwą w alfie...

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Właśnie to jest straszne! Jak można zrobić tak super jeżdżące auto i nie dać wyłączyć esp/esc czy jak to zwą w alfie...
    Moze po prostu boja sie o umiejętności kierowców i nie chcą aby Giulia uchodziła za niebezpieczne auto...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #114
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No własnie rzecz w tym, że kolega chce wiedzieć jak się będzie auto zachowywało w okreslonej sytuacji. Czemu to pytanie jest absurdalne własnie napisałem Poza tym żeby powiązać właściwości jakiegoś układu z jego ewnetualnym wpływem na zachowanie auta trzeba mieć też wiedzę i doświadczenie za zakresu techniki jazdy
    jakos przeoczyłem Twojego posta i nie odniosłem się do krytyki.
    Sprawa wygląda tak. Wiem że samochód za mnie nie pojedzie, wiem że trzeba się nauczyć nowego auta/typu napędu blablabla. Mnie interesuje jednak czy super wspaniały napęd Q4 pomoże mi w zwykłych zimowych problematycznych sytuacjach. Chciałem wiedzieć czy np będzie hamowanie silnikiem na 4 kołach (oczywiście może być wspomagane/wyrównywane różnymi ESP itp), czy będzie tył hamował który np przy zjeździe z górki i przyhamowywaniu bardzo łatwo będzie wpadał w poślizg. W wielu autach są asystenci zjazdu - znajomy który ma BMW428i xDrive z różnymi fajnymi pakietami typu perfromance wspominał że ma takie coś u siebie.

    Inna sprawa np wyjazd z jakiejś zatoczki parkingowej nachylonej czy miejsca parkingowego gdzie dojechałem przodem ale był zjazd, gdzie muszę potem wycofać pod górkę a z przodu mam auto albo barierkę - czyli zwykła sytuacja z polskich stoków/parkingów narciarskich. tu chcę wiedzieć czy ruszy auto wszystkimi 4 kołami, czy z jakiś powodów nie, czyli ze będzie łatwiej zjeżdżało zmaiast mi pomóc napędem na 4 koła.

    Nie wiem po co miałbym kupować Q4 (dopłacać) jeśli choćby tych 2 sytuacji rozwiązanie z Giulii nie ogarnia. Z drugiej strony wiem że wezme Audi Quattro (ale mi się nie podoba) i nie będzie problemu (oczywiście piszę o modelach które mają stałego Torsena, a nie rozwiązania z A3 w dół gdzie dziś jest Haldex, bo tam to różnie może działać).

    Co do LSD, to nie mam doświadcznenia bo skąd, ale z tego co mi parę osób wyjaśniało, to raczej przydaje się na łukach drogi a nie ma znaczenia większego przy podjazdach/zjazdach na wprost, więc tez nie wiem czemu się tu czepiasz.

    Dostałem kolejną odpowiedź od FCA po kolejnych 3 tygodniach czekania, poniższy załącznik, który jak zwykle nie odpowiada na żadne pytanie jakie zadałem:Q4.pdf
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #115
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Co do LSD, to nie mam doświadcznenia bo skąd, ale z tego co mi parę osób wyjaśniało, to raczej przydaje się na łukach drogi a nie ma znaczenia większego przy podjazdach/zjazdach na wprost, więc tez nie wiem czemu się tu czepiasz.
    O ile LSD nie ma znaczenia na zjeździe, o tyle przy podjeździe na śliskim już może znacznie ułatwić podjazd. Przy braku LSD wystarczy niewielka różnica śliskości pomiędzy kołami lub różnica siły docisku koła do podłoża i koło o słabszej przyczepności zaczyna się ślizgać. Natomiast jeśli jest LSD to ten problem nie występuje - zawsze ma się przyczepność obu kół - nawet jeśli jedno koło stoi na lodzie to drugie i tak się odpycha.
    Co do reszty się nie wypowiem

  6. #116
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Żaden mi znany napęd (sprawny) w aucie osobowym nie spowoduje, że przy hamowaniu będzie Ci auto "stawiało" bokiem. Jeśli tylne koła zaczną się blokować, a ABS nie zadziała, to przednie i tak powinny być rozpięte czy to mechanizmem różnicowym czy to sprzęgłem (elektrohydralicznym czy wiskotycznym). Co innego przy niesprawności podstawowego obecnie systemu ABS - wtedy na 99% będziesz miał blokadę tylnych kół, bo nie masz rozdziału siły hamowania ale w takim wypadku nawet FWD wpadnie w poślizg.

    Warunki jakie opisujesz są bardziej zależne od dobrych opon niż samego napędu. W normalnym użytkowaniu systemy czysto mechaniczne oraz elektroniczne (a'la Haldex) działają wystarczająco dobrze aby nie zauważyć między nimi różnicy. Jeśli dużo w zimie poruszasz się w zaśnieżonych terenach bierz 4x4 i się nie zastanawiaj.

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    W ofercie Stelvio jest coś takiego jak System kontroli zjazdu - HDC. Bejerek który paręnaście razy w roku by mi się przydał. W Giuli tego nie ma z tego co się orientuję, nie wie ktoś czy będzie dołozone (np firmware update)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #118
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Takie systemy stosuje się tylko w "terenówkach" lub wyrobach "terenówko-podobnych" więc i w SUV'ach. Giulia nie jest żadnym z tych więc raczej bym się nie spodziewał. Zresztą na co to w niej potrzebne - w off-road nią nie pojedziesz raczej, a jak ma się auto zsunąć to i tak się zsunie - fizyki nie oszukasz

  9. #119
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    powod: zjaz 3.5km droga o nachyleniu srednim ponad 10% w zimie.droga utrzymywana na bialo.

  10. #120
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    powod: zjaz 3.5km droga o nachyleniu srednim ponad 10% w zimie.droga utrzymywana na bialo.
    Jechałem podobnie w tym roku na nartach tylko z RWD i bez łańcuchów. W trybie A zjechałem bez najmniejszych problemów.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 15:16
  2. Alfa Romeo w górach -jak sobie radzi !!!
    Utworzone przez Barsolis w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 12:34
  3. Następczyni 166 z tylnym napędem?
    Utworzone przez kripp w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 14:24
  4. [164] Q4 płyn do sterowania tylnym napędem
    Utworzone przez Piotrek1987 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory