Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: Wersja Business

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    wisiało kiedys na stronie że liczba sztuk ograniczona.
    Nie wiem, czy ta polska wersja Bussines to jednoroczna promocja, czy może jeszcze powróci, ale IMHO ten pomysł był chory od samego początku.
    We Włoszech wersja Bussines jest pozycjonowana powyżej wersji Super, a u nas to najtańsza wersja z dodatkowymi pakietami i extra upustem, ale tylko dla firm - zwykły Kowalski takiej wersji nie mógł kupić. I do tego te wymyślne zależności, że to można dołożyć, a tego nie, bo to wersja Bussines. Może niech w końcu FCA Poland się zdecyduje, czy chcą w Polsce sprzedawać Alfy, czy tylko się nimi pochwalić w salonach. Do dzisiaj (marzec 1017) na stocku stoi ponad 150 Giulii z 2016 roku, których nikt nie kupił, mimo obniżki ceny o 10-15%. Te 150 aut stoi sobie na stocku i gnije. Może najwyższy czas, żeby urealnić cennik Alf na Polskę (jednolity dla firm i dla Kowalskiego), a nie utrzymywać fikcji cenowej z 2016 roku. To auto ma duży potencjał sprzedażowy, ale nie w tej cenie, jaką dzisiaj oferuje FCA Poland. W Polsce Alfa jeszcze długo nie będzie traktowana przez potencjalnych nabywców, jako marka premium, bo na bycie premium trzeba sobie zasłużyć, a nie tylko skopiować cennik od BMW.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wersja Bussines była dobrym pomysłem, typową odpowiedzią na promocje BMW w która Alfa bezpośrednio celuje. Chodziło o to, żeby podebrać klientów szukających sedana ale patrzących się na cenę i nie potrzebujących wypasu, jednocześnie nie "psując" cen wszystkich wersji.
    Po Twoim poście Krzysztof widać, że jeszcze nie pogodziłeś się z faktem ,że nie stać Cię na Giulię. Zamiast marudzić na forum po raz n-ty na ceny, udaj się więc do salonu Mazdy i po kłopocie
    Twierdzisz, że Alfa nie sprzeda 2016 roku bo została im masa wozów. Nie zwróciłeś jednak uwagi na to, że dwie trzecie z tego to diesle. Benzyn wcale tak dużo do wyboru nie ma i pewnie na nie nie będą dawać większych rabatów niż obecnie. Diesle stanieją jak obniżą akcyzę albo faktycznie FCA będzie musiało dać jakiś super rabat. Pewnie wtedy zrozumieją, że z tymi silnikami Giulia u nas nie będzie się dobrze sprzedawać i przestaną je zamawiać na stock.
    Specjalnych cen na Giulię na Polskę bym się nie spodziewał, bo zacznie się reeksport do Niemiec itp. Włosi nie mają w tym żadnego interesu.

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie Wesja Business

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie wiem, czy ta polska wersja Bussines to jednoroczna promocja, czy może jeszcze powróci, ale IMHO ten pomysł był chory od samego początku.
    We Włoszech wersja Bussines jest pozycjonowana powyżej wersji Super, a u nas to najtańsza wersja z dodatkowymi pakietami i extra upustem, ale tylko dla firm - zwykły Kowalski takiej wersji nie mógł kupić. I do tego te wymyślne zależności, że to można dołożyć, a tego nie, bo to wersja Bussines. Może niech w końcu FCA Poland się zdecyduje, czy chcą w Polsce sprzedawać Alfy, czy tylko się nimi pochwalić w salonach. Do dzisiaj (marzec 1017) na stocku stoi ponad 150 Giulii z 2016 roku, których nikt nie kupił, mimo obniżki ceny o 10-15%. Te 150 aut stoi sobie na stocku i gnije. Może najwyższy czas, żeby urealnić cennik Alf na Polskę (jednolity dla firm i dla Kowalskiego), a nie utrzymywać fikcji cenowej z 2016 roku. To auto ma duży potencjał sprzedażowy, ale nie w tej cenie, jaką dzisiaj oferuje FCA Poland. W Polsce Alfa jeszcze długo nie będzie traktowana przez potencjalnych nabywców, jako marka premium, bo na bycie premium trzeba sobie zasłużyć, a nie tylko skopiować cennik od BMW.
    Moim zdaniem cena jest super korzystna. Giulia jest około 15k tańsza od Niemców w zbliżonej specyfikacji. Taniej nie będzie bo po co psuć sobie rynek. Wersja business to wabik za cenę z katalogu raczej nikt nie kupuje - ta wersja jest zupełnie goła i żeby dobić do rozsądnego wyposażenia trzeba dołożyć 20-30k.

    Przeciętny Kowalski też nie jest ich targetem, ludzie którzy wydają 150-200k na auto w większości prowadzą działalności lub większe firmy. Większość aut z segmentu premium to firmowe.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Po Twoim poście Krzysztof widać, że jeszcze nie pogodziłeś się z faktem ,że nie stać Cię na Giulię. Zamiast marudzić na forum po raz n-ty na ceny, udaj się więc do salonu Mazdy i po kłopocie
    Masz rację - nie pogodziłem się z faktem, że Alfa wypięła się na dotychczasowych prywatnych klientów (kupiłem 2 Alfy w salonie) i za podstawową wersję, która dla biznesu kosztuje 125K, każe mi płacić ponad 160K, bo nie prowadzę firmy! Jak do tego dodać, że oczekuję wyposażenia nie gorszego, niż mam obecnie w mojej 159 Q-Tronic Distinctive, to cena rośnie do 190K i takiej kwoty nie wydam na auto. Jak to napisał powyżej Janek - nie jestem już target dla Alfy Romeo
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Wersje buisness moze i zniknęły z otomoto ale w salonach są.... wystarczy dotrzeć do dealera


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Twierdzisz, że Alfa nie sprzeda 2016 roku bo została im masa wozów. Nie zwróciłeś jednak uwagi na to, że dwie trzecie z tego to diesle. Benzyn wcale tak dużo do wyboru nie ma i pewnie na nie nie będą dawać większych rabatów niż obecnie. Diesle stanieją jak obniżą akcyzę albo faktycznie FCA będzie musiało dać jakiś super rabat. Pewnie wtedy zrozumieją, że z tymi silnikami Giulia u nas nie będzie się dobrze sprzedawać i przestaną je zamawiać na stock.
    O tym, że diesle w Polsce będą niesprzedawalne napisałem na tym forum zaraz po tym, jak pojawiły się cenniki i specyfikacje Giulii, czyli prawie rok temu :-)
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Masz rację - nie pogodziłem się z faktem, że Alfa wypięła się na dotychczasowych prywatnych klientów (kupiłem 2 Alfy w salonie) i za podstawową wersję, która dla biznesu kosztuje 125K, każe mi płacić ponad 160K, bo nie prowadzę firmy! Jak do tego dodać, że oczekuję wyposażenia nie gorszego, niż mam obecnie w mojej 159 Q-Tronic Distinctive, to cena rośnie do 190K i takiej kwoty nie wydam na auto. Jak to napisał powyżej Janek - nie jestem już target dla Alfy Romeo
    Pretensje miej do BMW a nie do Alfy, bo to oni pierwsi wprowadzili taką promocję tylko dla firm. Chcieliśmy mieć zaawansowany model Alfy z napędem na tył i skrzynią ZF, to nie ma się co dziwić, że jest droższy w produkcji od projektowanej po kosztach Alfy 159. Złotówka też dostała za swoje w ciągu ostatnich 10 lat.
    Zamiast narzekania zacznij polować na dieselka ze starego rocznika w podobnym wyposażeniu co Twoja 159-tka, masz z czego wybierać. Jest duża szansa, że w połowie roku można będziesz mógł wyrwać na niego niezły rabat. Na tanią benzynę raczej bym nie liczył. Sam zresztą pisałeś, że wersja bussines to porażka, bo nie można jej doposażyć jak należy, więc i tak byś jej nie kupił skoro szukasz mocno wyposażonego egzemplarza.

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Pretensje miej do BMW a nie do Alfy, bo to oni pierwsi wprowadzili taką promocję tylko dla firm. Chcieliśmy mieć zaawansowany model Alfy z napędem na tył i skrzynią ZF, to nie ma się co dziwić, że jest droższy w produkcji od projektowanej po kosztach Alfy 159. Złotówka też dostała za swoje w ciągu ostatnich 10 lat.
    Zamiast narzekania zacznij polować na dieselka ze starego rocznika w podobnym wyposażeniu co Twoja 159-tka, masz z czego wybierać. Jest duża szansa, że w połowie roku można będziesz mógł wyrwać na niego niezły rabat. Na tanią benzynę raczej bym nie liczył. Sam zresztą pisałeś, że wersja bussines to porażka, bo nie można jej doposażyć jak należy, więc i tak byś jej nie kupił skoro szukasz mocno wyposażonego egzemplarza.
    Można doposażyć wersje business dość dobrze, ale cena rośnie dużo szybciej niż w pozostałych bo nie ma rabatu na wyposażenie.

    Jak masz kilka Alf z salonu to możesz korzystać z rabatu dla Alfisti - 15% czyli przy aucie za 200k robi się około 150-160 czyli dokładnie tyle co w wersji business. Moim zdaniem na to co oferuje cena jest bardzo atrakcyjna.

    Jak pisał kolega wysoka cena w złotówce to głownie wina słabości waluty. Raczej mocniejsza nie będzie aż się skończy "dobra zmiana" ;(


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Był się ktoś zapytać niedawno co z ta wersją business?

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 1.4 TB MultiAir (była), Giulietta VELOCE 1,75 TBi (jest), Giulia 2,0 TB (jest)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zależy o co pytasz. Ja zamawiałem niecały miesiąc temu, wg mnie cały czas aktualna w ofercie. Termin realizacji mojej ok 1,5 miesiąca, ale jeszcze nie odebrałem więc zobaczymy jak wyjdzie.

Podobne wątki

  1. AR 156 FL wersja TI
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 09:30
  2. [164] Co to za wersja 164?
    Utworzone przez Masterhard w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 14:14
  3. [146] kluczyk , immo wersja 1 i wersja 2
    Utworzone przez bubu321 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 05:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory